Esileht Tööelu, raha ja seadused. milliste aluste järgi makstakse dekreeti – vanemahüvitist

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: milliste aluste järgi makstakse dekreeti – vanemahüvitist

Postitas:

Kui ma jääksin dekreeti novemrikuus, siis arvestatakse see sünnituspuhkuse raha 2011 asta järgi. Sellest olen ma vist õieti aru saanud. Kui laps sünnib 2012 ja sünnituspuhkus lõpeb 2013, kas siis VH-st arvestatakse 2012 aasta järgi? Kas nii polegi, et kõik summad sõltuvad 2011 aasta sissetulekutest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled õigesti kõigest aru saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus-sünnituspuhkus(nn dekreet) on töövõimetusperiood nagu haiguslehtki.
Haigekassa maksab sünnitushüvitise(dekreediraha) vastavalt rsp algusest vaadatuna EELMISE KALENDRIAASTA alusel
st
kui rsp algab 2012, olgu juba 1.jaanuar või alles 31.detsember või kuskil vahepeal, ikka on sünnitushüvitis eelmise st 2011.a alusel.

VH(emapalga) periood algab neil, kes saavad olla rsp-l(dekreedis), alates rsp lõpust, mitte lapse sünnist.
Ja arvutatakse 1. VH päevast vaadatuna EELMISE KALENDRIAASTA alusel.
St
kui rsp lõpp on 31.12.2012, algab VH 01.01.2013 ja määratakse 2012.a alusel.Samuti kui rsp lõpp on aastal 2013(alates 1.jaanuar kuni 30.detsember).

Sinu sünnitushüvitis on 2011.a alusel. VH aga 2012.a järgi(2012 saadud palk, puhkusetasu, preemia jne liita kokku ja jagada u 10,…kuuga, kui pole rohkem haiguslehti 2012 kui dekreet st haiguslehed ja dekreet jäävad välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. milliste aluste järgi makstakse dekreeti – vanemahüvitist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.