Esileht Ajaviite- ja muud jutud milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?

Postitas:
Kägu

Lugesin, et Grete Kleini mees kasutab oma ala professionaale ka värvimisel ja kardinapuude ülepanekul. Tekkis küsimus, et kui madalale on veel laskuda? Kas tänapäeva mees tellib ka kõige lihtsamate koduste tegevuste jaoks appi “professionaali”? Näiteks lambipirni vahetamiseks või kriuksuva uksehinge korda tegemiseks või pildi seinale kinnitamiseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsam oleks vist kirja panna tööd, millega ei saa hakkama.

Aga Kleinil pole küsimus vast selles, et mees ei saa hakkama. Lihtsalt profilt on hea teenust tellida, sest nad on profid.
Ma saan ise ka aknapale tegemisega hakkama, aga proff teeb seda 3x kiiremini ja tulemus on ikkagi ilusam ka.
Ok, mingi kraani veel vahetad kah ise, pesumasinal koriseva laagri ka, sest esimesel juhul on tüütu proffi oodata ja teisel juhul pesumasinat sinna-tagasi tassida.
Kardinapuu jaoks on perforaatorit vaja, ok, mina ostsin, aga seda on aastas täpselt üks kord vaja läinud. Õnneks ostsin kasutatud.

Aga kui küsimus on maalritöös, mida sa pärast 10a ise vahtima pead, võib selle ju pro teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hmmm

Ütleme nii, et kokata oskab ja nõusid pesta. Aga muu las jääb parem minu teha sh. koristamine, aukude puurimine, mööbli kokku panemine .
Mul rohkem pingetaluvust ja pealehakkamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardinapuu pannakse enamasti lae alla, nii et saab päris palju sealt madalamale laskuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milliste koduste töödega sina, teemaalgataja, ise hakkama saad? Kas plaadid ise vannituba? Paned ise lambi lakke? Kardinapuud seina? Mööbli kokku? Kui saad hakkama, siis teegi seda ise, kui mees ei saa. Kui aga sina ei saa hakkama, miks siis mees peaks saama?
Samamoodi, nagu ma arvan, et ema ja isa on võrdsed lapsevanemad, arvan ma ka, et tilli olemasoluga ei kaasne automaatselt oskust ehitada, elektritöid teha, korstent puhastada jne.
Minu mees vahetab pirni ja laseb akutrelliga kruvisid seina. Nii et pildi ja kardinapuud seina me saame, aga selle elementaarsega saan ka mina hakkama. Kui on enamat vaja, siis kutsume töömehe. Hetkel oleks vaja välistrepi mõned lahtitulnud plaadid vaja uuesti panna. Väravapostid valada. Õue oleks kuuri seina külge vaja üks valgusti panna. Töömees tuleb nädala pärast ja teeb ära. Aga mu mees teenib piisavalt, et talle maksta. Las igaüks teeb seda, mida ta kõige paremini oskab, ja teenitud rahaga ostab teiste oskusi. Vaba aega me sisustame toredate asjadega ja trepi parandamine seda minu mehe jaoks pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on uus maja ja korraga vaja üles panna 10+ kardinapuud või värvida kõik seinad, siis oleks kilplaslik seda ise teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigega saab hakkama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värvimisega saan ise hakkama ja mulle suisa meeldibki seinu ja lage värvida. Muud ka, mis vaja. Mees saab hakkama enamike vajalike asjadega. Torumees ja elektrik vaid pole, aga selle eest teeb ka süüa ja peseb nõusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hakkama saab kõigega, muu hulgas maja ehitamise ja autode hooldamise/parandamisega. Mida aga teha viitsib, on hoopis eraldi küsimus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks, et ta vähemate töödega ise hakkama saaks. Nii palju aega läheb üksi seinte värvimisele või terrassi õlitamisele. Mina eelistaks osta teenust ning puhkust koos puhkava, mitte tööd rügava mehega veeta.
Mis parata, kui mees on lihtsalt igas mõttes geenius, nii vaimsete kui füüsiliste oskuste osas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks, et ta vähemate töödega ise hakkama saaks. Nii palju aega läheb üksi seinte värvimisele või terrassi õlitamisele. Mina eelistaks osta teenust ning puhkust koos puhkava, mitte tööd rügava mehega veeta.

Mis parata, kui mees on lihtsalt igas mõttes geenius, nii vaimsete kui füüsiliste oskuste osas.

Laisk ikka tahtsid öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme ise oma maja ehitanud vundamendiaugu kaevamisest katuse panekuni, ainult ahju, pliidi, soemüüri ja korstnad ladus proff. Ülejäänuga saime hakkama kenasti.
Aga kui vaja mingit remonditööd teha, siis tellime teenuse. Lihtsalt ei viitsi enam, küllalt juba ehitatud. Tüütu ja ebameeldiv.
Ei näe ära, miks peaks just ise tegma. Miks see parem on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ta jääks hätta hoidiste tegemisega. Muude asjadega saaks hakkama.
Aga miks peab kodus kõike ise tegema? Tahate öelda, et teie pere ei telli kunagi valmistoitu koju? (see ju täpselt sama asi, ise ei viitsi vahest teha, kuigi oskaks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laisk ikka tahtsid öelda.

Mis mõttes? Mu mees on laisa vastand, liiga virk. Kuidas sa küll sellise seose peale tulid, et ma tahtsin “laisk” hoopis öelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ta jääks hätta hoidiste tegemisega. Muude asjadega saaks hakkama.

Aga miks peab kodus kõike ise tegema? Tahate öelda, et teie pere ei telli kunagi valmistoitu koju? (see ju täpselt sama asi, ise ei viitsi vahest teha, kuigi oskaks).

Kindlasti nad ei telli. Teemaalgataja pole seda tüüpi naine. Ta ilmselt küpsetab ja keedab, õmbleb ja koob. Teeb omatehtud leibagi. Samal ajal mees pahteldab ja värvib, õlitab ja lakib, kaevab, puurib, remondib, lõhub ja ehitab. Tead küll seda tüüpi kuldsete kätega inimesi. Nad ei pea töömehi tellima, sest nad teevad kõik asjad ise ja paremini. Nad ei saa aru, miks teised sellised saamatud kobakäpad on ja julgevad veel ajakirjanduses sellest rääkida, sest nemad häbeneks samas olukorras silmad peast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin, et Grete Kleini mees kasutab oma ala professionaale ka värvimisel ja kardinapuude ülepanekul. Tekkis küsimus, et kui madalale on veel laskuda? Kas tänapäeva mees tellib ka kõige lihtsamate koduste tegevuste jaoks appi “professionaali”? Näiteks lambipirni vahetamiseks või kriuksuva uksehinge korda tegemiseks või pildi seinale kinnitamiseks?

Nendeks kolmeks viimaseks näiteks ei vaja ka ükski terve kehaga naine mehe abi, rääkimata kellegi palkamisest. Iseasi, kui ülesandeid on nii palju, et on majanduslikult mõttekam abi tellida. Näiteks ise teed seda tööd 5 tundi, mida professionaal teeb 1 tunniga. Tema teeks sinu tööd jällegi vastupidi, 5 tundi sinu 1 tunni asemel. Seepärast on mõistlik, et mõlemad teevad asja, mida oskavad ja vahetavad raha. Mõlemad saavad tegelikult rikkamaks. See ei kehti ehk inimeste puhul, kellel on kellast kellani töö, mida rohkem nagunii teha ei saa ja nädalavahetusel palju aega. Aga kui saad töötada, palju tahad, on oma tööd teha kindlasti efektiivsem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

saab laskuda madalale, väga madalale. ka naistetööde puhul. Ma viisin just kardinad õmbleja juurde, et ta teeks need 5 cm lühemaks. Mõtleks, mis see 1 sirge õmblus on tegelikult. nii palju ma ikka oskaks õmmelda. aga mul pole õmblusmasinat. käsitsi võiks küll ise ka õmmelda need kardinad lühemaks. aga ma ei viitsi ise mõõta, traageldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluline on see, et kodus vajalikud tööd saaksid korralikult tehtud. Kas tehakse ise või palgatakse töömees, sõltub inimestest, nende oskustest, mugavusest ja rahast. Kõige ebameeldivam on siis, kui tööd jäävad üldse tegemata, kuigi oskusi on, aga antakse ainult katteta lubadusi, et kunagi hakatakse pihta, kuid venivad kuud, aastad ja lõpuks ei tea enam, kust alustada. Samuti siis, kui tahetakse kangesti ise teha, aga oskusi napib ja kvaliteet on nii kehv, et tuleks uuesti teha või siis kui ei lubata ja tehta midagi ja keeldutakse ka töömehe palkamisest, sest see käib au pihta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maja ehitas, kasvuhoone ehitas, grillmaja ehitas, sauna ja kuuri ka. Teist maja juba alustasime koos.
Kände juurime, maad kaevame, puid langetame ka.
Kokkab, koristab, autosid puhastab, niidab, künnab, trimmerdab.
Saaks hakkama ka pesupesemise ja triikimisega, aga seda ta lihtsalt ei viitsi. Teen parem ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võin öelda, et enamike töödega, kuna on ühe maja reonveerinud ja teise ehitanud, aga seda siis, kui oli raha vähe. Viimati lasime teha sauna ümberehituse, kindlasti oleks ise hakkama sanud, aga aega ei ole selleks. Me oleme n.ö. nõukaaegsed, siis tehti ise enamus töid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saab väga suure osaga hakkama, aga tihti ta hakkab tegema, mitte ei mõtle käike ja lahendusi ette ja teeks lihtsalt, et tehtud saaks. Mis mind meeletult närvi ajab, seega kui koos teeme siis olen ma tihti ajud, st mõtlen kõik läbi ja ette, motiveerin korralikult tegema ja tema siis jõud. Olen väiksest peale “meestetööde” juures olnud ja seepärast on mul tihti antud alal loogilist mõtlemist, et pisemate ehitus-remonttööde juures küsib mu nõu ja võtab kaasa nii elukaaslane, isa kui ülemus.

Muidu saab kõigega hakkama, ka söögitegemisega (aga nagu öeldud lahmerdis, oleks hakanud mannavahtu saumiksriga vahustama selle asemel, et küsida), pesupesemisega, põranda-akende-pesu ja nõelumisega. Nii pisemate torude vedamise ja ühendamisega, kui laelampi vahetamisega. Pliiti ühendasime samuti koos, kuna ma olin selgeks teinud endale skeemid ja kuidas sillata ja peavad jooksma, tema siis teadis kuidas ühendada ja isoleerida jne.
Ise saab ta enamus tööriistadega hakkama ja mööblit võib ise teha kui kokku panna.

Ilmselt kasutaks professionaale ka kui ei oleks rahas küsimus, praegusel juhul on ikka see, et niipalju kui võimalik ise teha ja raha säästa. Näiteks pisielektroonika remont jäägu ikka professionaalile, seinad oskame ise tasandada, kruntida ja värvida jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ise olen palju kobam, kärsitum ja laisem, aga mees on tõesti kuldsete kätega: ta ehitab maja, oskab teha ka toru- ja elektritöid, ametilt ongi tegelikult tehnikainimene, elu aeg oma isa kõrvalt õppinud ise kõike tegema ka. Ja mina olen küll väga uhke tema üle, imetlen, et ta minu jaoks väga keeruliste asjadega hakkama saab. Aga ma absoluutselt ei eelda, et mees peabki oskama, minu meelest on täiesti loomulik, et kõik ei oska ja kõiki ei peagi huvitama. Nii et kellel raha on, see ostkugi teenus sisse. Alati pole asi ka oskamises, vaid pigem mugavuses, tahtmises. Kui ma ei taha süüa teha, siis ma ka ostan valmistoidu. Miks mees ei või siis kardinapuupaigaldust sisse osta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu esimene mees oli meestetöödes väga koba. Teine mees ehitab ise maja ja remondib autot. Minu meelest on kõige olulisem, et meest koduste olmeprobleemide lahendamine huvitaks. Tehku ise, viigu teha, telligu töömees kohale, vahet ei ole – peaasi, et asi korda saab. Pole kasu, kui mehel on kuldsed käed, aga kodus kasutab ta neid minimaalselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära teeb kõik kui vaja, aga mõnede tööde puhul eelistaks ta oskajat. Elekter on üks neist, valed ühendused võivad kasutaja tappa ja pottsepatööd nõuavad oskusteadmisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardinapuu ülepanekuks töömeest meil pole vaja kutsuda, aga sisenemisel otse ees oleva seina ülevärvimiseks kutsume kindlasti. Oskaksime mõlemad mehega seda teha mingil tasemel – ütleme sahvriseina tasemel. Selleks aga, et värvida maja kõige silmapaistvam sein, ei taha me hakata katsetama. Tõenäoliselt tuleks seda teha paar korda ringi ja see on juba ajaraisk.
Lisaks on meil olemas nö oma maaler, paljulapseline ema, lesk, kes hea meeleega neid asju teeb. Ja meil on hea meel talle raha anda.

Remonti seega me ei tee kumbki, no ehk mõne põrandaliistu koputab mees paika. Elektritöid va lambipirni vahetus ei tee.

Mees hoolitseb majas kaminapuude eest, pügab muru, lükkab lund, ainult tema töötab tolmuimejaga, peseb alati põrandad, paneb kogu pere pesu kuivama, triigib ja paneb kappidesse oma riided. Tema ainuisikuliselt täidab nõudepesumasinat. Puhastab ülepäeviti kolm kasside liivakasti. Tassib poekotte, juhib autot, lõikab koerte küüsi, võtab kuivanud puid maha, trimmerdab aiaääri. Puhastab ja poleerib meie enda ja laste kõik jalatsid. Vahetab meie voodis linu – seegi on kujunenud tema tööks.
Kui lapsed olid väikesed, vahetas mähkmeid sellest suursündmust tegemata, kui sai aru, et vaja.
Autosid, murutraktorit, saagi, trimmerit, arvuteid, mööblit, telekat, pesumasinaid, nõudepesumasinat, torusid jms ise ei remondi :-), aga organiseerib vastavad hooldused. Süüa üldse ei tee, st endale või lastele võileiva võib teha, aga ei prae kartuleid ega pole vist elus muna keetnud vms. Külmkapi ette muidugi nälga ei sure. Tolmulapiga ei tööta, kui just telekas tolmune pole 🙂 Külmkapis tekitab alati meeletu segaduse ja kui mina pole nõudepesumasinat õigel ajal tühjaks teinud, siis võib vabalt kuhjata oma mustad nõud kuskile diivani kõrvale põrandale vms. Kui teda toidupoodi saata nimekirjata, siis ta toob saia, juustu, limonaadi ja meeletul hulgal magusat.

Aknaid peseb tema väljast, mina seest. Mina kord aastas, tema 2-3 korda. Kriiksuva ukse õlitab, aga kas just õigest kohast… Kui ma palun tal midagi teha, siis ta teeb seda kohe. St päris kohe. Hoolitseb pere rahaasjade eest. Mina arveid ei maksa ja selle üle, kuidas meil rahaliselt läheb, igapäevaselt muretsema ei pea. Rahakott on ühine, hoolitseb selle eest ainult mees. Tema ütleb mulle, kui ma küsin, kas peame natuke kokku hoidma või kui saaksime midagi suuremat korraldada.

Minule on selline tööjaotus väga sobiv, olen selle üle rõõmus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mees saab hakkama praktiliselt kõikide töödega. Mina olen see, kes kiirema ja kvaliteetsema tulemuse nimel tahaks kasutada professionaalide abi, kuid mees tahab kõigega ise hakkama saada … ja saab ka, ehkki ma ise eelistaksin nii mõnigi kord pigem raha välja käia kui end oimetuks töötada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milliste koduste töödega sina, teemaalgataja, ise hakkama saad? Kas plaadid ise vannituba? Paned ise lambi lakke? Kardinapuud seina? Mööbli kokku? Kui saad hakkama, siis teegi seda ise, kui mees ei saa. Kui aga sina ei saa hakkama, miks siis mees peaks saama?

Samamoodi, nagu ma arvan, et ema ja isa on võrdsed lapsevanemad, arvan ma ka, et tilli olemasoluga ei kaasne automaatselt oskust ehitada, elektritöid teha, korstent puhastada jne.

Minu mees vahetab pirni ja laseb akutrelliga kruvisid seina. Nii et pildi ja kardinapuud seina me saame, aga selle elementaarsega saan ka mina hakkama. Kui on enamat vaja, siis kutsume töömehe. Hetkel oleks vaja välistrepi mõned lahtitulnud plaadid vaja uuesti panna. Väravapostid valada. Õue oleks kuuri seina külge vaja üks valgusti panna. Töömees tuleb nädala pärast ja teeb ära. Aga mu mees teenib piisavalt, et talle maksta. Las igaüks teeb seda, mida ta kõige paremini oskab, ja teenitud rahaga ostab teiste oskusi. Vaba aega me sisustame toredate asjadega ja trepi parandamine seda minu mehe jaoks pole.

Ma oleks muidu nõus, aga… Nn meestetööde (nagu sa üles loed) oskus ei tule automaatselt, aga nn naistetööde oma millegipärast tuleb? Miks?
Meestetööd ostetakse sisse, aga naistetööd tavaliselt mitte, sest miks peaks selle peale raha kulutama… Kui teil muidugi on ametis ka kokk, koristaja, aednik, lapsehoidja siis võtan oma sõnad tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardinapuu jaoks on perforaatorit vaja, ok, mina ostsin, aga seda on aastas täpselt üks kord vaja läinud. Õnneks ostsin kasutatud.

kas sa valgustaksid, misasjaga tegu on? pole sellisest riistpuust kuulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sa valgustaksid, misasjaga tegu on? pole sellisest riistpuust kuulnud.

Kivipuur.
Tänapäeval värisevad muidugi akutrellid juba ka, pildi saab seina, aga kui midagi suuremat teha, siis peaks ikka juhtmega selline asi olema.

Nagu mu tööriistapedest sõber ütleb, et “konflikt peab tekkima seina ja trelli vahel, mitte sinu ja trelli vahel”

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul kaks abielu olnud. Esimene mees oli siidikäpp ja no oskas koristada, süüa teha ja lastega mängida. Suure surmaga üritas meeste töid teha aga no mina tegin ka paremini. Riiuli sai ka kuidagi viltu seina.
Ise tol ajal pahteldasin, lihvisin, taoeetisin, panin laed ja parketi maha. Töökiirus ja maht olid hoopis teised. Mees eelistas arvutis passida ja vaadata kuidas maja kaela kukub. Töömeestele ei olnud nõus maksma sest arvas, et teeb ikka ise.

Nüüd uuesti abielu ja mees on liiga asjalik. Oskab kõike ja tõmbab end ikka suht ribadeks. Nii kaugele oleme jõudnud, et autod viib töökotta, sest selleks pole aega ega tööriistu. Meeletu kulu on tööriistadele. Süüa teeb harva ja koristamisel aitab natuke. Pidevalt vaja teda ohjata ja meelde tuletada, et puhata on ka vaja. Minu poolest võiks mõne töö jaoks küll kellegi palgata, et iseend säästa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?