Esileht Ajaviite- ja muud jutud milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?

Postitas:
Kägu

Olen väiksest peale “meestetööde” juures olnud ja seepärast on mul tihti antud alal loogilist mõtlemist, et pisemate ehitus-remonttööde juures küsib mu nõu
ja võtab kaasa nii elukaaslane, isa kui ülemus .

Palun tõlget!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kardinapuu jaoks on perforaatorit vaja, ok, mina ostsin, aga seda on aastas täpselt üks kord vaja läinud. Õnneks ostsin kasutatud.

kas sa valgustaksid, misasjaga tegu on? pole sellisest riistpuust kuulnud.

Ma olen 12 aastat ehitaja naine olnud ja perforaatorist pole midagi kuulnud. Pidin ka kohe guugeldama, mis imevidin see veel on, ilma milleta ei saa kardinapuud üles. Ja ennäe, tegu lihtsalt lööktrelliga. Ma ausalt öeldes eeldasin, et sellised on tavalise trellikõrval kõigil kodus. Ma sain ka nüüd targemaks. Ei tea, kas mu mees ka teab, et tegu on tegelikult perforaatoriga. See on umbes sama, et autol pole mitte aku peal, vaid akumulaator.

Aga teemasse nii palju, et minu mees ei pane pesumasinat ja kuivatit tööle. Samuti mitte nõudepesumasinat. Ta pole lihtsalt süvenenud nendesse nuppudesse. Õpiks muidugi ära, kui oleks vajadust, aga kui ta peaks üksi jääma, siis vist peseks nõusid käsitsi. Ta alati ütleb, et mingid tööd peaks ikka naisele ka jääma. Muidu ebavõrdne olukord, et tema suudab maja vundamendist korstnani ehitada, ahjud ja pliididki sisse ehitada, kui vajadust jne. Lisaks ta veel tunneb ka autode hingeelu ja traktoritest teab kõike. Muidugi veneaegsetest. Kui asi läheb aga tänapäeva elektroonika peale, siis seda ta tõesti ei tunne. Aga mehhaanika on tema rida. Elektrit oskab ka panna, torutöid samuti. Koristada oskab ka, aga see jällegi minu rida. Samas ei oska ta hästi inimestega suhelda. Kipub kergesti lähedastega riidu minema. Ja ta ongi see, kes halvustab kobakäppasid ja hoiab kahe käega peast kinni, miks tema poeg ei ole nii osav kui tema ja miks inimesed ei tee kvaliteetselt midagi ja on lohakad. Ükski inimene pole ideaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ennäe, tegu lihtsalt lööktrelliga.

Ei, see ei ole nagu aku ja akumulaator. See on nagu bensiini- ja diiselmootor.

Lööktrell on igasugune värinat tekitav trell, tavaliselt tekitatakse löök mingi hammasvöö pealt. (oma hammastele hakkab see hääl ka)
See funktsioon on pea kõikidel suurematel tavalistel trellidel. Pildi riputad sellega ära.

Perforaator ehk puur-haamer väristab teistmoodi, löök tekitatakse elektri ja pneumaatika abil.
Sellele saab ka meisli otsa panna; ilma et ta üldse ringi käiks. Ehk sellega saab ka vanu kahhelkive või kasvõi terveid väiksemaid seinu maha võtta. Nagu taoks meisli ja haamriga, aga haamri asemel on see perfo.

Teooria siin: https://www.einhell.de/en-de/blog/workshop/rotary-hammer-or-impact-hammer-drill.html

Lööktrelliga kivisse jäädki auku puurima (konflikt sinu ja puuri vahel!) ja perfoga hoiad ühe käega ja kukud nagu sulavõisse. (seina ja trelli vahel)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Süüa teeb hästi, nõude pesemise ja kodu korras hoidmisega saab ka hakkama.

Remonditöödest: oskab plaatida (aga seda tegi ise vaid maal, kui puhkuse ajal aega oli, korteris vannitoa remondiks tellis plaatija-santehniku-elektriku). Põrandaid on ise pannud, krohvinud, värvinud. Muud väiksemad asjad, nt kraanivahetus, mõne mööblitüki kokkupanek jne, on ka ise teinud. Lambipirni võin ise ka vahetada, seda ei tasu mainidagi. Aga kui on ikka põhjalikum elektritöö, nt remondi ajal juhtmete ümbertõstmine jne, siis pole mõtet ise sorkida, elektriga on alati kindlam asjatundja kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees saab hakkama kõigega. Välja arvatud spetsiifilised elektritööd(a’la terve elektrikapi paigaldus). Lambi ühendus ja mõne juhtme vedamine probleem pole.

Aga kui meil oleks raha jalaga segada, siis loomulikult ostaks ka meie teenust sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu mees ehitas meile sauna, pliidi ja ahju. süüa teha oskab. kännujuurika suudab maaseest kätte saada. peenraid oskab teha. nõude pesemisest ja kardinapuu üles panemisest pole mõtet rääkida – seda oskab mu poeg ka teha. mees kavandab kõik meie eksootiliste reiside marsruudid. kirjutab reisiblogi ja lühijutte. suudab mulle henna pähe määrida. kui auto ei lukustanud tagumist ust, tegi signale restardi. nüüd lukustab. oskab teha lahedaid loodusfotosid. dresseerida koera. küpsetab mulle sünnipäevaks tordi. ilmselt oskab ta veel miljonit asja teha, aga need, kui muljetavaldavamad, meenusid mulle esimesena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas koristaja palkamine on ka madalale laskumine? kõik oskavad ju koristada. ema on lapsest saadik vähemalt püüdnud seda õpetada, harjutada lastes. suureks saades peaks olema selge.
seda ei anna isegi võrrelda nt värvimisega või kardinate ülespanekuga. kui pole seda kunagi teinud, ei pruugi see esimesel korral üldse õnnestudagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, ma panin endal ise kardinapuu üles hiljuti, polnud selleks mingit perforaatorit vaja. Puidu sisse keerab käsitsi ka vajalikud kruvid ära.
Samas ma ei arva, et absoluutselt kõike peaks inimene ise oskama ja see, et inimesel on peenis, ei tee teda automaatselt kõikide tehnilisemate tööde allal asjatundjaks. Ma mõtlen – kui ma tellin torude parandamiseks torumehe, siis ma tegelikult ju ei eelda, et seesama torumees peaks olema võimeline mul ka elektrijuhtmeid paigaldama ja ahju parandama? Ikka iga asja jaoks oma spetsialist. Miks siis oma kodusele mehele peaks kuidagi kõrgemad ja laiemad nõudmised kehtima? Eks väiksemate asjadega saame ikka hakkama, aga keerulisemal juhul… me tellisime isegi ühe suure puu aiast maha võtmiseks arboristi, ja siinkohal oleks sobilik kasutada perekooli hüüdlauset – minestage nüüd.
Samamoodi viin ma oma läpaka teenindusse selleks, et seal tolmupuhastus tehtaks, kuigi ma ilmselt saaksin ise ka hakkama, aga milleks? Ma pole praegu nii vaene, et selle teenuse eest maksta ei jõuaks.

Muude koduste tööde osas – mees saab hakkama kõige sellesamaga, mis minagi, teeb süüa, peseb nõusid, koristab, ainuke asi – sokke ta nõeluda ei taha, ega nööpi ette õmmelda. Kuigi ma tean, et ta teoreetiliselt oskab. Aga ta ütleb, et kuna mina olen selles osavam, siis ta lihtsalt ei taha ise pusida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees saaks paljude asjadega hakkama, aga eelistab diivanil passida. Kui midagi teebki, siis ilge torina saatel ja sel ajal hiilime lastega kikivarvul, et vähem vingumist kuulata. Nii ma siis pahteldan, lihvin, värvin, remondin kodumasinaid jne parem meelega ise. Mööbli panen ka kokku.
Ainult seksida ta viitsiks, aga seda ei viitsi jällegi mina – naiseks olemise roll on täielikult deformeerunud.
Et milleks selline mees? Ma seda isegi mõtlen…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mees saab kõikide töödega hakkama kui vaja, pigem ei saa ma seda enda kohta väita

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda perforaatorit on vaja tõsiste aukude tegemisel, näiteks elektrijuhtme kõri läbiviik läbi paneeli. Kardinapuu jaoks piisab korralikust löökdrellist ning kui tõesti natukene pealesurumine tekitab “konflikti”, võib alustada algul peenema kivipuuriga, ei pea kohe jõudma lõppjämeduseni. Pealegi tuleb nii täpsem auk, kui kõigepealt peenem ette lasta.

Ainus tõsine konflikt, mis betooni puurimisel tekib, on see, kui juhuslikult läheb auk vastu armatuurtraati. See olukord on üleüldse ebakorrektne, sest armatuurtraat ei tohiks paljanduda (korrosiooni oht) ning teda ei tohiks ka kahjustada (nõrgendab veidi paneeli, vähemalt lokaalselt). Aga kui tõesti on vaja armatuurtraadi serva maha nüsida (uue augu puurimine uude kohta pole mõeldav), siis peab küll terava metallpuuri võtma ja talle kohe ka hüvasti ütlema, sest paratamatult läheb puur ka vastu kivi ja nüristab.
Ükskõik kui vinge perfovibraator ei võimalda metalli puurida.

Ise olen mees, aga tean, et mu naine on ka nende asjadega kursis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nö jooksva eluga saab kõigega hakkama. Alates koristamisest ja söögitegemisest lõpetades väikeste remonttöödega. Samuti on maal ehitanud ise terrassi, uued põrandad teinud, sauna tühjaks lõhkunud ja üles ehitanud jne. Saun st eraldi hoone koos suure eesruumiga. Need tööd on siis kõik olnud sellised hobikorras suvel vaikselt toimetamised. Siseviimistlusega saame ka mõlemad hakkama aga kodus eelistame teenusena sisse tellida.

Seda mitmel põhjusel. Esiteks mulle ei meeldi remondi sees elada vaid kolime selleks ajaks välja. Teiseks kui ise tehes mõni koht hästi välja ei tule, siis see jääb hiljem hirmsasti silma riivama. Kolmandaks kui tööpäeva õhtuti teha, siis võtab liiga palju aega aga remondi peale puhkust kohe kuidagi raisata ei taha.

Ma küll ei leia, et tänapäeval teenuste sisseostmine jube piinlik peaks olema. Vahet pole, kas ma ise oskan teha või ei. Loogiline ju, et üks inimene tavaliselt ei oska kõiki töid ühtemoodi hästi ja milleks siis üldse punnitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mees teeb meil vahel syya, vahel koristab, paneb mustad riided pesumasinasse, yks kord l6hkus puid, vahel niidab muru.

Enamjaolt k6ik asjad on minu 6lul. v2rvimine, remont, tapeedipanek, kardinapuud ka, kamina kytmine, muruniitja parandamine.

mees on IT mees kellel ka lapsep6lves issi midagi ei teinud, ja tellis teenuse proffidelt.
nyyd on selline siidik2pp, et jube kohe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tee midagi kodus, ainult süüa.
Tellin töömehi, kuna ise ei viitsi teha.

Naisele olen selgeks teinud, et kui ma tänu sellele vähem mehelikum, siis teab kus uks on. Mul pole naist vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen koba, aga mu mees oskab kõike majaehitusest kringli küpsetamiseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et kui keegi mees teeks analoogse teema naiste kohta, siis oleks asi küll kellelgi kohe hambus 🙂
“Kui hästi sinu naine naistetöodega hakkama saab “

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et kui keegi mees teeks analoogse teema naiste kohta, siis oleks asi küll kellelgi kohe hambus

Üldine tulemus oleks enam vähem sama, palju neid “naistetöid” oskavaid naisi siis ikka on.

Või, mis see naistetöö üleüldse tänapäeval on, lapse toitmine on, kokkamine, triikimine enam pigem mitte jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et kui keegi mees teeks analoogse teema naiste kohta, siis oleks asi küll kellelgi kohe hambus

Üldine tulemus oleks enam vähem sama, palju neid “naistetöid” oskavaid naisi siis ikka on.

Või, mis see naistetöö üleüldse tänapäeval on, lapse toitmine on, kokkamine, triikimine enam pigem mitte jne.

No-noo. Mis sa nüüd räägid. Naistetöid on nii palju, et siin ei jõuaks kõike kirja pannagi. Söögi tegemine, küpsetamine. Riiete pesemine võib tunduda tühiasi, aga seegi võtab oma aja. Eriti kuivatist välja võtmine, kokku lappamine mitmesse kuhja ja siis transport lastetubadesse ja enda riidekappi. Koristamine, eriti siis, kui on selline 3-aastane kodus, kes otsustab mingi hetk näiteks oma suure mänguasjakasti terve korteri peale maha tühjendada. Lisaks kõigi lastega tegelemine, nende aitamine õppimises, igasuguste kõikvõimalike ürituste meelespidamine. Kevadest sügiseni põllumajandusega tegelemine (muruniitmine, trimmerdamine, peenarde tegemine, külvamine, istutamine, rohimine, saagi koristamine jne). No ja lisaks tuleb oma “päris” tööga ka tegeleda. Naine ei osta neid teenuseid üldjuhul sisse. Küll aga on ok, kui mees “meestetööd” sisse ostab. Varsti on ok, et mees ostab naisele vibraatori ka, sest ta ei saa enam selle tööga ka hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna minu mees tuli sellisest perest, kus lambipirni vahetamiseks kutsuti “proff”,siis ma arvasin, et ta ei saa asjadega hakkama. Tegelikult, aga on ta nii tubli. Kui mõne asjaga hätta jääb, siis vaatab youtubest õpetusi ja saab hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

enamike töödega saab hakkama (48 a).
samas , kuna tal aega ka just väga palju pole, siis ostis 2 robottolmuimejat (üles ja alla korrusele) ja õues on robotniiduk.
samas – milliste töödega minu poeg (18a) hakkama saab, vot see on mõistatus 🤔 Sest tal on juba praegu ellusuhtumine, et teenijad hakkavad tal kodus ette-taha asju ära tegema. Mis on üllatav, kune me mehega oleme ise pigem sellised töödeikarda tüüpi inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks lihtsam nimetada neid töid, millega mees hästi hakkama ei saa – enamiku kodutöödest teebki meie peres mees. Üks neist, mis on probleemne, on nt laste õpetamine koolitööde tegemisel – ta ei saa aru, kuidas lapsed tema seletustest aru ei saa ja läheb siis närvi, seega lapsi juhendan koolitöödes pigem mina.
On lihtsalt tööd, mida ta teeb hea meelega ja ebamugavad tööd, mida ta parema meelega ise ei tee ja eelistab spetsialisti.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud milliste koduste töödega saab hakkama teie mees?