Esileht Kodunurk Milliste toidukaupade ostuga olete alt läinud?

Näitan 30 postitust - vahemik 541 kuni 570 (kokku 587 )

Teema: Milliste toidukaupade ostuga olete alt läinud?

Postitas:
Kägu

mida see eesliide -laua üldse peaks sümboliseerima?

Toidukartul jaotatakse veel omakorda vastavalt kartulisordi kasutustüübile 4 erinevasse klassi:

A – salatikartul. Mugul keetmisel ei lagune. Konsistentsi poolest tahke ja kõva;

B – tavaline lauakartul. Mugul keetmisel ei lagune, kuid jääb õrnalt jahune;

C – jahune lauakartul. Keetmisel mugul laguneb ning jääb keskmiselt jahune;

D – pudrukartul. Keetmisel laguneb mugul täielikult ning jääb väga jahuseks ja kuivaks.

https://www.pikk.ee/valdkonnad/taimekasvatus/koogiviljandus/kartul/kartulisordid/

Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimaste kommentaaride valguses. Palun soovitage, mis kartulisort on kõige sobivam kartulisalati jaoks. Soovitada võiks selliseid sorte, mida suuremates poodides reaalselt müüakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Punane kartul Laura

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõo Lihatööstuse Õlle grillvorstid. Pole enne näinud, et kahest väikesest vorstist tuleb selline kogus rasva välja. Peale söömist oli ka enesetunne pool päeva kehv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoiatan Food Studio bešamellkastme eest!

Vesine moodustis, millel pole õige bešamelliga midagi ühist (peale värvuse).
Rikkus mu lasagne ära 🙁

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saaremaa Õige Talusült. Üle soolatud ja õigest talusüldist väga kaugel. Poolvedel kallerdis ja natuke igavat lihakiudu.

Pringles tortiljakrõpsud hapukoorega. Maitse oli muidu ok, aga soola oli nii palju puistatud, et topsi seinad valgendasid ja ikkagi veel nii palju et iga krõps tuli eraldi paberiga üle pühkida.

Samasugune pettumus Pringleselt aga seenemaitselised krõpsud, pole midagi jäledamat söönud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Katsusin pilti leida, aga ilmselt nii uus toode, et pilti netis pole veel.
Jutt Reinu Köögi valmistoidust – sealiha bambusevõrsetega. NII HAPU, et tekkis tahtmine suhkrut juurde panna.
Ei saanudki aru, mis selle nii jube hapuks tegi.
Samas guljash praekartuliga oli igati maitsev 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Härmavilja hakkliha pitsa. Kate peal on peaaegu olematu ja saia osa on maitsetu saapatald. Soodukas oli ja ostsin kohe kaks pitsat. Teine on singipitsa. Seda pole veel söönud, aga ilmselt teeb sama välja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Köige hullem oli üks kartulisalat,karp oli sinise-valge kirjadega aga maitse kohutav.Prismas maksab 2.50.Ausalt köige halvem maitse,mida olen elusees maitsnud.Toode meenutas rohkem majoneesi uputatud kartuliviile,mis oli hakanud halvaks minema,sest lisaks suurtele kartliviiludele käis majoneesimaitsest üle kirbe järelmaitse.Kohutav.Nver ei osta enam sellist jama.
Pettumus number kaks on Rakvere viinerid.Karpi avades löi ninna tugev keemialöhn ja maitse on ka kadunud,on vaid selline maitsetu kondijahutoode.:(
Korra sai proovitud ka neid pikkasid pakendis keeduviinereid( vist müüdi Maximas) aga see oli ka viimane kord,sest isegi kass ei tahtnud neid süüa ja rohkem pole ka ostnud neid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Köige hullem oli üks kartulisalat,karp oli sinise-valge kirjadega aga maitse kohutav.Prismas maksab 2.50.Ausalt köige halvem maitse,mida olen elusees maitsnud.Toode meenutas rohkem majoneesi uputatud kartuliviile,mis oli hakanud halvaks minema,sest lisaks suurtele kartliviiludele käis majoneesimaitsest üle kirbe järelmaitse.Kohutav.Nver ei osta enam sellist jama.

Hea teada! Just keerutasin ükspäev seda karpi käes ja mõtlesin, kas osta või mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selveri Coleslaw salat. Ma pole toidu suhtes eriti pirtsakas, aga see ei olnud söödav. Pakkusin seda siis oma kõigesööjast aplale abikaasale, aga isegi tema ei suutnud seda süüa. Selgus, et ka tema oli sama salatit paar päeva varem Selverist ostnud ja kogu täiega prügikasti visanud.
Salat oli valmistoiduletis kohapeal pakitud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uus Magnumi roosa jäätis. Ma pole ühegi jäätise kohta arvanud, et see on vastik, aga selle kohta küll. Kattel on mingi ebamäärase kõrvalmekiga maitse, sisemusel üldse mitte midagi. Kokku väga kehv.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uus Magnumi roosa jäätis. Ma pole ühegi jäätise kohta arvanud, et see on vastik, aga selle kohta küll. Kattel on mingi ebamäärase kõrvalmekiga maitse, sisemusel üldse mitte midagi. Kokku väga kehv.

Heh, maitsed on erinevad 🙂 keegi teises teemas just kiitis taevani

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heh, maitsed on erinevad 🙂 keegi teises teemas just kiitis taevani

Täpselt. Meil proovisid seda kolm täiskasvanud pereliiget, kõigil sama arvamus, et MIS see veel on. Jumal tänatud, et ma seda ise poest üles ei leidnud, sest oleks vist inertsist 10 tk ostnud. Ma ei teagi, kuidas viisakalt seda kõrvalmekki kirjeldada, aga midagi oli väga mööda. Magnumi maasikajäätis seevastu on hoopis teine tera – võib maitseda või mitte, aga vähemalt pole maitsetu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama võib öelda Coop kokkade viineri salati kohta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rakvere sinepine BBQ toorvorst – ei meeldinud üldse, lendasid prügiämbrisse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Marta Pagari suitsusingipirukad – ropult soolased.

+2
0
Please wait...

Postitas:
talent

Äkki pead silmas vöner salatit? See ju taimetoit, lihasööjale võibki ehk imelik tunduda? Mulle väga maitseb, kuigi jah, on paremaid tegijaid kui Coop.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki pead silmas vöner salatit? See ju taimetoit, lihasööjale võibki ehk imelik tunduda? Mulle väga maitseb, kuigi jah, on paremaid tegijaid kui Coop.

Ei mõtle vönerit. https://www.coopkokad.ee/maksikook/kartuli-viinerisalat-1kg/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teile ei meeldi täiesti lödiks keedetud kurgid, siis hoiduge Salvesti marineeritud kurgiviiludest sibulaga. Sibulaviilud, mida pole just palju, natukene on hamba all tunda, aga kurki võiks vist suurema kokteilikõrrega imeda. Ühesõnaga konsistents on jälk ja maitse pole ka hea (ja asi ei ole selles, et oleks halvaks läinud, vaid ongi selline halb). https://www.salvest.ee/tooted/salatid/salvest-marineeritud-kurgiviilud-sibulaga-410-g/ Ostsin täna kohe õige mitu purki, sest meie pere armastab marineeritud sibula-kurgi salatit, aga enda konserveeritud salat on ammu otsas. Oli nii hea meel, et näe, poest ka saab. Läks vetsupotist kõik alla.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui teile ei meeldi täiesti lödiks keedetud kurgid, siis hoiduge Salvesti marineeritud kurgiviiludest sibulaga. Sibulaviilud, mida pole just palju, natukene on hamba all tunda, aga kurki võiks vist suurema kokteilikõrrega imeda. Ühesõnaga konsistents on jälk ja maitse pole ka hea (ja asi ei ole selles, et oleks halvaks läinud, vaid ongi selline halb). https://www.salvest.ee/tooted/salatid/salvest-marineeritud-kurgiviilud-sibulaga-410-g/ Ostsin täna kohe õige mitu purki, sest meie pere armastab marineeritud sibula-kurgi salatit, aga enda konserveeritud salat on ammu otsas. Oli nii hea meel, et näe, poest ka saab. Läks vetsupotist kõik alla.

Selle asemel, et kellelegi need purgid ära anda…

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellele? Kes tahab kurgisalatit, kus kurk laguneb, kui lusikat purgis liigutada? Sellise olluse kellelegi pakkumine on mõnitamine.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellele? Kes tahab kurgisalatit, kus kurk laguneb, kui lusikat purgis liigutada? Sellise olluse kellelegi pakkumine on mõnitamine.

Inimeste maitsed on erinevad. See, mis ühe jaoks on kõlbmatu, võib teise jaoks väga hea olla.

Ma arvan, et kui oleksid need purgid prügikasti kõrvale pannud, siis mõni kodutu oleks need hea meelega omale võtnud. Vaevalt, et seal purgis selline rämps oli, mis oleks tervisehädasid põhjustanud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimeste maitsed on erinevad. See, mis ühe jaoks on kõlbmatu, võib teise jaoks väga hea olla.

Ma arvan, et kui oleksid need purgid prügikasti kõrvale pannud, siis mõni kodutu oleks need hea meelega omale võtnud. Vaevalt, et seal purgis selline rämps oli, mis oleks tervisehädasid põhjustanud.

Milleks? Pigem teatada foorumis uhkusega, et “lendas prügikasti”. Ei niisugune viitsi teiste pärast vaeva näha. Sellist “võtsin ampsu ja ülejäänud läks solki” saab siitsamastki teemast korduvalt lugeda.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib väga heeringas koore ja sibulaga. Ostsin prooviks Wide Ocean toote Marineeritud atlandi heeringafilee tükid sinepikastmes. No vot see asi nüüd küll mulle ei meeldinud. Kuidas saab hea heeringa nii ära rikkuda?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nopri keefir oli õudukas. Ei tea, kas lihtsalt halvasti välja kukkunud partii või ongi päriselt selline.

Minu arust ongi enamus nopri tooted sellised natuke hapukad, minu arust oli neil kirjas ka mõnede asjade peal, et vähese suhkruga.

Nad ei ole hapukad vaid mingi jäleda kõrvalmaitsega. Nende rosina-kohupiimakarbikest mina lõpuni süüa ei suutnud, okserefleks tuli.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jajah, siis võiksid kõigile, kellele mingi asi ei maitsenud, sama juttu rääkida. Eks needki toidud läksid prügikasti.

Kujutan ette, kuidas ma sõidan öö varjus linna kuhugi korterelamu juurde, tulen autost välja ja sokutan oma jäägid sinna prügikasti kõrvale lootuses, et äkki keegi ei näe ja ei pane sõimama ja ehk mõni kodutu tuleb ja korjab üles. Sest tegelikult ju ikka jääb järele mingeid asju, mida ära ei sööda ja saaks need ju sinna ära sokutada. Kõvaks läinud leib. Jogurt, mis kellelegi peres ei maitsenud. Poolik moosipurk, mis on pealt juba ära kuivanud. Kõik ju kõlbavad veel süüa. Meil oli kunagi skisofreenikust naabrimutt, kes tassis aeg-ajalt naabrite uste taha igasuguseid selliseid kingitusi. Kui hakkaks niimoodi oma toidujäätmeid võõraste prügikastide juurde vedama, ei tea, kui kaua läheks aega, enne kui perekoolis tuleks teema “mingi hull tassib meie prügikasti juurde toidujäätmeid” või kui politsei ukse taha tuleks (autonumbri järgi saab omanikku tuvastada).

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kujutan ette, kuidas ma sõidan öö varjus linna kuhugi korterelamu juurde, tulen autost välja ja sokutan oma jäägid sinna prügikasti kõrvale lootuses, et äkki keegi ei näe ja ei pane sõimama ja ehk mõni kodutu tuleb ja korjab üles. Sest tegelikult ju ikka jääb järele mingeid asju, mida ära ei sööda ja saaks need ju sinna ära sokutada. Kõvaks läinud leib. Jogurt, mis kellelegi peres ei maitsenud. Poolik moosipurk, mis on pealt juba ära kuivanud. Kõik ju kõlbavad veel süüa. Meil oli kunagi skisofreenikust naabrimutt, kes tassis aeg-ajalt naabrite uste taha igasuguseid selliseid kingitusi. Kui hakkaks niimoodi oma toidujäätmeid võõraste prügikastide juurde vedama, ei tea, kui kaua läheks aega, enne kui perekoolis tuleks teema “mingi hull tassib meie prügikasti juurde toidujäätmeid” või kui politsei ukse taha tuleks (autonumbri järgi saab omanikku tuvastada).

Jutt ei käi ju vanaks läinud leivakontsust või kuivanud vorstiotsast. Tegemist oli täiesti kinniste, tarvitamata ja õige säilivusajaga kurgipurkidest. Mis seal siis imelikku on, pakkuda neid kellelegi? Viia näiteks oma töö juurde – paned sildi kõrvale, et annad tasuta ära. Või jätad mõne prügikasti kõrvale. Ma ise olen mõlemat teinud. Prügikaste käivad asotsiaalid päeva jooksul mitu korda revideerimas. Alati on minu kinnised hoidised kaasa võetud. Ei seisa need seal silmale riivamiseks päevi. Juba paari tunni jooksul on läinud.

Mõned asjad, mida mul on liiga palju – näiteks oma aiasaadused (kurgid, tomatid, suvikõrvits, õunad, sibul jne) viin töö juurde, selle asemel, et need komposti või prügikasti lükata. Meil on alati inimesi, kes võtavad hea meelega sellist kraami.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostan väga harva poest kartulit. Täna pidin olude sunnil seda tegema. Seisin siis seal kartulivaliku ees ning mõtisklesin, mida võtta. Lõpuks valisin,, Talukartuli”. Nimi kõlab ju hästi. Hind ka veits kõrgem kui teistel. Ja välimus on 5+.Arvasin, et olen õigel teel. Kui aga koorima hakkasin-sa sinine saatan. Muidu nii kena välimusega kartul oli puhta sinine. Hetkeks tuli silme ette lapsepõlve poekartul. Samasugused sinised nagu oleks kõvasti kolki saanud. Kurat, ma olin nii pettunud ja kuri. Keetsin ikkagi need õudused ära aga söömiseni ei jõudnud. Peale keetmist olid need ilusa nime ja välimusega kartulid nagu õudusunenägu. Prügikastis nad oma teekonna lõpetasid.
Kuidas saab sellist kraami poes müüa? Ma mitte ei usu, et see oli ainus juhus. Miskipärast arvan, et kes iganes see kartulikasvataja on, kasutab ohtralt väetist.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viia näiteks oma töö juurde – paned sildi kõrvale, et annad tasuta ära.

Ma ei viiks mitte mingil juhul oma kolleegidele kraami, mis mulle endale nii vastik tundus, et süüa ei suutnud.

Või jätad mõne prügikasti kõrvale. Ma ise olen mõlemat teinud. Prügikaste käivad asotsiaalid päeva jooksul mitu korda revideerimas. Alati on minu kinnised hoidised kaasa võetud. Ei seisa need seal silmale riivamiseks päevi. Juba paari tunni jooksul on läinud.

Inimene, keda sa tsiteerid, ei ela ilmselt ühegi avaliku prügikasti kõrval ega hakka selleks ka eraldi kuhugi sõitma, et seda avalikku kasti leida.
Minu kasti kõrval võiksid need purgid kuu aega seista ja ka prügivedaja ei võtaks neid sealt kaasa.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 541 kuni 570 (kokku 587 )

Esileht Kodunurk Milliste toidukaupade ostuga olete alt läinud?