Esileht Koolilaps Millistes koolides käivad Kakumäel elavad lapsed?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Millistes koolides käivad Kakumäel elavad lapsed?

Postitas:

Kas mul on kehv googeldamisoskus, või Kakumäel polegi ühtegi kooli peale ühe erakooli? Lähimad koolid leidsin Õismäele, aga sinna käib vaid üks buss ja seegi väga-väga hõredalt ja lisaks selleks, et Merirahust Õismäele saada peab kõigepealt bussiga ära käima poolsaare tipus ja alles siis sõidab ta teistpidi Õismäele? Kas ma olen millestki väga valesti aru saanud? Too süsteem tundub ju täiesti ebanormaalne. Linna sõitvad bussid sõidavad mõlemat pidi. Sellest üldse ei räägi, et Õismäe koolid tunduvad halva tasemega koolid.

Enda lapsel kooli minekuga aastaid veel aega, aga kaalume kolida sinna piirkonda. Rahaliselt ei olekski probleemi laps RAM-i panna, aga siinseid teemasid lugedes olen aru saanud, et uued klassid komplekteeritakse peamiselt õdedest-vendadest ja õpetajate lastest ning väljaspoolt saavad sisse vaid üksikud.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:54; 31.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel käivad kesklinnas. Ise töötatakse ka seal, hommikuti sõidetakse kõik koos autoga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool ongi Kakumäel suur probleem. Nii ongi, et kes saab RaMi, kes kesklinna koolidesse, kes paneb Õismäele ja kes kolib ära. Ka viimaseid on päris palju.

Minu laps käib RaMis ja tema klassikaaslastest pooled on Kakumäelt, seega on näha, et kakumäelaste seas on see valik populaarne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii ongi, nagu sa kirjeldasid. kakumäe kant on tln piirkondadest kõige kehvemas seisus haridusvalikute poolest, see on aastaid juba teada. ma ei koliks sinna enne kui kool olemas on, sest lubatud on seda juba ammu, aga mingit arengut ei ole. ram-i on praktiliselt võimatu saada.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 10:24; 29.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merirahust liigub üks buss tipu poole (ja sealt tagasi linna), teiselt poolt teed peatusest aga otse linna poole.
Osa Kakumäe lapsi käib Adolfis ja teistes kesklinna koolides, suur osa aga käib Järveotsas ja on väga rahul.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 17:54; 31.01 09:43; 01.02 13:03; 23.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa Kakumäe lapsi käib Adolfis

need on siis need, kes on sebinud endale sissekirjutuse kotzebue tn lähistele? või sa pead silmas vanemaid lapsi, kes on sinna katsetega saanud? sellest ei ole jällegi mingit kasu enam uutele tulijatele.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 10:24; 29.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgulinna ja Kristiine koolid kaugele ei jää, aga transpordiühendus on väga keeruline. Juba ammu oleks otseliini vaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on aastatega silma jäänud, et Kakumäel elavad eriliselt saamatud inimesed ja muidugi on saamatud ka nende järglased. Kui otsustatakse elama minna eramajade piirkonda, siis ei saa eeldada, et seal on iga nurga peal kool. Tulebki veidi sõita ühistranspordiga ja vajadusel ka korra ümber istuda. Mis see tähendab, et Õismäele käib vaid üks buss? Täiesti piisav ju, et kooli jõuda.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi Kakumäe liiga suur miinus minu jaoks. Kant väga meeldib, aga infrastruktuuriga jamasti- linna ühe bussiga ei saa. Teine otsustav miinus ongi lapse kool, Rami vaevalt saab ja mulle ei meeldiks, et laps peab kaugele sõitma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me 10+ aastat tagasi Tln-sse või selle lähiümbrusse uut elukohta otsisime, jäi Kakumäe just seetõttu välja, et sealne infrastruktuur oli kehv. Nagu näha, pole siiani midagi muutunud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne on valida elukoht infrastruktuuri olemasolu järgi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me 10+ aastat tagasi Tlns või selle lähiümbruses uut elukohta otsisime, jäi Kakumäe just seetõttu välja, et sealne infrastruktuur oli kehv. Nagu näha, pole siiani midagi muutunud.

On paremaks läinud küll. Kui vanasti käis buss ainult ühtepidi ja linna saamiseks pidi kogu tagumise ringi kaasa sõitma, siis juba mitu aastat on uus liin, mis läheb teises suunas otse linna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 17:54; 31.01 09:43; 01.02 13:03; 23.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on aastatega silma jäänud, et Kakumäel elavad eriliselt saamatud inimesed ja muidugi on saamatud ka nende järglased. Kui otsustatakse elama minna eramajade piirkonda, siis ei saa eeldada, et seal on iga nurga peal kool. Tulebki veidi sõita ühistranspordiga ja vajadusel ka korra ümber istuda. Mis see tähendab, et Õismäele käib vaid üks buss? Täiesti piisav ju, et kooli jõuda.

Ma ei eelda, et iga nurga peal oleks ilmtingimata kool, aga kui asumis pole ühtegi kooli peale ühe erakooli, siis võiks bussiühendus kõrvalasumisse olla vähemalt selline, et sinna saaks ühe bussiga, mis käiks veidi tihemini, kui üks kord tunnis ja liiklus võiks olla kahepoolne. Kanti tundvad inimesed ilmselt saavad aru, mida tähendaks igapäevaselt bussiga kõigepealt poolsaare tipus ära käia ja siis alles Õismäele, samas kui linnasõitva bussi peale saab istuda ka üle tee olevast peatusest.

Hetkel meile tundub igatahes, et välistame selle piirkonna. Tundub, et mingeid arenguid sealsete haridusvalikute osas pole ka lähiaastatel tulemas.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:54; 31.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on aastatega silma jäänud, et Kakumäel elavad eriliselt saamatud inimesed ja muidugi on saamatud ka nende järglased. Kui otsustatakse elama minna eramajade piirkonda, siis ei saa eeldada, et seal on iga nurga peal kool. Tulebki veidi sõita ühistranspordiga ja vajadusel ka korra ümber istuda. Mis see tähendab, et Õismäele käib vaid üks buss? Täiesti piisav ju, et kooli jõuda.

Pigem vastupidi – need, kes seal elavad, on sinna kolinud vaatamata kehvale infrastuktuurile ja koolide puudumisele. Sellel piirkonnal on teised väärtused.

Seevastu siin foorumis nurisevad inimesed, kes oleks valmis kolima ainult teatud tingimustel. Nagu ma kirjutasin eespool – paljud Kakumäe tuttavate lapsed käivad ka nt Järveotsa koolis ja keegi ei kurda.  On oma elu sättinud nii, et kõik toimib. Ka minu alaealised lapsed käivad bussiga linna ja tagasi ja saavad kenasti hakkama.

Kes logistikaga hakkama ei saa, see kolib minema või ei tulegi sinna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 17:54; 31.01 09:43; 01.02 13:03; 23.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib Järveotsa Gümnaasiumis ja esialgu oleme rahul.  Linnal on plaanis ka Pikaliivale kool ehitada, kahjuks läheb sellega aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merirahust liigub üks buss tipu poole (ja sealt tagasi linna), teiselt poolt teed peatusest aga otse linna poole.

Osa Kakumäe lapsi käib Adolfis ja teistes kesklinna koolides, suur osa aga käib Järveotsas ja on väga rahul.

GAG ju puhas piirkonnakool. Kuidas Kakumäe lapsed saavad seal käia?:)

Merirahust paljud Tallinna eliitkoolides, aga kas TA laps sinna sisse saab, pole teada. Selleks on vaja olla ikkagi väga üle keskmise.

Rocca kooli jaoks pole vaja olla üle keskmise. Piisab, kui lapsevanem hea suhtlemisoskusega ja sebida oskab. Ōppemaksu raha peaks ka muidugi ikka vabalt eelarves olemas olema.

Ülejäänud käivad Õismäele ja Mustamäele kooli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakumäele tuleb lähiajal lasteaed- algkool , vist oli aadress Tiskre 21, praegu on detailplaneeringus.

https://www.tallinn.ee/est/haabersti/Uudis-Tallinna-ja-erasektori-koostoos-voib-Kakumael-valmida-eralasteaed-ja-pohikool-2

Minu tuttavad on saanud koha ka Tabasalu Ühisgümnaasiumisse. Sinna on lastel olnud mugav käia bussiga ja ka ise rattaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Osa Kakumäe lapsi käib Adolfis ja teistes kesklinna koolides, suur osa aga käib Järveotsas ja on väga rahul.

GAG ju puhas piirkonnakool. Kuidas Kakumäe lapsed saavad seal käia?:)

Kakumäel on lapsi,  kelle koolitee algas enne 2018. aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 17:54; 31.01 09:43; 01.02 13:03; 23.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidega on jah kehvasti.
Selline lause on kirjas linnaosa detailplaneeringus: Haabersti linnaosa munitsipaalkoolid on ehitatud arvestusega, et neisse mahub õppima ca 6300 last. Kui
tulevikus on koole juurde vaja, siis on võimalik rajada kool Pikaliiva piirkonda Pikaliiva tn 69.

Oleks väga rahul kui sinna kool tuleks, see oleks meie jaoks ideaalne asukoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib TPL-s. Nr 21 buss väljub meie peatusest kella 7-8 vahel neli korda tunnis. Pole just vähe?

Paljud lapsed ootavad peatuses 21a bussi, mis viib nad Õismäele kooli.

Ei näe probleemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Minu tuttavad veavad last Audentesesse</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Millistes koolides käivad Kakumäel elavad lapsed?