Esileht Sünnitus Millistes riietes sünnitada?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Millistes riietes sünnitada?

Postitas:

Pakin siin vaikselt sünnitama minekuks haiglakotti, ja ei tea, mida riietest kaasa võtta – just sünnitamiseks. Saan aru, et kohapeal (TÜK) antakse mingi ürp selga, aga paljud vist käivad oma riietega. Mis on kõige parem? Öösärgi inimene ma pole, samas ega püksid jalas ju ei sünnitata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:19; 18.12 09:03; 13.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ürp on seal tegelikult päris mõnus. Ses mõttes, et jah alguses vb tundub ebamugav et ülevalt nii lahtine, aga samas peale sünnitust pannakse kohe laps kõhule ja siis on see päris mugav. ja kui mustaks saab ei pea muretsema, kas pesus puhtaks läheb jne, lihtsalt antakse sulle uus ja puhas. Ise pakkisin kaasa hilisemaks ajaks oma riided, kui olin palatisse saanud ja pesus käinud panin oma riided selga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis on võimalus ballikleit ja sukad selga jalga panna, kui sünnituse ajal moodne soovid olla. Järil saad sünnitada ka kontskingad jalas, meik näos ja soeng peas. Kõik on võimalik, kui ikka haiglaürp vastuvõetamatu on!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:29; 13.01 20:24; 16.01 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin sünnitusel vanni ja voodi vahet. Ühel hetkel oli selle kitli selga panemine/seljast võtmine tüütu piin ja jalutasin alasti ringi. Mõtlesin ka alguses mingid omad riided sünnituseks kaasa võtta aga no ajas see kittel ka asja ära. Küll panin kohe peale sünnitust oma riided selga (sünnitustoast lahkudes) ja see oli küll mònus. Ei oleks enam nendes ürpides olla tahtnud. Kui isegi tekkib mõni vereplekk siis need tulevad pesus kenasti välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi tavaline puuvillane pluus lihtsalt. Mitte liibuv. Vaata et käised küünarnukini vabalt üleskääritavad oleks. Kui laps sünnib siis tõstad lihtsalt esiosa üle rindade. Mina panin kohe imetamisrinnahoidja alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina et talu haigla riideid. Kaasas oli mingi T särgilaadne toode…pikem lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin alasti. Tuhude ajal olin dušši all ja kui pressid hakkasid siis ei olnud seal tahtmist hakata midagi selga panema v ära võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:32; 21.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui ma sünnitustuppa sain, lendas see ürp nurka. Nende valude, ktg ja dushi all käimise keskel oli alasti kõige parem olla. Peale sünnitust kasiti mind sünnitusvoodis puhtaks ja pandi uus puhas ürp selga. Esimesel päeval küll veel oma riideid selga ei pannud. Peale sünnitust vajusin üsna kiiresti beebiga perepalatis unne. Järgmine päev käisin pesemas ja siis panin enda kleidi selga, milles oli hea lihtne alumist korrust jälgida ja puhastada, dressipükse vms küll ei tahtnud siis veel. Sellel haigla ürbil pole mitte mudagi viga, täitsa puhas ja ajab asja ära, ei pea kartma. ???? Sa lähed sünnitama, mitte ennast näitama. Edevuse võiks koju jätta. Ja naljakas küsimus üldse, riided on siis viimane asi millele sa üldse mõtled. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see kohe edevuse märk on kui inimene eeldatavsti esimest korda sünnitama läheb ja võimalikult põhjalikult ette proovib valmistuda?
Mina näiteks ei ole absoluutselt inimene, kes end võõraste ees pesuväel mugavalt tunneks, ka mitte arstide ees – no lihtsalt ei tunne hästi end. Uurisin ja otsisin ka siis asja, millega oleks hea sünnitada,et oleks rohkem enda asi kui suvaline ürp haiglast. Enne kui sünnitanud oled, ei saagi teada kui ükskõik sul sellest riietusest on, sest ka mina suutsin vaevu seda haiglakleiti seljas olla kui duši alt lauale ja tagasi jalutasin. Ja üldiselt on see lihtsalt nii mugav asi, sest on piisavalt suur ja avar et ka laps kohe rinnale saada. Mina panustaksin pigem pärast sünnitamist asjadele – lemmik pidžaama või kodudressid (igaksjuhuks mitu paari..), lemmikud sokid või hommikumantel (sest pärast sünnitamist on esimene duši all käik imelik aga jumalik – eriti kui saad pugeda lemmikriietesse).
Ilusat sünnitust! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks võta mitu komplekti. Mul oli kolmas sünnitus ja jälle suutsin ennast täis pissida ja oksendada (ka eelmised 2 sünnitust kujunesid üsna mustaks), lisaks oli esimest korda voodist tõustes kittel verd täis. Haiglaürp on seepärast hea, et hooldaja tuleb ja vahetab ära (ja sünnitusmaja organiseerib riiete pesemise), omad riided pead kuskil ladustama ja pärast koju pessu viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles probleem. Miks ei või oma riietega sünnitada? Kes keelab? Võta mingi pikem T-särgi moodi öösärk. U selline, mis poole reieni on.
Väga Ok ju. Ise sünnitasin 2 esimest haiglaürbiga ja kolmanda nendes riietes, millega haiglasse jõudsin. Polnud aega midagi vahetada, seelik seljast ja tehtud. 🙂
Ja ei juhtu selle särgiga midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja naljakas küsimus üldse, riided on siis viimane asi millele sa üldse mõtled.

vastupidi, väga asjakohane küsimus, kuna enesetunne peab nmugav ja hea olema, mis sa arvad, et ma muidu seda t-särki ikkagi lähen rahvale näitama või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud neile, kes on jaganud oma kogemust, mitte kohe hukka mõistma tormanud. Nii ongi, et mul on esimene kord sünnitada ja ma tahaks saada paremat ettekujutust sellest, kuidas on mõistlik käituda, et endal oleks mõistlikult mugav ja ei peaks ülemääraselt sahmerdama, kuna usutavasti on sünnitustoas niigi palju “tegemist”.
Päris alasti ma ennast seal küll ette ei oleks osanud kujutada – mitte, et mul oleks mingid kompleksid, aga… kas siis pole veidi nagu kaitsetu tunne? Niigi oled seal suhteliselt abitus seisus. On selleks üldse piisavalt soe, et tundide viisi paljalt olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:19; 18.12 09:03; 13.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilma naljata – villased sokid. mul oli kohutavalt külm. üleval oli haiglaürp, peal veel mingi sall vist. need villased sokid olid lõpuks siiski kaunikesti kannatada saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud neile, kes on jaganud oma kogemust, mitte kohe hukka mõistma tormanud. Nii ongi, et mul on esimene kord sünnitada ja ma tahaks saada paremat ettekujutust sellest, kuidas on mõistlik käituda, et endal oleks mõistlikult mugav ja ei peaks ülemääraselt sahmerdama, kuna usutavasti on sünnitustoas niigi palju “tegemist”.
Päris alasti ma ennast seal küll ette ei oleks osanud kujutada – mitte, et mul oleks mingid kompleksid, aga… kas siis pole veidi nagu kaitsetu tunne? Niigi oled seal suhteliselt abitus seisus. On selleks üldse piisavalt soe, et tundide viisi paljalt olla?

Kaitsetu tunne pole, sest riided või nende puudumine ei tule mõttessegi 🙂 Alasti olemine on mõistlik siis kui oledki tuhude ajal vee all. Mina olin 15 tunnist 9 vannis ja 6 dušši all nii, et abikaasa lasi iga tuhu ajal kuuma vett seljale.
St olin küll 15 tundi alasti (va KTG ajal panid lina peale) aga nendest vaid 10-15min presside ajal toas, kus oleks üldse saanud mingi riideesemega olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:32; 21.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikem t-särk ja sokid. Mina olin küll sünnituse ajal haiga hõlstiga, palatis panin oma riided (puuvillased pidzaamapüksid ja tsärgid olid kaasas), aga see lohvakas 66särk+hommikumantel oli ka päris mõnus ringi tuterdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahtnud kuhugi jalutada, vaid pikali olla ja tasakesi need kokkutõmbed üle elada. Haiglatuunika oli seljas ja peale lapse sündi sai beebi ilusti rinnale. Haiglal on kõik vajalik olemas, mitte midagi pole endal vaja, peale kojumineku riiete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemaalgataja. Läkski nii, et sünnitasin alasti. Mingi aja olin duši all, ja sealt edasi läks asi juba nii intensiivselt edasi, et riided olid viimane asi, millele mõtlesin. Laual pandi lina peale, sest lõdisesin hullupööra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:19; 18.12 09:03; 13.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina et talu haigla riideid. Kaasas oli mingi T särgilaadne toode…pikem lihtsalt.

See talumine on kahe kõrva vahel kinni. Lase korraks ego alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:29; 13.01 20:24; 16.01 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina et talu haigla riideid. Kaasas oli mingi T särgilaadne toode…pikem lihtsalt.

See talumine on kahe kõrva vahel kinni. Lase korraks ego alla.

heakene küll, et teemaalgataja ära juba sünnitanud, palju õnne!
aga siit tuli hoopis teine mõte, et miks peab sünnitus olema täielikult ennastsalgav ja allasuruv tegevus, et iga väiksemgi eelistus või soov on häbiväärne? ma tean, et kõigil naistel ei ole olenemata valust see kogemus selline, et kõik ülejäänu enda ümber unustame. minule jäi sünnitusest just seetõttu väga halb kogemus, et ma ei suutnud ennast loomulikult tunda, kõige selle suvaliste inimeste ukse vahelt edasi-tagasi käimisega, ripnevate juhtmetega, katkiste ja paistes rindadega, enda keha üle täieliku kontrolli ja voli puudumisega…see ei olegi iseenesestmõistetav. ükski naine ei tea ette, kuidas ta end sünnitades tunneb, sest sellele kogemusele lihtsalt pole võrdväärset. mina üllataval kombel ei tahtnud oma meest üldse enda juurde, kui enne arvasin, et igal juhul peab olema mu kõrval. väga hea on ette mõelda, ja nõu/kogemusi küsida. ma küll sünnitasin välismaal, ja ehk siin on liigselt meditsiiniline ja külm lähenemine, aga midagi ennastunustavat see kogemus küll ei olnud. ja ma ei ole üldse mingi suure egoga, tavaline naine hoopis. oleksin tahtnud, et keegi enne mulle ütleb, et hea on nööbitavad või suure kaelusega pluusid, nibukreem, ja rinnapadjad kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina et talu haigla riideid. Kaasas oli mingi T särgilaadne toode…pikem lihtsalt.

See talumine on kahe kõrva vahel kinni. Lase korraks ego alla.

heakene küll, et teemaalgataja ära juba sünnitanud, palju õnne!
aga siit tuli hoopis teine mõte, et miks peab sünnitus olema täielikult ennastsalgav ja allasuruv tegevus, et iga väiksemgi eelistus või soov on häbiväärne? ma tean, et kõigil naistel ei ole olenemata valust see kogemus selline, et kõik ülejäänu enda ümber unustame. minule jäi sünnitusest just seetõttu väga halb kogemus, et ma ei suutnud ennast loomulikult tunda, kõige selle suvaliste inimeste ukse vahelt edasi-tagasi käimisega, ripnevate juhtmetega, katkiste ja paistes rindadega, enda keha üle täieliku kontrolli ja voli puudumisega…see ei olegi iseenesestmõistetav. ükski naine ei tea ette, kuidas ta end sünnitades tunneb, sest sellele kogemusele lihtsalt pole võrdväärset. mina üllataval kombel ei tahtnud oma meest üldse enda juurde, kui enne arvasin, et igal juhul peab olema mu kõrval. väga hea on ette mõelda, ja nõu/kogemusi küsida. ma küll sünnitasin välismaal, ja ehk siin on liigselt meditsiiniline ja külm lähenemine, aga midagi ennastunustavat see kogemus küll ei olnud. ja ma ei ole üldse mingi suure egoga, tavaline naine hoopis. oleksin tahtnud, et keegi enne mulle ütleb, et hea on nööbitavad või suure kaelusega pluusid, nibukreem, ja rinnapadjad kaasa võtta.

Vähem foorumis targutamist, rohkem küsimusi oma ämmaemandale ja selle ala kogemustega inimestele. Käid ju 9 kuud ämmaka juures, miks ei küsi küsimusi? Lisaks on terve ilm kõiksugu loengutes käimis võimalusi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:29; 13.01 20:24; 16.01 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin riieteta. Isegi patsikumm häiris.
Keegi ei saa seda sulle öelda kuidas sulle sobib. See selgub sünnitades.

PS Lugesin nüüd, et laps juba sündinud. Palju õnne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kaasas T-särgi laadne laiem ürp- lühikesed varrukad olid mõnusad, kattis rinnad ja tutti polnud ka pidevalt näha (no v.a pikali olles) 🙂 Haigla särk oli kuidagi nii kõva/jäik ja kare, et seda selga ei pannud (kuigi alguses plaanisin). Samuti olid varuriided kaasas, ka pigem avaramad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin mõlemad lapsed selles haigla “ürbis”. Oli mõnusalt avar ja pikk, st olid nagu kuskil “koti” all varjul 😀 Vastupidiselt eespool kirjutaja kogemusele, sattusid mulle hästi pehmest ja õhukesest riidest öösärgid ja hommikumantlid, nii et oli naha vastas väga mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle anti ka ürp. Olin väga rahul. Oma riided panin alles siis kui koju läksime. Minu üllatuseks anti meil haiglas küll lapsele pidevalt mähkmeid, kuid miskipärast sünnitaja sidemed olid piiratud koguses. Neid ostsin kaasa ja pidin ka juurde ostma. Lisaks kuna meie beebile ei mõjunud haiglas pakutav espumisan, oleksin olnud tänulik kui oleksin taibanud osta mõne võimsama gaasirohu kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Sünnitus Millistes riietes sünnitada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.