Esileht Koolilaps Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?

Postitas:

Ei taha, et minu lapsest saaks tulevikus kassapidaja, koristaja jms lihttööline. Seega on oluline ta ei satuks selliste lastega kokku, kelle vanemad on lihttöölised. Kui on sarnaste eluvaadetega sõbrad, siis mõeldakse ka tõenäolisemalt ülikooli peale.

Seega, millised on need koolid Tallinnas, kuhu lihtsad inimesed oma lapsi ei pane?

+4
-71
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Küllap erakoolid – Audentes, Rocca al Mare, Reaalkooli tasuline filiaal, gümnaasiumi osas EBS.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte küllap vaid päris kindlasti. Arvesta ka sellega, et kui su laps või kodu rotipesa moodi välja näeb siis saab su lapsest üks tagakiusatud ja mõnitatud laps. Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

+15
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka loogiline jah, et erakoolid, muuseas kõige rikkamad võivad eelistada üldse nt Šveitsi internaatkoole, seal võid küll kindel olla, et koristajate lastega sinu oma kokku ei puutu. 🙂 Lisaks erakatele ka n-ö eliitkoolid, aga seal on siiski igasuguste vanemate lapsi – TIK, Prantsuse Lütseum, VHK .. aga jah, kui tasuline ei ole, siis saavad sisse ka viletsate töökohtadega vanemate lapsed kui aga eeldusi on. Edu oma silmatera eraldamisel lihtrahvast. ????

+39
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ise oled siis ka lihttööline, muidu ju teaksid, kus rikkurite lapsed käivad.

+51
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha, et minu lapsest saaks tulevikus kassapidaja, koristaja jms lihttööline. Seega on oluline ta ei satuks selliste lastega kokku, kelle vanemad on lihttöölised.

Maxima kassas on vaba hetk ja kkohe kukkusid teematama?

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:21; 24.01 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Täiesti vale. Meie noorim käis ühes nendest nimetatutest alles mõni aasta tagasi. Kohe üldse ei olnud probleemi.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks teemaalgatus väheke provokatiivne ole, aga kui ausalt nüüd rääkida, siis ega mina ei tahaks ka, et mu lapsest tulevikus kassapidaja saaks ja teeksin omalt poolt kõik selleks, et ta omandaks elukutse, millega elatab end lahedamalt ära.

+11
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:33; 24.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rocca Hispaania filiaalis

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kavatsen küll oma lapse panna kooli, kus on läbilõige kõigist ühiskonnakihtidest. Viimane , mida soovin, on minu lapse kasvamine eluvõõraks matsiks, kes ei oska erinevate inimestega suhelda. Ega kassapidajaga (või tema lapsega) suhtlemine last kassapidajaks tee. Ja kui teebki, mis siis? – auväärt ja vajalik amet seegi (ning vaevalt saad sa kindel olla, et sinu tupsununnust just minister või ettevõtja tuleb). Ma muretseksin pigem narkootikumide, tarbimishulluse, tõusiklikkuse ja nutisõltuvuse üle.

Olen ise pärit kõige keskmisemast perekonnast, sõber väga erinevate taustadega inimestega, kuid see ei ole takistanud mind  kõrgharidust omandamast ja mitmekordset keskmist töötasu teenimast. Väärtused tulevad peaasjalikult perekonna poolsest suunamisest, mitte koolist, kus ühtegi Maxima kassapidaja last ei käi.

Lisamärkusena – mu sõpruskonnas on arst, kelle isa oli joodik ja ema koolikoristaja; disainer, keda kasvatas üksikemast poemüüja ja üsna vaesetest oludest pärit IT-ettevõtja. On au neid tunda!

+58
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte küllap vaid päris kindlasti. Arvesta ka sellega, et kui su laps või kodu rotipesa moodi välja näeb siis saab su lapsest üks tagakiusatud ja mõnitatud laps. Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Pigem vastupidi. Mu lapsed käivad ühes nendest koolidest ja mõlema klassis on palju neid, kes kaltsukatest riideid ostavad (mitte sellepärast, et raha ei ole). Paljudel noortel on olulised keskkonna teemad ning püütakse vähem tarbida. Ise olen just näinud, et n-ö lihtsamates koolides püütakse end kunstküünte ja -ripsmetega ehtida ning kõige uuema iPhone’i mudeliga ringi käia.

+41
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte küllap vaid päris kindlasti. Arvesta ka sellega, et kui su laps või kodu rotipesa moodi välja näeb siis saab su lapsest üks tagakiusatud ja mõnitatud laps. Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Pigem vastupidi. Mu lapsed käivad ühes nendest koolidest ja mõlema klassis on palju neid, kes kaltsukatest riideid ostavad (mitte sellepärast, et raha ei ole). Paljudel noortel on olulised keskkonna teemad ning püütakse vähem tarbida. Ise olen just näinud, et n-ö lihtsamates koolides püütakse end kunstküünte ja -ripsmetega ehtida ning kõige uuema iPhone’i mudeliga ringi käia.

sama siin, ühe nimetatud kooli gümnaasiumis käiva tütre klassis on kunstküünte ja -ripsmetega vaid üksikud tütarlapsed, taaskasutus on vägagi levinud.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:45; 24.01 18:50; 25.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks siis ei tohi vaeste lastega kokku puutuda? tahad et lapsest saaks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui teebki, mis siis? – auväärt ja vajalik amet seegi (ning vaevalt saad sa kindel olla, et sinu tupsununnust just minister või ettevõtja tuleb).

Vajalik amet jah, aga ära end sellega ei elata. Samuti ei paku eneseteostust. Ei pea temast tulema minister ega ettevõtja, küll aga tuleks omandada amet, mis tagab sissetuleku, millega saab elada nii, et ei pea pidevalt rahamuredele mõtlema.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:33; 24.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui teebki, mis siis? – auväärt ja vajalik amet seegi (ning vaevalt saad sa kindel olla, et sinu tupsununnust just minister või ettevõtja tuleb).

Vajalik amet jah, aga ära end sellega ei elata. Samuti ei paku eneseteostust. Ei pea temast tulema minister ega ettevõtja, küll aga tuleks omandada amet, mis tagab sissetuleku, millega saab elada nii, et ei pea pidevalt rahamuredele mõtlema.

Edukas inimene kasvab enesekindlast ja enda eluga rahul olevast perekonnast, väärtushinnagud tulevad kodust ja need peegeldavad igapäevaseid käitumismustreid. Õppimine on kodu poolt toetatud ja kõikidele endastmõistetav tegevus ning  hea hariduse omandamine asjade loomulik käik.

Ei ole midagi halvemat, kui püüda olla kellegi moodi ja olla kellegi mõjuvõimsa sõber selleks, et tema abil kuhugi elus jõuda.  Püüd olla keegi teine võib lõppeda suure läbipõlemise ja pikaajalise depressiooniga.

TA, toeta oma last, kuid ära püüa elada tema kaudu oma elu.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid ära püüa elada tema kaudu oma elu.

Oma õigel ajal ELAMATA ja ebatäiuslikku elu, tahtsid sa ilmselt öelda?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 17:21; 24.01 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt nendes (ükski lihtne inimne ega  mõni vaene haritlane ilmselt sinna oma last ei pane):  Tallinna Euroopa Kool ,  Eesti Rahvusvaheline kool

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad ka ühes nimetatud koolidest. Esiteks on see täiesti vale, et last keegi mõnitaks elukoha pärast. Me elasime vahepeal Mustamäe vanas kolmetoalises. Mitte ühtegi teemat sellega seoses ei tõusnud. Samuti on vale, et käiakse Cucci-mucci riietega. On koolivorm. Riiete ja telefoni või taskuraha suuruse osas pole iial ühtegi teemat olnud. Sellised teemad on pigem tavakoolides nii palju kui olen tuttavatelt kuulnud.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha, et minu lapsest saaks tulevikus kassapidaja, koristaja jms lihttööline. Seega on oluline ta ei satuks selliste lastega kokku, kelle vanemad on lihttöölised. Kui on sarnaste eluvaadetega sõbrad, siis mõeldakse ka tõenäolisemalt ülikooli peale.

Seega, millised on need koolid Tallinnas, kuhu lihtsad inimesed oma lapsi ei pane?

Oluline on, millised on vanemad. Lapsed astuvad oma vanemate kingades. Nii et näita eeskuju ja  saa haridus, mida sa tahad, et sinu lapsed ka saaks. KUi ise õppida ei viitsi, võtavad lapsed sinust eeskuju ja õpivad veel vähem kui sina õppinud oled. Kool sind ei päästa kui ise oled loru, on lapsed veel lorumad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt nendes (ükski lihtne inimne ega mõni vaene haritlane ilmselt sinna oma last ei pane): Tallinna Euroopa Kool , Eesti Rahvusvaheline kool

no vähemalt euroopa kooli ei saagi oma last niisama lihtsalt panna, et tahan, raha on ja panen.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:45; 24.01 18:50; 25.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidu peetakse 3-ks Eestiks

Kolmeks Eestiks?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatus algab ikkagi kodunt. Kui sa tahad, et su lastest kasvaks arukad ja edasipüüdlikud inimesed, siis on vaja neile teiste asjade seas õpetada analüütilist mõtlemist ja  empaatiavõimet (hetkel see teemapüstitus paneb mind natuke selles osas muret tundma).

Minu ema kasvatas mind üksi ja tegi aastaid koristajatööd. Aga ta hoolitses selle eest, et mul oleks õiged väärtushinnangud ja ma ei kohtleks või vaadaks kedagi teistsuguse pilguda tema materiaalse seisu või ameti tõttu. Käisin tavalises koolis ja paljud mu klassikaaslased edasi õppima ei läinud või läksid kutsekooli. Ülikooli tahtsin minna ise, mitte seepärast, et keegi oleks sundinud. Käisin ülikooli kõrvalt ka tööl ning hetkel on mul ülikool 3 aastat pausil olnud (bakatöö veel kirjutada), aga olen keskastme juht ja teenin 26 aastasena üle kahekordse Eesti keskmise palga (mitte et see oluline oleks, aga to prove my point, siis mul on tunne, et teemaalgataja just sellistest asjadest huvitub).

Haridus ei ole kindlasti see, mis kellelegi tänapäeva maailmas edu tagab. Ja lastest, kelle vanemad õpetavad neile, et lihttöölised on kuidagi vähem väärtuslikud inimesed, kasvavad tihtipeale kiusajad, kes on võibolla teismelisena populaarsed, aga kuna nende social skills on tihti nõrgad, jäävad nad suurema tõenäosusega edasises elus läbilöömisega hätta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Minu reaalis käiv laps oli isegi põhikoolis võimeline erinevat värvi sokkidega kooli minema, no mitte kedagi ei huvitanud, nutitelefoni soetas ka alles põhikooli lõpuklassides, firmamärkidest ei tea ta ilmselt midagi.  Gümnaasiumis on seal ka mingid muud väärtused olulised kui need suurelt riietele kirjutatavad kaubamärgid (tõenäoliselt igasse lendu mõni selline õpilane siiski satub), aga eks sarnane leiab vast sarnase.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kavatsen küll oma lapse panna kooli, kus on läbilõige kõigist ühiskonnakihtidest.

Mitte et ma arvaks, et teemaalgataja kupli all kõik korras on, aga see ei tundu ka kuigi hea mõte. Mina ei ole küll huvitatud lastevanemate koosolekul kuulamast, kuidas osa vanemaid jaurab, miks jälle teatrisse minnakse või et õpetaja aur kulub tunnis nabapluusides tibide korralekutsumisele. Vastupidi, ma arvan, et normaalne inimene hoiab oma lapsed teatud ühiskonnakihtidest – nt vargad, kriminaalid, joodikud jne – eemal.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalgatajale polnud tähtis, et ta lapsed puutuks kokku haritud inimeste lastega, vaid justnimelt rikaste. Need asjad ei ole alati kooskõlas… Aidata ei oska. Eliitkoolides nagu eelpool mainitud on muud väärtused kui suured firmamärgid ja raha eest ostetavad enesekaunistused-ja upitused.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõukamatest peredest pärit lastel võivad tõesti muud väärtused olla, aga  see ei tähenda, et nad kallite asjadega ümbritsetud pole. See on nende jaoks lihtsalt enesestmõistetav ja ei pöörata suurt tähelepanu kallile telefonile, kellale või riietusele. Need lihtsalt on olemas ja neist ei räägita.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaali filiaalist võid ennast heaga eemale hoida! Seal käib tavaline keskklass. Lapsed on toredad, sõbralikud õpihimulised. Mingit miljoniteihalust ja asjadekultust seal pole. Pead oma tõusikliku tagumiku mujale vedama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

meedia teeb ju ikka 1. septembril uudiseid, et kuhu kooli minstrite ja kuulsuste lapsed läksid. mine võta raamatukogust mõned 1. septembri ajalehed ja uuri.

edu!

kui laps on kooli läinud, siis ära ennast tema vanemana tutvusta. ütle, et oled autojuht. rikastel peredel on autojuhid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kus on kõige kallim kinnisvara ja sinna lähiümbruse kooli pane laps.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kus on kõige kallim kinnisvara ja sinna lähiümbruse kooli pane laps.

see loogika ei vii eestis küll kuskile. meil ei ole niisugust kihistumist. saad ju aru, et nii võib laps end lõpuks nt pirita gümnaasiumist leida…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:45; 24.01 18:50; 25.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Koolilaps Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?