Esileht Koolilaps Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?

Postitas:

see loogika ei vii eestis küll kuskile. meil ei ole niisugust kihistumist. saad ju aru, et nii võib laps end lõpuks nt pirita gümnaasiumist leida…

Jah, või Merivälja koolist, kus lokkab koolikiusamine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:19; 05.02 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap erakoolid – Audentes, Rocca al Mare, Reaalkooli tasuline filiaal, gümnaasiumi osas EBS.

Kindlasti ei võrdu erakool ja rikkur.

TA on hästi rumal küsimus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap erakoolid – Audentes, Rocca al Mare, Reaalkooli tasuline filiaal, gümnaasiumi osas EBS.

Kindlasti ei võrdu erakool ja rikkur.

TA on hästi rumal küsimus.

See teema oli esialgu ajaviiteteemade all. Teemaalgataja tahtis lihtsalt näha, kuidas rahvas leili läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reaalkooli erakoolis ehk kesklinna põhikoolis käib küll igasuguseid lapsi. üks tuttav lootis ikka väga, et teine laps saab äkki tasuta reaali, et esimene juba käib KPKs. muidu rahaga keeruline. kahjuks ei saanud, aga nüüd käivad erakoolis mõlemad lapsed. piirkonnakooli ei tahtnud panna, sest oli kooliga väga rahul.

minu laps on reaalis. tema klassis on rikkaid ja keskmisi ja üsna vaeseidki (nt õpetajate lapsed).

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Ole mõistlik. Täpselt vastupidi on. Minu mõlemad lapsed on läinud 7. klassis sinu mainitud koolidesse ja kui eelmises koolis oli tõesti oluline, mis seljas, siis nendes koolides ei huvita see kedagi. Ühe lapse sõber õpib Roccas, no seal küll on teatav vajadus kalleid rõivaid kanda, mõnel on vahetusjalatsiteks 600€-sed tossud ja …

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib TIK-is, hetkel küll algklassides, aga ei ole küll märganud, et kellegi vanemad nii-öelda rikkad või keegi vaesed. Koolis käivad lapsed igapäevaselt koolivormiga, telefone koolis kasutada ei tohi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte küllap vaid päris kindlasti. Arvesta ka sellega, et kui su laps või kodu rotipesa moodi välja näeb siis saab su lapsest üks tagakiusatud ja mõnitatud laps. Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

No nii see kindlasti ei ole. Võibolla mõnes kitsas ringis seda vaadatakse aga see pole reegel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kavatsen küll oma lapse panna kooli, kus on läbilõige kõigist ühiskonnakihtidest.

Mitte et ma arvaks, et teemaalgataja kupli all kõik korras on, aga see ei tundu ka kuigi hea mõte. Mina ei ole küll huvitatud lastevanemate koosolekul kuulamast, kuidas osa vanemaid jaurab, miks jälle teatrisse minnakse või et õpetaja aur kulub tunnis nabapluusides tibide korralekutsumisele. Vastupidi, ma arvan, et normaalne inimene hoiab oma lapsed teatud ühiskonnakihtidest – nt vargad, kriminaalid, joodikud jne – eemal.

Pean nõustuma – kui ma tahaks lapsi kellestki eemal hoida, siis need on vanemad, kes arvavad, et “raamatud on jamad ja meil pole kodus ühtegi” või “miks peab teatri peale raha raiskama” – endal jäme kuldkett kaelas ja firma toss ja dress seljas.

Muudel juhtudel arvan, et amet ei riku inimest.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsi koolis on päris hea keskkond. Rikkamad inimesed, tulevikus paremad kontaktid.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 08:52; 27.01 20:53; 03.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja kool.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:27; 04.02 23:06; 05.02 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja kool.

Merivälja koolis on ikka täitsa jube sisekliima. Kiuslikud õpetajad. Pane oma laps sinna, kui tahad, et ta juba 10 aastaselt antidepressante sööks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 08:52; 27.01 20:53; 03.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen doktorikraadiga teadlane, usun et üsna edukas. Nii mina kui mitmed teised väga tugevad teadlased keda ma tean, on lõpetanud mõne n-ö “pättide kooli” ehk siis tavalise mitte-eliit gümnaasiumi kas kusagil väikelinnas või näiteks Tallinnas Lasnamäel.  Mulle isegi tundub, et mõne lapse enesehinnang võib just eliitkoolis nii palju pihta saada, et ta pärast ei julgegi kuigi kõrgele pürgida.  Aga jah, teemaalgatust vaadates ei ole suurt usku, et teemaalgataja ise just eriline vaimuhiiglane oleks. Tahaks loota küll, et ta lapsed veidi ärksamad on ja tulevikus sarnaseid postitusi tegema ei hakka.  Koolivalik siin ei aita paraku…

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll Tallinnas (aga Tallinnas polegi ühtki kooli, kus laps ei puutuks kokku lihttööliste lastega), nii et palun:
Trinity School
It’s a top-rated Christian private school located in Manhattan at the Upper West Side. There are one thousand and one students in grades K-12. They have six to one in the student-teacher ratio. For the highest grade tuition fee is dollar 47,965. Hundred percent of students of this school go to attend a four-year college.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatus algab ikkagi kodunt. Kui sa tahad, et su lastest kasvaks arukad ja edasipüüdlikud inimesed, siis on vaja neile teiste asjade seas õpetada analüütilist mõtlemist ja empaatiavõimet (hetkel see teemapüstitus paneb mind natuke selles osas muret tundma).

Minu ema kasvatas mind üksi ja tegi aastaid koristajatööd. Aga ta hoolitses selle eest, et mul oleks õiged väärtushinnangud ja ma ei kohtleks või vaadaks kedagi teistsuguse pilguda tema materiaalse seisu või ameti tõttu. Käisin tavalises koolis ja paljud mu klassikaaslased edasi õppima ei läinud või läksid kutsekooli. Ülikooli tahtsin minna ise, mitte seepärast, et keegi oleks sundinud. Käisin ülikooli kõrvalt ka tööl ning hetkel on mul ülikool 3 aastat pausil olnud (bakatöö veel kirjutada), aga olen keskastme juht ja teenin 26 aastasena üle kahekordse Eesti keskmise palga (mitte et see oluline oleks, aga to prove my point, siis mul on tunne, et teemaalgataja just sellistest asjadest huvitub).

Haridus ei ole kindlasti see, mis kellelegi tänapäeva maailmas edu tagab. Ja lastest, kelle vanemad õpetavad neile, et lihttöölised on kuidagi vähem väärtuslikud inimesed, kasvavad tihtipeale kiusajad, kes on võibolla teismelisena populaarsed, aga kuna nende social skills on tihti nõrgad, jäävad nad suurema tõenäosusega edasises elus läbilöömisega hätta.

Miinust ei pane, aga….selline ongi siis see enesega rahulolev tänapäeva baka…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohati jääb mulje, et peaaegu kõigi perekooli kägude lapsed käivad mõnes Tallinna eliitkoolis.

#3661905: Vaata kus on kõige kallim kinnisvara ja sinna lähiümbruse kooli pane laps. see loogika ei vii eestis küll kuskile. meil ei ole niisugust kihistumist. saad ju aru, et nii võib laps end lõpuks nt pirita gümnaasiumist leida…

Pirita kooli tõesti ei saa muidu, kui peab olema Pirita elanik. Seal koolis ei mängi algklasside tüdrukud vahetunnis vähemalt ilusalongi, nagu ühes eelmainitud eliitkoolis.

#3661409: No ilmselt nendes (ükski lihtne inimne ega mõni vaene haritlane ilmselt sinna oma last ei pane): Tallinna Euroopa Kool , Eesti Rahvusvaheline kool no vähemalt euroopa kooli ei saagi oma last niisama lihtsalt panna, et tahan, raha on ja panen.

Euroopa koolis käib õppimine inglise keeles ja kui keelt ei valda, siis sinna tõesti õppima minna ei saa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi riiklikes “rikaste ja ilusatex koolides nagu 21, Gustav Adolf ja Reaalis pead ikka Gucci ja Versacega koolis käima muidu peetakse 3-ks Eestiks.

Ole mõistlik. Täpselt vastupidi on. Minu mõlemad lapsed on läinud 7. klassis sinu mainitud koolidesse ja kui eelmises koolis oli tõesti oluline, mis seljas, siis nendes koolides ei huvita see kedagi. Ühe lapse sõber õpib Roccas, no seal küll on teatav vajadus kalleid rõivaid kanda, mõnel on vahetusjalatsiteks 600€-sed tossud ja …

Neid 600-euroste kandjaid on Roccas vaid käputäis ja küllap leidub neid ka mujal koolides. Ilmselt on nende  rahakoti jaoks 600-eurone jalats sama mis teisele perele 60-eurone. Aga suurem osa Rocca õpilastest on ikkagi tavaline keskklass, ka õpetajate lapsed jne.

Minu meelest on märkimisväärsem see, et Rocca kool oli 2020.a. riigieksamitulemustes eesti koolide esikümnes (9.). Järelikult on õppimine au sees.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Merivälja kool.

Merivälja koolis on ikka täitsa jube sisekliima. Kiuslikud õpetajad. Pane oma laps sinna, kui tahad, et ta juba 10 aastaselt antidepressante sööks.

Olen nõus, juba eelmise direktori ajal oli õpetajate poolt õpilaste kiusamine üsna tavaline, eriti poisse kiusatakse, aga kuulsin ühelt lapsevanemalt, et soopõhine vahet tegemine olevat Merivälja koolis juba paarkümmend aastat. Kusjuures paar aastat oli see kool isegi üsna hea, siis kui nad olid pisike kooli ja õpilasi paarsada, kohe kui kasvama hakkas, läks kõik käest. Õpetajate kiusamise pärast on paljud head õpilased lahkunud, keda heameelega on teistesse koolidesse võetud ja millegipärast lahkuvad just viielised ja helgemad pead, ei tea miks mõnele õpetajale just sellised õpilased ei meeldi.

Rikaste lapsed käivad seal endiselt ja igasugu inimesi satub hoolekogusse, kes seal olema ei peaks, aga koolide kvaliteediga on Pirital üldiselt kehvasti ja paremaks ei paista minevat. Osad pered kolivad seetõttu linnast välja või üritavad kesklinna kooli saada (sinna ju samuti paljud sisekliima tõttu ei taha) ja Viimsisse ei taheta samuti lapsi viia.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:27; 04.02 23:06; 05.02 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen igati nõus Merivälja kooli osas, väga ülerahvastatud kool, ka Viimsi koolid pidid olema ülerahvastatud, aga ilmselt mitte nii hullusti. Rikkaid on kindlasti üksjagu, aga kummalisel kombel pole piirkonda tekkinud ühtegi erakooli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis Merivälja koolis, kuna see asub praktiliselt kodu kõrval. Paraku pidime sealse koolikiusamise pärast kooli vahetama ja panin lapse kesklinna kooli. Uues koolis on palju meeldivam sisekliima, rahulikum ja stressivabam. Jah, pisut tüütu on igal hommikul varem üles tõusta, et linna kooli minna, aga selle kaalub üles lapse paranenud vaimne tervis.

Ja nagu siin mitmed juba on öelnud, on Merivälja koolis probleemiks kiusamine mitte ainult õpilaste, vaid ka õpetajate poolt! Minu laps oli eeskujuliku käitumisega ja hea õpilane, ometi sattus ta täiskasvanud koolitöötaja kiusu ohvriks. Kooli koostöö lapsevanemate ja lapsega on puhas NULL: vanemaid ei teavitatata, infot neile ei anta, ainult seatakse fakti ette. Ebameeldiv kogemus.

Kusjuures kooli hoolekanne tegeleb jumal-teab-mille muuga – põhiliselt oma suure armastatud kampaaniaga, et kooli peab ilmtingimata minema jala, jumala eest mitte autoga. Selle jura asemel võiks tegeleda hoopiski olulisema mure ehk kiusamisega. Nüüd, mil mu lapse koolini on endise saja meetri asemel 15 kilomeetrit, on ta sunnitud tõesti autoga sõitma, jalgsi seda maad maha ju ei marsi…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:19; 05.02 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu siin mitmed juba on öelnud, on Merivälja koolis probleemiks kiusamine mitte ainult õpilaste, vaid ka õpetajate poolt! Minu laps oli eeskujuliku käitumisega ja hea õpilane, ometi sattus ta täiskasvanud koolitöötaja kiusu ohvriks. Kooli koostöö lapsevanemate ja lapsega on puhas NULL: vanemaid ei teavitatata, infot neile ei anta, ainult seatakse fakti ette. Ebameeldiv kogemus.

Kusjuures kooli hoolekanne tegeleb jumal-teab-mille muuga – põhiliselt oma suure armastatud kampaaniaga, et kooli peab ilmtingimata minema jala, jumala eest mitte autoga. Selle jura asemel võiks tegeleda hoopiski olulisema mure ehk kiusamisega. Nüüd, mil mu lapse koolini on endise saja meetri asemel 15 kilomeetrit, on ta sunnitud tõesti autoga sõitma, jalgsi seda maad maha ju ei marsi…

Taas nõus, hoolekogu tegeleb pseudoprobleemidega, seda on paljud Merivälja lapsevanemad öelnud. Üks hoolekogu liige arvas lausa, et võib vahetunnis võõralt lapselt mobiili ära võtta, kuna tema arvates ei peaks lapsed mobiiliga vahetunnis rääkima ja peetakse ennast lausa kooli töötajaks kes võivad kõike öelda ja lubada. Merivälja suureks miinuseks on asjaolu, et osad lapsevanemad arvavad, et nad on maailma nabad, isegi kui nende raha on ebaausal teel teenitud ja on lastesse ülbust ja jõhkrust õpetanud ning sellised lapsed rikuvad kogu õhustiku. Kiuslikud õpetajad juurde ja saabki ühe rikutud ja halva õhkkonnaga kooli.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:27; 04.02 23:06; 05.02 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha, et minu lapsest saaks tulevikus kassapidaja, koristaja jms lihttööline. Seega on oluline ta ei satuks selliste lastega kokku, kelle vanemad on lihttöölised. Kui on sarnaste eluvaadetega sõbrad, siis mõeldakse ka tõenäolisemalt ülikooli peale.

Seega, millised on need koolid Tallinnas, kuhu lihtsad inimesed oma lapsi ei pane?

Nii mõtleb vaid oma unistusi realiseerimata jätnud lapsevanem. Seega oled ise lihttööline, milles pole üldse midagi jubedat. Jube on aga selline sildistamine, nagu sul on. Kõrkjas ja pealskaunde. Haridus ja haritus on kaks eri asja ja sinu postitus on selle ütleuse ehe näide. Ilmselt sul puudub haritus.
Miks on mul silmi ees pardihuultega, juuksepikendustega ISEHAKANUD küünetehnik?
PS. Küünethenik, kes on õppinud antud ametit, on teine inimene. Mitte segi ajada.

Aga niii häbiväärset ja madalalaubalist postitust pole ammu lugenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:17; 11.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teema tuumasse- kui jubam siis juba! Vast ikka Šveitsi erakoolid! Nendega võrreldes on sinu laps nende silmis vaatamata tippude tipule Eesti koolide seas, kuhu võid lapse sisse osta, ikka lihttööliste koolilaps. :))) Päris jube ju!  Ütlesid “hopp”,  hüppa nüüd üle ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:17; 11.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on Eestis üldse rikas? kas see, kel maja Peetris või näiteks Kiilis põllu peal on rikas? Või see, kes elab südalinnas 3-toalises vanemas korteris? See on nii suhteline asi ja pole kõige olulisem just kooli valikul.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rocca kooli jalatsitest lihtsalt rääkides ma käisin eile oma lapse omasid seal koolis otsimas ja vaatasin, et kui kohutavalt palju on just odavaid, augulisi ja katkiseid jalatseid. Mõnel lausa varbad väljas ja paeladki puudu. Ja mul tuli meelde üks teine tavakool kus ma käisin hiljuti ja märkasin jalas just vingeid ja kalleid jalanõusid.

Nii et pole seal Roccas midagi neid 600-euroseid jalatseid, rahu!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsi koolis on päris hea keskkond. Rikkamad inimesed, tulevikus paremad kontaktid.

Jah, see on tōsi, mu laps käib ka seal ja enamikel Parajumperi joped,  me igatahes oleme sellega väga rahul!!!

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsi koolis on päris hea keskkond. Rikkamad inimesed, tulevikus paremad kontaktid.

Jah, see on tōsi, mu laps käib ka seal ja enamikel Parajumperi joped, me igatahes oleme sellega väga rahul!!!

Mõtled ikka irooniaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole vanemate rikkuses vaid intelligentsuses. Targad inimesed ei esitle oma vara mingil viisil, see pole nende jaoks oluline ega erakordne. Seda teevad ainult need, kellel madal enesehinnang tekitab vajaduse. Meil kogemus  Audentesega. Klassikaaslaste  vanemad oli kõik hästi toimetulevad, suuremal või vähemal määral, aga mingit eputamist küll ei toimunud. Ei riiete ega asjadega. Polnud vahet, kas sul oli telefoni viimane mudel või üldse mitte telefoni, keegi ei teinud sellest numbrit. Kui inimesed on sarnase tausta ja ellusuhtumisega, hakkab toimima omamoodi kollektiivne taju. Ehk , kui midagi pole, eeldatakse , et sa seda ei vaja, mitte ,et sa seda endale lubada ei saa. Seetõttu sõltubki iga grupi nn vaim inimeste arukusest, mitte varakusest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha, et minu lapsest saaks tulevikus kassapidaja, koristaja jms lihttööline. Seega on oluline ta ei satuks selliste lastega kokku, kelle vanemad on lihttöölised. Kui on sarnaste eluvaadetega sõbrad, siis mõeldakse ka tõenäolisemalt ülikooli peale.

Seega, millised on need koolid Tallinnas, kuhu lihtsad inimesed oma lapsi ei pane?

<p style=”text-align: center;”>Kolisin ka peale lapse 3a saamist Viimsisse. Nüüd käib Viimsi koolis. Väga hea keskkond ja tuleviku sõbrad.</p>

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 08:52; 27.01 20:53; 03.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Koolilaps Millistes Tallinna koolides käivad rikkamatest peredest pärit lapsed?