Esileht Väikelaps Millistes Tln lasteadedes/-hoidudes lubatakse harjutamiseks vanemaid kaasa?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Millistes Tln lasteadedes/-hoidudes lubatakse harjutamiseks vanemaid kaasa?

Postitas:

Tere. Ma ei ütle midagi halba ei sellise meetodi kohta, kus vanemad lasteaia sõimes kaasas ei käi ega sellise meetodi kohta, kus vanemad kaua aega kaasas käivad ja vähehaaval “ära” hakkavad käima. Igale oma.

Aga tahtsin küsida, kas keegi teab Tallinnas mõnda lasteaeda või hoidu, kus kasutataks nii leebet meetodit, nagu siin kirjeldatud:

“Parim on vist lapse järk-järguline kohandamine lasteaiaga. See tähendab, et laps peab tundma, et ema on lähedal ka lasteaias. Nii peab esimestel lasteaiapäevadel ka olema. Teisel-kolmandal päeval käib ema „korraks tunnikese ära“, edasi juba kaks tunnikest, siis kolm jne. Kuni lapses tekib turvaline arusaam, et lasteaias käiaksegi koos emmedega, aga need käivad vahepeal natukeseks ära. Olen sellist adapteerimist katsetanud nii lasteaia laste kui 1. klassi astujate puhul ja suutnud vältida seda ülaltoodud kirjas kirjeldatud lasteaia või koolistressi.”

https://www.kliinik.ee/psuhholoogia/id-11/noustamine?question=58144

Kodulehti vaadates ja kodukordi lugedes on mulle jäänud mulje, et mõnes kallimas hoidus (mitte lasteaedades) pakutakse rohkem sellist lähenemist, et vanemaga koos harjutamine ja parem infovahetus. Nt ühes hoius oli päevakavas iga päev tund aega vanemate-kasvatajate infovahetuse ja suhtluse jaoks. Mõnes lasteaias jälle on ainult üle andes ja vastu tulles kiirustades tere-head aega ja kõik. Laps on 2a.

Kui te ei taha häid hoiukohti avalikult reklaamida, võite mulle ka meilile kirjutada 😉 soimedtlns@online.ee

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu koroona ajal? Ilmselt mitte kusagil. Ka suuremad lapsed tuleb üle ukse anda, ei saa kappi korrastada ega midagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asunduse lasteaed Tallinnas. Üldse ilmselt kõik need lasteaiad, kus kasutatakse samasugust kasvatusmeetodit nagu seal. Lapsekeskne metoodika, ma ei mäleta, varem nimetasid nad seda mingi teise nimegaveel.

https://www.tallinn.ee/est/asunduselasteaed/Oppemetoodika

Selline metoodika peaks olema kasutusel vähemalt 12 Tallinna lasteaias, aga ma nimekirja ei oska sulle anda. See on üsna sarnane waldorfile, aga rohkem suunatud ja juhendatud.

Praegu on küll tõesti koroonaaeg ja ilmselt need harjutamised käivad kuidagi teisiti aga eks pead konkreetsest lasteaiast uurima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnavalitsuse korraldus: üheski tallinna munitsipaallasteaias ei lubata vanemaid isegi välisuksest sisse, rühma tulekust rääkimata.
mis harjutamisest siin veel rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Millistes Tln lasteadedes/-hoidudes lubatakse harjutamiseks vanemaid kaasa?