Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 159 )

Teema: Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Postitas:
Grace

Mis on teie eriti õnnestunud ostud olnud? No et alguses pole osanud puudust tunda, aga hiljem ei saa aru, kuidas selleta sai. Või mõni õnnestunud riideese, mida kannate juba aastakümneid.

Endal on nt Tupperware sibulalõikur – suur abi söögivalmistamisel.

Youtube Music konto – kus iganes (autos, kodus) saan kuulata lõpuks ilma “errdeeee.ee” reklaamideta muusikat.

Jäämasin – no milleks see? Nüüd ei saa ma aru, kui inimestel pole kodus jääd!

Näomassažirullike – mis asi see veel on? Nüüd kui olen kodust ära ja ei sellega nägu üle lasta, tundun endale nii loppis, et kogu aeg natuke patsutan, näpistan oma nägu, et “värskem välja näha” 🙂

Ja siis veel üks teksatagi, mille ostsin 25 a tagasi Tallinna Kaubamajast (tohutu kallis tundus siis). Kannan seda tänaseni iga jumala suvi ja mõtlen, et oleks see mulle veel ikka slega mahuks 😛

+35
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Rosiine28

Kummik-saapad, täpset nimetust ei teagi. Sooja voodriga, alumine osa kummik, säär on saabas. Arvestades Eesti kliimat suurepärased asjad.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
tooni

Mulle meenub esimese asjana salativurr, millega lehti tsentrifuugida. Mul ei olnud seda aastaid.(ehk enne ei olnudki olnud) Ostsin alles 3 a tagasi ja kuigi see anum võtab ruumi ka omajagu, on ikkagi hoopis suurem soov teha nüüd salateid ja tihemini.
Metallist jalaviil-riiv, see, millel saab neid liivapaberi moodi kleepse vahetada, mõlemal pool. Kogu aeg kasutuses.
Ja meie kliimas kummikud. Meeldivad ja on kasutuses, kummikud ja nn botikud ka. Pean neid väga heaks jalavarjuks.

+16
0
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

– Telesaadete salvestamine. Täpselt ei mäleta, millal üks tuttav seda võimalust taevani kiitis, oli see 7-8 või rohkem aastat tagasi. See vabastas mind telekava orjusest. Ainus, mida enamasti otse vaatan, on veel AK, ja vahel vaatan sedagi salvestuselt.

– Poolpaks-poolpikk jope. Esimese ostsin 2009 ja teise vist 2016 või´17. Nüüd on esimest aastat kolmas, sama tegumoega. Katab u 2/3 kintsust, saab ka seelikuga kanda. Mitte ultrapaks, aga sellise 0 kraadi ümber heitleva kehva suusailmaga, nagu meil okt-apr peamiselt on, just paras.

– Asi, mille kasutegurist kaua aru ei saanud, oli nõudepesumasin. See tuli meile koos uue koduga. Enam ei kujutaks ilma ettegi.

– Üks väike must seljakott, mille 20 a tagasi ostsin oma esimese välisreisi jaoks. See pole mingi matkaseljakott, vaid urbanšikk 🙂 olen sellega hooti ka tööl käinud. Nüüd ikka võtan selle panipaigast välja, kui reisile lähen.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
billa

Ilma juhtmeta kõrvaklapid. Kuulan nüüd pidevalt raamatuid ja taskuhäälinguid, samas ei jää sellepärast õhtusöök tegemata ega lastega mängimata.

+15
0
Please wait...

Postitas:
karmauhh

1. See titevankri seljakott. Ostsin, kui laps oli veel beebi ja panin mängu kõik oma kogutud sooduspunktid, kupongid jms, nii et sain tookordse hinna 30 eurot odavamaks. Nüüd on laps juba koolilaps ja seljakott on MINU! Juba on käinud ka lukuvahetuses, aga kavatsen teda ka edaspidi vajadusel lappida ja putitada, kott on lihtsalt nii mugav ja ilus ja mahukas. https://www.laessig-fashion.de/wickelrucksack-glam-goldie-backpack-rose

2. Asi, mille nime ma hästi eesti keeles ei tea, voodipõhi või voodilipid või mis ta on. No see redeli moodi. Ühesõnaga, see variant, millel saab kallet reguleerida. Ise ma seda ei ostnud, ostsin nimelt tavalise, mida ei saa tõsta. Sest milleks seda tõstmist veel vaja peaks olema… Aga müüjal läks kohaletoomisega nii kaua aega, et kui lõpuks tuli, öeldi, et kompensatsiooniks pika ootamise eest tõid kallima variandi.  Juhuu! Iga kord kui laps köhasse-nohusse jääb, meenutan seda voodipõhjamüüjat hea sõnaga. Ühe klõpsuga tõstan peaaluse kõrgemaks ja öösel on lapsel kergem magada.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
tavaline rasvatihane

Juhtmeta laadimisalus, vähemalt Samsungi telefoni-klappide puhul väga mugav.

Juhtmevabad mürasummutavad klapid, hoian vahel niisama ilma midagi kuulamata ühistranspordis kõrvas. Lennukis ja rongis eriti mugavad, aga tuleb enda kõrvale sobivad leida.

Nutikell, mis näitab kes helistab või sõnumeid saadab. Saab kiirpilguga arvestada, kas vaja kohe reageerida. Samuti kinos, teatris mugav, kui on selline töö, kus on vaja olla olemas inimeste jaoks.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Alfa

Umbes 15a tagasi ostsin oma elu esimese automaatkastiga auto.  Ja müüsin oma viimase manuaalkastiga auto.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
coral0

Robottolmuimeja. Pärast selle soetamist ringleb kodus silmnähtavalt vähem tolmu ringi😊

+22
-2
Please wait...

Postitas:
sadness

Kohviubade jahvataja. Mees ostis meile selle koju ja minus ei tekitanud see erilisi emotsioone. Ma veel pidasin seda üsna mõttetuks ostuks, aga nüüd ma näen, et see oli väga hea ost. Kasutan koguaeg.

Hillebergi telk. Jälle mees ostis, ma ise poleks kunagi sellist raha telgi alla pannud. Aga nüüd ma ei kujutaks ettegi, et me telgiks mingi teise telgiga – see on matkamise ja telkimise palju mugavamaks teinud.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
matas

Kohviubade jahvataja. Mees ostis meile selle koju ja minus ei tekitanud see erilisi emotsioone. Ma veel pidasin seda üsna mõttetuks ostuks, aga nüüd ma näen, et see oli väga hea ost. Kasutan koguaeg.

Hillebergi telk. Jälle mees ostis, ma ise poleks kunagi sellist raha telgi alla pannud. Aga nüüd ma ei kujutaks ettegi, et me telgiks mingi teise telgiga – see on matkamise ja telkimise palju mugavamaks teinud.

Seda kutsutakse kohviveskiks…

+23
0
Please wait...

Postitas:
sadness

Seda kutsutakse kohviveskiks…

Jah, õigus, mulle ei tulnud see sõna meelde.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Soe prill-laud maakodu välivetsu. Odav ja geniaalne leiutis, kes on pidanud külmal aastaajal välikempsus käima, see saab aru, KUI elumuutev vidin.

Räägi veits sellest telgist – kas on hästi kerge ja päriselt ka nii kiire-mugav kokku panna, nagu videost tundub? Kas olete jalgsimatkajad? Millist madratsit telgis kasutate?

+25
0
Please wait...

Postitas:
sadness

Soe prill-laud maakodu välivetsu. Odav ja geniaalne leiutis, kes on pidanud külmal aastaajal välikempsus käima, see saab aru, KUI elumuutev vidin.

Räägi veits sellest telgist – kas on hästi kerge ja päriselt ka nii kiire-mugav kokku panna, nagu videost tundub? Kas olete jalgsimatkajad? Millist madratsit telgis kasutate?

Jah, kõik on nii nagu videos! Meil on kolme inimese telk ja see kaalub ainult kaks kilo- no nii kerge.
Püsti panemine on tõesti kiire ja lihtne, ning ka tagasi kotti panemine on ka väga lihtne ja kiire. Lisaks hommikuti ei ole telgis saun, mis meil odavates telkides alati probleemiks oli.
Ja see materjal, millest telk on tehtud, on väga kerge, aga väga tugev ja väga veekindel.  Seal on ka väiksed detailid, millele ma isegi ei osanud tulla, et võib asja paremaks teha – näiteks vaiad. Need on väikeste punaste paeltega ja neid on pea võimatu ära kaotada. Need vaiad on küll hästi kerged, aga neid on võimatu kõveraks painutada(titaanist on vist ja Y kujuga).  Ja need nöörid, millega telk maa külge kinnitada, on reguleeritavad. Ehk siis, sa ei pea otsima head pinnast, et see vai maha saaks suruda, vaid sa võid selle ükskõik kuhu panna, sest nööride küljes on mingid jullad, millega sa saad neid nööre pingutada. Kuigi neid külgmisi nööre ei pea üldse kinnitama, need on pigem mõeldud tormise ilma jaoks.

Meie telgil on veel see n-ö paviljon ees, mis on väga hea – sinna saab oma matkakotid ja asjad jätta, ei pea neid sisse tirima.
Lisaks on telk kokkupanduna suuruselt nii väike, et mahub ilusti matkakoti alumisse ossa.

Me oleme jalgsimatkajad ja ikka mitme päevased, seega see telk on väga tänuväärt leiutis, sest iga kilo on arvel.

Madratsiks on meil Thermaresti isetäituvad madratsid. Need on ka väga head madratsid, hästi kerged, kompaktsed ja mugavad.

Ahjaa, üks äge asi on veel – neid telke tehakse meil eestis. Meie Eesti enda naised teevad neid. Ja väga hästi teevad.

+43
-4
Please wait...

Postitas:
Simone2

Mis telgimudel Sul on, sadness? Ja soovitage siis juba suvisele matkasellile ka võimalikult head magamiskotti (ei tohi olla liiga paks ega liiga raske, ideaalis mingi nahasõbralikum hingav materjal).

+7
-1
Please wait...

Postitas:
sadness

Mis telgimudel Sul on, sadness? Ja soovitage siis juba suvisele matkasellile ka võimalikult head magamiskotti (ei tohi olla liiga paks ega liiga raske, ideaalis mingi nahasõbralikum hingav materjal).

Meil on ANJAN 3 GT ja magamiskott on mul Snugpaki oma(softie elite 2). Ka see on hästi väike ja lihtne kokku panna. Ma lihtsalt surun selle sinna kotti ja ei mingit voltimist. See on kerge, pole liiga paks ja nahasõbralik on ka.
Neid samu magamiskotte kasutavad ka inglise armee – need on tõesti väga head.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
proxy

Juhtmevabad mürasummutavad klapid, hoian vahel niisama ilma midagi kuulamata ühistranspordis kõrvas. Lennukis ja rongis eriti mugavad, aga tuleb enda kõrvale sobivad leida.

Millised sul on?

Mul olid kunagi juhtmega mürasummutavad – väga head olid aga elasid oma aja ära ja enam pole häid leidnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
mustvares

Nõus sinuga! Minul ka sibulalõikur, aga Delimano oma.. ise lõikudes ei saaks iial nii pisikesi tükke, ideaalne leiutis😊

Koduekstrast ostsin kunagi masina, mis eemaldab riidetupse. Nüüd teen pidevalt sellega tupsulisi riideid üle ja saavad kohe värskema välimuse.

Birkenstock plätud – algselt nägid minu jaoks need jalanõud nii koledad välja ja arvasin, et mina iial kandma selliseid küll ei hakka. Mingil hetkel hakkasid aga natuke meeldima, siis otsustasin osta ning katsetada ja nüüd teisi jalanõusid kuumal suvepäeval kanda ei tahagi, lihtsalt nii mugavad. 😀

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Minu esimesed pähetulevad asjad on kodumajandusest- multikeetja ja airfryer. Kunagi ostes kõhklesin mõlema puhul, et kas ikka hakkan kasutama ja pärast on kaks mõttetut kallist kobakat köögis juures… kasutan mõlemat igapäevaselt, alates hommikupudrust kuni õhtusöögini. Airfryerisse saab panna ka sügavkülmikust otse asju, kui midagi nt ununes välja võtmata, multikeetjat ei pea kõrval valvama, saab supi jätta keema, kui ise lastega tuniks mänguväljakule lähen ja ei mingit muret, tagasi tulles on kõik valmis ja supp soe. Need on tõesti asendamatud asjad, kui üks multikeetja kogemata otsa sai (juhe kärssas läbi, mitte masina enda süül), siis olin järgmise päeva hommikul poe ukse taga, sest no ei saa ilma enam olla. Mul on need multikeetjad vist olnud kokku juba pea 10a.

Aga ema on ostnud mu kiidulaulu peale mõlemad ja tal on mõlemad seisma jäänud- multikeetjat on kallim kasutada kui  gaasipliiti ja airfryer on tal delimano, mille kauss on mõttetult sügav, kitsas ja ebamugav, ise ka ei tahaks sellist kasutada. Minu omal on fritüürikauss lai ja madal, mahub palju (ahjukana nt), isegi keeksi olen teinud selles väiksema koogivormiga ja kastmega kala ahjukausis. Niiet väga oleneb harjumusest ja ka masina enda kasutusmugavusest.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
KuuS

Korralik elektrihambahari ja menstruaalanum on küll sellised asjad, mille puhul ma enam kunagi ei taha midagi muud kasutada. Pimendavad voldikkardinad, minikrepptangid, topieemaldaja ka igati õigustavad oma ostu.

Kuumaõhufritüüri ostsin ka. Ei saa öelda, et päris kasutu ost. Me teda ikka kasutame. Aga samas palju aega ka seisab. Et päris igapäevaselt tollega ka süüa ei tee. Aga eks kindlasti oleneb enda huvist proovida seal uusi asju vms. Varstolmuimejaga sama, et muidu on ta hea ja mugav küll, kiire võtta ja kasutada, aga kas mulle ainult tundub, et aku elab nii kiirelt oma aja ära?

Tahaks  robottolmuimejat, aknapesurobotit ja mingit seadeldist, mis puhastaks õhku tolmust (kui selline üldse olemas on?). Aga samas on korter ikkagi suhteliselt väike, kahtlen, kas see robotimeja mul siin ikkagi on mõttekas või ei. Vahest võiks olla hoopis tekstiilpesur. Saaksin jooksvalt pesta-puhastada mida vaja, mitte rentima ja siis korraga mässama vaipade, diivanite, madratsite, tekkidega.. A noh, kuna kodu on pigem väike, siis hoiustamisvõimalusi väga pole.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Varstolmuimeja – ei kujuta enam ettegi, et iga laste tekitatud pudi ja sodi peale suurt juhtmega kobakat välja peaks hakkama vedama.

Kuumaõhufritüüri pidasin samuti mõttetuks, kuniks siiski prooviks mingi odava masina ostsin. Ja uskumatu, aga nüüdseks täiesti asendamatu masin, nii kiirelt ja lihtsalt saab söögi valmis, suurt ahju enam põhimõtteliselt ei kasutagi.

+9
0
Please wait...

Postitas:
kuvalda

Varstolmuimeja, elu on nagu uus sellega.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Elbori

Ja soovitage siis juba suvisele matkasellile ka võimalikult head magamiskotti (ei tohi olla liiga paks ega liiga raske, ideaalis mingi nahasõbralikum hingav materjal).

Ostsin suveks eraldi lafuma magamiskoti. Mugavustemp 10C, kaal ainult 610g ja hind 65€. Sisemine materjal on nii mõnus, et kui saaks ostaks koju voodipesu ka samast materjalist.

Ütleks ka, et eraldi suvise magamiskottita ei kujutaks enam elu ette, kuigi vana kolme aastaaja oma ajas ju ka asja ära.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Keegi sai päeva jälle kirja ja kitus modedele :D. On ikka inimesi, kas sul tõesti pole targemat teha?

+12
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Maret Vaa

Ja soovitage siis juba suvisele matkasellile ka võimalikult head magamiskotti (ei tohi olla liiga paks ega liiga raske, ideaalis mingi nahasõbralikum hingav materjal).

Minult küll ei küsitud, aga meil on suveks sellised ja siiani väga rahul olnud. Pakituna on õhuke ja kandiline, maru mugav on kotti (sh rattakotti) panna.
https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-turism/matkamine/magamiskotid/magamiskott-coleman-biker?id=1161323

Teemasse ka.

Tegelikult on palju selliseid asju ja paljud on ka eespool mainitud. Mõned asjad, millesse esialgu suhtusin kerge põlguse või eelarvamusega:

* Didriksonsi talveparka. Kestab juba 5. aastat ja peale selle ostmist ei ole kunagi jätnud ilma pärast õue minemata.

* Tupperware apelsinikoorija. Pealtnäha mõttetu junn, aga isegi lapsed saavad oma apelsini ise kooritud.

* Kiched Aid lauamikser. Mingi 10 aastat aeg-ajalt mõtlesin osta, aga siis ikka liiga kalliks või ülespuhutud brändiks pidanud. Nüüd on mitu aastat olnud ja pidevas kasutuses. Pole vast 3 aastat nt poesaia ostnud.

* Matkajana veel veefilter, mis kohe koti mitme kilo kaasastassitava vee arvelt kergemaks teeb.

* ühed ecco rihmikud, mille ostmist kalli hinna tõttu hetkeks kahetsesin, aga nüüd juba kümmekond aastat igal suvel kannan.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Futura

Kestab juba 5. aastat ja peale selle ostmist ei ole kunagi jätnud ilma pärast õue minemata.

Lihtsalt puhtast huvist – kas oled jätnud ilmaolude pärast kuhugi minemata?
Tööle, arstile, muud kohustused?

Olen ise (ka) jalakäija, ühistransakasutaja, aga isegi “Didriksonsi” omamata panen end lihtsalt ilmale vastavalt riidesse ja lähen.

+6
-28
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

Lihtsalt puhtast huvist – kas oled jätnud ilmaolude pärast kuhugi minemata? Tööle, arstile, muud kohustused?

Jah, külmavaresena jätsin tihti külma ilma tõttu kuhugi minemata: nt  sõpradega talvel rabasse või kuhu iganes.  Ühelgi väliüritusel ei käinud, suvilas olles ei tahtnud metsa lastega käbisidki korjama minna.

+24
-7
Please wait...

Postitas:
Montserrat

Kas teil nende kuumaõhufritüüride osas on ka mingeid soovitusi, millist firmat eelistada ja millist vältida?

+7
0
Please wait...

Postitas:
moorike

Maja ja just enne lastesaamist, enne hinnatõusu🙂

Kolmandale lapsele alguses kõhukott, hiljem rattatool – asjad, mida esimeste lastega ei kasutanud. Rattatooli üle ikka väga õnnelik, käru konutab nurgas (aastane laps).

+7
-1
Please wait...

Postitas:
tavaline rasvatihane

Millised sul on?

Mul olid kunagi juhtmega mürasummutavad – väga head olid aga elasid oma aja ära ja enam pole häid leidnud.

Minul on Galaxy Buds Pro, aga oma varasemast kogemusest julgen soovitada, et  Bose omad on ka ok kindlasti.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 159 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud