Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 159 )

Teema: Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Postitas:
billa

Juhtmevabad mürasummutavad klapid, hoian vahel niisama ilma midagi kuulamata ühistranspordis kõrvas. Lennukis ja rongis eriti mugavad, aga tuleb enda kõrvale sobivad leida.

Millised sul on?

Mul olid kunagi juhtmega mürasummutavad – väga head olid aga elasid oma aja ära ja enam pole häid leidnud.

Minul on Galaxy Buds Pro, aga oma varasemast kogemusest julgen soovitada, et Bose omad on ka ok kindlasti.

Mul on Apple Air Pods ja väga rahul. Varem olid Bose omad, aga seal oli mingi kummilulla, mis minu jaoks üldse mugav ei tundunud, heli oli muidu hea.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kerstin84

Jura kohvimasin. Selleta enam ei saa. Õnneks on masin 13 aastat vastu pidanud. Lattet ega cappucinot ei joo ja seetõttu ka masinat ei soetanud. Tavaline must kohv õige oaga on lihtsalt nii hea. Nõudepesumasin – ei hakka lahti kirjutama miks 5-liikmeline pere teisiti ei saaks.

Neid asju on kindlasti veel, aga siit sain ka mõtteid juurde mida võiks proovida, aga on ka asju mida iial ei tahagi proovida. Näiteks see verekogumisanum. Kasutan tampoone edasi ükskõik kui palju nad ei maksaks või kui kaua kuskil lagunevad(mina viskan enda pool kasutatud pürgikasti ja eeldan, et need lähevad põletusahju mitte prügifirma ei vii metsa alla mädanema).

+12
-19
Please wait...

Postitas:
nelz

Sibulahakkija kindlasti, meil paljude toitude põhjaks sibul-küüslauk-tšilli ja sellega saab kiirelt ja tõhusalt hakitud. Kuumaõhufritüür leiab üsna regulaarselt kasutust. Julienne lõikur köögiviljade ribastamiseks, näiteks pasta sekka suvikõrvitsat ja porgandit.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kat78

Tere hspukoorepakk korgiga.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
natakas

Kah kuumaõhufritüür – mul on neid isegi kaks, rohkem meeldib ahjukujuline. Minu meelest kõvasti mugavam kasutada kui seda, mis kopsikuga on.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
biatch

Ühesõnaga sibulahakkija tuleb osta 🙂

+21
-1
Please wait...

Postitas:
metsasusi

Mul oli aliexprpessi sibulahakkija, see oli küll ülimõttetu. Mitte midagi see ei hakkinud ja puhastamine oli tüütu. Kas Delimano oma on tõesti nii hea, et paned pooliku sibula sisse ja hekseldab ära?

Aga asendamatud asjad on kuumaõhu fritüür (alguses arvasin ka, et ei hakka kasutama), mururobot (alguses arvasin, et liiga kallis, aga nii mugav on kui ei pea pläristama niita ja pärast on muru vaja riisudakui liiga pikk on) ja robot tolmuimeja (selle vastu ei puksinud 😀 )

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Kas Delimano oma on tõesti nii hea, et paned pooliku sibula sisse ja hekseldab ära?

Jaa, endalegi üllatuseks see toimib väga hästi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Noobel Soobel

Ühesõnaga sibulahakkija tuleb osta 🙂

Jah, tabasin ennast samalt mõttelt. 🙂

+8
-1
Please wait...

Postitas:
elokuu

-Tupperware kartulikoorija(juurviljakoorija). Ostsin selle ca 7a tagasi ja senimaani täpselt sama terav, kui alguses.

– Autojuhiload.

– Topieemaldaja.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Kas Delimano oma on tõesti nii hea, et paned pooliku sibula sisse ja hekseldab ära?

milline mudel täpsemalt? Kodulehel tundub mitmeid olevat, mis sibulaid hakivad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Minul on see, aga näitab, et on hetkel laost otsas – https://www.delimano.ee/koogitarvikud/brava-chop-express

See tundub ka muidu täpselt sama olevat, ainult suurem variant – https://www.delimano.ee/koogitarvikud/delimano-brava-chop-express-xxl-v1

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
mustvares

Minul on see, aga näitab, et on hetkel laost otsas – https://www.delimano.ee/koogitarvikud/brava-chop-express

See tundub ka muidu täpselt sama olevat, ainult suurem variant – https://www.delimano.ee/koogitarvikud/delimano-brava-chop-express-xxl-v1

Mul ka see esimene variant. Paprikat teen ka sellega, idekas 🙂

PS! Päris poolt sibulat sisse ei paneks. Lōika sibul pooleks ja siis paariks-neljaks tükiks ning lōikurisse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Minul on see Tuppelware sibulalõikur ja Delimano on analoogse tööpõhimõttega. Ei kiida küll üldse, seisab kapis juba paar aastat, kuna käsitsi tehes saab mitu korda kiiremini ja ühtlased tükid + ei pea pärast suuri lõikamata tükke seest välja sorteerima, mida see masin jätab. See masin teeb nii, et osa on juba püree ja samas teine osa alles ca 3cm ja suuremad tükid ning seda hoolimata sellest kuidas ja kui palju sibulat sisse panna.

Aga endal teemasse vastused:

* Blendtec blender

* Jura kohvimasin

* Nõudepesumasin

* Varstolmuimeja

* Robottolmuimeja

* Juhtmevabad klapid

* Unemask

* Menstruaalanum

* Induktsioonpliit

* Youtube Premium

* Netflix

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kalli ema

Miinusega päikeseprillid. Mitu korda õnnelik olnud nende üle, varem oli alati probleem, et päikeseprille kandes ei näe kaugele.

Samas vale aja teema ju. Praegu peab kokku hoidma ja hinnatõusud, aga ma tahan siit teie nimekirjast nüüd ka paari asja.

+18
0
Please wait...

Postitas:
trillerdaja

Kaua viivitasin nuti-/spordikella ostuga, kõigil ammu juba oli. Siis ostsin ja nüüd enam ilma ei saa. Ja loomulikult menstruaalanum ja varstolmuimeja.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kriizu

Olen küll pigem seda tüüpi, kes enne kaheksa korda mõtleb, kui midagi ostab. Või siis jätan üldse ostmata, kui pole päris kindel, kas just see asi on see, mida ma tahaksin.

Aga parimad asjad, mis praegu kasutuselolevatest meelde tulevad on:

lahtikäiv emailpõhjaga koogivorm, st lõikekindel

õhuke suvine jope, millel kapuutsi ääres pingutuspael

rõdu

Lafuma matkasaapad

silikoonspaatel

villased säärised

Minu elu kõige mõttetumad ostud on olnud aga rinnapiima pump ning plastmassist, nii öelda renniga pudipõll. Ostsin need foorumi (ilmselt selle sama siin) soovituste peale, kui täiesti must have, ülivajalikud asjad.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Mida selle kuumaõhu fritüüriga teha saab?

0
0
Please wait...

Postitas:
KuuS

Mida selle kuumaõhu fritüüriga teha saab?

Nad teevad ikka ülipalju igasuguseid toite. Mul omal fantaasiat ses osas napib. Aga kasutame  peamiselt friikartulite ja küüslauguleivakeste tegemiseks, külmut. saiakeste küpsetamiseks. Fritüüri läheb ka nt kõik, mis tahaks ahjus grillimist/küpsetamist, pooltooted, mida muidu peaks pannil õlis soojendama/praadima… Olen teinud nii grillliha kui ka nt pelmeene.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
millimallikas85

Paljajalujalatsid (barefoot jalatsid) – ei iial enam tavajalatsitele tagasi, täiesti minu maailm.

Nõudepesumasin – samuti kunagi mõtlesin, et mis mõttetu asi. Nüüd küll enam ilma olla ei oskaks/viitsiks.

Automaatkäigukastiga auto – kuidas ma võitlesin selle ostmise vastu, kui u 5 aastat tagasi autot otsisime. Nüüdseks ma ei saa aru, kuidas keegi veel üldse manuaaliga sõidab.

Espressomasin – kohvi maitse on ikka oluliselt parem, kui see tuleb värskelt jahvatatud oast.. ja automaatselt.

Kuna olen prillikandja, siis samuti optilised päikeseprillid. Enne seda ajasin ilma päikseprillideta läbi, kunagi teismeeas ikka proovisin tavalistega ka, aga tõesti tüütu, kui samas siis ei näe jälle suurt midagi.

Kindlasti on neid asju veel, praegu ei tule rohkem meelde või ongi lihtsalt nii vanast ajast juba sisse harjunud kui normaalsus (no näiteks automaatpesumasin, eks.. kes selleta küll elab enam, seega seda ilmselt välja ei tooda).

+6
-3
Please wait...

Postitas:
K4gu

Munakeetja. Lihtne, odav, ei teagi mis firma. Panen seitse muna sisse, enne torkan augud munakoorde, vett valan selle järgi, kui mitu minutit keeta tahan ja lülitan sisse. Ainuke asi täiuslikkusest puudu on tal see, et ta ei lülita ise välja ennast vaid hakkab plärisema ja siis tuleb nupu juurde joosta. Kui praegune keetja peaks läbi minema,
siis järgmise mudeli ostan ise väljalülituva. Aga ta on kestnud juba kaks aastat.

Termostopsid autosse.

Aktiivsusmonitor (kella asemel) randmel. Ilmselt saaks ilma ka, aga ei taha.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
K4gu

Kes te siin Jura kohvinasinat kiidate – kas seda probleemi ei teki, et masina lärm ajab hommikul teised pereliikmed ka üles? Tööl olev masin teeb kohvi valmistades küll kohutavat müra, raske ette kujutada, et ma kodus sellega toimetada saaksin, kui on vaja enne teisi ärgata. Muidu kohv on hea tõesti, seda ei salga.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Mauno

Dysoni tolmuimeja. Enne olid suvalised varstolmuimejad, mis on sisult ju elektriharjad ehk mitte kuigi võimsad. Dyson on kompaktne, aga sama funktsionaalne ja võimas kui nö tavaline tolmuimeja. Täielik elumuutja 😄

Niisked WC paberid, need Zewa jmt. Lisaks on nendega hea poti servasid kiiruga puhastada kui laps mööda pissib vms.

Eelsoojendus autos

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Mauno

Kes te siin Jura kohvinasinat kiidate – kas seda probleemi ei teki, et masina lärm ajab hommikul teised pereliikmed ka üles? Tööl olev masin teeb kohvi valmistades küll kohutavat müra, raske ette kujutada, et ma kodus sellega toimetada saaksin, kui on vaja enne teisi ärgata. Muidu kohv on hea tõesti, seda ei salga.

Uued mudelid on juba päris vaiksed ja kunagise Philipsiga ei anna võrrelda.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kerstin84

Meil maja nii suur, et teisel korrusel magajaid see masin küll ei ärata. Ma muidugi pigem see, kes viimasena ärkab. Eriti nädalavahetustel.

Dysoni peaks ka ära proovima. Robottolmuimeja ei meeldinud. Ma ise saan kiiremini ja korralikumalt. Robotniidukit ja basseinidele mõeldud põhjapuhastajat ka kiidan. Ei kujuta ette kui peale tööd hakka veel muru niitma. Mees kiidab ka lumepuhurit. Palju puhtamaks saab ja hanged ei ole nii kõrged. Puhub kaugemale kui labidaga jõuaks tõsta.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kati

Robottolmuimeja ei meeldinud. Ma ise saan kiiremini ja korralikumalt.

See on küll uskumatu. Ehk on ka robottolmuimejad erinevad? Roomba on küll väga hea “koduloom”, kõik põrandad hoiab stabiilselt puhtad. Ise lähen kodunt ära, Roomba koristab. Kui vahepeal ära väsib siis läheb ise laadima ja pärast jätkab sealt kus töö pooleli jäi. Ma pole juba üle 10 aasta ise pidanud põrandaid tolmuimejaga koristama.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kerstin84

Robottolmuimeja ei meeldinud. Ma ise saan kiiremini ja korralikumalt.

See on küll uskumatu. Ehk on ka robottolmuimejad erinevad? Roomba on küll väga hea “koduloom”, kõik põrandad hoiab stabiilselt puhtad. Ise lähen kodunt ära, Roomba koristab. Kui vahepeal ära väsib siis läheb ise laadima ja pärast jätkab sealt kus töö pooleli jäi. Ma pole juba üle 10 aasta ise pidanud põrandaid tolmuimejaga koristama.

Mul oli Mamibot ja ei sobinud. Jäi diivani alla kinni, nurgad olid tolmused, ühe korruse koristamine võttis kohutavalt kaua aega. Mul läheb tolmuimejaga max 20 minutit, et 2 korrust puhtaks tõmmata. Proovitud ja rohkem ei taha.

+5
0
Please wait...

Postitas:
oggyke25

Mind häirib küll. Meil suhteliselt uus masin, aga teeb ikka piisavalt lärmi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
eiteakes

Mul meenuvad esimesena nõudepesumasin (no kes ei jõuaks siis ise neid paari nõud ära loputada, peaaegu aasta oli köögimööblis tühi koht), mille kasutegurist sain siis aru, kui esimene laps oli umbes aastne, oli ikka mugav küll nõud masinasse pann õhutul selle asemel, et peale lapse uinumist veel minna kööki päevaseid nõusid pesema.

Teisena automaatkastiga auto, millegipärast oli mul ettekujutus (ilmselt siis meediast loetud igasuguste autoekspertide arvamused), et küll ma ikka ise vahetan õigel ajal käigu madalamaks kui kiirendada on vaja ja automaatkast ei reagiiri nii kiiresti ega loe mu mõteid jms. No tegelikult ei kujutaks enam ette et kusagil ummikutes venides pidevalt sidurit libistama peaks kuni jalg ära väsib, kui tõesti tavapärasemast rohkem kiirendada on vaja möödasõidul, siis selle jaoks tuleb lihtsalt turbo nuppu vajutada, linnaliikluses on automaatkastil selge eelis.

Kolmas asi, millele ma küll algul vastu polnud, on espressomasin, aga ise koju osta ka ei taibanud. Jäi ära see filterkohvimasina probleem, kas kohvi sai liiga vähe või palju tehtud. Igaüks vajutab nuppu siis kui sooviba ja saab kas suure või väiksema tassi.

Asi mille kasulikkuses pettusin on aknapesurobot, kevadel talv otsa pesemata akendega hakkama ei saanud ja üldse on selline äpu. Väljast pesemiseks peab olema +10 vähemalt, seega jääb ikka päris mitu kuud kui seda kasutada ei saa. Seestpoolt mul aknad eriti mustaks ei lähe, see korra-kaks aastas jõuan need ka käsitsi üle tõmmata.

+5
0
Please wait...

Postitas:
billa

Kohvimasin, mis ube jahvatab, teeb muidugi omajagu lärmi, aga see lärm ei kesta ju korraga väga pikalt. Meil oli see vahepeal probleemiks kui üks laps beebina väga erksa unega oli, siis kas vältisime tema uinakute ajal kohvi tegemist või panime mitmeks kokku murtud vannilina kohvimasinale ümber ja see summutas lärmi vähemaks.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 159 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud