Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 159 )

Teema: Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud

Postitas:
Meerike2

panime mitmeks kokku murtud vannilina kohvimasinale ümber ja see summutas lärmi vähemaks

Me panime lausa suure teki ja padja ka veel otsa 🙂 Kuni aru saime, et igapäevased hääled ei ärata last. Ega mindki. Korraks kuulen, et tehakse kohvi ja magan edasi. Enamasti ei kuule ka, harjumuspärane heli. Nagu mehe norskamine. Küll kõrva ääres, aga üldse ei sega.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
K4gu

Robottolmuimeja ei meeldinud. Ma ise saan kiiremini ja korralikumalt. See on küll uskumatu. Ehk on ka robottolmuimejad erinevad? Roomba on küll väga hea “koduloom”, kõik põrandad hoiab stabiilselt puhtad. Ise lähen kodunt ära, Roomba koristab. Kui vahepeal ära väsib siis läheb ise laadima ja pärast jätkab sealt kus töö pooleli jäi. Ma pole juba üle 10 aasta ise pidanud põrandaid tolmuimejaga koristama. Mul oli Mamibot ja ei sobinud. Jäi diivani alla kinni, nurgad olid tolmused, ühe korruse koristamine võttis kohutavalt kaua aega. Mul läheb tolmuimejaga max 20 minutit, et 2 korrust puhtaks tõmmata. Proovitud ja rohkem ei taha.

Meil on Xiaomi robottolmuimeja, ta on siuke lihtsakene ja mitte kõige targem, aga abiks ikka – mis põhiline, samal ajal, kui robot tolmu imeb, saame ju ise muid asju teha, näiteks väljas lilli nuusutada ja jalutada või perekoolis kirjutada. Mahub ilusti diivani alla (tõsi, tugitoolile panime jalgade alla paksud vildid, et seda pool senti tõsta, enne sinna ei mahtunud, aga neid vilte oli pehmenduseks niikuinii vaja), me pole sellepärast uuemat ja uhkemat masinat osta tahtnudki, et need on kas ise kõrgemad või on neil mingi jubin peale monteeritud. Remonditolmu ja muu suurema sodi jaoks hoiame küll veel vana tolmuimejat alles. Robottolmuimeja tundus nii elementaarne, et seda ei hakanud ära mainimagi. Ja nõudepesumasin ka, muidugi.

Robotniiduki osas jään ma sellele arvamusele, et need niidavad liiga madalalt ja sageli ja see ei ole loodusele hea. Tegelikult niidavad ka muud niidukid minu maitse jaoks liiga madalalt, olen otsinud head kõrget akuga niidukit, aga pole. Niisiis tuleb bensiinimootoriga müristada, katsun seda teha võimalikult harva, et vahepeal ikka muru sees kanapersed ka õitseda jõuaks.

Aga seda kohvimasina müra ma ikka kardan, kuigi ka meil on suur maja, on see algselt ehitatud suvilaks, natuke mitte kõige mugavama projekti järgi, iga krõps köögist kostab magamistuppa ära ja mees on ülearu ergu unega niigi. Tavaliselt ärkan mina temast varem ja väljun varem, kohvi tahaks ikka juua.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kerstin84

Robottolmuimeja ei meeldinud. Ma ise saan kiiremini ja korralikumalt. See on küll uskumatu. Ehk on ka robottolmuimejad erinevad? Roomba on küll väga hea “koduloom”, kõik põrandad hoiab stabiilselt puhtad. Ise lähen kodunt ära, Roomba koristab. Kui vahepeal ära väsib siis läheb ise laadima ja pärast jätkab sealt kus töö pooleli jäi. Ma pole juba üle 10 aasta ise pidanud põrandaid tolmuimejaga koristama. Mul oli Mamibot ja ei sobinud. Jäi diivani alla kinni, nurgad olid tolmused, ühe korruse koristamine võttis kohutavalt kaua aega. Mul läheb tolmuimejaga max 20 minutit, et 2 korrust puhtaks tõmmata. Proovitud ja rohkem ei taha.

Meil on Xiaomi robottolmuimeja, ta on siuke lihtsakene ja mitte kõige targem, aga abiks ikka – mis põhiline, samal ajal, kui robot tolmu imeb, saame ju ise muid asju teha, näiteks väljas lilli nuusutada ja jalutada või perekoolis kirjutada. Mahub ilusti diivani alla (tõsi, tugitoolile panime jalgade alla paksud vildid, et seda pool senti tõsta, enne sinna ei mahtunud, aga neid vilte oli pehmenduseks niikuinii vaja), me pole sellepärast uuemat ja uhkemat masinat osta tahtnudki, et need on kas ise kõrgemad või on neil mingi jubin peale monteeritud. Remonditolmu ja muu suurema sodi jaoks hoiame küll veel vana tolmuimejat alles. Robottolmuimeja tundus nii elementaarne, et seda ei hakanud ära mainimagi. Ja nõudepesumasin ka, muidugi.

Robotniiduki osas jään ma sellele arvamusele, et need niidavad liiga madalalt ja sageli ja see ei ole loodusele hea. Tegelikult niidavad ka muud niidukid minu maitse jaoks liiga madalalt, olen otsinud head kõrget akuga niidukit, aga pole. Niisiis tuleb bensiinimootoriga müristada, katsun seda teha võimalikult harva, et vahepeal ikka muru sees kanapersed ka õitseda jõuaks.

Aga seda kohvimasina müra ma ikka kardan, kuigi ka meil on suur maja, on see algselt ehitatud suvilaks, natuke mitte kõige mugavama projekti järgi, iga krõps köögist kostab magamistuppa ära ja mees on ülearu ergu unega niigi. Tavaliselt ärkan mina temast varem ja väljun varem, kohvi tahaks ikka juua.

Väike vihje-niidukil saab niitmiskõrgust muuta. Meil on see seadistatud 2.5 cm peale. Mulle nii meeldib, et muru sees mingid putukad ja mutukad ei ela. Eriti puugid ja muu. See hoiab ka linde eemale, sest kui pole toitu, siis nad ei tule siia pesa tegema ja mu aiamööblit täis s..ttuma. Mutte ja vesirotte pole ka aastaid näinud.

+5
-28
Please wait...

Postitas:
K4gu

Väike vihje-niidukil saab niitmiskõrgust muuta. Meil on see seadistatud 2.5 cm peale. Mulle nii meeldib, et muru sees mingid putukad ja mutukad ei ela. Eriti puugid ja muu. See hoiab ka linde eemale, sest kui pole toitu, siis nad ei tule siia pesa tegema ja mu aiamööblit täis s..ttuma. Mutte ja vesirotte pole ka aastaid näinud.

Fabandage, kelleks te mind peate? Loomulikult on meil niiduk seatud kõige kõrgema kõrguse peale, aga need kõrgemad kõrgused on ka liiga madalad, kui loodushoidliku pilguga vaadata. Akuga niidukitel on see kõrgeim kõrgus veel madalam ja robotniidukitel sootuks vastu maad.

Nah, ma arvan, et mesilaste, muude putukate  ja lindude eluõigus on ikka tähtsam kui iga üksiku murulible paaniliselt 2,5 cm peal hoidmine ja oma elu steriliseerimine. Murukõrb aias on niikuinii masendav vaatepilt. Paraku on palju kohti, mida täitsa niitmata ei saa ka hoida, sest siis hakkab sinna võsa kasvama. Ploomivõsa ennekõike.

Muide, kas te teadsite, et mutid hoiavad mügrid aiast eemal? Aga peamised aiakahjurid on just mügrid, kes närivad ka puude juuri, mutid müttavad niisama.

Okei, ma lähen nüüd võililleseemet ostma, et seda oma maniakaalse niitmishullu naabri aeda külvata. Biodiversiteet elagu!

+39
-12
Please wait...

Postitas:
mimi20

Väike vihje-niidukil saab niitmiskõrgust muuta. Meil on see seadistatud 2.5 cm peale. Mulle nii meeldib, et muru sees mingid putukad ja mutukad ei ela. Eriti puugid ja muu.

Nõustun täielikult!

Alates sellest ajast, kui hakkasime koduhoovis robotniidukit kasutama, mille kõrgus on seadistatud vist isegi 4 cm peale, ei ole ühtegi puuki koeral küljes olnud.

+5
-13
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Väike vihje-niidukil saab niitmiskõrgust muuta. Meil on see seadistatud 2.5 cm peale. Mulle nii meeldib, et muru sees mingid putukad ja mutukad ei ela. Eriti puugid ja muu.

Nõustun täielikult!

Alates sellest ajast, kui hakkasime koduhoovis robotniidukit kasutama, mille kõrgus on seadistatud vist isegi 4 cm peale, ei ole ühtegi puuki koeral küljes olnud.

Ma niidan aastaid madalamalt ja ikka on lemmikloomadel puugid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
oobik

Pidasin mõttetuks automaatkäigukastiga autot. Eksisin.

Kodumasinaid ma mõttetuteks ei pea, sest kõik on hea, mis inimese elu kergemaks teeb. Masinast, mis minu eest nõud ära peseks, unistasin juba siis kui nõudepesumasinaid veel saadagi polnud. Täiskasvanuna ostsin ja olen siiani iga päev jätkuvalt õnnelik selle abilise üle.

Pesukuivatit pidasin kergelt mõttetuks, aga siis tekkis ikkagi vajadus. Absoluutselt vajalik kodumasin. Jällegi eksisin.

No-frost külmik. Ei pidanud vajalikuks, aga eksisin, oi, kuidas eksisin.

Robottolmuimeja puhul teadsin juba eos, et see on õnnestunud ost. On ka.

Fotoepilaatori puhul teadsin, et mul on seda vaja, aga polnud kindel, et see end õigustab. Õigustas ja õigustab. Väga vajalik.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Grace

Okei, ma lähen nüüd võililleseemet ostma, et seda oma maniakaalse niitmishullu naabri aeda külvata. Biodiversiteet elagu!

Raamatust “Ka naabrid nutavad” inspireerituna? 🙃

+6
0
Please wait...

Postitas:
imported_indrek

pimendavad kardinad

+6
0
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Tossud viisaka jalanõuna. Olin paadunud kontsakandja – ilus king oli ikka kõrge kontsaga king. Tossud olid sportimiseks, isegi vaba aja jalanõudena ei kasutanud neid. Nüüd ei mäletagi enam, millal viimati kontsa alla panin. Ja mu jalad on ülitänulikud. Tossudega on ka muidugi sama jama mis mul kingadega oli – neid on ju nii palju erinevaid ja ilusaid, aga korraga saab jalas olla ikka ainult üks paar, seega ei taha neid mõttetult palju kokku osta tuju ajel.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
mimi20

Ju sa elad Saaremaal/Hiiumaal 😀

Seal ei aita vist tõesti mitte ükski asi puukide vastu 😀

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Menstruaalanum on küll üks rõve leiutis, sügavalt imestan, et seda kasutatakse.

+11
-31
Please wait...

Postitas:
Kiira

Minu meelest on sidemed ja tampoonid hulga hullemad. Anum on väga mugav kasutada, iial ei naase tagasi sidemete ja tampoonide juurde.

Teemasse ka

Varstolmuimeja on üks väga tänuväärt asi. Kiire ja mugav.
Vaakummasin. Teen sellega marineeritud asju ja hoidistan. Purke pole peale selle masina ostmist kordagi kasutanud.
Bluetooth kõlar.
Nutikell.
Robotniiduk.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
jeremy

Hackmani kahekordse seinaga pudrupott, seinte vahel vesi. Viskad pudru potti valmima ja muretu, ei mingit valvamist.

Nutitelefon. Ülihea on sõpradega ühenduses olla ja elamusi jagada.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
MrsSmith

Tupperware kartulikoorija(juurviljakoorija). Ostsin selle ca 7a tagasi ja senimaani täpselt sama terav, kui alguses.

Mul on see Tupperware koorija oma 20a vana juba ja endiselt parim.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Tont

Apple watch- just tervise mõõtmiseks.

Macbook air- kuues aasta läheb ja no ikka väga hea, aku kestvus filmivaatamisel 3-4h(siinkohal mainin, et tegu on late 2015 mudeliga, uuemad pidid paras crap olema.

Korralikud turvatoolid lastele- oli avarii ja kuigi abikaasa murdis selja ja mina olin tükk aega teadvuseta, pääsesid lapsed ühegi kriimuta.

65″telekas- kinno enam ronida ei tahagi

Murutraktor- maad ca 5 heltarit, seega käsiniidukiga ei jõua ja robot ei jaksa. Putukate kaitseks ütlen, et jätan korralikult õitsvaid saarekesi muru sisse ja selleaastase kütusehinnatõusuga niidame vaid kohti kus elu käib- muu ala saab vaid korra kuus niidetud, et võssa ei kasvaks.

Oma korter- sest üürihinnad

Sügavkülmakirst- saab kogu kuu toidu pmst ette osta.

Muidugi ka kuumaõhufritüür, kuivati ja nõudepesumasin. Automaatkastiga autost olen hakanud puudust tundma, kuigi käiguvahetus absouluutselt probleeme ei valmista.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Ju sa elad Saaremaal/Hiiumaal 😀

Seal ei aita vist tõesti mitte ükski asi puukide vastu 😀

Ei ela, täitsa mandril.

0
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Huvitav, kuidas tampoonid ja sidemed vähem rõvedad on? Täpselt samamoodi pead verd nägema ja  tampoonidega ka näppupidi sees olema.

Minu arust on ka moon cup hea asi. Lisaks hoiab raha kokku.

Ökitavad selle asja peale ilmselgelt need inimesed, kel endal kasutamiskogemus puudub.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Huvitav, kuidas tampoonid ja sidemed vähem rõvedad on? Täpselt samamoodi pead verd nägema ja tampoonidega ka näppupidi sees olema.

Ökitavad selle asja peale ilmselgelt need inimesed, kel endal kasutamiskogemus puudub.

Esimest korda kuulsin sellest, siis arvasin samuti, et eriti rõve asi välja mõeldud. Lõpuks proovisin siiski järgi ja iial enam ei naase sidemete/tampoonide peale. Hoopis need tunduvad nüüd rõvedad.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
kingi

Ma olen ise ka üsna emotsionaalne inimene ja armastan end värvikalt väljendada, aga miks siin mingit asja tingimata rõvedaks peab pidama? Naistena teame, et päevad on täiesti tavaline osa meie elust ja pole mingit mõtet selle peale ökitada. Millist hügieenivahendit keegi kasutab, on tema enda valik ja puudub igasugune vajadus teisi lahendusi rõvedaks pidada. Kasvage suureks!

Teemasse ka: teie vastuste peale tellisin munakeetja, ootan juba põnevusega, et kohale jõuaks. Ka kuumaõhufritüür mõlgub nüüd meeltes ja kindlasti tahaks ka sibulahakkijat. Seda kallist telki veel ostma ei tõtta, kuigi mõte tundub ahvatlev. Väga hea teema ja aitäh kõigile, kes häid ideid jaganud on.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Agathe

Koodlukk maja välisuksele. Kui majas oli veel palju lapsi, siis varem oli võtmete kaotamine lausa seeriaviisiline. Pärast koodluku soetamist, st 17-18 aastat pole keegi isegi kordagi oma koodi ära unustanud.
Koer(ad). Sunnib liikuma, on sõber, jututeema, lastele õpetas kohusetunnet, trennist ja näitustelt sai palju toredaid tutvusi.
Luger. Kuigi enamasti loeme paberraamatuid, siis luger on minu jaoks lennukis, reisil, õhtul voodis või aias molutades parem, mugavam lugeda.
Korralik elektriline hakklihamasin – kahjuks ma pole kodus ja mark ei tule meelde, ilma plastikosadeta –
ostame sageli terved lambarümbad või pool siga, valmib kõik erinevatest (suitsu)vorstidest pikkpoisi ja kotlettideni.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
moorike

Fabandage, kelleks te mind peate? Loomulikult on meil niiduk seatud kõige kõrgema kõrguse peale, aga need kõrgemad kõrgused on ka liiga madalad, kui loodushoidliku pilguga vaadata. Akuga niidukitel on see kõrgeim kõrgus veel madalam ja robotniidukitel sootuks vastu maad.

Nah, ma arvan, et mesilaste, muude putukate ja lindude eluõigus on ikka tähtsam kui iga üksiku murulible paaniliselt 2,5 cm peal hoidmine ja oma elu steriliseerimine. Murukõrb aias on niikuinii masendav vaatepilt. Paraku on palju kohti, mida täitsa niitmata ei saa ka hoida, sest siis hakkab sinna võsa kasvama. Ploomivõsa ennekõike.

Muide, kas te teadsite, et mutid hoiavad mügrid aiast eemal? Aga peamised aiakahjurid on just mügrid, kes närivad ka puude juuri, mutid müttavad niisama.

Sa oled robotniiduki vajadusest täitsa valesti aru saanud. Eesmärk pole ju muru mingi x kõrgusel hoida või inglise muru taga ajada. Eesmärk on saada vaba aega, et ei peaks ise niitma. Väga hea ost. Ja meil on muru sees ikka võilill, isekülvatud ristik, maalt tassitud kirikakar ja kõik muu õitsev, lihtsalt hoiavadki rohkem maadligi. Tänu robotile ei juhtu ka seda, et niitmispäeva järgselt tassivad lapsed jalgadega rohuliblesid tuppa (või siis riisu iga kord). Meil kohati nii paks muru, et pidimegi alati riisuma ka, muidu jäi ühtlane paks kiht murule ja kompost ajas koguaeg üle ääre. Ja ei, koguja ei aitand, seda pidi nii tihti tühjendama, et lõpuks segas tööd.

Aintl ohakat ei taha ma muru sees näha – kõik muu las olla, mesilasi jälgin ise, et peale ei astuks ja puugid eelistavad pigem kõrget heina murule.

+4
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Huvitav, kuidas tampoonid ja sidemed vähem rõvedad on? Täpselt samamoodi pead verd nägema ja tampoonidega ka näppupidi sees olema.

Esimest korda kuulsin sellest, siis arvasin samuti, et eriti rõve asi välja mõeldud. Lõpuks proovisin siiski järgi ja iial enam ei naase sidemete/tampoonide peale. Hoopis need tunduvad nüüd rõvedad.

Jaa! Tampooni ma alati tundsin sees ja no oli õige koha peal. Lisaks kuivatas tohutult.  Ja no sidemed on ikka ekstra rõvedad. See niiske lapp jalge vahel, tunda kogu aeg vastu nahka, istudes ja kõndides. Anum seevastu, mitte kuidagi ei ole tunda ning kui paigaldamine/eemaldamine käpas, käib see hetkega. Parim leiutis. Ma olen mingi 10a kasutanud ning muud ei tahagi.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Huviline

Menatruaalanumat saavad kanda ainult naised, kes on alt parajad ämbrid, muidu seda plastmasslärakat sisse ei suru endale.

+3
-27
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
mimi20

Menatruaalanumat saavad kanda ainult naised, kes on alt parajad ämbrid, muidu seda plastmasslärakat sisse ei suru endale.

Pigem on see vist kandmiseks mugavam neile, kellel pole väga vererohked päevad käimas.

Päris piinlik võib olla, kui ühel hetkel üle ääre hakkab ajama 😀

+3
-18
Please wait...

Postitas:
POSSU

Minu jaoks täiesti asendamatu see topsik. Mitu aastat juba kasutan ja nii mugav 😀

+8
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Pigem on see vist kandmiseks mugavam neile, kellel pole väga vererohked päevad käimas.

Päris piinlik võib olla, kui ühel hetkel üle ääre hakkab ajama 😀

Ma pole küll selle kasutaja, aga pakun, et umbes sama piinlik nagu tampooni lekkima hakkamine.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Kasutasin mina enne sünnitamist, kasutab minu teismeline õde. Sa ilmselgelt ei tea, millest räägid. Erinevalt tampoonist kohandub menstruaalanum ideaalselt kehaga, ei pressi kusagilt, ei kuivata ja pole ebamugav. Rääkimata sellest, mis hinnavahe sellega tuleb. Mina olen kasutanud 12a, hind oli vähem kui kolm pakki tampoone. Lekkinud pole kordagi. Samamoodi nagu tampooniga ma tean, millistel päevadel mul on vererohkem ja millistel vähem, samuti tunneb menstruaalanumaga ära kui see kusagil 3/4 peale täituma hakkab ehk siis millal on aeg see tühjendada. Kui varem oli mul mitu korda aastas probleeme tupeseenega, siis alates menstruaalanuma kasutuselevõttu mitte kordagi. Olen korra pidanud kasutama tampoone selle aja jooksul sest menstruaalanum jäi maha ja ma ei usu, et on naisi kes on päriselt kohandunud menstruaalanumaaga ja siis ütlevad et tampoonid on paremad. Seda räägivad ikka need, kes pole proovinudki või need kes paigaldamist käppa ei saanud.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Mis moodi see anum ära tunnetab, et on täis? Annab piiksumisega märku? Ja kuidas te seda välja võtate? Ronite näppupidi sisse ja võtate tassikese verd välja ja lobistate sellega kõik kohad kokku? 🤮🤮🤮

+5
-22
Please wait...

Postitas:
Kiira

Mis moodi see anum ära tunnetab, et on täis? Annab piiksumisega märku? Ja kuidas te seda välja võtate? Ronite näppupidi sisse ja võtate tassikese verd välja ja lobistate sellega kõik kohad kokku? 🤮🤮🤮

Ilmselgelt pole sa sellega kursis ja oma haige fantaasiaga mõtled erinevaid stsenaariume välja. Proovi ja saad teada.

+13
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 159 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millleta ei saa ehk õnnestunud ostud