Esileht Pereelu ja suhted Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

Postitas:

Lihtsalt nii kurb ja vastik jms tunded on.
Eriti kui vaatasin presidendi vastuvõttu. Enamus on abielus. Nii ilus oli, kui hüüti välja , härra see ja see abikaasaga. Mina ei saa kunagi oma elukaaslast tutvustada: saage tuttavaks, minu abikaasa. Ikka mingi häma: elukaaslane(vihkan seda sõna)vms. Jaburat juttu vist ajan.

Elan mehega(no pole ju mu mees tegelt) koos juba 8 aastat. Väike laps on ka. Aga pulmi, abielu ei kusagil. Mees ütleb, et mis see paber sulle annab, no mis ta sulle annab, see pole ju tähtis, oleme ka niisama õnnelikud, eks kosi mind siis ise. Et meil ei ole raha, pulmade pidamiseks. Samas ostsime tuttuue auto, kui liising läbi, arvasin et tore, jääb nüüd veidi raha. Aga ei liisis mees kohe uue ja uhkema. Selleks raha on, kõigeks muuks on. Aga pulmadeks—ei ole. Lihtsalt vastik, autot kummardab ja nühib, naine? Ükskõik. Enne elasime mitu aastat üürikas, siis oli jutt, et pole raha, siis kolisime päris uude korterisse ja ikka, ei ole raha! Ma ei taha üldse pulmi suurele rahvale, näitamiseks. Võiksid olla üsna pisikesed…

Ei, ta ei ole muidu halb mees, ei joo, ei laaberda, veidi naiselik võibolla. Tütrele ka üsna hea isa. Sõbrannad on enamus abielus. Hea, kui mul ka ükskõik oleks. Aga ei ole. Nii tahaks olla perega ühe nimega. Laps on isa nimel, mul justkui polekski last. Isa soovis nii, et see olevat mehele au küsimus ja väga tähtis. Ma tulin talle vastu.

Ja rahas pole üldse küsimus. Mehel oma firma, raha puudust pole. Ise teenin ka päris korralikult, panustaksin ka loomulikult pulmadesse.

Kuidagi väärtusetu tunne on.
Aga nüüd pole vist midagi parata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:04; 26.02 17:52; 26.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, tegin ka just sarnase teema…see jälle see abieluettepanek. No ma nüüd nii meeleheitel ei ole. Kavatsen kõndida minema kohe kui kool läbi saab. Las otsib uue elukaaslase kui soovib. Lähen oma koju tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah kahjuks selline liik nõmedaid mehi. Ei ole kunagi nende hingeelu ja põhjuseid mõistnud.

Headel tuttavatel on sama seis. Juba üle 10 aasta koos. Naine ikka salamisi loodab, aga mees ühmab vaid, et ta korra juba oli abielus ja aitab küll. Mees tõepoolest oli ca 20 aastat tagasi lühidalt abielus, naine pole kunagi olnud.

Kas sa muidu mehega sel teemal tõsiselt rääkinud oled? Et kuidas see sind häirib ja kurvastab jne. Küsiks siis ka sedapidi, et kui paber midagi ei anna, mida see \”paber\” siis tema arvates ära võtab, et ta sulle tühise paberi pärast vastu ei saa tulla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 17:13; 26.02 18:13; 26.02 19:17; 27.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud. Rohkem ei taha. 🙂
Küsi mehe käest, et mis ta arvab. Kui sa pole abielus, kas see tähendab, et oled vaba ja vallaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa enne abiellumist lapse said? Miks sulle polnud auküsimus enne mitte lapsi saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 17:23; 26.02 20:56; 27.02 13:24; 28.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie oleme koos elanud 11 aastat. sellel aastal plaanime abielluda, kahekesi, salaja. raha pole et pulmi teha ja mis sa ikka enam pulmatad ka kui 11a koos elatud ja lapski olemas. aga jah, ettepaneku tegi mees, võib olla jõuad sinagi ära oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa lapse mehe nimele panid? Mina oleks selles olukorras pannud lapse enda nimele ja öelnud mehele, et minu laps minu nimega ja see on mehe valik, kas tema ka meiega sama nime soovib kanda. Lapse nime saab ju abiellumisejärgselt samuti isa omaks muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:36; 26.02 21:43; 27.02 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks sa enne abiellumist lapse said? Miks sulle polnud auküsimus enne mitte lapsi saada?[/tsitaat]

Ja algul ütleb, et tahab abielus olla, siis selgub, et pulmi ka ikka tahab! On ikka ahnepäits!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja:
vot hea küsimus, miks enne lapse sain. Kunagi enne kooselu oli jutuks, et abielu on nii tore ja tema kiitis takka, et on jah tore. Ja siis naiivselt arvasingi, et vaid ajaküsimus, kui mu kätt palub. Aga nüüd arvab ta, et see on ajaraiskamine. Sõbrannadele teen nägu, et ah, ma ei tahagi ja ajan ka juttu, et see vaid paber. Vaid südamesõbranna teab, et õnnetu olen.

Olen rääkinud, et ma ju nii tahaks. Ühmab vaid, et miks ma tõmblen mingi mõttetu formaalsuse pärast. Jah, seda ma pole tõesti temalt küsinud, et kui ma pole abielus, kas olen siis vallaline, päris hea. Peaks küsima:)

Võibolla peaksin \”laskma minna\” sel mõttel? Aga kuidagi ei saa, olen ikka selles vaimus kasvanud, enda vanemad siiani abielus, mehe vanemad samuti abielus.

Kardan olla kardinaalne. Saaksin lapsega kahekesi suurepäraselt hakkama, aga…kahju ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paari päeva pärast jõuab kätte päev (29 veebruar), mil kõigil naistel on \”õigus\” teha meestele abieluettepanek. mitte et muul ajal seda õigust poleks, kuid selline traditsioon on.
kasuta juhust ja tee seda. ja mitte naljaga, vaid tõsiselt. kui ta sulle seepeale \”korvi\” annab, siis ta vähemalt teab, et teie suhe ei saa enam niimoodi edasi kesta ja mingi muutus peab tulema. kusjuures valik on tema kätes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:44; 26.02 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga MIKS see sulle nii oluline on? Kas sellepärast, et sõbrannad on abielus? Ma saan aru, et mees on niigi perele pühendunud, olete kaua aega koos olnud, lapski majas. Mida abielu juurde annaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska seda seletada. Pere=abielu. No on tähtis. Ei, mitte sõbrannade pärast, neid lihtsalt heas mõttes kadestan. Tahan ise pühanduda ja ka mehelt ootan seda ja nii ÕIGE oleks seda teha abielus, ametlikult, teiteteisele tõotades, nii hea kui halvas.

Ise ettepanek teha? Nojah, mõte seegi…aga peab see minu mees nii vilets olema, et naine peab kätt paluma?

Eks ma pean õiget hetke varitsena ja sellest ikka juttu tegema, selgitama, ilma draamata.

Üks kes kirjutas, et abielluvad salaja, raha puudusel-minu siirad õnnesoovid-armastus on teil ja see on olulisim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ma siiski võtan teema kodus jutuks, ilma draamata, vaikselt, aga kindlalt. Ta polegi ju 100% abielu vastane, et see ei meeldi, et see on tema arvates nõme. Ei, ta ei arva nii. Ütleb lihtsalt, et milleks küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:04; 26.02 17:52; 26.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su \”mees\” on liiga arg, et OTSUSTADA sinuga olla koos \”kuniks surm meid lahutab\”.
Nagu Sa isegi mainid, on ta veidi naiselik. Uue kalli autoga üritab üritab enda ebakindlust ja mehelikkust upitada. Ega muud sul üle ei jää, kui asi ise käsile võtta – ostad sõrmused, laskud põlvele ja palud ta südant, lepid registreerimisaja perbüroos kokku ja ütled, et \”nüüd on nii…\” – lihtne – siis saab härra kah ehk ise aru, kelle jalas püksid on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mehe jaoks see paber on nii mõttetu ja tähtsusetu, siis ei ole tal ometi raske see pisiasi ära teha, kui see ta kallile elukaaslasele ja lapse emale oluline on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et ma siiski võtan teema kodus jutuks, ilma draamata, vaikselt, aga kindlalt. Ta polegi ju 100% abielu vastane, et see ei meeldi, et see on tema arvates nõme. Ei, ta ei arva nii. Ütleb lihtsalt, et milleks küll.[/tsitaat]
ära võta jutuks, vaid esita konkreetne ettepanek, millele saab vastata ainult ei või jah. muidu jäätegi sinna udutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:44; 26.02 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ära võta jutuks, vaid esita konkreetne ettepanek, millele saab vastata ainult ei või jah. muidu jäätegi sinna udutama.[/tsitaat]
Väga õige. Selliseid asju võib möödaminnes ja niisama jutuks võtta sel juhul, kui olete suhte alguses ja alles kaardistate ükteise soove. Antud juhul on ju sinu soov väga kindel ja konkreetne ning sellisena tulebki see esitada. Ilma nihverdamisruumita:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 17:13; 26.02 18:13; 26.02 19:17; 27.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mul tekkis hoopis küsimus, et kas sa tahad pulmi või abileus olla? Mees võib-olla tõesti ei taha pulmi. Osad inimesed (mina kaasa arvatud) on sellised. Kellele ei meeldi totrad pulmakombed, kellele see mõttetu sagimine ja raha raiskamine jms. Räägi mehega abielust, mitte valgest kleidist ja süldilauast. Sisu peaks ju oluline olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paari päeva pärast jõuab kätte päev (29 veebruar), mil kõigil naistel on \”õigus\” teha meestele abieluettepanek. mitte et muul ajal seda õigust poleks, kuid selline traditsioon on.
kasuta juhust ja tee seda. ja mitte naljaga, vaid tõsiselt. kui ta sulle seepeale \”korvi\” annab, siis ta vähemalt teab, et teie suhe ei saa enam niimoodi edasi kesta ja mingi muutus peab tulema. kusjuures valik on tema kätes.[/tsitaat]

Kasuta seda, teemaalgataja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 18:43; 26.02 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumal naine ja tark mees, mis tulemuseks = mõtetu stress ja mõtetud probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ei saa salata, et pulmad kaunis kleidis oleks kaunis. Aga..kui mees sellepärast ei taha abielluda- pole vahet, soovin ka kahekesi, lihtsa lillekimbukesega seda teha. Ei taha vaid näitamise pärast.

Pean tunnistama, et jah, ka otsustamatuses võib asi olla. Pean meets palju kõrvalt utsitama, ka firma asjades, otsustama, vastutust võtma. Ta pole rumal, mõtted on head, aga otsustada ei oska-julge.

Ise ettepaneku tegemisele pean väheke mõtlema. See pole ju see, samas, äkki ikka just ongi:)

Aitäh kaasa mõtlemast. Tuleb välja, et minusuguseid on palju, et ettepanekut ootava ja ootavad ja ootavad… Kardinaalseid samme ma veel ei astuks, sest ta on ju oma puudustega siiski mulle väga kallis ja olen kindel, et ka mina talle. Lihtsalt kahju, et ta seda \”pisiasja\” ei mõista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:04; 26.02 17:52; 26.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen naine, aga ei mõista ka miks see paber nii tähtis on. Suht ajuvaba on peo peale üüratu summa magama panna. Ongi ju puhas formaalsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 18:57; 27.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rumal naine ja tark mees, mis tulemuseks = mõtetu stress ja mõtetud probleemid. [/tsitaat]

Mul pikad juhtmed- ehk seletad lahti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 18:43; 26.02 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a mis valu sul selle abiellumisega nii väga on? et sõbrannadele sõrmust näidata? kõlab nagu väikese lapse jonn et \”kõigil teistel ju on!\”

miks ei suuda küll naised lihtsalt nautida elu? koguaeg käib mingi teema mingite pseudoprobleemide üle! mis su elus küll on siis nii halvasti seetõttu, et abielus pole? mees on hea, tegeleb lapsega, kõik on justkui hästi ju? miks sa küll ise omale probleeme välja mõtled? ja mis sa arvad, mis su elus siis nii oluliselt paremaks muutub, kui sunnid meest endaga abielluma? et vot sina tahad ja sina pead saama, muidu on mingi sitt mees?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:01; 27.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen naine, aga ei mõista ka miks see paber nii tähtis on. Suht ajuvaba on peo peale üüratu summa magama panna. Ongi ju puhas formaalsus.[/tsitaat]
Tegelikult ei ole formaalsus, aga eks sellest saab aru alles siis, kui see reaalselt ülioluliseks osutub.

Imestan igal aastal siia foorumisse tekkivatest lõpututest teemadest seoses tulu deklareerimisega – kelle deklaratsiooni panna lapsed, nende koolituskulud, kodulaenu intressid jne jne. Need, kellel \”paber\” olemas, ei ole selliseid probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 17:13; 26.02 18:13; 26.02 19:17; 27.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma lahkusin sellisest suhtest ,mille üks põhjus oli just seesama. Oleks ma kohe teadnud, et mees on abieluvastane ja paras naistevihkaja. Kahetsen, et sellisega üldse lapse tegin. No hea vähemalt, et neid mitu ei teinud. Tuli mõistus enne pähe õnneks. Tahtis küll last, aga just nii ma ütlesingi, et teine laps tuleb minu nimega. Kukuti kohe kisama, et sellist asja ei ole. Tundsin ka peres ennast nagu tulnukas. Laps ja mees on sama nimega, mina hoopis teise. Ka sama jutt oli, et raha pole, aga kui pulmad, siis peab ikka suur pidu olema, mis kestab mitu päeva. Juba see pani solvuma, et mees nägi pulmades vaid pidu, kus sõbrad kõik kokku kutsuda ja ennast segi juua mitu päeva. Ma ei osanud enam sellisega midagi teha. Otsustasin, et olen väärt paremat ja aidaa talle. Loodan siiski kunagi 1 kord elus abielluda. Minu jaoks see tähendab palju ja nii ongi. Tundetud inimesed, kes hakkavad mingit paberijuttu ajama. Pole asi vaid paberis, vaid mõnele on asi puhtalt vaimne heaolu, mis on suhtes väga oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:46; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiegi abiellusime kahekesi, kui olime 9 aastat koos elanud. Minu soov oli olla lastega sama nimega, meeski tahtis abielustaatusesse jõuda, see on ju tegelikult loomulik, kui otsustatakse koos olla ja kokku jääda.

Lihtsamaks teeb see elu siin ja seal. Nt teise lapse sünniga seotud paberimajandus käis palju kergemini, tuludeklaris kõik ühine, kodu olime juba soetades mõlema nimele kirjutanud, aga nüüd on ka edaspidi soetatud vara automaatselt ühine. Sõrmus on ilus ja tunne on kuidagi teine. On see siis tingitud staatusest ühiskonnas, tugevamast peretundest või millest iganes, kuid olla on täiskasvanulikum ja ühtsem. Ei oska paremini sõnastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma lahkusin sellisest suhtest ,mille üks põhjus oli just seesama. Oleks ma kohe teadnud, et mees on abieluvastane ja paras naistevihkaja. Kahetsen, et sellisega üldse lapse tegin. No hea vähemalt, et neid mitu ei teinud. Tuli mõistus enne pähe õnneks. Tahtis küll last, aga just nii ma ütlesingi, et teine laps tuleb minu nimega. Kukuti kohe kisama, et sellist asja ei ole. Tundsin ka peres ennast nagu tulnukas. Laps ja mees on sama nimega, mina hoopis teise. Ka sama jutt oli, et raha pole, aga kui pulmad, siis peab ikka suur pidu olema, mis kestab mitu päeva. Juba see pani solvuma, et mees nägi pulmades vaid pidu, kus sõbrad kõik kokku kutsuda ja ennast segi juua mitu päeva. Ma ei osanud enam sellisega midagi teha. Otsustasin, et olen väärt paremat ja aidaa talle. Loodan siiski kunagi 1 kord elus abielluda. Minu jaoks see tähendab palju ja nii ongi. Tundetud inimesed, kes hakkavad mingit paberijuttu ajama. Pole asi vaid paberis, vaid mõnele on asi puhtalt vaimne heaolu, mis on suhtes väga oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:46; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga MIKS see sulle nii oluline on? Kas sellepärast, et sõbrannad on abielus? Ma saan aru, et mees on niigi perele pühendunud, olete kaua aega koos olnud, lapski majas. Mida abielu juurde annaks?[/tsitaat]

Mida annab mehele juurde see, et laps on tema nimega? Umbes sedasama, ma arvan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 17:23; 26.02 20:56; 27.02 13:24; 28.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mees võib-olla tõesti ei taha pulmi. Osad inimesed (mina kaasa arvatud) on sellised. Kellele ei meeldi totrad pulmakombed, kellele see mõttetu sagimine ja raha raiskamine jms. [/tsitaat]

Totrad pulmakombed ja ka mõttetu sagimine on pruutpaari valik. Pulmad saab teha nii, et ei ole üht ega teist, aga väga ilus sündmus siiski.

Abielluda võib ju ka kahekesi või kutsuda sündmusest osa saama lähedased pereliikmed. Sellegipoolest võib olla ilus kleit, meik ja fotograaf, kes selle päeva jäädvustab. Minu jaoks on näiteks just pildid olulised – olen lapsepõlvest saati unistanud ilusast valgest kleidist ja sellest, kui hea ma sel päeval välja näen.

Sinu mehele oli ju eluliselt oluline olla lapsega ühel nimel, vaevalt et tal raske mõista on, et sinagi sama lapsega ühel nimel soovid olla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 17:36; 26.02 21:43; 27.02 08:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.