Esileht Pereelu ja suhted Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

Postitas:
Kägu

RE: Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga MIKS see sulle nii oluline on? Kas sellepärast, et sõbrannad on abielus? Ma saan aru, et mees on niigi perele pühendunud, olete kaua aega koos olnud, lapski majas. Mida abielu juurde annaks?[/tsitaat]

Mida annab mehele juurde see, et laps on tema nimega? Umbes sedasama, ma arvan.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu mehe hirmud abiellumisega: liigne tähelepanu pulmapäeval, ja tema sugulased, kes on abiellunud -10a. kooselu järel on olnud abielus 1-2 a. ja lahutanud. Vb. on sinu mehelgi mingid hirmud seoses abieluga. Mees tahab vaikselt ära registreerida aga mina jällegi olen mõelnud, et abiellun ükskord ja siis tahaks ikka seda teha traditsiooniliselt ja mälestusterohkelt, et oleks ka ilusaid hetki meenutada u. 40 pulma aastapäeval. Koos oleme üle 10 aasta ja ausalt ei tee me ka suurt numbrit sellest, et abielus pole (ei häiri see, teda ega mind), oleme niisamagi õnnelikud 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mees võib-olla tõesti ei taha pulmi. Osad inimesed (mina kaasa arvatud) on sellised. Kellele ei meeldi totrad pulmakombed, kellele see mõttetu sagimine ja raha raiskamine jms. [/tsitaat]

Totrad pulmakombed ja ka mõttetu sagimine on pruutpaari valik. Pulmad saab teha nii, et ei ole üht ega teist, aga väga ilus sündmus siiski.

Abielluda võib ju ka kahekesi või kutsuda sündmusest osa saama lähedased pereliikmed. Sellegipoolest võib olla ilus kleit, meik ja fotograaf, kes selle päeva jäädvustab. Minu jaoks on näiteks just pildid olulised – olen lapsepõlvest saati unistanud ilusast valgest kleidist ja sellest, kui hea ma sel päeval välja näen.

Sinu mehele oli ju eluliselt oluline olla lapsega ühel nimel, vaevalt et tal raske mõista on, et sinagi sama lapsega ühel nimel soovid olla…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pärast ühe pika ja väljastpoolt toredana tunduva abielu lahutust ütles üks osapooltest – \”Abielu on lapsemeelsetele ja lootusetutele romantikutele. Täiskasvanud inimeste vahel võiksid kehtida lepingud.\”

kummas paadis sina, teemaalgataja, oled?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]pärast ühe pika ja väljastpoolt toredana tunduva abielu lahutust ütles üks osapooltest – \”Abielu on lapsemeelsetele ja lootusetutele romantikutele. Täiskasvanud inimeste vahel võiksid kehtida lepingud.\”

kummas paadis sina, teemaalgataja, oled?[/tsitaat]

Ja minu vanavanaema ütles, et ainult litsid meigivad, normaalsed naised näpistavad põski, et kaunit roosakat jumet saada. Öelda võib ükskõik mida, mis sülg parajasti suhu toob, aga mitte sugugi kõik öeldu ei ole ilmeksimatu tõde, vaid enamasti peegeldab nende enda elukogemust. Minu vanavanemad on tänaseks üle 60 aasta abielus olnud ja oleks äärmiselt kurb, kui nad nii mõtleksid. Õnneks oskavad nad üksteist väärtustada ja hoida ja ei arva, et võiks lihtsalt koos elada ja vajalikke asju lepingutega reguleerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õnneks oskavad nad üksteist väärtustada ja hoida ja ei arva, et võiks lihtsalt koos elada ja vajalikke asju lepingutega reguleerida.[/tsitaat]
Ma arvan, et su vanaisa on vana kooli mees ja et su vanaema ei manipuleerinud temaga, et tanu alla saada.

Mille üle mul on väga hea meel 🙂

Please wait...
Postitas:
Alfonss

kes see keelab sul oma elukaaslast abikaasaks nimetada?

vabalt võid nimetada kui see sulle tähtis on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]pärast ühe pika ja väljastpoolt toredana tunduva abielu lahutust ütles üks osapooltest – \”Abielu on lapsemeelsetele ja lootusetutele romantikutele. Täiskasvanud inimeste vahel võiksid kehtida lepingud.\”

Aga abielu ongi leping ju. Mis imeloom see abielu siis kellegi meelest üldse on? Abielu on leping, mida tunnistab ka riik ja tagab õigusliku kaitse. Huvitav, kuidas 2 inimest saavad nii abielus olla, et see poleks leping 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen oma mehega ka koos olnud juba 10a ja väike lapski olemas, aga paistab, et ei abiellu ka…
Kui keegi küsib temalt, et miks me veel abiellunud pole, siis vastab: \”Naist võtta on lihtne, aga proovi temast pärast lahti saada!\”
Vot nii on siis meil 🙁
Ja üldse ei kõlbavat ma talle naiseks: ei korista jne. (kuigi nii see pole).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist asja pole olemas, nagu \”ei saa\”. Jäta see esteks meelde ja siis hakka tegutsema. Mine selle mehe juurest ära kelle jaoks pole sa piisavalt hea, et abielluda. Ning otsi endale mees, kes tahab sinuga abielluda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]kes see keelab sul oma elukaaslast abikaasaks nimetada?

vabalt võid nimetada kui see sulle tähtis on.

[/tsitaat]

Mul on üks selline töökaaslane, kel lapsed (nüüdseks teismelised) ühe mehega, kellega pole kunagi koos elanud. Elavad ühes linnas. Naine nimetab teda abikaasaks ja see kõlab väga imelikult, sest sisuliselt on naine üksikema, kelle laste isa küll rahaliselt toetab, kuid sellega suhtlus suuremas osas ka piirdub.

Igaüks ju teab, et abielus nad ei ole, näevad ka väga harva, ma ei saa aru, mis valu on meest abikaasaks nimetada…

Minu meelest jätab see natuke meeleheitliku mulje.

Please wait...
Postitas:
wannabe_sigudik

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Abielu on leping, mida tunnistab ka riik ja tagab õigusliku kaitse.[/tsitaat]
Abielu on leping, millest mehed ja naised saavad sageli erinevalt aru. Seega – leping või asi, kui lepingu osapooltele pole selge, milles täpsemalt kokku sai lepitud.

Osadele, samas, selline leping sobib. Ja see on hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

15 aastat kooselu ja 5-aastane laps ning nüüd viskas mul lõplikult üle ja ütlesingi mehele, et kuna me pole abielus ja talle pole kõlvanud mind ausaks naiseks teha, siis olen vallaline. Kuna probleeme oli ka palju muid, siis otsustasime sõbralikult lahku minna ja kasvatada laps üles sõbralikult suheldes, mitte pidevalt näägeldes-kisades. Usun, kui oleksime omal ajal korralikult ära registreerinud (mina ka vihkan suuri pulmi), oleks praegu lahku minna ikka olulisemalt raskem. Aga kuna talle kõlbas küll laps oma nimele teha, aga mind mitte ametliklt oma naiseks võtta, siis omad vitsad peksavad. Kunagi mõtlen ehk teisiti, aga minule hakkas see mitte-abielus-olek nii närvidele käima, et otsustasin parematele jahimaadele minna 🙂 Küll kellelegi ikka kõlban 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
potsu

mul yks tuttav plaanib seda 29. detsembri traditsiooni kasutada. ostis s6rmuse ja læheb palub meheks oma elukaaslast kellega tal kaks last ja yhine kodu loodud.

ja pulmadest… meie abiellusime ilma igasuguse tseremooniata, saime paberi perbyroo kontorist, ei kleiti, ei fotograafi, ei kylalisi, ei s6rmuseid. raha polnud, laenata ei tahtnud aga \”ausaks naiseks\” tahtsin kui ettepanek tehti. paar korda olen m6elnud kyll, et paar piltigi oleks v6inud olla sellest pæevast aga yldiselt valiksin pigem sellise variandi ka nyyd kui et oleksin niisama elukaaslane. (abielus 11 aastat).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga abielu ongi leping ju. Mis imeloom see abielu siis kellegi meelest üldse on? Abielu on leping, mida tunnistab ka riik ja tagab õigusliku kaitse. Huvitav, kuidas 2 inimest saavad nii abielus olla, et see poleks leping :)[/tsitaat]

Abielu ongi leping – halvasti reguleeritud leping. Tänapäeval on muud lepingud oluliselt selgemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga abielu ongi leping ju. Mis imeloom see abielu siis kellegi meelest üldse on? Abielu on leping, mida tunnistab ka riik ja tagab õigusliku kaitse. Huvitav, kuidas 2 inimest saavad nii abielus olla, et see poleks leping :)[/tsitaat]

Abielu ongi leping – halvasti reguleeritud leping. Tänapäeval on muud lepingud oluliselt selgemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielu ongi leping – halvasti reguleeritud leping. Tänapäeval on muud lepingud oluliselt selgemad. [/tsitaat]

Mille poolest? Ja miks teha mitu lepingut, kui saab teha ühe?

Please wait...
Postitas:
rotsik

Tegelikult ei ole formaalsus, aga eks sellest saab aru alles siis, kui see reaalselt ülioluliseks osutub.

Imestan igal aastal siia foorumisse tekkivatest lõpututest teemadest seoses tulu deklareerimisega – kelle deklaratsiooni panna lapsed, nende koolituskulud, kodulaenu intressid jne jne. Need, kellel \”paber\” olemas, ei ole selliseid probleeme.[/tsitaat]
kui laps on korralikult mõlema vanemaga registreeritud, siis ei pea need vanemad selleks abielus olema, et tulumaksu maksimaalselt tagasi saada. Võib kõik kulud lihtsalt selle vanema alla sokutada, kes rohkem makse on maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tee siis ise mehele abieluettepanek. Naistepäev ju tulemas. Korralda üks romantiline õhtu ja palu mehe kätt. Vaevalt ta ära ütleb. Registreerimisele võib ka kahekesi minna ja pärast üks lõõgastav õhtu korraldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Sellist asja pole olemas, nagu \”ei saa\”. Jäta see esteks meelde ja siis hakka tegutsema. Mine selle mehe juurest ära kelle jaoks pole sa piisavalt hea, et abielluda. Ning otsi endale mees, kes tahab sinuga abielluda.
[/tsitaat]

Kas sa ikka mõtled ka, enne kui soovitad laps ilma isata jätta. Eriti kui ainus viga, mis mehel on, on see, et ta ei taha abielluda.

Minul sama häda, mees ei saa aru, miks on vaja abielluda. Endale tal oli küll tähtis, et lapsed on tema nimelised aga sellest ta aru ei saa, et mina tahaksin ka oma lastega sama nimega olla. Ütleb, et see ja see tuttav meil on abielus ja ikka jättis sama perekonnanime, siis ei pea dokumente vahetama jne. Endal mul isa rääkis terve nooruse, et mida see paber abielule annab, oli pulmapildil vingus näoga jne. Nüüd aga, mil tema tütred on suured, nüüd jutlustab abielu vajalikkusest. Kusjuures isa oli mul ka muidu väga hea isa ja abikaasa aga osadel meestel on pulmadega mingi värk, nad kardavad seda nagu tuld.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Laps on isa nimel, mul justkui polekski last. Isa soovis nii, et see olevat mehele au küsimus ja väga tähtis. Ma tulin talle vastu.
[/tsitaat]

Oleks tulnud öelda mehele, et sinu auküsimus on olla abielus.

Mina registreerisin lapse enda nimega. Mees ei tahtnud abielluda. Mõned aastat hiljem tegin ise mehele abieluettepaneku, lihtsalt et me kõik ühe nimega oleks. Läksime perebüroosse ja lasime vastava paberi välja printida. Maksis riigilõivu ainult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielu oma olemuselt ongi leping. Kes arvab, et abiellumine tähendab ennekõike valget kleiti ja suurt tralli, see on valesti aru saanud. Eriti kummaline, kui seda ülaltoodut ütles lahutav inimene ise. Mida ta siis abielu asemel rohkem lepinguks oleks pidanud? Niisama koosolemist jutu saatel, et meil on niisamagi tore ja et paber midagi ei muuda?
Just see on lapsemeelne loogika minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, mehed on ogarad.
Vot ole tubli eesti naine ja võta mees käekõrvale ja vii ja registeeri ära.
Kui hakkab vastu rabelema siis ütledki, et SULLE jah on paber tähtis ja KÕIK.
Ütled , et tahad asja ametlikuks.
Mida sa seal nurga taga õhkad ja pisaraid valad.
Ma ütlen sulle ausalt, sellise eksemplariga õhkad veel 70a et millal ta sind ära kosib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]

kui laps on korralikult mõlema vanemaga registreeritud, siis ei pea need vanemad selleks abielus olema, et tulumaksu maksimaalselt tagasi saada. Võib kõik kulud lihtsalt selle vanema alla sokutada, kes rohkem makse on maksnud.[/tsitaat]
Ega ainult laste pealt raha tagasi ei saa. Kui on mitu last ja suured laenuintressid ning koolituskulud, siis võib osutuda võimatuks kulusid selliselt paigutada, et maksimaalselt raha tagasi saada. Sellest variandist rääkimata, kui üks elukaaslastest pole näiteks tervet aastat tööl käinud.
Tulumaksu tagasisaamine on abiellumise juures muidugi marginaalse tähtsusega. Lihtsalt imestama paneb, et inimesed, kellel on mitu last ja kes ilmselt elavad aastaid koos, ei viitsi või ei näe põhjust tasuda ühekordne riigilõiv, et oma elu lihtsustada.

Please wait...
Postitas:
mullamaia

Mehed ei ole tänapäeval enam aumehed. Pean silmas seda, et kooselu või lapse sünni puhul on minumeelest mehe kohus teha ettepanek abiellumiseks.
See on asi, mida me peaksime oma poegadele õpetama.

Küll siis kaoksid ka kõiksugu asendussuhted, uisapäisasuhted, poolsuhted jms.

Aga ma saan aru, et mu vaated on lootusetult vanaaegsed 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]mullamaia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mehed ei ole tänapäeval enam aumehed. Pean silmas seda, et kooselu või lapse sünni puhul on minumeelest mehe kohus teha ettepanek abiellumiseks.
See on asi, mida me peaksime oma poegadele õpetama.

Küll siis kaoksid ka kõiksugu asendussuhted, uisapäisasuhted, poolsuhted jms.

Aga ma saan aru, et mu vaated on lootusetult vanaaegsed :)[/tsitaat]

jumal tänatud, et aeg on edasi läinud ja inimestel on tänapäeval rohkem valikuid! mehel pole mingit kohustust kellegagi abielluda, kui ta seda ei soovi ja samuti pole ühelgi naisel õigust kelleltki nõuda, et see temaga jäädavalt end siduma peaks.

ühe tuttava lahutusadvokaat ütles väga tabavalt, et alles lahutades ja vara jagades saadakse tavaliselt teada, kellega abielluti…

ehk siis mõelge, kallid naised, kas seda ikka on ilmtingimata nii väga vaja taga ajada.

Please wait...
Postitas:
mullamaia

Viimane kägu, valikuid on rohkem, aga ega inimesed siis põhiloomuses muutunud ei ole. Naised tahavad ikka abielluda ja mehedki soovivad kindlaid koduseinu. Antud teemagi ju ajendatud suurest südamevalust ja soovist püsivate ja traditsiooniliste pereväärtuste järgi 🙂

Valikuvabadust saab pakkuda vaid vastutustundlikele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

Ega ainult laste pealt raha tagasi ei saa. Kui on mitu last ja suured laenuintressid ning koolituskulud, siis võib osutuda võimatuks kulusid selliselt paigutada, et maksimaalselt raha tagasi saada. Sellest variandist rääkimata, kui üks elukaaslastest pole näiteks tervet aastat tööl käinud.
Tulumaksu tagasisaamine on abiellumise juures muidugi marginaalse tähtsusega. Lihtsalt imestama paneb, et inimesed, kellel on mitu last ja kes ilmselt elavad aastaid koos, ei viitsi või ei näe põhjust tasuda ühekordne riigilõiv, et oma elu lihtsustada.[/tsitaat]
elu on nii mugavaks tehtud, et abiellumine ei lihtsusta midagi enam. Kui mõlemad pooled tööl käivad, siis ei ole küll mingit vahet. Lahku minna on lihtsam, kui ei ole abielus. Seega praktilisest seisukohast on abielu kasulik ainult väiksemaid sisseulekuid omavale poolele. Kui teenitakse võrdselt, ei ole vahet.Imelik, et seda majanduslikku poolt põhjusena tuuakse. Tegelikud põhjused abiellumiseks peaksid ju ikka emotsionaalsed olema

Please wait...
Postitas:
Venice

[tsitaat]

elu on nii mugavaks tehtud, et abiellumine ei lihtsusta midagi enam. Kui mõlemad pooled tööl käivad, siis ei ole küll mingit vahet. Lahku minna on lihtsam, kui ei ole abielus. Seega praktilisest seisukohast on abielu kasulik ainult väiksemaid sisseulekuid omavale poolele. Kui teenitakse võrdselt, ei ole vahet.Imelik, et seda majanduslikku poolt põhjusena tuuakse. Tegelikud põhjused abiellumiseks peaksid ju ikka emotsionaalsed olema[/tsitaat]
Õige. Mul käib iga kord vastikusjõnks läbi, kui keegi kirjutab, et saab raha rohkem tagasi vms. Abielu peaks põhinema tunnetel, armastusel, emotsioonidel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]mullamaia kirjutas:[/small]

jumal tänatud, et aeg on edasi läinud ja inimestel on tänapäeval rohkem valikuid! mehel pole mingit kohustust kellegagi abielluda, kui ta seda ei soovi ja samuti pole ühelgi naisel õigust kelleltki nõuda, et see temaga jäädavalt end siduma peaks.

ühe tuttava lahutusadvokaat ütles väga tabavalt, et alles lahutades ja vara jagades saadakse tavaliselt teada, kellega abielluti…

ehk siis mõelge, kallid naised, kas seda ikka on ilmtingimata nii väga vaja taga ajada.[/tsitaat]

Loomulikult ei peaks keegi abielluma kellegagi, keda tegelikult eluks ajaks ei taha. Sundida ei saa abielluma nagunii kedagi, abiellumine toimub ikka alati vabatahtlikult ja nii oli see ka põlvkond-paar tagasi, mil aumees abiellus ka naisega, kellele kogemata ja möödaminnes laps tehtud.

Vahe võrreldes tänasega oli selles, et normaalseks peeti kõigepealt leida see inimene, kellega tahaks koos olla, siis temaga abielluda ja siis lapsed saada. Mitte aga lapsi teha ja siis targutada, et jumal tänatud, et aeg on edasi läinud ja on rohkem valikuvabadust. Valitud on pere mõiste täielik lörtsimine.

Lahutus on loomulikult raske ja tihti ka räpane. Siiski tagab see nii lastele kui nõrgemale abikaasale tihtipeale suurema kaitse kui lihtsalt lahkuminek, sest \”enam ei ole nii tore\” ja \”jumal tänatud, et keegi ei saa mind sundida vastutama\”.

Niisama koos elamine, kui on lapsed, kogu aeg tagauks lahti, sest \”jumal tänatud, keegi ei saa sundida,\” on minu silmis samal pulgal mustalt töötamise või mustalt üürimise või muu sellisega, mida ei viitsi vormistama hakata, sest homme võib ette sattuda parem variant.

Aga kui peres on lapsed, siis neile võiks pakkuda stabiilsust. Seetõttu oligi vanadel aegadel, mil \”aeg polnud veel edasi läinud, jumal tänatud\” peremudel normaalsem. Oli üks ema ja üks isa ja enamasti ühised lapsed. Mitte nagu tänapäeval.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Esileht Pereelu ja suhted Mina ei saa vist kunagi “aus abielunaine” olla:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.