Esileht Ilu ja tervis Minge testima, ärge piinelge kodus!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Minge testima, ärge piinelge kodus!

Postitas:
Kägu

Ratas lubas 1000 testi päevas! Perearstilt moosige saatekiri a la tulin 2 nädalat tagasi Itaaliast, nüüd palavik 45 ja lämbun.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ratas lubas 1000 testi päevas! Perearstilt moosige saatekiri a la tulin 2 nädalat tagasi Itaaliast, nüüd palavik 45 ja lämbun.

Sa oled idioot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu perearst ei anna mulle saatekirja, palavik tänaseks 10päev, köhin sisikonna välja püksi pissides. hingata imelik, pearinglus, higistan, külmavärinad. ps. ta lubas mul esmaspäevast tööle minna, köhida varrukasse kui köhahoog tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu perearst ei anna mulle saatekirja, palavik tänaseks 10päev, köhin sisikonna välja püksi pissides. hingata imelik, pearinglus, higistan, külmavärinad. ps. ta lubas mul esmaspäevast tööle minna, köhida varrukasse kui köhahoog tuleb.

enamvähem sama olukord siin. alustan päeva nõrkusega, vahepeal väike palavik, õhtuti kehatemp. taas 35,9. köha on õudne. haiguslehel juba üle nädala.
sama köha on nüüdseks ka kõigil teistel pereliikmetel.
mul on täitsa ametlikult lisaks ka astma diagnoos , st peaks justkui olema näidustus testimiseks, aga perearsti arvates pole testiks põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on täitsa ametlikult lisaks ka astma diagnoos , st peaks justkui olema näidustus testimiseks, aga perearsti arvates üole testiks põhjust.

Tuttaval 45-aastasel on astma. Hakkas hommikuti rohkem köhima, muid sümptomeid ei olnud-sai perearstilt kenasti saatekirja ja käis testimas ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube, mis perearst see küll on?! Proovi ikka veel pinda käia ja helista sinna koroonaliinile ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et perearst sind testile ei saada, see on arusaadav – eeskirjad on selged, keda saadetakse ning sul pole ühtegi põhjust testiks. Aga et ta sind tööle lubas, seda võid vanakuradi vanaemale rääkida, tema ka ei usu ilmselt. Kui lubas, siis ilmselgelt pole sa talle oma haigusest piisavalt rääkinud. Mitte iial ei saada arst tööle palavikus inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et perearst sind testile ei saada, see on arusaadav – eeskirjad on selged, keda saadetakse ning sul pole ühtegi põhjust testiks. Aga et ta sind tööle lubas, seda võid vanakuradi vanaemale rääkida, tema ka ei usu ilmselt. Kui lubas, siis ilmselgelt pole sa talle oma haigusest piisavalt rääkinud. Mitte iial ei saada arst tööle palavikus inimest.

mul on siiralt hea meel, et sa tead täpselt kuidas ja mida ta ütles. tubli!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on siiralt hea meel, et sa tead täpselt kuidas ja mida ta ütles. tubli!!

Ei, ma ei tea, mida ta ütles, küll aga tean ma, mida perearsti kindlasti ei öelnud. Kindlasti ei öelnud ta, et palavikuga inimene mingu tööle praegusel koroonaajal. Vaidled vastu? Veame kihla? Kas ütled perearsti nime ja küsin üle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled idioot.

Nope. Idioot on see, kes vaid miinustab ja edasi piinleb. Perearst peab sümptomitega saatekirja andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nope. Idioot on see, kes vaid miinustab ja edasi piinleb. Perearst peab sümptomitega saatekirja andma.

Idioot on see, kes arvab, et test vabastab imekombel piinadest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idioot on see, kes arvab, et test vabastab imekombel piinadest.

Kindlasti. Kuid testituna pääseb varem ravile, ei pea ootama kuni tüsistused tekivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid testituna pääseb varem ravile, ei pea ootama kuni tüsistused tekivad.

Millisele ravile? Ravitaksegi ainult tüsistusi ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid testituna pääseb varem ravile, ei pea ootama kuni tüsistused tekivad.

Millisele ravile? Ravitaksegi ainult tüsistusi ju.

Kannatlikult selgitades, et siis tüsistusi on kergem ravida algus- mitte lõppjärgus.

Aga käskida muidugi ei saa oma tervisest hoolida. Kui on suur soov ikka kodus passida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kannatlikult selgitades, et siis tüsistusi on kergem ravida algus- mitte lõppjärgus.

Inimesi ravitakse lähtuvalt nende sümptomitest, olenemata sellest, mis on nende põhjuseks. St kui sul on palavik 37-38, kerge köha jmt, siis sind keegi ei hospitaliseeri, vahet pole, kas see on tingitud koroonast või millestki muust. Ja kui sul on palavik 39 ning hingamisraskused, siis viiakse sind haiglasse samuti olenemata sellest, kas see on sul koroonast, gripist või millest iganes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Egas keegi tahagi testi selleks, et haiglasse minna, aga inimesed on harjunud kergete haigusnähtudega tööl edasi käima. Keda see väike köha segab. Kui teaks, et see on koroona, siis nad ei läheks nii kergekäeliselt. Aga kuna üldine suund on võimalikult vähe teste teha, siis see levibki rõõmsalt hooldekodudeni välja ja läheb kabeliralliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuna üldine suund on võimalikult vähe teste teha, siis see levibki rõõmsalt hooldekodudeni välja ja läheb kabeliralliks.

Ja üldise suunaga ei pea kaasa minema. Test tuleks endale siiski välja võidelda, vajadusel ka vahendeid valimata, kas või teiste pärast, et haigena tööl käies ümbritsevaid mitte nakatada. Aga ju siis miinustaja-käod leiavad, et kui perearst su sümptomitele vaatamata kukele saadab, siis tuleb sinna pea õlgade vahele tõmmates ka minna ning maailma edasi nakatada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on aru saanud, kas perearstid peavad ise tasuma nende saatekirjade eest, st koroonaanalüüsi eest? Või eraldas valitsus neile selleks eraldi raha? Sest ma olen ka kuulnud, et inimesed on üle nädala haiguslehel ja saatekirja perearst ei anna. Saan aru, et kui sümptomid on leebed, siis pole see nii oluline otsekohe saada saatekiri (liiga vara ei pruugi ju näidatagi), aga kui inimesel on 14 päeva sümptomite algusest möödas ja ikka köhatab, liigesed valutavad veidi aeg-ajalt, kas siis on õige minna tööle, teisi inimesi teenindama? See hämamine, keda testitakse ja keda mitte ja millal, käib närvidele ausalt öeldes.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ilu ja tervis Minge testima, ärge piinelge kodus!