Esileht Väikelaps Mingid “tsikibrikid” et saada järjekorraväliselt kohta Tln lasteaias?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mingid “tsikibrikid” et saada järjekorraväliselt kohta Tln lasteaias?

Postitas:

Ütelge nüüd ausalt, kas keegi on saanud kuidagi moodi järjekorraväliselt koha mõnes Tln lasteaias?

Küsimus ajendatud sellest, et sattusin lugema ühte teemat kus juttu oli minu lapsest pool aastat nooremast lapsest, kes oli saanud koha sellesse lasteaeda, kust meie sel sügisel napilt välja jäime, kuigi järjekorda sai laps pandud juba 6 päeva vanuselt.

Minu laps on sündinud jaanuaris, see laps augustis. Minu laps oli sügisel ca 2,5 aastane, teine laps siis ca 2-ne. Kas oleksid olnud erinevas rühmas? tema sai sõimerühma.

Minu sõbranna sai näiteks järjekorraväliselt oma lapsele koha nii, et läks ise sinna lasteaeda tööle. Kas on veel mingi seaduslik võimalus ka või on tegemist mingi \”tsikibrikiga\” ???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pole ilmselt mingi \”tsikiprikiga\” tegemist, aga meie näide selline: panin lapsed järjekorda alles mais 2011 (vanem oli siis juba 2.a.9.k) ja 4 kuud hiljem (sept.2011) sain kõne ühest lasteaiast, et kui soovime, on meie lapsele koht olemas.
Lihtslat üks pere kolis teise Eesti otsa ja nii see koht vabanes. Miks aga meie laps valiti, mitte järjekorras järgmisena olev laps ? Sest vanuse poolest oli meie poiss küige sobivam antud rühma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ausalt väga üllatunud, kui last lasteaeda pannes selgus selline tõsiasi, et minu enimsoovitud lasteaeda ei saanud minu sügiseks 2 a. ja 8 kuu vanune laps kohta (sünnist saati ka järjekorras). Kuna ta on detsembris sündinud, siis hakkas mind väga huvitama, et kas kõik lapsed, kes üldse siis koha said, on sündinud siis vaid oktoobris ja novembris, sest teatavasti on selleks piiriks 1. oktoober, millisest sünnikuupäevast alates algab uue aastakäigu komplekteerimine. Septembrilapsed kuuluvad eelmisesse aastakäiku. Ja kuna laps hakkas juba 3-aastaseks saama, siis tekkis küsimus, et kas tõesti pääsevad sõimerühma vaid oktoobris-novembris 3-seks saavad lapsed?! Ja välja tuli hoopis see, et koha saavad lapsed, kel vanust 1 a 4 kuud, 1 a 6 kuud jne… Ma olin tõsiselt häiritud, et kuidas saab selline järjekord aus olla! Ja siis selgitati mulle, et on lasteaedu, kus juhataja on otsustanud teha eraldi noorema sõimerühma ja vanema sõimerühma. Ja et minu laps oleks pidanud juba aasta tagasi koha saama ja oleks juba vanemas sõimerühmas sellel aastal. Aga aasta tagasi mulle kohta ei pakutud! Seega ma ei saanud ka seda vastu võtta. Ja nüüd selgitati, et kõik aasta tagasi koha saanud liiguvad edasi vanemasse sõimerühma ja seal vabu kohti ei ole! Samas on paljud lasteaiad korraldanud oma sõimerühmade komplekteerimise selliselt, et vastu võetakse lapsed segamini vanuses 1,5-3 aastat ja raudselt vaid järjekorra alusel. Ei ole eraldi nooremat ja vanemat sõimerühma. Kui aus olla, siis see oleks ka ainus õiglane ja aus rühmade komplekteerimise viis, sest vaid nii pääsevad sõime need, kes on kauem järjekorras olnud. Ütleme nii, et seda asja uurides ja küsimust tõstatades lahenes olukord siiski minu jaoks positiivselt. Kuid siiani ma ei oska öelda, kas selline nooremate sõimerühmade komplekteerimine on ikka seadusega kooskõlas? Sest seeläbi ei saa kohta mitte need, kes on kauem järjekorras olnud. Kes üldse otsustab selle? vaid juhataja ainuisikuliselt? Või on HA paika pannud, et mõnes lasteaias võib teha noorema sõimerühma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 10:26; 02.03 10:37; 02.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja minu meelest see variant, et sõbranna läks ise kasvatajana tööle ja seeläbi sai laps koha – ka see pole seaduslik ega aus, sest Tallinna linn on rõhutanud pärast uue järjekorrasüsteemi loomist, et kõik on üdini aus ja vaid ühtse andmebaasi ja järjekorra alusel määratakse kohad. Mis puutub siia kellegi tööleasumine lasteaeda? Kuid korra olen kuulnud ka seda, kuidas kasvataja laps pole tegelikult kohta saanud, aga kuna last pole kuskile panna, siis ta käib lasteaias nö mitteametlikult, ilma et kohta oleks määratud, tuuakse lihtsalt sinna rühma juurde. Mis pole ju tegelikult lubatud. Aga jah, enne seda järjekorrasüsteemi kuulsin väga palju sahkerdamistest ja imedest, kus üleöö saadi koht. See süsteem on siiski muutnud asja läbipaistvamaks ja eriti enam võimalusi sahkerdamiseks ei anna. Välja arvatud siis see mäng vanuserühmadega. Ma saan täielikult aru, kui 4-aastast soovitakse panna lasteaeda, et siis saab iga vanem aru, et ta peab ootama koha vabanemist omas vanuserühmas. Kui on aga esmase koha taotlemine, kus laps on sünnist saati järjekorras ja talle pole ühtki kohta pakutud ja siis saab terve rühmatäis 1,4-1,6-aastaseid koha ja sa ootad edasi ja edasi, kuni võib-olla lasteaia lõpuni ei vabane ühtki kohta… No andke andeks, aga see ei ole normaalne. Ja küsimus ei olnud selles, et poleks soovinud kohta vastu võtta aasta varem, ma oleks meeleldi kasvõi seda kohatasu maksnud, aga seda kohta lihtsalt ei pakutudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 10:26; 02.03 10:37; 02.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel ühe mõtte nn tsikibrikidest. Siin on viimasel ajal olnud paar teemat, kus on tuliselt vaieldud lasteaiakohtade vahetamise üle. Ja jõutud arusaamisele, et üldiselt juhatajad seda teha ei luba, kuid on erandeid. Ja toodud värvikaid näiteid, kui ahistav selline jäik süsteem on lapsevanematele. Et kujutate ette, kui laps A elab kesklinnas ja käib Pääskülas lasteaias ja laps B elab Pääskülas ja käib iga päev kekslinna lasteaeda. Ja kuidas mõlemad pered on siis üliõnnelikud, kui nad saavad koha ära vahetada ja et mitte keegi seeläbi ei kaota, sest järjekord ei lähe lühemaks ega pikemaks. Aga mõtle nüüd veidike tsikibrikitamisele. Sa ootad järjekorras meeleheites, tahad saada kohta oma soovitud lasteaeda, aga sulle öeldakse ära. Ja siis tuleb keegi Pääskülast ja vahetab selle koha. Siin on ju võimalus. Võta ise vastu koht mõnes muus äärelinna lasteaias ja katsu vahetada! Ok, raske ja ebareaalne ta on, aga inimesed siiski liiguvad ja võid ju kuulutada?! Kasvõi perekoolis, et otsin 3-aastast, kes soovib vahetada koha kesklinnas koha vastu Pääskülas! Ok, aga sa pole ainus, on veel teisigi asjast huvitatuid. Kesklinna lasteaia koht on väärt kaup. See kes selle ära annab, saab ju lausa valida, kellega ‘kaupa’ teha ja äkki tekib ka kaubale hind?! Ja mis näoga vaataks seda mängu pealt ikkagi need, kes ootavad pikkade nägudega ametlikus andmebaasis järjekorras? nad saaks siis järsku aru, et tuleb ka ise tegutsema hakata, võtta koht suvalises lasteaias ja hakata otsima meeleheites vahetusvõimalusi… Vot sellepärast mina leian ka, et igasugune vahetamine ei ole ok, sest ühest ’ilusast’ kahe pere vahetusest saab peagi sahkerdamine ja äri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 10:26; 02.03 10:37; 02.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisan veel ühe mõtte nn tsikibrikidest. Siin on viimasel ajal olnud paar teemat, kus on tuliselt vaieldud lasteaiakohtade vahetamise üle. Ja jõutud arusaamisele, et üldiselt juhatajad seda teha ei luba, kuid on erandeid. Ja toodud värvikaid näiteid, kui ahistav selline jäik süsteem on lapsevanematele. Et kujutate ette, kui laps A elab kesklinnas ja käib Pääskülas lasteaias ja laps B elab Pääskülas ja käib iga päev kekslinna lasteaeda. Ja kuidas mõlemad pered on siis üliõnnelikud, kui nad saavad koha ära vahetada ja et mitte keegi seeläbi ei kaota, sest järjekord ei lähe lühemaks ega pikemaks. Aga mõtle nüüd veidike tsikibrikitamisele. Sa ootad järjekorras meeleheites, tahad saada kohta oma soovitud lasteaeda, aga sulle öeldakse ära. Ja siis tuleb keegi Pääskülast ja vahetab selle koha. Siin on ju võimalus. Võta ise vastu koht mõnes muus äärelinna lasteaias ja katsu vahetada! Ok, raske ja ebareaalne ta on, aga inimesed siiski liiguvad ja võid ju kuulutada?! Kasvõi perekoolis, et otsin 3-aastast, kes soovib vahetada koha kesklinnas koha vastu Pääskülas! Ok, aga sa pole ainus, on veel teisigi asjast huvitatuid. Kesklinna lasteaia koht on väärt kaup. See kes selle ära annab, saab ju lausa valida, kellega ‘kaupa’ teha ja äkki tekib ka kaubale hind?! Ja mis näoga vaataks seda mängu pealt ikkagi need, kes ootavad pikkade nägudega ametlikus andmebaasis järjekorras? nad saaks siis järsku aru, et tuleb ka ise tegutsema hakata, võtta koht suvalises lasteaias ja hakata otsima meeleheites vahetusvõimalusi… Vot sellepärast mina leian ka, et igasugune vahetamine ei ole ok, sest ühest ’ilusast’ kahe pere vahetusest saab peagi sahkerdamine ja äri.[/tsitaat]

Kas inimesed, kes soovivad lapsele kohta kesklinnas, ise seal elamata, on lapsevihkajad? Kesklinn on mürarikas, saastunud, vanad lasteaaiamajad, väike hoov, igapäevased lapse ummikus piinamised, kui ta võiks sel ajal hoopis õues mängida….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Mingid “tsikibrikid” et saada järjekorraväliselt kohta Tln lasteaias?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.