Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 263 )

Teema: Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Postitas:
Kägu

Siin meelerahufondi teemas ütleb keegi, et minimalistlik eluviis on palju põnevam kui arutu kulutamine. Hakkasin selle peale mõtlema, mida see minimalistlik eluviis sisaldab ja kas see tähendab kvaliteetsete asjade ja toidu ostmist, kuid äärmist planeerimist sellega, et kõik riided kantakse lõpuni ja mööblit remonditakse viimase piirini kui see katki läheb ning toitu ära ei visata, vaid kvaliteetsest toorainest toit töödeldakse teisel ja kolmandal päeval vormi- ja pajaroogadeks? Või on see siiski mingit laadi koonerdamine, kus oma aja ära elanud, kuid kuidagi siiski funktsioneerivat asja ära ei visata ja toidu puhul ostetakse ainult kõige odavamat või siis 30% allahinnatud peatselt aeguvat kraami. Kindlasti on see igaühel ka natuke isemoodi. Mida minimalistlik elustiil teie jaoks tähendab? Mina kannan lõpuni vaid lemmikriided, aga kui ostsin midagi, mis kappi seisma jäi, siis rändab see kiirelt müüki või annetan uuskasutuskeskusele.  Hiina plastist träni koduekstrast ei osta, samas on mul nõrkus ilusate lauanõude vastu, mida iga päev kasutan ja neid on mul kapis rohkem kui hädapärast vaja. Kuna kala on kallis, siis ostsin eile soodukaga stockmannist graavilõhefileed. Karpi avades selgus juba lõhnast, et tegemist on riknenud toiduga, läks prügisse. Ühesõnaga: kust jookseb minimalistliku eluviisi ja koonerdamise piir?

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on see asjade/esemete vähesus, juurdeostmine on harv ja kaalutud otsus. Mööbel selline, mis meeldib ka 20 aasta pärast, riided sellised, et kannan 5-10 aastat.

Toiduostmine teadlik, arvstusega et tarbime kõik ostetu. Kui kohvikoor läheb hapuks, siis loomulikult kohvi sellega ei solgi, aga võib nt pannkooke teha.

Mingi äärmuslane ma samas pole, reisin mitu korda aastas ja eilegi käisin terve Ülemiste läbi, et vabaaja riideid juurde osta (polnud eriti edu, ühe seeliku sain…).

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis 30% allahinnatud peatselt aeguvat kraami. Kindlasti on see igaühel ka natuke isemoodi. Mida minimalistlik elustiil teie jaoks tähendab?

Mina ei nimetaks oma eluviisi otse minimalistlikuks, ei oskagi nimetust anda. Osasid asju on mul väga vähe, näiteks riideid. Püksid-kleidid-seelik-pluusid-jakid mahuvad 10-11 riidepuu peale. Jalatseid on ühed kingad, kahed saapad, plätud ja kummikud. Kausse on majas paar-kolm. Laelamp on vaid esikus. Vaipu on null. Vaase on üks. Iluvidinaid, diivanipatju, pleede, perepilte seintel null jne.

Aga asju, mis elu mugavamaks teevad, on palju. Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem. Telekapuldid elutoa telekale on kolmekordistatud, st telekas ja helisüsteem vajaksid kaht pulti, neid kaht on meil kumbagi kolm, et mõni jääks igale pereliikmele käe juurde. Et ei peaks otsima, kelle tagumiku all seekord on. Pannilabidaid on kahekümne ligi. Pliite on köögis kaks, sest perega süüa teha on nii mugavam. Külmikuid on ka kaks, erinevad asjad erinevas külmikus. Panne on erinevaid kümmekond. Kraanikausse on köögis kokku neli. Samal põhjusel, et muidu seisis alati keegi juba selle ainsa kausi ees, kui sina tahtsid käsi loputada. Veinikülmikuid, -klaase ja punnivinnasid on ka igas ruumis, kus võiks veiniisu peale tulla ehk siis kokku 3 külmikut. Jne.

+3
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalatseid on ühed kingad, kahed saapad, plätud ja kummikud.

Kraanikausse on köögis kokku neli.

Inimesed on ikka nii erinevad. Mul on köögis üks kraanikauss, aga kingi see eest vist 6-7 paari.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on ikka nii erinevad. Mul on köögis üks kraanikauss, aga kingi see eest vist 6-7 paari.

Tegelikult meenus, et siiski on mul ka sussid ja veel üks kingapaar, rihmikud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga asju, mis elu mugavamaks teevad, on palju. Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem. Telekapuldid elutoa telekale on kolmekordistatud, st telekas ja helisüsteem vajaksid kaht pulti, neid kaht on meil kumbagi kolm, et mõni jääks igale pereliikmele käe juurde. Et ei peaks otsima, kelle tagumiku all seekord on. Pannilabidaid on kahekümne ligi. Pliite on köögis kaks, sest perega süüa teha on nii mugavam. Külmikuid on ka kaks, erinevad asjad erinevas külmikus. Panne on erinevaid kümmekond. Kraanikausse on köögis kokku neli. Samal põhjusel, et muidu seisis alati keegi juba selle ainsa kausi ees, kui sina tahtsid käsi loputada. Veinikülmikuid, -klaase ja punnivinnasid on ka igas ruumis, kus võiks veiniisu peale tulla ehk siis kokku 3 külmikut. Jne.

Mulle tundub see elustiil küll raiskamisena, täiesti mõttetu on igas toas veinikülmikut ja klaase hoida, nelja kraanikaussi ja kahte pliiti pidada, arulage minu jaoks. 20 pannilabidat? Püha jumal. Sa upud ju ära nendesse asjadesse.

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis 30% allahinnatud peatselt aeguvat kraami. Kindlasti on see igaühel ka natuke isemoodi. Mida minimalistlik elustiil teie jaoks tähendab?

Mina ei nimetaks oma eluviisi otse minimalistlikuks, ei oskagi nimetust anda. Osasid asju on mul väga vähe, näiteks riideid. Püksid-kleidid-seelik-pluusid-jakid mahuvad 10-11 riidepuu peale. Jalatseid on ühed kingad, kahed saapad, plätud ja kummikud. Kausse on majas paar-kolm. Laelamp on vaid esikus. Vaipu on null. Vaase on üks. Iluvidinaid, diivanipatju, pleede, perepilte seintel null jne.

Aga asju, mis elu mugavamaks teevad, on palju. Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem. Telekapuldid elutoa telekale on kolmekordistatud, st telekas ja helisüsteem vajaksid kaht pulti, neid kaht on meil kumbagi kolm, et mõni jääks igale pereliikmele käe juurde. Et ei peaks otsima, kelle tagumiku all seekord on. Pannilabidaid on kahekümne ligi. Pliite on köögis kaks, sest perega süüa teha on nii mugavam. Külmikuid on ka kaks, erinevad asjad erinevas külmikus. Panne on erinevaid kümmekond. Kraanikausse on köögis kokku neli. Samal põhjusel, et muidu seisis alati keegi juba selle ainsa kausi ees, kui sina tahtsid käsi loputada. Veinikülmikuid, -klaase ja punnivinnasid on ka igas ruumis, kus võiks veiniisu peale tulla ehk siis kokku 3 külmikut. Jne.

Sina oled  minimamistlikkuse vastand. Igas ruumis veinikülmik, et äkki tuleb veiniisu peale??? See oleks natukegi mõistlik siis kui teil oleks kõigil  mingi raskem liikumispuue vm.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei nimetaks oma eluviisi otse minimalistlikuks, ei oskagi nimetust anda.

Halloo, see nimetus oleks maksimalism ju!

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled  minimamistlikkuse vastand. Igas ruumis veinikülmik, et äkki tuleb veiniisu peale??? See oleks natukegi mõistlik siis kui teil oleks kõigil  mingi raskem liikumispuue vm.

Siis ka oleks mõistlik vähem lakkuda, kui päris aus olla.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pean ennast üsna minimalistlikuks. Asju ostan vähe ja läbimõeldult. Ongi 2 panni ja 2 pannilabidat, paar potti, ainult asjad, mida kasutame. Kõik pinnad on puhtad, rahulikud. Igasugust nänni ei oma absoluutselt. Kõik ostetud toidu sööme ära. Kui tekibki koju mingi nänn või pudipadi, siis likvideerin selle (viin uuskasutusse või viskan ära). Kõik panipaigad on ideaalselt sorteeritud, käepärased. See üleminek oli üsna suur töö, kuid nüüd olen meeletult rahul!. Kodus on väiksed lapsed. Mänguasju olen meeletult vähendanud, alles on vaid asjad, millega lapsed reaalselt mängivad. Nende hulgas on ka minu silmis tobedat nänni, aga kuna lapsele meeldivad, siis nii on. Osa nänni jääb aga seisma ja need likvideerime koos lastega. Tore on, et lapsed on hakanud asjast aru saama ja suudavad juba hinnata, kas asi tõesti pakub neile midagi. Ükspäev tulid ootamatult külalised, sisenesid majja koos meiega… ja kodu oli korras. Aasta tagasi oleks selle seisukorra saavutamiseks pidanud mitu tundi koristama…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole minimalistlik. Mul on saapaid 7 paari, tossusid, ketse samapalju, kingi ei viitsi kokku lugeda, kasukaid kolm, mantleid kolm, suvejopesid ka mitu. Aga samas osad neist on ikka mitu aastat vastu pidanud, sest mida rohkem erinevat valikut on, seda aeglasemalt need ju läbi kuluvad. Osasid saapaid kannan 3-4 korda aastas, kingadega sama. Läbi kuluvad rohkem igapäevariided.

Kapid on mul kaasas korteriga, need on seina sisse ehitatud ja seega seda võib vast minimalistlikuks pidada, kuna pole vajadust kappe juurde osta ja need ei võta elamisest ruumi vähemaks. Aga kappide sees on mul ka igasuguseid “igaks juhuks” asju, näiteks lõnga, et kui tekib kunagi soov midagi kududa. Ma tavaliselt koon sallid ise, neid hea mugav teha. Lapsele olekski nüüd kahte uut salli vaja, ta on vanu juba neli aastat trööbanud, hakkavad läbi kuluma. Rätikuid, voodipesu, tekke, patju, neid ei ole mul minimalistlikult, vaid ikka varuga, et juhul kui keegi külla tuleb, siis on pakkuda. Voodikohti on rohkem kui hädapärast vaja läheks. Kardinaid, laualinasid, tasse-taldrikuid jms.

Minimalistlik elustiil minu jaoks tähendab seda, et sul on kõike vaid niipalju kui parasjagu vaja läheb, st näiteks kaks komplekti voodipesu, et kui üks on pesus, siis saad kohe teise kasutusele võtta (mul on rohkem). Koonerdamine oleks see, kui sul on kõike niipalju kui vähesega on võimalik läbi ajada, näiteks voodipesu ei kasuta üldse, sest saab ju ka ilma läbi ajada. Kooner varastab vetsupaberi rulli ka kuskilt avalikust käimlast või siis ei pühi üldse.

Minimalistil on kodus üks köögikombain, mis teeb kõike, kooner sellise asja peale isegi ei mõtle, või kui tasuta kuskilt saab, siis võibolla. Minimalistil võib olla lillevaase ja lilli kodus, kooner paneb lille kuskile taara sisse, kui tal mõni lill elamisse üldse tekib (korjab põlluservast või pargist).

Minimalistlik eluviis ja koonerdamine on siiski kaks eri asja. Mu meelest kui kellelgi on üks paar kingi, siis see on koonerdamine või kiiks, mitte minimalism. Minimalism ei tähenda ilmtingimata seda, et sul on hästi vähe asju, vaid seda, et kui sul ka on midagi varuga, siis need ei ole silma all ja neid ei ole ülearu palju. Vaadatakse seda, et asjad omavahel kokku sobiks. Kooner aga võib olla ka selline, et tal on palju erinevat träna, ainult et ta ei ole selle eest maksnud, kõik on kuskilt tasuta või poolmuidu saadud ja sellisel juhul ei ole ka nende asjade vahel mingit harmooniat, üks asi ühest, teine teisest ooperist.

No näiteks: minimalistil on üks korralik serviis, koonril aga suvalised jupid erinevatest serviisidest, siilidega tass lumehelvestega taldrikul ja moonidega suhkrutoos. Minimalistil on seinal üks hoolikalt valitud pilt, koonril võib aga olla eklektiline valik kuskilt saadud plakateid, mis samas asendavad tapeeti.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Need on ikka teiste pereliste jaoks ka. Nina nuuskame :-), palavaga kuivatame otsaesist, pärast näksimist või joomist tupsutame suud, teinekord vaja silmanurki pühkida, kui kõvasti naerdud, juhtub ka, et mõni tilk kukub kohvitassist. Ega neid palju kulu, aga kohutavalt tüütu on pelgalt näiteks pisikese veepleki kuivatamiseks tatsuda teise tuppa nii elementaarse asja järele nagu üks salvrätt. Köögist ja söömisest rääkimata. Ahjaa, veepudelid (maitseveekannud) on ka igal pool, kus vähegi võib olla vajadus juua – öökapil pudel ja söögilaual ja teleka ees kann näiteks.

+3
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled minimamistlikkuse vastand. Igas ruumis veinikülmik, et äkki tuleb veiniisu peale??? See oleks natukegi mõistlik siis kui teil oleks kõigil mingi raskem liikumispuue vm.

Siis ka oleks mõistlik vähem lakkuda, kui päris aus olla.

Ma ei saa aru, mis teil sellest. Küsiti, vastasin teemasse, et mõnda asja on minimaaselt, mugavusasju palju.
Heh, kui me palju lakuksime, need külmikud poleks täis. Meie jaoks on see praktiline, sest et näiteks verandalt minna kööki veini järele, peaks liikuma poolteist korrust mööda treppe, läbima kaks trepimadet, kaks koridori ja kaks läbikäidavat tuba. Ja siis tagasi. Ja siis selgub, et unustasid näiteks klaasid maha. Mugavam on lihtsalt nii. Mul on õde, kes elab põhimõtteliselt neljakorruselises ridaelamus. Korrus keldris ja kolm ma peal. Tema enesehooldusvahendid on kõik “korralikult” tema magamistoas ja vannitoas. Kolmandal korrusel. Koju tules viim oma käekori üles. Seega näiteks kui ta tahab õhtul juukseid kammida või kasvõi pissile, siis ta läheb kolm korrust üles, kammib ja siis tuleb kolm korrust alla. Ja kui siis meenub, et paneks parfüümi ka… 🙂 Sest elu mugavaks teha ja ka alumisse nn külaliste WCsse oma kamm sokutada käib üle mõistuse. Kamm käib omal kohal, tualettlaual magamistoa kõrval! Ükskõik, kui ebamugav see on.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled  minimamistlikkuse vastand. Igas ruumis veinikülmik, et äkki tuleb veiniisu peale??? See oleks natukegi mõistlik siis kui teil oleks kõigil  mingi raskem liikumispuue vm.

Miks igas ruumis :-). On verandal, külaistetoas ja söögitoas. Ehk tubades, kus me tavatseme kas süüa või külalisi vastu võtta.
Majas on veel ruume – nt magamistoad, lastetuba ja esikud, köök ja kempsud. Mis sul harja nii punaseks ajas siis ka 🙂

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks igas ruumis :-). On verandal, külaistetoas ja söögitoas. Ehk tubades, kus me tavatseme kas süüa või külalisi vastu võtta. Majas on veel ruume – nt magamistoad, lastetuba ja esikud, köök ja kempsud. Mis sul harja nii punaseks ajas siis ka

Ilmselt elab antud tegelane mingis mõisas, siis ei saa muudmoodi hakkama. Nimi võib tal olla näiteks Moonika (valisin täiesti juhusliku nime).

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oled minimamistlikkuse vastand. Igas ruumis veinikülmik, et äkki tuleb veiniisu peale??? See oleks natukegi mõistlik siis kui teil oleks kõigil mingi raskem liikumispuue vm.

Miks igas ruumis :-). On verandal, külaistetoas ja söögitoas. Ehk tubades, kus me tavatseme kas süüa või külalisi vastu võtta.

Majas on veel ruume – nt magamistoad, lastetuba ja esikud, köök ja kempsud. Mis sul harja nii punaseks ajas siis ka ????

Harja ei ajanud miski punaseks. Lihtsalt pani kulme kergitama, et kuidas see eluviis minimalistik on. Ja et miks teil ennast liigutada nii raske on? Ma ise lidun kodus hea meelega mööda treppe, ei taha tagumikku lödiks istuda. Ei kujuta ette, et sätiksin kolme eri ruumi eraldi punnivinnad, et ei peaks veinipudeli avamisel teise ruumi minemisega end liigselt koormama??

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks igas ruumis :-). On verandal, külaistetoas ja söögitoas. Ehk tubades, kus me tavatseme kas süüa või külalisi vastu võtta. Majas on veel ruume – nt magamistoad, lastetuba ja esikud, köök ja kempsud. Mis sul harja nii punaseks ajas siis ka

Ilmselt elab antud tegelane mingis mõisas, siis ei saa muudmoodi hakkama. Nimi võib tal olla näiteks Moonika (valisin täiesti juhusliku nime).

Kas kempsud ja lastetoad tähendavad sinu jaoks mõisat või?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt elab antud tegelane mingis mõisas, siis ei saa muudmoodi hakkama. Nimi võib tal olla näiteks Moonika (valisin täiesti juhusliku nime).

Ole nüüd. Kõlas küll jõledalt, nagu tondiloss:

#Jalatseid on ühed kingad, kahed saapad, plätud ja kummikud. Kausse on majas paar-kolm. Laelamp on vaid esikus. Vaipu on null. Vaase on üks. Iluvidinaid, diivanipatju, pleede, perepilte seintel null jne.%

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minimalistlik eluviis ongi siis kui raha pole, raha on ainult elus püsimiseks. Kui raha ei ole, siis pole eluviis ka koonerdamine.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Mul ka igal pool salvrätikute karbid. Mul on krooniline ja allergiline nohu. Nina on koguaeg tatine 24/7/365 ja igas kliimas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab minimalistlik eluviis, et luban endale sellist elu, mis palju ei vaja ja raha jääb üle kogemuste, näiteks reiside jaoks. Kuna tulen vaesest perest (elasime neljakesi pisikeses 2-toalises), siis ei vaja palju et end hästi tunda. Mu ema on boheemlane ja kergelt reisisõltlane, seetõttu viis ta meid võimalusel reisidele, seda mäletan küll suure heldimusega. 🙂

– Autot pole ega kavatse osta. Mul on jalgratas, millega saab Tallinnas igale poole sõita, samuti meeldib jala käia, ühistranspordi vastu pole midagi.

– Mu elamiskulud on väiksed, 20% palgast + toit. Muidugi oleks saanud osta suurema ja uuema korteri (mul korter paneelmajas), aga milleks? Pigem olgu väike ja hubane 🙂

– Kuna elan väikses korteris, siis mul pole palju asju (need lihtsalt ei mahuks kuhugi)

– Riideid enamasti ei osta, kui midagi just katki ei lähe

– Kosmeetikus, juuksuris, küünetehnikus ei käi. No juuksuris ehk värvin korra-kaks aastas, lõikan ka mõned korrad aastas. Iluteenuste pealt säästab korralikult!

–  Mul pole praegu isegi voodit. Magan madratsi peal. Kui vajadus tekib, küll siis ostan.

Kui midagi ostan, siis küsin endalt mitme tunni palk see on ja kas see ost annab sama palju rõõmu tagasi. Mind kõige rohkem häirib see tarbimiskultuur ja idee, et sul peab olema oma maja, auto ja just see naabrist-parem mentaliteet. Materiaalsete asjade üleväärtustamine.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minimalistlik eluviis ongi siis kui raha pole, raha on ainult elus püsimiseks.

Minu meelest ei sõltu see üldse rahast. Ka rikas inimene võib elada minimalistlikult, näiteks Steve Jobs olla elanud mingis tagasihoidlikus majas, mis polnud õieti sisustatudki,  riides käis ka kogu aeg suht samamoodi oma polosärgis, vaevalt küll, et tal neid ainult üks paar oli, aga erilist varieerimist tal polnud.

Samamoodi ei sõltu ka koonerdamine sellest, kas sa oled rikas või vaene, mõni rikas on nii kooner, et annab vaestele ka silmad ette. Koonerlus on juba rohkem nagu mingi mentaalne häire, minimalism aga pigem teadlik valik ja elustiil, mis samas ei pruugi üldse odav olla, st mitte kõige odavam valik. On küll vähe asju ja lakoonilises stiilis, aga mitte mingi säästuvariant.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaadata neid rahatarku ja finantsvabasid, kes läbi sotsiaalmeedia õpetavad ullikestele, kuidas elada, raha eest loomulikult, siis nad ise elavad täielikku rotielu. Üks rääkis mingis artiklis, kuidas keedetakse ühepajatoit paarist porgandist ja kartulist ja seda siis süüakse nädal otsa ja et frikadellisupi sisse ei pea panema tervet pakki frikadelle, vaid pool pakki kärab ka, omal mai-mäleta-mitu suud toita. Kuskil nad ei käi, ainult tasuta üritustel, kõik raha topitakse kuhugi tallele. Mis mõte sellel rahal on, kui elu nautida ei saa, vaid vireled nagu sots.toetusest elav üksikema?

Mina ei ole finantsvaba, kaugel sellest, aga minu laps saab korralikku toitu ja ei pea teiste vanu kaltse selga toppima.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaadata neid rahatarku ja finantsvabasid, kes läbi sotsiaalmeedia õpetavad ullikestele, kuidas elada, raha eest loomulikult, siis nad ise elavad täielikku rotielu. Üks rääkis mingis artiklis, kuidas keedetakse ühepajatoit paarist porgandist ja kartulist ja seda siis süüakse nädal otsa ja et frikadellisupi sisse ei pea panema tervet pakki frikadelle, vaid pool pakki kärab ka, omal mai-mäleta-mitu suud toita. Kuskil nad ei käi, ainult tasuta üritustel, kõik raha topitakse kuhugi tallele. Mis mõte sellel rahal on, kui elu nautida ei saa, vaid vireled nagu sots.toetusest elav üksikema?

Mina ei ole finantsvaba, kaugel sellest, aga minu laps saab korralikku toitu ja ei pea teiste vanu kaltse selga toppima.

Õige jutt. Need inimesed oma koonerlusega pole kunagi vabad. Koguaeg ajus tiksub kinnismõte, et peab kokku hoidma. See juhib neid nii et nad ei saa arugi kui asi haiglaseks läheb.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kõik on valikute küsimus. Need finantsvabad inimesed naudivad vabadust mitte tööl käia. See tuleb lihtsalt kooner olemise hinnaga.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ei tea, kõik on valikute küsimus. Need finantsvabad inimesed naudivad vabadust mitte tööl käia. See tuleb lihtsalt kooner olemise hinnaga.

    Ma nimetaks seda laiskuseks. Et selle nimel et mitte tööd teha, elatakse pigem viletsalt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koonerlus on juba rohkem nagu mingi mentaalne häire, minimalism aga pigem teadlik valik ja elustiil, mis samas ei pruugi üldse odav olla, st mitte kõige odavam valik.

See on päris hea sõnastus.

Üks rääkis mingis artiklis, kuidas keedetakse ühepajatoit paarist porgandist ja kartulist ja seda siis süüakse nädal otsa ja et frikadellisupi sisse ei pea panema tervet pakki frikadelle, vaid pool pakki kärab ka, omal mai-mäleta-mitu suud toita. Kuskil nad ei käi, ainult tasuta üritustel, kõik raha topitakse kuhugi tallele

Seda nimetaks mina koonerdamiseks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kõik on valikute küsimus. Need finantsvabad inimesed naudivad vabadust mitte tööl käia. See tuleb lihtsalt kooner olemise hinnaga.

Nad ju käivad kõik tööl. Müüvad oma raamatuid ja koolitusi ja õpigruppe ja muud jampsi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kõik on valikute küsimus. Need finantsvabad inimesed naudivad vabadust mitte tööl käia. See tuleb lihtsalt kooner olemise hinnaga.

Nad ju käivad kõik tööl. Müüvad oma raamatuid ja koolitusi ja õpigruppe ja muud jampsi.

Peep Vain vol 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 263 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?