Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 263 )

Teema: Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Postitas:
Kägu

Riiklik õpetaja https://reporter.kanal2.ee/7442994/reporter-liisi-kirch-sai-30-aastaselt-kolme-lapse-emana-miljonariks

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujutan ette millise mõnuga kunagi sellise miljonäri näljas/puuduses kasvatatud lapsed/lapselapsed seda raha laristama hakkavad.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab minimalism, et ma ei pea omama kõiki võimalikke asju vaid soetan päriselt vajalikke, mida ka kasutan. Ja asjad on pigem kvaliteetsed ja kestvad. Ehk siis minimalism ei ole kohe kindlasti koonerlus vaid pigem on sel puhul asjade omamine ja soetamine rohkem läbi mõeldud ning mitte lahmitud.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, veepudelid (maitseveekannud) on ka igal pool, kus vähegi võib olla vajadus juua – öökapil pudel ja söögilaual ja teleka ees kann näiteks.

Minu arust on seal vee vahetamine ja nende kannude pesemine küll tunduvalt tülikam, kui minna kööki ja võtta külmikust klaas vett. Pealegi ei meeldi soe seisnud vesi. Sa ei tundu eriti praktiline inimene olevat. Igal pool peab olema mingi träni. Minu diivanilaud on puhas, sinul on seal sada pulti, salvrätid, veekann. Väga kehv oleks sellist ülekuhjatud elamist korras hoida ja selle kõige sees elada. Kui suur see elamine siis on sul ka? Mul on 300 ruutu maja ja mulle siia küll kööki mitu külmkappi, veinikülmikut, neli kraanikaussi ja mis sul seal kõik oli, ei mahu. Väsitav juba lugedagi kõike seda.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kellel on kõiki pulte 3, aga samas ei ole majas ühtegi pleedi, mida peale võtta, kui telekat vaadates jahe hakkab, ega ühtegi diivanipatja, mida lebotades pea alla panna? Samas lõputult vett, veini, pabertaskurätte ja korgitsere!

Minu jaoks veider, väga veider!

 

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kellel on kõiki pulte 3, aga samas ei ole majas ühtegi pleedi, mida peale võtta, kui telekat vaadates jahe hakkab, ega ühtegi diivanipatja, mida lebotades pea alla panna? Samas lõputult vett, veini, pabertaskurätte ja korgitsere! Minu jaoks veider, väga veider!

See asi tundub väljamõeldis. Sama tädi vist, kes ükskord rääkis, et ostab igaks juhuks alati paar pliiti või külmkappi varuks, kui näeb mõnda tööstuslikku suurt masinat kuskil müügis. Nüüd on inimesel neli kraanikaussi ja kaks pliiti, et äkki keegi juhtub mõnel ees seisma. Naljanina.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki see ühe vaasiga vastaja on jehoova tunnistaja? Nemad ei pea sünnipäevi. Ma muud moodi ei oska seda endale seletada… Ja ühed kingad ning kahed saapad? Sporti ei tee, matkal ei käi, ilmselt ka teatris mitte, sest vaevalt need ühed nüüd pidulikud kingad on. Väga huvitav elu nende veiniavajate ja veekannude seltsis.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki see ühe vaasiga vastaja on jehoova tunnistaja? Nemad ei pea sünnipäevi. Ma muud moodi ei oska seda endale seletada… Ja ühed kingad ning kahed saapad? Sporti ei tee, matkal ei käi, ilmselt ka teatris mitte, sest vaevalt need ühed nüüd pidulikud kingad on. Väga huvitav elu nende veiniavajate ja veekannude seltsis.

Sain natuke naerda kohe

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et ma võiks ju osta ainult kvaliteetseid ja aastaid kestvaid asju. Aga mis mulle siis elus üldse rõõmu teeks? No olen tõesti selline sügavamate huvideta inimene, keda rõõmustab uus hilp või uus taim aias.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kellel on kõiki pulte 3, aga samas ei ole majas ühtegi pleedi, mida peale võtta, kui telekat vaadates jahe hakkab, ega ühtegi diivanipatja, mida lebotades pea alla panna? Samas lõputult vett, veini, pabertaskurätte ja korgitsere!

Minu jaoks veider, väga veider!

Meesterahvas, joob ennast ikka õhtu veinist täis, onaneerib (sellest ka igal nurgal taskurätikud) ja kobab uimas peaga pulte otsida.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Need on ikka teiste pereliste jaoks ka. Nina nuuskame :-), palavaga kuivatame otsaesist, pärast näksimist või joomist tupsutame suud, teinekord vaja silmanurki pühkida, kui kõvasti naerdud, juhtub ka, et mõni tilk kukub kohvitassist. Ega neid palju kulu, aga kohutavalt tüütu on pelgalt näiteks pisikese veepleki kuivatamiseks tatsuda teise tuppa nii elementaarse asja järele nagu üks salvrätt. Köögist ja söömisest rääkimata. Ahjaa, veepudelid (maitseveekannud) on ka igal pool, kus vähegi võib olla vajadus juua – öökapil pudel ja söögilaual ja teleka ees kann näiteks.

Mul sama jama nende salvrätikarpidega. Igas vannitoas (kokku 3) karp, külaliste WC-s 1 karp, magamistoas, lapse toas ja köögi sahtlis ka karp. Ei ole need poest ostetu paberpakendis vaid maitsekate ümbristega vastavalt sisekujundusele.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole need poest ostetu paberpakendis vaid maitsekate ümbristega vastavalt sisekujundusele.

Aga loomulikult, kuidas siis muidu. Pane veel paar karpi kuskile, ikka maitsekad ja sisekujundaja valitud.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on isegi kempsupaber  maitsekas ja interjööriga harmoneeruv. Hoolega valitud ja oskuslikult paigutatud. Üks rull on igas vetsus (kokku kolm  kolmel korrusel, see teeb siis kokku kolm rulli) , üks vannitoas (avaneb magamistoast), köögis (väga suures) on  1 rull. Pesuruumis  (kaks pesumasinat, üks kuivati) on üks rull.  Ja see kõik on muidugi omavahel komplektis.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaadata neid rahatarku ja finantsvabasid, kes läbi sotsiaalmeedia õpetavad ullikestele, kuidas elada, raha eest loomulikult, siis nad ise elavad täielikku rotielu. Üks rääkis mingis artiklis, kuidas keedetakse ühepajatoit paarist porgandist ja kartulist ja seda siis süüakse nädal otsa ja et frikadellisupi sisse ei pea panema tervet pakki frikadelle, vaid pool pakki kärab ka, omal mai-mäleta-mitu suud toita. Kuskil nad ei käi, ainult tasuta üritustel, kõik raha topitakse kuhugi tallele. Mis mõte sellel rahal on, kui elu nautida ei saa, vaid vireled nagu sots.toetusest elav üksikema?

Mina ei ole finantsvaba, kaugel sellest, aga minu laps saab korralikku toitu ja ei pea teiste vanu kaltse selga toppima.

Nojah, pean ise veidraks seda, et kokkuhoidev ja kalkuleeriv majandamist jagav inimene üldse neid poe paki frikadelle kasutab. Ise suure praktikuna selles. Ikka kokku hoiab ja hindab inimene siis, kui neid ise teeb. Perele soodsat, kuid väärtuslikumat sööki tehes, olgu selleks sunnitud või valik teadlik, annab see toidule siiski ka maitse.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Jap, sama küsimus, võib olla pekas LOR arstile näitama?

Ühed kingad on minu jaoks ulme. Käid igal pool samadega?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole minimalistlik. Mul on saapaid 7 paari, tossusid, ketse samapalju, kingi ei viitsi kokku lugeda, kasukaid kolm, mantleid kolm, suvejopesid ka mitu. Aga samas osad neist on ikka mitu aastat vastu pidanud, sest mida rohkem erinevat valikut on, seda aeglasemalt need ju läbi kuluvad. Osasid saapaid kannan 3-4 korda aastas, kingadega sama. Läbi kuluvad rohkem igapäevariided.

Kapid on mul kaasas korteriga, need on seina sisse ehitatud ja seega seda võib vast minimalistlikuks pidada, kuna pole vajadust kappe juurde osta ja need ei võta elamisest ruumi vähemaks. Aga kappide sees on mul ka igasuguseid “igaks juhuks” asju, näiteks lõnga, et kui tekib kunagi soov midagi kududa. Ma tavaliselt koon sallid ise, neid hea mugav teha. Lapsele olekski nüüd kahte uut salli vaja, ta on vanu juba neli aastat trööbanud, hakkavad läbi kuluma. Rätikuid, voodipesu, tekke, patju, neid ei ole mul minimalistlikult, vaid ikka varuga, et juhul kui keegi külla tuleb, siis on pakkuda. Voodikohti on rohkem kui hädapärast vaja läheks. Kardinaid, laualinasid, tasse-taldrikuid jms.

Minimalistlik elustiil minu jaoks tähendab seda, et sul on kõike vaid niipalju kui parasjagu vaja läheb, st näiteks kaks komplekti voodipesu, et kui üks on pesus, siis saad kohe teise kasutusele võtta (mul on rohkem). Koonerdamine oleks see, kui sul on kõike niipalju kui vähesega on võimalik läbi ajada, näiteks voodipesu ei kasuta üldse, sest saab ju ka ilma läbi ajada. Kooner varastab vetsupaberi rulli ka kuskilt avalikust käimlast või siis ei pühi üldse.

Minimalistil on kodus üks köögikombain, mis teeb kõike, kooner sellise asja peale isegi ei mõtle, või kui tasuta kuskilt saab, siis võibolla. Minimalistil võib olla lillevaase ja lilli kodus, kooner paneb lille kuskile taara sisse, kui tal mõni lill elamisse üldse tekib (korjab põlluservast või pargist).

Minimalistlik eluviis ja koonerdamine on siiski kaks eri asja. Mu meelest kui kellelgi on üks paar kingi, siis see on koonerdamine või kiiks, mitte minimalism. Minimalism ei tähenda ilmtingimata seda, et sul on hästi vähe asju, vaid seda, et kui sul ka on midagi varuga, siis need ei ole silma all ja neid ei ole ülearu palju. Vaadatakse seda, et asjad omavahel kokku sobiks. Kooner aga võib olla ka selline, et tal on palju erinevat träna, ainult et ta ei ole selle eest maksnud, kõik on kuskilt tasuta või poolmuidu saadud ja sellisel juhul ei ole ka nende asjade vahel mingit harmooniat, üks asi ühest, teine teisest ooperist.

No näiteks: minimalistil on üks korralik serviis, koonril aga suvalised jupid erinevatest serviisidest, siilidega tass lumehelvestega taldrikul ja moonidega suhkrutoos. Minimalistil on seinal üks hoolikalt valitud pilt, koonril võib aga olla eklektiline valik kuskilt saadud plakateid, mis samas asendavad tapeeti.

Minu jaoks mõtled sa nii paljudele ebaolulistele asjadele.

PS. Minu koju ei tule keegi ilma eelteateta ja kutseta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Need on ikka teiste pereliste jaoks ka. Nina nuuskame :-), palavaga kuivatame otsaesist, pärast näksimist või joomist tupsutame suud, teinekord vaja silmanurki pühkida, kui kõvasti naerdud, juhtub ka, et mõni tilk kukub kohvitassist. Ega neid palju kulu, aga kohutavalt tüütu on pelgalt näiteks pisikese veepleki kuivatamiseks tatsuda teise tuppa nii elementaarse asja järele nagu üks salvrätt. Köögist ja söömisest rääkimata. Ahjaa, veepudelid (maitseveekannud) on ka igal pool, kus vähegi võib olla vajadus juua – öökapil pudel ja söögilaual ja teleka ees kann näiteks.

????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätikukarpe igal laual ja öökapil, seega maja peale kokku kümmekond või rohkem.

Mis teed siis nendega nii palju, et sinu mugavust tõstab see, et igal laual ja öökapil on salvrätikukarp?

Need on ikka teiste pereliste jaoks ka. Nina nuuskame :-), palavaga kuivatame otsaesist, pärast näksimist või joomist tupsutame suud, teinekord vaja silmanurki pühkida, kui kõvasti naerdud, juhtub ka, et mõni tilk kukub kohvitassist. Ega neid palju kulu, aga kohutavalt tüütu on pelgalt näiteks pisikese veepleki kuivatamiseks tatsuda teise tuppa nii elementaarse asja järele nagu üks salvrätt. Köögist ja söömisest rääkimata. Ahjaa, veepudelid (maitseveekannud) on ka igal pool, kus vähegi võib olla vajadus juua – öökapil pudel ja söögilaual ja teleka ees kann näiteks.

Mul sama jama nende salvrätikarpidega. Igas vannitoas (kokku 3) karp, külaliste WC-s 1 karp, magamistoas, lapse toas ja köögi sahtlis ka karp. Ei ole need poest ostetu paberpakendis vaid maitsekate ümbristega vastavalt sisekujundusele.

Odavam on lor arsti ju külastada, kui pidevalt maitsekaid salvrärikuid ostan.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

las inimene elab kuidas tahab, mul palju riideid-jalanõusid, aga ma kasutan ka kõiki neid, samas ei meeldi mulle ülemöbleeritud ruumid ja ülepeenardatud aiad, toas rohkelt palju vaba ruumi, mööblipinnad vabad ja aias rohkelt vaba murupinda

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks rull on igas vetsus (kokku kolm kolmel korrusel, see teeb siis kokku kolm rulli) , üks vannitoas (avaneb magamistoast), köögis (väga suures) on 1 rull.

Köögis kasutad WC-paberit milleks?
OK võtan tagasi, ei taha teada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Köögis kasutad WC-paberit milleks?

ma saan aru, et tal on üks WC köögi juures, mitte ta ei kasuta vetsupaberit köögis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühed kingad on minu jaoks ulme. Käid igal pool samadega?

minu jaoks samuti ulme. kui vihmase ilmaga on vaja mitu käiku päeva-paari jooksul teha, siis jätad ülejäänud ära, sest ainsad kingad läksid juba hommikul märjaks?
normaalsel inimesel on mitmeid paare jalanõusid, teed ühed märjaks, paned päevaks-paariks  kuivama ja paned järgmisel väljaminekul  jalga järgmised

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuhu neist maitsekatest salvrätihoidjatest pidevalt kasutatavad salvrätid peale kasutamist pannakse? Jäävad maitsekalt lauale/diivanile/voodile/põrandale vedelema? Joostakse pool maja läbi prügikastini iga kord, kui kasutad? On igas toas maitsekas prügikast, mida siis iga päev tühjendades ringi joostakse?
Jumal tänatud, et mul kroonilist nohu ei ole ja mu elamine ei pea salvrätte täis olema. Väga tülikas oleks pideva mustades salvrätikutega jooksmine või igapäevane igas toas oleva prügikasti tühjendamine.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole minimalistlik. Mul on saapaid 7 paari, tossusid, ketse samapalju, kingi ei viitsi kokku lugeda, kasukaid kolm, mantleid kolm, suvejopesid ka mitu. Aga samas osad neist on ikka mitu aastat vastu pidanud, sest mida rohkem erinevat valikut on, seda aeglasemalt need ju läbi kuluvad. Osasid saapaid kannan 3-4 korda aastas, kingadega sama. Läbi kuluvad rohkem igapäevariided.

Kapid on mul kaasas korteriga, need on seina sisse ehitatud ja seega seda võib vast minimalistlikuks pidada, kuna pole vajadust kappe juurde osta ja need ei võta elamisest ruumi vähemaks. Aga kappide sees on mul ka igasuguseid “igaks juhuks” asju, näiteks lõnga, et kui tekib kunagi soov midagi kududa. Ma tavaliselt koon sallid ise, neid hea mugav teha. Lapsele olekski nüüd kahte uut salli vaja, ta on vanu juba neli aastat trööbanud, hakkavad läbi kuluma. Rätikuid, voodipesu, tekke, patju, neid ei ole mul minimalistlikult, vaid ikka varuga, et juhul kui keegi külla tuleb, siis on pakkuda. Voodikohti on rohkem kui hädapärast vaja läheks. Kardinaid, laualinasid, tasse-taldrikuid jms.

Minimalistlik elustiil minu jaoks tähendab seda, et sul on kõike vaid niipalju kui parasjagu vaja läheb, st näiteks kaks komplekti voodipesu, et kui üks on pesus, siis saad kohe teise kasutusele võtta (mul on rohkem). Koonerdamine oleks see, kui sul on kõike niipalju kui vähesega on võimalik läbi ajada, näiteks voodipesu ei kasuta üldse, sest saab ju ka ilma läbi ajada. Kooner varastab vetsupaberi rulli ka kuskilt avalikust käimlast või siis ei pühi üldse.

Minimalistil on kodus üks köögikombain, mis teeb kõike, kooner sellise asja peale isegi ei mõtle, või kui tasuta kuskilt saab, siis võibolla. Minimalistil võib olla lillevaase ja lilli kodus, kooner paneb lille kuskile taara sisse, kui tal mõni lill elamisse üldse tekib (korjab põlluservast või pargist).

Minimalistlik eluviis ja koonerdamine on siiski kaks eri asja. Mu meelest kui kellelgi on üks paar kingi, siis see on koonerdamine või kiiks, mitte minimalism. Minimalism ei tähenda ilmtingimata seda, et sul on hästi vähe asju, vaid seda, et kui sul ka on midagi varuga, siis need ei ole silma all ja neid ei ole ülearu palju. Vaadatakse seda, et asjad omavahel kokku sobiks. Kooner aga võib olla ka selline, et tal on palju erinevat träna, ainult et ta ei ole selle eest maksnud, kõik on kuskilt tasuta või poolmuidu saadud ja sellisel juhul ei ole ka nende asjade vahel mingit harmooniat, üks asi ühest, teine teisest ooperist.

No näiteks: minimalistil on üks korralik serviis, koonril aga suvalised jupid erinevatest serviisidest, siilidega tass lumehelvestega taldrikul ja moonidega suhkrutoos. Minimalistil on seinal üks hoolikalt valitud pilt, koonril võib aga olla eklektiline valik kuskilt saadud plakateid, mis samas asendavad tapeeti.

Minu jaoks mõtled sa nii paljudele ebaolulistele asjadele.

PS. Minu koju ei tule keegi ilma eelteateta ja kutseta.

Mina vastupidi armastan seda, et mu lähedased sõbrad tohivad minu kodust alati ootamatult läbi hüpata ilma kirjaliku kutse ja minu heakskiiduta. Kuidagi soe tunne on. Ei häbene nad ka ise endale kohvi tegemast või laualt puuvilja/magusta haaramast ( sul vist küllakutsel kirjas, et midagi ei tohi teha ja kusagile astuda ilma sinu loata ?). Mul kaoks igasugune isu sinusugust ‘sõpra’ külastada ka kutset saades.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühed kingad on minu jaoks ulme. Käid igal pool samadega?

minu jaoks samuti ulme. kui vihmase ilmaga on vaja mitu käiku päeva-paari jooksul teha, siis jätad ülejäänud ära, sest ainsad kingad läksid juba hommikul märjaks?

normaalsel inimesel on mitmeid paare jalanõusid, teed ühed märjaks, paned päevaks-paariks kuivama ja paned järgmisel väljaminekul jalga järgmised

Ilmselt on tal ühed mõttetud mustad kingad mida siis rõõmuga kannab ka näiteks lillelise roosa kleidiga.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuhu neist maitsekatest salvrätihoidjatest pidevalt kasutatavad salvrätid peale kasutamist pannakse? Jäävad maitsekalt lauale/diivanile/voodile/põrandale vedelema? Joostakse pool maja läbi prügikastini iga kord, kui kasutad? On igas toas maitsekas prügikast, mida siis iga päev tühjendades ringi joostakse?

Jumal tänatud, et mul kroonilist nohu ei ole ja mu elamine ei pea salvrätte täis olema. Väga tülikas oleks pideva mustades salvrätikutega jooksmine või igapäevane igas toas oleva prügikasti tühjendamine.

Vannitubades ja WC on loomulikult prügikastid niikuinii, köögis samuti. Või sul ei ole ? Koorid kartuli ära ja jooksed õue konteinerisse koori kallama ? WC kätekuivatuspaberi viid ka konteinerisse ? Totakas.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et mul kroonilist nohu ei ole ja mu elamine ei pea salvrätte täis olema. Väga tülikas oleks pideva mustades salvrätikutega jooksmine või igapäevane igas toas oleva prügikasti tühjendamine.

Mul on näiteks krooniline nohu ning nuuskamiseks võtan tüki tualettpaberit, mille viskan potti. Kroonilise nohu puhul tuleb ninast mõni tilk. Õues liikudes on taskus pabertaskurätt. Ei mingeid salfakate karpe mu suures majas, pole ju vaja.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vannitubades ja WC on loomulikult prügikastid niikuinii, köögis samuti. Või sul ei ole ? Koorid kartuli ära ja jooksed õue konteinerisse koori kallama ? WC kätekuivatuspaberi viid ka konteinerisse ? Totakas.

Mul näiteks pole mingit prügikasti peale köögi. Vannitoas on ilusad disainerrätikud, mitte kätekuivatuspaber :O Pole kunagi kellegi kodus sellist asja näinud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minimalistlik eluviis ongi siis kui raha pole, raha on ainult elus püsimiseks.

Minu meelest ei sõltu see üldse rahast. Ka rikas inimene võib elada minimalistlikult, näiteks Steve Jobs olla elanud mingis tagasihoidlikus majas, mis polnud õieti sisustatudki, riides käis ka kogu aeg suht samamoodi oma polosärgis, vaevalt küll, et tal neid ainult üks paar oli, aga erilist varieerimist tal polnud.

Samamoodi ei sõltu ka koonerdamine sellest, kas sa oled rikas või vaene, mõni rikas on nii kooner, et annab vaestele ka silmad ette. Koonerlus on juba rohkem nagu mingi mentaalne häire, minimalism aga pigem teadlik valik ja elustiil, mis samas ei pruugi üldse odav olla, st mitte kõige odavam valik. On küll vähe asju ja lakoonilises stiilis, aga mitte mingi säästuvariant.

Steve oli egotsentrik ja täpselt nii nagu elas tema, pidi elama ka tema naine ja tema tütar, lõpuks ei jätnud tütrele isegi mingit varandust, tütar teenigu ise oma raha. Üldse suhtus ta oma tütresse terve eluaja väga halvasti.

Minimalistlik elamine on midagi muud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka ühed kingad ainult. Üks kleit, ühed kingad, nendega käin igal pool. Pulmas, teatris, matustel. Ka presidendil kätt surumas on õnnestunud käia nendega. Lisaks maailma kõige igavam must seelik.

Igapäevaselt ei kanna kingi, kaks paari teksaseid ja kaks paari tenniseid. Ühed viisakamad, teised pika maa kõndimiseks. Talveks kaks paari saapaid samal põhimõttel.

Minimalism ei ole odav ega koonerdamine. Kui pidevalt samu asju kasutada, kuluvad need kiiresti, peavad olema kalõidtja korralikud. Küll teeb elamise lihtsamaks ja kergemaks.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 263 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?