Esileht Ilu ja tervis Minipillid või Mirena?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Minipillid või Mirena?

Postitas:
Kägu

Küsimus emma-kumma kasutajatele: miks otsustasite just selle või teise kasuks ja kas olete rahul?

Minipillide toimeaineks on desogestreel, Mirenal levonorgestreel – mõlemad on progestiinid ehk teatud sünteetilised naissuguhormoonid. Toime on samuti mõlemal sama. Olen seni kasutanud minipille, aga arstid soovitavad esimese valikuna ikkagi Mirenat. Rõhutavad küll, et erilist vahet pole, aga et ikkagi, nemad soovitavad spiraali. Kas keegi oskab öelda, miks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud nii, et Mirena on lokaalsema mõjuga kui pillid, mis läbivad ju kogu seedeahela ja seega kogu vereringe. Aga vb on see ekslik arusaam. Mirena on kindlasti ka kindlam, pilli võtmise võib ära unustada kogemata. Minul on Mirena, kaebusi pole olnud, paigaldamisega probleeme polnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minipilli toimimiseks tuleb see sisse võtta kindlal ajal iga päev. Tavaliselt unustatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mirena on lokaalsema mõjuga kui pillid, mis läbivad ju kogu seedeahela ja seega kogu vereringe. Aga vb on see ekslik arusaam. Mirena on kindlasti ka kindlam, pilli võtmise võib ära unustada kogemata.

Üksnes lokaalne ei saa Mirena mõju olla, vastasel juhul ei oleks infolehel peatükk, mis räägib koostoimest teiste samaaegselt võetavate ravimitega.

Mis puudutab kasutuskindlust, siis mina näiteks olen minipille võtnud pea 7 aastat ja unustanud pole kordagi. Pakendil on nädalapäevad peale märgitud ja vajadusel saab ju õhtul kontrollida, kas tänase päeva pill on võetud või mitte. Pealegi on infolehele märgitud, et nn eksimisruumi on 12 tundi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Infolehel peaks kirjas olema, et seda 12 tunnist venimist saab lubada 1 kord tsükli jooksul. Kui juhtub tihedamini, ei ole kaitse enam tagatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Infolehel peaks kirjas olema, et seda 12 tunnist venimist saab lubada 1 kord tsükli jooksul. Kui juhtub tihedamini, ei ole kaitse enam tagatud.

No selge see, et keegi meelega seda ei venita, kord aastas ehk juhtub, et paar tundi hiljem võtan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Minipillid või Mirena?