Esileht Pereelu ja suhted minu ämm

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: minu ämm

Postitas:

mul on külm, kalk, väga hoolitsetud ja väga intelligentne ema.  ja mul oli soe, väga siiras, pisike pontsakas, lihtsa jutuga, sebiv ja väga südamlik ämm. hoidis mind väga, tal olid pojad, tütreid mitte. ta oskas teha marineeritud kurke ja marineeritud räimi, nagu ei keegi teine. ma ei küsinud ta käest, kuidas neid teha, sest ma olin tol ajal väga hõivatud oma kolme lapsega. viimased kurgid ja räimed tegi ta kaheksa aastat tagasi. mul oleks nüüd laste kõrvalt, kes on suureks saanud, aega ka retseptidele tähelepanu pöörata, aga enam pole kellegi käest küsida.

loodetavasti teised on olnud targemad kui mina ja on heade, elu kõige tähtsamate  inimeste häid retsepte õigel ajal küsinud, kuni on veel, kellelt küsida.

+21
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas lugu. Armas ja kurb. Aga millegipärast ma usun, et su ämm teadis, kui väga ka sina teda hoidsid. Sellised inimesed oskavad seda näha ja hinnata.

Retseptidest on kahju tõesti, need oleksid mingit järjepidevust ülal hoidnud. Eks siis tuelb seda kuidagi teisiti ülal hoida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tavaliselt vanem põlvkond kirjutas retsepte kusagile vihikusse vms. Tean et minu ema tegi nii, järsku on alles kuskil.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teema on retseptidest, siis ei oska aidata. Kui teema on sellest, et ämm suri ootamatult ja mõndagi jäi ütlemata, siis mine ja ütle talle haual. Kui teema on sellest, et sinu arust ema ei hooli, siis … ema alati hoolib. Kalkus ja tuimus vaid tundub sulle. See võib olla tema enesekaitse. Mine ja uuri, kuni ta olemas on.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kas te emana tunnete et te ei hooli oma lapsest?
Lapsed küll räägivad et mõni või nende ema ei hooli. Aga kuidas te emana tunnete? Kas teate mõnda ema kes ütleb või tunneb et ei hooligi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämm oskas teha suurepärast kanaliha purgis. Mul pole selle jaoks paremat sõna. Rasv, see silmnähtav eemaldatud. Kanaliha, tarrend, hea praekartuli juurde võtta ja võileivale panna. Nahk ka maas, sest nahka tahaks ikka krõbedat.

Küsisin mitu korda, et kuidas sa seda teed. Vastus oli alati, ja neid kordi oli 6-7, stiilis: pane see loorber ja suhkrut ka ja no siis pane purki ja no kaaneta ära ja valmis.

Ega kõik inimesed ei ole retseptimeistrid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 17:35; 16.07 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ema alati hoolib

Ega ikka ei hooli küll. Äärmiselt eluvõõras ja naiivne arvamus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kas te emana tunnete et te ei hooli oma lapsest?

Lapsed küll räägivad et mõni või nende ema ei hooli. Aga kuidas te emana tunnete? Kas teate mõnda ema kes ütleb või tunneb et ei hooligi?

Tean ikka. Kaks tulevad kohe meelde.

Kui tütar oli 27-28, siis ema abiellus uuesti (enne oli kaua lesk) ja kolis teise riiki. Tütar väga solvunud, et ema ei aita teda enam rahaliselt ja “vanas eas” st umbes 48-aastasena “läheb mingi vanamehe litsiks”. Ja et “selle asemel, et vanurina ringi keppida, võiks mu lapsi hoida “. Ema ostis tütrele kesklinnas kahetoalise ja oma kolmetoalise müüs maha ning jättis raha muidugi endale. FB sõnumid, SMSid, postitused, valejutud suguvõsas. “Pool sellest tema korteri rahast on minu!” Üks korralikumaid naisi on see ema, keda ma tean, arvan teadvat, et see uus abikaasa oli teine mees ta elus üldse. Ema kannatas seda mõned aastad, aga siis lõi käega. Keeras kogu suhtluse kinni. Eks ta südames ikka vast hoolib, aga ikka siiber sai tal ka kapitaalselt. Praegu on see uus abielu mingi 11 aastat vana ja see tütar, nüüd juba 40 kanti, kaebleb suguvõsas ikka, et tema ema läks välismaale ja ei aita tal isegi aknaid pesta.

Teine lugu on sellest, et noormees varastas oma vanaema tagant raha. Vanuses 25 midagi hakkas. Ilmselt kas mingi narko vms. Ja andis lõpuks vanaemale tappa. Ema seepeale proovis veel midagi aidata, maksis kümnetes tuhandetes tema võlg, aga lõpuks lõi käega ja et poeg ta kaelal ei istuks, kolis koos vanaemaga minema ja muutis lausa nime. Mahajäänud korteri jõi/mängis/süstis poeg mõne aastaga maha. See ema isegi enam ei muretse. Tal kama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 17:35; 16.07 13:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted minu ämm