Esileht Pereelu ja suhted Minu ema – mida teha?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Minu ema – mida teha?

Postitas:

Mu ema on 76 aastat vana ja väga haige (vähk, süda ja muudki). Hoolimata sellest on ta siiani täie rinnaga elanud – teeb palgatööd (projektid, mitte igapäevaselt), teater, kontsert, väljasõidud, pikad jalutuskäigud, loeb, hoiab lapsi jne.
Ta on väljendanud oma soovi, et ei sooviks vinduda haiglas või hooldekodus. Nähes ämma kohutavat vegeteerimist vanadekodus 7 aastat, saan temast aru.
Täna käisime jälle kogu perega koos väljas – ema tuli vaatama lapselapse sprodivõistlust õues. Tema seisukord oli aga ehmatavalt vilets – vaevu liikus, kordas oma juttu pidevalt, kippus tasakaalu kaotama.
Ema elab eraldi, aga meile üsna lähedal. Nüüd olen suures mures. Ilmselt oleksin pidanud talle kiirabi kutsuma. Siis oleks ta tõenäoliselt haiglasse viidud. Ema aga lausa põgenes meie eest koju ära, ilmselt soovis just sellist asjade käiku vältida.
Kardan, et äkki on ema homseks hoopis surnud? Samas ta just seda tahakski – et elu lõppeks väärikalt, ei jääks vinduma. Aga mina hakkaksin ikka end süüdistama, miks ma midagi ei teinud…

millekshaigla?? haigla siis,kui enam mitte kuidigi ta hakkama ei saa aga ta ju saab. kanep…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal on süda ja hoiab lapsi…

Mina poleks oma ema üksi jätnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 03:55; 04.12 04:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni

Jah, just – mõni. Seega üldistus ei päde. Pealegi – seleta, mis on vahet, kas on see vana ema 300 km kaugusel Saare- või Võrumaal, või on laps Soomes ning ema Eestis?

Sest mõni peab siiamaani laevapileteid kalliks ja lähivälismaalt tulekut kulukaks. Uskumatu, aga tõsi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 03:55; 04.12 04:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest mõni peab siiamaani laevapileteid kalliks ja lähivälismaalt tulekut kulukaks. Uskumatu, aga tõsi!

Edasi-tagasi laevapilet Tallinn-Helsingi maksab umbes 30 eurot. Edasi-tagasi bussipilet Tallinn-Tartu maksab umbes 24 eurot. Tohutu vahe küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 22:59; 02.12 23:35; 03.12 01:10; 04.12 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirabi kutsumine ei ole kohustus ja inimestel on alati õigus ravist keelduda (v.a neil, kes on alaealised või eestkoste all teovõimetuks tunnistamise tõttu).

Ma mõistan, et Sinu dilemma on tohutu, aga üle ema soovi Sa ikkagi minna ei tohiks. Kui ema kustub haiglas tilguti otsas pikalt vindudes, kas Sul poleks hiljem siis sedapidi süümekaid, et võtsid temalt ära need viimased ajad omas kodus.

Paku talle pigem kindlustunnet, et Sa austad tema soove, siis ta ehk julgeb oma olukorda avameelsemalt kirjeldada ja ehk saaksid tema olemist kuidagi kergendada. Meil tahetakse surma vältida (edasi lükata) või anda see haiglapersonalile tegelemiseks. Aga nemad on ikkagi võõrad surija ümber. Kas poleks ilus surm, kui saad seda teha oma kodus oma armsate juuresolekul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises olukorras, kui ema on väga-väga haige ja minek suhteliselt lähemal ajal on kindel, kui tal on silmnähtavalt halb, aga ta ei taha kiirabi – mõtle selle peale, kuidas sa ise surra tahaksid. Kiirabi ei ole vaja mitte emal, vaid sinul oma südametunnistuse rahustamiseks. Kiirabi oleks vastu ema tahet mõtet kutsuda siis, kui tõesti oleks alust arvata, et see lisab elule aasta(id). Aga antud juhul ei lisa ju. Kas sina tahaksid surra oma kodus oma voodis või kõleda haigla kõledas intensiivraviosakonnas ihualasti (sest intensiivis ollakse alasti) voolikute ja tilgutite külge aheldatuna?

See on ju vist lausa ebaseaduslik, kui oled koos järsult halvenenud tervisega inimesega (insulti kahtlustasin) ja ei kutsu talle kiirabi? Abitusse seisundisse jätmine?
Aga täna oli emal parem, käisime koos pojale ülikonda ostmas (vanaema kingib jõuludeks, aga esinemiseks on juba varem vaja).
See häirenupu mõte on küll hea, aitäh!
Vähki hetkel pole, just läbis põhjaliku kontrolli. Aga rohked ravikuurid ja operatsioonid on kogu organismi, närvisüsteemi sealhulgas, tublisti kahjustanud.

Sellele postitusele on käod pannud praeguse seisuga 8 hukkamõistvat hinnangut.
Kui idioodiks või kui kurjaks ja õelaks saab minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Minu ema – mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.