Esileht Väikelaps minu emme lubab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: minu emme lubab

Postitas:

Kuidas peaks reageerima, kui hoiad last ja keelad teda ja ta vastab, et minu emme lubab. Minu kodu minu reeglid ja isegi kui on lapse oma kodu ja mina teda hoian, peab ta ikka tegema nii nagu mina ütlen. Aga kui ei tee või keeldu ei kuula? Kas teile on vastuvõetav, kui hoidja paneb lapse nurka või pahandab temaga?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Muidugi ei ole aktsepteeritav, et hoidja paneb lapse nurka. Sest ma ise ei ole mitte kunagi pannud oma kolme last nurka. See ei ole kasvatus. Kui saan teada (ja ilmselt saan, laps ju ütleb), siis oleks viimane päev hoida.
Ootaksin, et kui mingis teemas on hoidjal lapsega selline konflikt, siis räägitakse mulle ka ja aitan lahendada. Hoidja peaks lapsele ütlema, et arutame seda emaga. Seni seda asja ei saa või seda tegevust ei tee. Kui laps ei kuula, siis seda enam oleks vaja lapsevanemal sekkuda. Oleneb ka tegevusest. Kui laps tahab teha midagi ohtlikku, siis hoidja peaks muidugi eemaldama ta sellelt tegevuselt. Mõnikord võib ka laps lihtsalt udu ajada, et ema lubas midagi teha.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 19:38; 18.09 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks reageerima, kui hoiad last ja keelad teda ja ta vastab, et minu emme lubab. Minu kodu minu reeglid ja isegi kui on lapse oma kodu ja mina teda hoian, peab ta ikka tegema nii nagu mina ütlen. Aga kui ei tee või keeldu ei kuula? Kas teile on vastuvõetav, kui hoidja paneb lapse nurka või pahandab temaga?

Pead ikka lapsevanemaga need reeglid läbi arutama. Samas tihti pole vajagi last karistada, piisab sellest kui oled ise konkreetne, kükitad lapse kõrgusele, vajadusel võtad ka käest kinni, vaatad lapsele silma ja ütled, palun lõpeta ära.
Kui ikka kipub provotseerima, et sina pole mu ema või ema lubab jne, siis pead ikka arutama, millised reeglid selles peres kehtivad ja millist käitumist, reageerimist sinult oodatakse.
Mingitel juhtudel ma aktsepteerin küll, et hoidja mu last nurka paneb, kuid see peab olema enne kokkulepitud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleksin, et aga helistame siis emmele ja küsime.
Kuni emmet kätte ei saa, seni ei luba, sest MINA ei luba. Kui emme lubab, siis luban.
Olenevalt hoidjast võiksin aktsepteerida ka n-ö nurkapanemist, aga see eeldaks väga-väga suurt usaldust hoidja vastu ning muidugi vastavat eelnevat kokkulepet temaga. Toolile, trepile vms kohta rahunema lubaksin lapse küll panna, aga eldaksin siiski üldiselt toetavat suhtumist lapsesse ka juhul, kui ta karistust vajab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoidku taevas sind nurka panemise eest. Siit loetu põhjal tehakse draamat sellest, et kui laps jäetakse üksi WC-sse käsi pesema või õpetatakse viisakalt käituma (vabandama).

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 21:19; 19.09 07:29; 19.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis asjad need on, mida laps peab tegema nii, nagu sina ütled. Mina võtaks terve mõistusega, silmas pidades lapse tervist ja ohutust, ja hiljem täpsustaks emalt üle. Aga seni, kuni ei tea, ma eeldaks, et sa oma reeglitega ikkagi üle ei pingutaks. Nurka panek on meie kodus ja üleüldse meie lastega keelatud, ükskõik, kes lapsi hoiab, see on vaimne vägivald (selle asemel, et lapsega tegeleda, temaga rääkida, sa saadad lapse nurka viha koguma). Ja üleüldse, karistamine ei ole hoidja asi, sellega tegeleb (vajadusel) ikka lapsevanem.

Seega meil aitaks sulle vastata see, kui me teaks, mida sa täpsemalt simas pead, too näiteks mõni olukord.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.09 07:17; 18.09 07:37; 18.09 08:18; 18.09 08:48; 18.09 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul läheks laps otse nurka, ainult selle ütluse eest. Emme-issi on lapsele järelikult selgeks teinud, et ainult ne de sõna loeb ja teised inimesd on ignoreerimiseks. Viimane aeg ümberõpetamiseks.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 07:28; 18.09 10:25; 18.09 19:41; 19.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul läheks laps otse nurka, ainult selle ütluse eest. Emme-issi on lapsele järelikult selgeks teinud, et ainult ne de sõna loeb ja teised inimesd on ignoreerimiseks. Viimane aeg ümberõpetamiseks.

No mis asja? Kui hoidja näiteks käsib taldriku lõpuni tühjaks süüa (ja laps pole endale ise tõstnud), siis siin ei ole küll hoidja asi ümber õpetada, et nii peab, söö või oksenda, aga minu sõna maksab.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.09 07:17; 18.09 07:37; 18.09 08:18; 18.09 08:48; 18.09 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne lapse hoidmist tuleks kasvatusmeetodid ja põhilised käitumisreeglid läbi rääkida. Samas on päris naljakas, et esimese hoidja puhul tehakse igast asjast draama, aga pärast lasteaias ja koolis toimub jumal teab mis. Meil pandi lapsed mittemagamise eest nurka ja mitte samasse ruumi, vaid pimedasse koridori. Lugupeetud staažikatel õpetajatel oli muidki vahvaid nippe, mida kasutati, seega lapsel oleks hea harjuda, et erinevates kohtades võivad olla ka erinevad reeglid.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:05; 18.09 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme vanematega olulised teemal kohe alguses läbi rääkinud. Ka kasvatuspõhimõtted ja karistamise lubatavus ja viisid on läbi räägitud. Kuna meie põhimõtted ja reeglid on piisavalt sarnased, siis käitun lihtsalt nii, nagu käituksin oma lastega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:18; 19.09 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne lapse hoidmist tuleks kasvatusmeetodid ja põhilised käitumisreeglid läbi rääkida. Samas on päris naljakas, et esimese hoidja puhul tehakse igast asjast draama, aga pärast lasteaias ja koolis toimub jumal teab mis. Meil pandi lapsed mittemagamise eest nurka ja mitte samasse ruumi, vaid pimedasse koridori. Lugupeetud staažikatel õpetajatel oli muidki vahvaid nippe, mida kasutati, seega lapsel oleks hea harjuda, et erinevates kohtades võivad olla ka erinevad reeglid.

Ei või ka lasteaias ja koolis Jumal teab mis toimuda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.09 07:17; 18.09 07:37; 18.09 08:18; 18.09 08:48; 18.09 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps nt peale seda, kui teda palutaks enda mänguasjad ära koristada jalaga lööb, veel keelamise järgi sülitab.
Kiusab teadlikult väiksemat õde/venda või kodulooma ja jätkab provotseerimist ka peale keelamist.
Mis sellistel juhtudel siis hoidja tegema peab?
OOtama ära ema, sest ainult vanem võib karistada?
Helistavad kõik emale ja küsivad iga säärase juhtumi korral mida teha!
Lihtsalt rääkima lapsega, kes samal ajal jätkab teiste löömist ja kiusamist.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:38; 18.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps nt peale seda, kui teda palutaks enda mänguasjad ära koristada jalaga lööb, veel keelamise järgi sülitab.

Kiusab teadlikult väiksemat õde/venda või kodulooma ja jätkab provotseerimist ka peale keelamist.

Mis sellistel juhtudel siis hoidja tegema peab?

OOtama ära ema, sest ainult vanem võib karistada?

Helistavad kõik emale ja küsivad iga säärase juhtumi korral mida teha!

Lihtsalt rääkima lapsega, kes samal ajal jätkab teiste löömist ja kiusamist.

Eemaldad lapse sellest olukorrast, loomulikult! Räägid ja seletad, muidugi. Aga nurka ei panda, vitsa ei anta! Kui ema või isa on lapse selliseks lasknud kasvada, et kodus sülitab või jalaga lööb, loomi kiusab vms, siis tuleb vanemaga tema koju jõudes tõsine vestlus, et kuidas tema olukorda näeb ja kuidas ema soovib, et tema lapsega sellisel puhul hoidja käituma peaks, sest see ei ole tavapärane käitumine ja midagi on tarvis ette võtta või muuta. Helistama ei pea, kui tegemist ei ole just erakorralise olukorraga mis vajaks erakorralist vanema sekkumist. Kui vanem seejärel leiab, et probleemi ei ole, siis mina isiklikult sellist last ei hoiaks, sest meie kasvatus- ja käitumispõhimõtted ei ühti selle pere omadega, sama ka siis, kui ema ütlebki, et anna vitsa või vii nurka.

Mida vägivald hoidja poolt lapsele õpetab? Et kui sina minu tahtmist ei tee, siis loeb füüsiliselt tugevama õigus? Laps teebki ju juba seda sama!

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.09 07:17; 18.09 07:37; 18.09 08:18; 18.09 08:48; 18.09 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul läheks laps otse nurka, ainult selle ütluse eest. Emme-issi on lapsele järelikult selgeks teinud, et ainult ne de sõna loeb ja teised inimesd on ignoreerimiseks. Viimane aeg ümberõpetamiseks.

Sa oled hoidja? Selle asmeel, et lapsele seletada, et kui mina hoian, siis minu lubamine loeb ja kui oled koos emmega, siis teedki seda, mida emme lubab. MINA ei luba praegu. Kõige selle harimise jätad tegemata ja kamandad nurka, laps ei saa arugi, mille eest ja mis juhtus, ammugi ei saa ta sellest mingit õppetundi, mida seletamine just oleks andnud- igas kodus on oma reeglid ja mõnikord/igal pool/ iga kord ei saa kõike teha, isegi kui emme omas kodus lubab.
Sel juhul oled sa küll üüratult küündimatu hoidja.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma hoidja peaks olema? Kas sa arvad, et sellised “minu emme lubab” lapsed mujal teisiti käituvad? Neid tuleb igal pool kasvatada. Eile nt üks lapsuke loopis saiakesi riiulist maha. Ema ei öelnud mitte midagi. Absoluutselt mitte midagi. Mina röögatasim, et mida kuradit sa enda arust teed?? Tagajärg? Emme haaras lapse sülle ja jooksis ära. JOOKSIS ära. Saiad jäid maha vedelema. Ms ei tea, kas pandi uuesti riiulisse…
Aga emme ju lubas.
Iga jumal päev tuleb selliseid kasvatada.
Ning ei, mul pole probleemiks kasutada lapse peal sõna kurat või muud ebatsensuurset. Ei ole lspsel õigust olla mölakas ainuüksi sellepärast, et ta on laps.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 07:28; 18.09 10:25; 18.09 19:41; 19.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma hoidja peaks olema? Kas sa arvad, et sellised “minu emme lubab” lapsed mujal teisiti käituvad? Neid tuleb igal pool kasvatada. Eile nt üks lapsuke loopis saiakesi riiulist maha. Ema ei öelnud mitte midagi. Absoluutselt mitte midagi. Mina röögatasim, et mida kuradit sa enda arust teed?? Tagajärg? Emme haaras lapse sülle ja jooksis ära. JOOKSIS ära. Saiad jäid maha vedelema. Ms ei tea, kas pandi uuesti riiulisse…

Aga emme ju lubas.

Iga jumal päev tuleb selliseid kasvatada.

Ning ei, mul pole probleemiks kasutada lapse peal sõna kurat või muud ebatsensuurset. Ei ole lspsel õigust olla mölakas ainuüksi sellepärast, et ta on laps.

Justnimelt, tulebki sekkuda, aga sõnadega, mitte et lähed ja paned selle sama saiaga lapsele vastu pead.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.09 07:17; 18.09 07:37; 18.09 08:18; 18.09 08:48; 18.09 10:27;
To report this post you need to login first.

Kui laps nt peale seda, kui teda palutaks enda mänguasjad ära koristada jalaga lööb, veel keelamise järgi sülitab.

Kiusab teadlikult väiksemat õde/venda või kodulooma ja jätkab provotseerimist ka peale keelamist.

Mis sellistel juhtudel siis hoidja tegema peab?

OOtama ära ema, sest ainult vanem võib karistada?

Helistavad kõik emale ja küsivad iga säärase juhtumi korral mida teha!

Lihtsalt rääkima lapsega, kes samal ajal jätkab teiste löömist ja kiusamist.

Oled hoidja? Kas Sul endal on lapsi? Ei ole? Sel juhul palun ära tegutse lapsehoidjana.
Siit ju karjub vastu lapse tähelepanuvajadus, tähelepanu puudus, armastuse puudus, võimalik ka, et armukadedus. Väikese vanusevahega vanema lapse tüüpiline käitumine. Ma arvan, et see laps igatseb väga oma ema tähelepanu ja kõik ülejäänu tuleeneb sellest. Karistamisega Sa ei paranda asja ära, pead leidma võimaluse, kuidas võita lapse usaldus. Või siis räägi ausalt vanematele, et Sa pole valmis lapsi hoidma.
Kui Sa ei tea, mida teha, siis tuleb natukene õppida seda asja enne, kui hakata lapsi hoidma. Ja siinkohal vist ei olegi mõistlik hakata jagama nõuandeid ümbersõnastamisest, lapse tasandile laskumisest, positiivsete sõnumite andmisest.
Ainult üks märkus esilagu – mitte ei palu koristada mänguasju ära vaid koristate koos. Mida vähem kasutad käskivat kõneviisi, seda parem.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 19:38; 18.09 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei või ka lasteaias ja koolis Jumal teab mis toimuda!

Võib või ei või, aga toimub. Sa ei saa sellest teadagi ja kui lähed kaebama, ei juhtu ka midagi, sest õpetajaid lihtsalt pole ja tööl hoitakse ka neid, kes selleks ilmselgelt väga ei sobi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:05; 18.09 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on hoidja kodu, siis on hoidja reeglid. Meie kodus meie reeglid – lapsel ikka väga raske, kui oma kodus järsku mingi võõras hakkab regeleid muutma. Järgmine kord vastab emmele – aga hoidja lubas!

Mina arutan olulised asjad läbi. näitek sluban lapsel võtta sahtlist kõrrepaki ja kõrtega mängida – see ei ole nii elementaarne, et selline ais on lubatud ja muidugi ma juhin tähelepanu eelnevalt, et see on ok.

Sama karisatustega. Ütlengi, kuidas ma käitun, kui laps on sihilikult sõnakuulmatu. Meie kodus on paratamatult nurka panemine käsile võetud, sest 4aastasele lapsel epole rääkimine mõjunud, ja kui hakkas juba rääkimise peale keelt näitama – siis tuligi nurkapanemine teemaks. Need rääkimisele allujad on ikka veidi tagasihoidlikuma iseloomuga lapsed – ma olen näinud ühe tuttava pealt, kellele on ka selline koleerik-laps ja kasutab ka ainult rääkimise metoodikat ja 5-aastane laps ikka veel lööb mänguhoos teisi, trügib liumäel, lükkab alla jne, natuke liiga vana selle jaoks – aga kui kurja häält ie ole tehtud, karistatud pole, on ainult “peegeldatud” siis ongi tulemus käes rääkimisest.

muide, ega su laps mingit erilist traumat ei saa, kui korra on nurgas. Ei tasu nüüd ette kujutad aja karta igasugust karistamist. Enamusel meist, kes on kasvanud lausa füüsilise karistuse ajal, ei ole saanud mingeid traumasid. Nurka panemine, rahunemistoolid, oma tuppa satamine jmt on ikka köömes selle kõrval, kuidas mind ja minu eakaaslasi kasvatati, meie vanematest veel rääkimata…

Ja kui laps ikka on üleannetu, ei kuul ahoidja sõna, siis tuleb ikka esmalt ise peeglisse vaadata, mitte hoidjat süüdistada. Miks peab hoidja lapse nurka panema? äkki oled sina hoopis halvasti kasvatanud last, mitte ei ole hoidja paha?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 10:59; 19.09 11:52; 19.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks lapsed on ka kavalad. Minu ämm hoiab sageli minu lapsi haigustest taastumise perioodidel.
On päris hämmastav, mida kõike minu laste sõnul neil kodus teha lubatakse või teha ei kästa. Minu laste sõnul ei pea kodus õuest tuppa tulles kunagi käsi pesema, kodus võib vaadata hommik otsa multikaid, kodus võib vahel pesemata hammastega magama minna jne. Ma isegi tean, kust see alguse sai. Üks ühekorra ütles, et kodus võib peale sööki koguni kolm kommi võtta ning kuna vanaema sinisilmselt uskus (või tahtis lihtsalt hea vanaema olla), siis lapsed üritavad igasugustes olukordades seeläbi enda soovitut saavutada. Mitte et vanaema alati usuks, aga kahtlemata läheb neil see mõningates olukordades läbi ja see omakorda soodustab uute “kodus tohib” teemadega lagedale tulemist.

Meil näiteks on kokkulepe, et vanaema ei pea lubama kõike, mis on kodus lubatud. Näiteks mänguväljakul teatud kõrgustesse ronimist vanaema ei luba, aga minu või isaga võivad nad sellest piirist kõrgemale ronida.

Karistamine lihtsalt karistamise pärast ei ole minu meelest õige, aga nurka rahunema saata võib küll. Last nurka saata sõnumiga, sa käitusid pahasti, mine seisa nüüd nurgas, ma ei luba. Aga kui üks laps järjekindlalt teisele liiga teeb, siis on ok viia laps nurka ja ütelda, et istu ja rahune ning kui oled jälle valmis meiega kenasti mängima, siis tule meie juurde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoidku taevas sind nurka panemise eest. Siit loetu põhjal tehakse draamat sellest, et kui laps jäetakse üksi WC-sse käsi pesema või õpetatakse viisakalt käituma (vabandama).

Ole nüüd, siin Perekoolis peetakse igati normaalseks lapse peksmist, tutistamist ja muud moodi alandamist. Nurk panemine või lapse üksijätmine on nii tavaline, et seda ei peeta mingiks karistusekse.
Selle pideva alandamise tagajärg ilmselt ongi see, et laps küsib- palun vabandust, kas ma tohin süüa.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurka panek on meie kodus ja üleüldse meie lastega keelatud, ükskõik, kes lapsi hoiab, see on vaimne vägivald (selle asemel, et lapsega tegeleda, temaga rääkida, sa saadad lapse nurka viha koguma). Ja üleüldse, karistamine ei ole hoidja asi, sellega tegeleb (vajadusel) ikka lapsevanem.

Situatsioon tuleb ikka kohe lahendada, mitte siis kui lapsevanem ükskord õhtul kohale jõuab ja laps enam ei mäletagi, mida ta tegi ja miks ta tegi.

Kuidas nurka panemine erineb toolile või teise tuppa järelemõtlema saatmisest?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult kindlasti arvan, et mitte enda last ei ole ühelgi täiskasvanul õigus kasvatada. Kui sulle on usaldatud lapsehoidmise amet, on lapse nurkapanek kindlasti just usalduse kuritarvitamine. Vanem üldjuhul annab oma lapse hoida ikka inimesele, kes tundub talle sümpaatne. Kui laps väidab, et emme lubas või issi ütles, maksab see üle küsida kas ikka on nii. Mitte hakata ise distsiplineerima, sest sina ei tunne tegelikult seda last ja võid oma arvates õiglasi võtteid kasutades (nagu tegi sinu ema sinu lapsepõlves) ära rikkuda noore inimese sisemise tasakaalu. Toon siinkohal näite. Käisime lapsega kaltsukas, laps ajas ümber mõned riidepuud. Müüja, selle asemel, et olla sõbralik, pöörduda minu kui ema poole, karjus kurja häälega mu lapse peale “ära teeeeeee niiiiiiiii!!!” üle terve poe. Seda kuulsid ka teised kaltsuka külastajad. Sel hetkel nägin kuidas mu laps ehmatas, automaatselt tõmbasin kaitsesse ja asusin maimukest lohutama. See on vanemlik refleks. Oleks see müüja olnud sõbralik öelnud lapsele naljaga pooleks hei ära võta neid riidepuid, oleks teine asi olnud. Kindlasti ei maksa korrale kutsuda sulle sisuliselt tundmatut last kui just elu ja tervis pole ohus. Antud juhul polnud. Müüja reageeris üle, võib olla vihkab lapsi. Mina asusin oma last kaitsma.

Sa võid endamisi mõelda, miks sa ei või? Sest see pole sinu kohus ega asi. Sa ei paranda ühiskonda, sa hoiad kellegi last kuni see keegi tuleb töölt ja võtab oma maimu üle. Hoidmine ja kasvatamine on erinevad asjad. Kui ma oma lapselt kuuleksin mingist nurkapanekust või kusagile istuma panekust, oleks see selge usalduse kaotus. Mu laps lihtsalt ei teeks iial midagi nii ränka, et selliselt läheneda lubaksin probleemile. Kui nurka panek on sinu meede, arvan, et oled vale ala valinud.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 19:07; 19.09 10:17; 19.09 12:34; 19.09 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa vabandasid ja tõstid riidepuud tagasi? Palusid lapsel vabsndada? Nagu viisakas hästikasvatatud inimene?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 07:28; 18.09 10:25; 18.09 19:41; 19.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult kindlasti arvan, et mitte enda last ei ole ühelgi täiskasvanul õigus kasvatada. Kui sulle on usaldatud lapsehoidmise amet, on lapse nurkapanek kindlasti just usalduse kuritarvitamine. Vanem üldjuhul annab oma lapse hoida ikka inimesele, kes tundub talle sümpaatne. Kui laps väidab, et emme lubas või issi ütles, maksab see üle küsida kas ikka on nii. Mitte hakata ise distsiplineerima, sest sina ei tunne tegelikult seda last ja võid oma arvates õiglasi võtteid kasutades (nagu tegi sinu ema sinu lapsepõlves) ära rikkuda noore inimese sisemise tasakaalu. Toon siinkohal näite. Käisime lapsega kaltsukas, laps ajas ümber mõned riidepuud. Müüja, selle asemel, et olla sõbralik, pöörduda minu kui ema poole, karjus kurja häälega mu lapse peale “ära teeeeeee niiiiiiiii!!!” üle terve poe. Seda kuulsid ka teised kaltsuka külastajad. Sel hetkel nägin kuidas mu laps ehmatas, automaatselt tõmbasin kaitsesse ja asusin maimukest lohutama. See on vanemlik refleks. Oleks see müüja olnud sõbralik öelnud lapsele naljaga pooleks hei ära võta neid riidepuid, oleks teine asi olnud. Kindlasti ei maksa korrale kutsuda sulle sisuliselt tundmatut last kui just elu ja tervis pole ohus. Antud juhul polnud. Müüja reageeris üle, võib olla vihkab lapsi. Mina asusin oma last kaitsma.

Sa võid endamisi mõelda, miks sa ei või? Sest see pole sinu kohus ega asi. Sa ei paranda ühiskonda, sa hoiad kellegi last kuni see keegi tuleb töölt ja võtab oma maimu üle. Hoidmine ja kasvatamine on erinevad asjad. Kui ma oma lapselt kuuleksin mingist nurkapanekust või kusagile istuma panekust, oleks see selge usalduse kaotus. Mu laps lihtsalt ei teeks iial midagi nii ränka, et selliselt läheneda lubaksin probleemile. Kui nurka panek on sinu meede, arvan, et oled vale ala valinud.

Laps ei ole SINU isiklik omand ja ka teised inimesed ei ole SINU isiklik omand, et SINA otsustad, kuidas keegi võib ja peab suhtlema. Me ei saa kontrollida teiste inimeste käitumist, kuid saame kontrollida, et me ise või meie laps ei häiriks teisi inimesi. Riidepuude mahatõmbamine on täielik kasvatamatus ja sul oleks pidanud olema piinlik, et sinu laps nii käitus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult kindlasti arvan, et mitte enda last ei ole ühelgi täiskasvanul õigus kasvatada. Kui sulle on usaldatud lapsehoidmise amet, on lapse nurkapanek kindlasti just usalduse kuritarvitamine. Vanem üldjuhul annab oma lapse hoida ikka inimesele, kes tundub talle sümpaatne. Kui laps väidab, et emme lubas või issi ütles, maksab see üle küsida kas ikka on nii. Mitte hakata ise distsiplineerima, sest sina ei tunne tegelikult seda last ja võid oma arvates õiglasi võtteid kasutades (nagu tegi sinu ema sinu lapsepõlves) ära rikkuda noore inimese sisemise tasakaalu. Toon siinkohal näite. Käisime lapsega kaltsukas, laps ajas ümber mõned riidepuud. Müüja, selle asemel, et olla sõbralik, pöörduda minu kui ema poole, karjus kurja häälega mu lapse peale “ära teeeeeee niiiiiiiii!!!” üle terve poe. Seda kuulsid ka teised kaltsuka külastajad. Sel hetkel nägin kuidas mu laps ehmatas, automaatselt tõmbasin kaitsesse ja asusin maimukest lohutama. See on vanemlik refleks. Oleks see müüja olnud sõbralik öelnud lapsele naljaga pooleks hei ära võta neid riidepuid, oleks teine asi olnud. Kindlasti ei maksa korrale kutsuda sulle sisuliselt tundmatut last kui just elu ja tervis pole ohus. Antud juhul polnud. Müüja reageeris üle, võib olla vihkab lapsi. Mina asusin oma last kaitsma.

Sa võid endamisi mõelda, miks sa ei või? Sest see pole sinu kohus ega asi. Sa ei paranda ühiskonda, sa hoiad kellegi last kuni see keegi tuleb töölt ja võtab oma maimu üle. Hoidmine ja kasvatamine on erinevad asjad. Kui ma oma lapselt kuuleksin mingist nurkapanekust või kusagile istuma panekust, oleks see selge usalduse kaotus. Mu laps lihtsalt ei teeks iial midagi nii ränka, et selliselt läheneda lubaksin probleemile. Kui nurka panek on sinu meede, arvan, et oled vale ala valinud.

Laps ajas maha mõned riidepuud ja sina sellele ei reageerinud. Seda pidi tegema müüja, kes nägi, et laps üksi laamendab keset poodi. Mina hakkaks ka karjuma lapse peale, eriti, kui näha on, et see tegevus jätkub. Palun ära tule sellise lapsega siis avalikku kohta. Hoia oma laps nelja seina vahel, ja kasvata! Aga, kui laps avalikku ruumi tuleb peab ta alluma mingitele reeglitele. Täna laamendab kaltsukas, homme tõmbab mõnes toidupoes pudelid riiulitelt, aga keelata keegi ei tohi!

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:38; 18.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps nt peale seda, kui teda palutaks enda mänguasjad ära koristada jalaga lööb, veel keelamise järgi sülitab.

Kiusab teadlikult väiksemat õde/venda või kodulooma ja jätkab provotseerimist ka peale keelamist.

Mis sellistel juhtudel siis hoidja tegema peab?

OOtama ära ema, sest ainult vanem võib karistada?

Helistavad kõik emale ja küsivad iga säärase juhtumi korral mida teha!

Lihtsalt rääkima lapsega, kes samal ajal jätkab teiste löömist ja kiusamist.

Eemaldad lapse sellest olukorrast, loomulikult! Räägid ja seletad, muidugi. Aga nurka ei panda, vitsa ei anta! Kui ema või isa on lapse selliseks lasknud kasvada, et kodus sülitab või jalaga lööb, loomi kiusab vms, siis tuleb vanemaga tema koju jõudes tõsine vestlus, et kuidas tema olukorda näeb ja kuidas ema soovib, et tema lapsega sellisel puhul hoidja käituma peaks, sest see ei ole tavapärane käitumine ja midagi on tarvis ette võtta või muuta. Helistama ei pea, kui tegemist ei ole just erakorralise olukorraga mis vajaks erakorralist vanema sekkumist. Kui vanem seejärel leiab, et probleemi ei ole, siis mina isiklikult sellist last ei hoiaks, sest meie kasvatus- ja käitumispõhimõtted ei ühti selle pere omadega, sama ka siis, kui ema ütlebki, et anna vitsa või vii nurka.

Mida vägivald hoidja poolt lapsele õpetab? Et kui sina minu tahtmist ei tee, siis loeb füüsiliselt tugevama õigus? Laps teebki ju juba seda sama!

Mina käituksin täpselt samamoodi. Kui vanemad miskit normaalset selle peale ei kosta(st, et selline asi ongi lubatud seal peres), siis sellist last ma enam nõus hoidma poleks.
Ja eks oleneb ka, kelle lapsi hoitakse. Kas mõne lähedase või võõraid. Mina õnneks tuttavate laste nö keeldusi ja kasvatusmeetodeid enamvähem tean(mis lubatud, mis mitte) ja oskan ka lastele siis öelda, et ma tean(su emme ise ütles), et sellist asja sinu emme ei lubaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 00:45; 19.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult kindlasti arvan, et mitte enda last ei ole ühelgi täiskasvanul õigus kasvatada. Kui sulle on usaldatud lapsehoidmise amet, on lapse nurkapanek kindlasti just usalduse kuritarvitamine. Vanem üldjuhul annab oma lapse hoida ikka inimesele, kes tundub talle sümpaatne. Kui laps väidab, et emme lubas või issi ütles, maksab see üle küsida kas ikka on nii. Mitte hakata ise distsiplineerima, sest sina ei tunne tegelikult seda last ja võid oma arvates õiglasi võtteid kasutades (nagu tegi sinu ema sinu lapsepõlves) ära rikkuda noore inimese sisemise tasakaalu. Toon siinkohal näite. Käisime lapsega kaltsukas, laps ajas ümber mõned riidepuud. Müüja, selle asemel, et olla sõbralik, pöörduda minu kui ema poole, karjus kurja häälega mu lapse peale “ära teeeeeee niiiiiiiii!!!” üle terve poe. Seda kuulsid ka teised kaltsuka külastajad. Sel hetkel nägin kuidas mu laps ehmatas, automaatselt tõmbasin kaitsesse ja asusin maimukest lohutama. See on vanemlik refleks. Oleks see müüja olnud sõbralik öelnud lapsele naljaga pooleks hei ära võta neid riidepuid, oleks teine asi olnud. Kindlasti ei maksa korrale kutsuda sulle sisuliselt tundmatut last kui just elu ja tervis pole ohus. Antud juhul polnud. Müüja reageeris üle, võib olla vihkab lapsi. Mina asusin oma last kaitsma.

Sa võid endamisi mõelda, miks sa ei või? Sest see pole sinu kohus ega asi. Sa ei paranda ühiskonda, sa hoiad kellegi last kuni see keegi tuleb töölt ja võtab oma maimu üle. Hoidmine ja kasvatamine on erinevad asjad. Kui ma oma lapselt kuuleksin mingist nurkapanekust või kusagile istuma panekust, oleks see selge usalduse kaotus. Mu laps lihtsalt ei teeks iial midagi nii ränka, et selliselt läheneda lubaksin probleemile. Kui nurka panek on sinu meede, arvan, et oled vale ala valinud.

Lihtsalt info mõttes – ma ei ole sinuga sama meelt ja kui vaja, siis kutsun su last korrale. Ei kasvata, see pole tõesti minu asi, aga korrale kutsun küll, kui tema tegevus kellegi vara rikub või kedagi häirib. Juhul muidugi, kui sa ise seda ei tee, aga tundub, et mitte.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 08:18; 19.09 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasv te ise tegite lastena pahandust? Mind ajab naerma väide, et pahanduste taga on alati karjuv puudus armastuse, tähelepanu järgi, et see laps vajab abi. Tegelikult tegime vennaga pahandust, kuna see oli põnev! Saime oma vanematelt piisavalt armastust, tähelepanu, aga ikkagi oli põnev võtta mõni keelatud asi välja, käia naabriaias raksus vms. Saime ka karistada – samuti nurgas seista (näiteks pidasime toas veesõda) – ema pani minu ühe toa otsa ja venna teise. Meil aga kasvatatakse nüüd selliseid lumehelbekesi. Lugege koolilaste foorumist – ema on nördinud, et tema kirjutas lapsele kehalisest vabastuse ning laps tuli nutetud silmadega koju – ta pidi koolipäeva lõpuni koolis olema, ei lastudki varem koju (kehalise tund oli viimane).
Ema kohutus avalikus kohas on jälgida, et ta laps käituks korralikult. seles poe näites, kus müüja kurjutas ta lapsega – tuleb ka müüjast aru saada, ta teeb päevad läbi seal tööd ja sinu lohakuse tõttu ajas su laps seal asjad ümber – ning nüüd nõuad, et müüja naerul sui veel su lapsega tegeleks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 21:19; 19.09 07:29; 19.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuradi vara on mingi haisva kaltsuka riidepuud? Üles korjab need ikka see, kes saab sealt palka ja kelle töö see on. See müüja, vana kibestunud mutt, ei tule ikkagi üle poe karjuma. Katki midagi ei läinud, see mõttetu peletis sai end korraks tähtsana tunda. Olin ise juures ja ei pidanud vajalikuks sekkuda, sest midagi ei juhtunud. Kui närvid poes töötamisele vastu ei pea, istugu kodus. Kui olekski katki läinud, karjuma müüja ikkagi ei oleks pidanud hakkama. Olgu õnnelik, et ma kultuurne inimene olen ega teda tema omas keeles ei kõnetanud. Järgmine kord teen seda kindlasti. Minu kui kliendi õigus on saada viisakat!teenindust ja seda ma ei saanud.

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 19:07; 19.09 10:17; 19.09 12:34; 19.09 15:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps minu emme lubab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.