Esileht Beebi ja mitmikud minu “hea” sõbranna!! Nii tige!!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: minu “hea” sõbranna!! Nii tige!!

Postitas:
Kägu

Rääkisin lähedasele sõbrannale, et laps mul atoopik ja arvatavasti mingi toidu suhtes. Praegu püüan jälile saada, aga asi paraneb tunduvalt. Arstid annavad kõik lootust et kasvab välja. Sõbranna ütles selle peale, et see allergia on väga hull teema, et seda tasuks väga tõsiselt võtta. Et kõik atoopikud on hiljem ASTMAATIKUD. SELLINE lohutus:S Nüüd mõtlen ennast pooleks, kas tõesti on nii siis? Kas tõesti kui ma sellest toiduallergiast lahti saan, siis järgneb selline haigus?? Nii tigedaks teeb,aga ei osanud midagi vastu ka öelda kohe. Siiamaani kripeldab. Kuidas saab üks sõbranna nii teha:((( Ega teie ei oska öelda, kas vastab siis see tõele et AD on hiljem astma? Või võibki täitsa välja kasvada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: minu “hea” sõbranna!! Nii tige!!

ei ole nii lihtsalt lahendusi. kõik on võimalik. ja su nn sõbranna on empaatiavõimetu rumal inimene

0
0
Please wait...

Postitas:
Veepomm

No oli ja on siiani lapsel atoopiline detmatiit. Lapsena oli räme allergia, põsesaranal oli lausa auk ja igal hommikul oli padi verine. Praegu 20, aga vat astmat ei ole. Ehk ei tule ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Veepomm kirjutas:[/small]
[tsitaat]No oli ja on siiani lapsel atoopiline detmatiit. Lapsena oli räme allergia, põsesaranal oli lausa auk ja igal hommikul oli padi verine. Praegu 20, aga vat astmat ei ole. Ehk ei tule ka.[/tsitaat]

Issand, kas on veel selliseid normaalseid inimesi:))? Kas on veel neid juhuseid, kus ple mingit astmat?

0
0
Please wait...

Postitas:
Musja2

Minu laps oli ka beebina/titena atoopik. Kui oli 2,5 aastane, sai ühe \”teadjanaise\” juures käidud, peale mida kadusid laigud sootuks. Ja pole siiani tagasi tulnud. Poiss 4,5a.
Aga vat astmat tal küll pole 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kannatanud AD käes juba 20 aastat, pole iialgi mingit astmat olnud. Laps kasvas 1,5-aastaselt välja, ehk enam tagasi ei tule.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu esimesel lapsel oli väidetavalt samuti ja pole tal midagi viga. Täna 8 aastane juba. Kasvas kiiresti välja. [/tsitaat]

Kas teistel lastel ei olnud allergiaid? Muidu räägitakse, et kui kellegil peres on, siis tõenäoline, et ka teistel lastel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ajas selles lauses sõnade järjekorra segamini.
Kõik astmaatikud on olnud atoopikud- nii peaks see lause kõlama.
Mis ei täheda aga seda, et igast atoopikust saab astmaatik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et elad oma stressi lihtsalt sõbranna peal välja. Kas sõbranna on süüdi, et sinu laps on haige ja et jagas sinuga infot, isegi kui see oli stiilis \”naised saunas rääkisid\” ja faktiliselt kontrollimata?

Kui lapsel on mingi tervisehäda, siis kuuled tuttavate, sugulaste, sõprade käest paratamatult kuhjaga jutte, kuidas kellelgi sama hädaga oli. Nende inimeste peale selle pärast tige ei maksa olla. Kasuta oma tervet mõistust ja otsi infot ning eralda ise terad sõkaldest. Ja eelkõige uuri oma arsti käest täpsemalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 12-a poiss ja 3-kuust on atoopiline dermatiit ja sai 3-a ka bronhiaalastma diagnoosi, mingi aeg tõmbas astmapiipu, kui paar-kolm kuud jutti muudkui köhis sügisperiooditi ja oligi kõik, ainult kreemidega mökerdamised jäid ja rohud vahel. Nüüd teisel lapsel (10-k) ka atoopiku tundemärgid, pole veel allergoloogi juurde läinud. Suguvõsas on ka atoopikuid, astmat pole.
Ära ette muretse!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu esimesel lapsel oli atoopiline dermatiit, esimesel eluaastal oli toidusedel üsna piiratud. Tasapisi hakkas aga enam-vähem kõike taluma, nii umbes 3-4-aastaselt sai juba kõike süüa. Praeguseks 9-aastane ja astmat pole. Teisel lapsel pole kunagi ühtki allergiaprobleemi olnud. Kolmas on praegu alles 3-kuune ja tundub, et mõned minu söödud asjad (shokolaad, pähklid) teevad põsed punaseks – seega tema paistab jälle natuke tundlikum olevat toidu suhtes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps 25-aastane, on olnud üks astmahoo moodi hoog, kui ta teismelisena oma laigulisele näole muudkui lisa ja lisa jumestuskreemi mätsis.

Aga jah – muidu ei ole ja olen ka kindel, et ei tule

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, sul on väga mõistlik sõbranna. Allergikud, kelle allergiatele tähelepanu ei pöörata, kipuvadki astmaatikuteks kätte minema. S.t juhtub ka nendega, kelle allergiatesse väga tõsiselt suhtutakse. Lihtsalt toiduallergia läheb üle (õie)tolmuallergiaks jne ja siis on lõpuks pöördumatud kahjustused bronhides.
Nii et suhtu allergiasse täie tõsidusega tõepoolest ja loodame, et kõik läheb hästi.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Beebi ja mitmikud minu “hea” sõbranna!! Nii tige!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.