Esileht Pereelu ja suhted “minu” ja “meie” teema

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )

Teema: “minu” ja “meie” teema

Postitas:
Kägu

RE: “minu” ja “meie” teema

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vähe sellest, et rohkem teeniv pool rügab, et kõigil oleks parem elu, peab ta veel loa oma teiselt poolelt saama? Ehk kui soovib näiteks poolemillist autot ja teinepool seda heaks ei kiida, siis nii ongi? Teisel poolel võiks vähe austust ka olla, et nagu tema arvamus on teretulnud kuid otsuse teeb ikka isik ise. uhh, hoidku jumal sellise elu eest. See pole pere, see on ahistamine.[/tsitaat]

Rohkem rügab? Ainult palgateenimine on rügamine? Või näiteks IT-mees rügab aga (lasteaia)õpetaja või politseinik mitte?
Mu abikaasa, kes töötab kõrgepalgalisel ja vastutusrikkal kohal, oli meie kaheste kaksikutega nädal aega kodus (+algkoolilaps). Pärast seda sättis ta mind töölt tulles diivanile, tõi õhtusöögi kätte ja masseeris õlgu. Ja ütles täis imetlust – \”kuidas, te, naised, seda ometi suudate?\”
Me austame ja armastame mõlemat teineteist väga, aga see ei põhine küll rahal, mida keegi sisse toob.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma teenin mehega võrdselt ja meil ei ole \”meie pangaarvet\”. Maksud ja kohustused oleme enam-vähem võrdselt ära jaganud. Ma olen isiksus ja mees samuti ning meil on erinevad huvid ning nõrkused. Ja mulle meeldib rohkem teadmine, et ostan tahtmise korral kogu oma \”vaba raha\” eest kasvõi 1000 eurose kingapaari ning hoian siis paar kuud kokku. Ei tahaks seda summat võtta kuskilt pere ühiskassast või hakata mehele põhjendama, et näe tahan selliseid asju osta. Samuti ei meeldiks mulle kui tahan mehele sünnipäevaks tavapärasemast kallima kingituse teha ning ta pärast näeb, et pere eelarves on mingi mega-auk seetõttu. Seega vaba raha on küll meie peres igaühe enda käsutada. Kui keegi näiteks haigeks jääb ja palk seetõttu saamata jääb, siis loomulikult aitame me üksteisel kulutusi kanda, s.t. makse maksta, mis võibolla teise kanda peaksid olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saa ometi aru, et peredes, kus kõik on meie, ei ole ühe ja teise poole raha! Kui on otsustatud pereks saada, siis otsustataksegi suuremate ostude üle koos. On ühine arve, kuhu laekuvad kõik sissetulekud. ei peeta arvet, kellelt laekub suurem protsent ja kellel on seetõttu suurem sõnaõigus. Isegi siis, kui üks pool ei teeni sentigi, võib ta kalli auto osta, kui perel raha jagub ja mõlemad seda heaks ideeks peavad.
Kui rohkem teeniv pool panustab näiteks lastekasvatusse palju vähem aega ja energiat, on tal ikka võrde õigus nendega seonduvaid otsuseid teha. Selle asja nimi on pere![/tsitaat]

Mina ei saa aru sellest kirjutisest. Oli ju kirjas, et eeldusel, et pere kõik muud vajadused on rahuldatud. Sellist juttu räägivad vist küll ainult ise kopikaid teenivad inimesed, kes oma kaasa vara tahavad kullipilguga valvata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru sellest kirjutisest. Oli ju kirjas, et eeldusel, et pere kõik muud vajadused on rahuldatud. Sellist juttu räägivad vist küll ainult ise kopikaid teenivad inimesed, kes oma kaasa vara tahavad kullipilguga valvata.
[/tsitaat]

Millist kaasa vara? Peres ei ole eraldi varasid, on ühine vara ja ühised kohustused. See kuidas rahateenimine ja muud tööd parajasti jaotatud on, ei oma mingit tähtsust. Ja loomulikult võib auto osta, kui midagi olulisemat vaja pole. Auto on ju võrdselt mõlemale.
Normaalne on abielluda samade väärtushinnangutega kaasaga. Inimesega, kelle mõtteviis on: \”Mina rügan, mina teen oma rahaga mis tahan\”, ma küll iial peret ei looks. Et siis vastu paneks nii: \”Mina tegelen põhiliselt lastega, mina teen nendesse puutuvad otsused?\” Ei kujuta ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

peres ei pea olema ilmtingimata ühine vara. Ei pea ka olema kohustused ühised. Majanduslik pool on lihtsalt finantsotsus, mis tehakase vastavalt olukorrale. Ühisarve on vajalik siis kui üks pool on finantsiliselt saamatu ja muudmoodi ei saa. Mõistlikum on riske hajutada ja hoida raha eraldi, kui see on võimalik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]peres ei pea olema ilmtingimata ühine vara. Ei pea ka olema kohustused ühised. Majanduslik pool on lihtsalt finantsotsus, mis tehakase vastavalt olukorrale. Ühisarve on vajalik siis kui üks pool on finantsiliselt saamatu ja muudmoodi ei saa. Mõistlikum on riske hajutada ja hoida raha eraldi, kui see on võimalik. [/tsitaat]

Jah, väikeste lastega kodus olevad emad on kõik finansiliselt saamatud. Ja õpetajad, meditsiiniõed, päästjad, kultuuritöötajad.
Kui peres ei ole raha teemal vaidlusi ja kõik sujub, on muidugi täiesti ükskõik, kuidas rahadega toimetatakse.
Ühisarve on parim lahendus siis, kui üks pool mingil põhjusel (ja se ei pea olema saamatus!) vähem teenib või üldse ei teeni. Kummaline on peres pere raha teise käest küsida.
Siit foorumist loen aga rahamuresid eranditult nende perede kohta, kus \”meiet\” ei ole, on sinu ja minu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]meil puudub nn \”ühine\” rahakott. ju me siis ei ole perekooli mõistes \”meie\”:) aga meile, oih vabandust, mulle ja mu mehele sobib nii:D mees teenib rohkem, aga saan ka ise üsna korralikku palka. kulud oleme ära jaganud, panustame mõlemad- tema kanda on eluasemekulud, mina ostad söögid-majapidamistarbed jms. kummalgi oma auto, telefonid jms, mille kulud katab ka kumbki ise. oma hobide jms meelelahutuse eest maksab samuti kumbki ise. mulle meeldib, et sel moel jääb mulle siiski mingil määral iseseisvust, et kui ma ikka tahan juuksurisse või kosmeetikusse minna, siis ma ka lähen, omaenda raha eest, ilma et peaksin mehega pikalt nõu pidama, kas selle rahaga äkki midagi targemat peaks peale hakkama. väljas söömas käies maksame kuidas kunagi, kord mees, kord mina, kellel parasjagu rahakott kaasas. kui vaja, siis muidugi aitame teineteist. [/tsitaat]

Sa ei mõtle ometi tõsiselt, et ühise raha puhul arutatakse juuksuriskäigud läbi?
Lapsi teil pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millist kaasa vara? Peres ei ole eraldi varasid, on ühine vara ja ühised kohustused. See kuidas rahateenimine ja muud tööd parajasti jaotatud on, ei oma mingit tähtsust. Ja loomulikult võib auto osta, kui midagi olulisemat vaja pole. Auto on ju võrdselt mõlemale.
Normaalne on abielluda samade väärtushinnangutega kaasaga. Inimesega, kelle mõtteviis on: \”Mina rügan, mina teen oma rahaga mis tahan\”, ma küll iial peret ei looks. Et siis vastu paneks nii: \”Mina tegelen põhiliselt lastega, mina teen nendesse puutuvad otsused?\” Ei kujuta ette.[/tsitaat]

Aga nii ongi ju, kui mina tegelen põhiliselt lastega, siis ma ka teen nendesse puutuvad otsused. Ma ei hakka ometi iga asjakest mehega läbi rääkima. Mingi koomik oled või?
Jah, on ühine vara ja ühised kohustused. Maja, auto, mööbel, jne on ühisvara. Aga kui minul näiteks on fotohobi, siis minu objektiivid jne on minu eravara. Ja kui mul on vaja uut fotovidinat, siis ma ka ostan selle ilma, et ma kellegagi sellest konsulteerima peaks. Konsulteeriks siis kui mul endal raha poleks ja selle jaoks mehelt peaks raha nuiama, või kui mul seetõttu majalaen jääks maksmata ja mees peaks maksma. Aga kui mul kõik finantsilised kohustused pere ees on täidetud, siis vaba rahaga teen, mis tahan.
Aga jah, see kehtib ikkagi siis kui peres on piisavalt raha, kui ikka kõikse aeg peaks kopikaid lugema, siis on teine lugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, väikeste lastega kodus olevad emad on kõik finansiliselt saamatud. Ja õpetajad, meditsiiniõed, päästjad, kultuuritöötajad.
Kui peres ei ole raha teemal vaidlusi ja kõik sujub, on muidugi täiesti ükskõik, kuidas rahadega toimetatakse.
Ühisarve on parim lahendus siis, kui üks pool mingil põhjusel (ja se ei pea olema saamatus!) vähem teenib või üldse ei teeni. Kummaline on peres pere raha teise käest küsida.
Siit foorumist loen aga rahamuresid eranditult nende perede kohta, kus \”meiet\” ei ole, on sinu ja minu.[/tsitaat]

Miks see just ühisarve peab olema. Mõistlikum on, kui mõlemal oma konto, mees kannab näiteks naisele iga kuu 1000 eur toiduks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

isiklikud vidinad on üks asi – ma ka mehega ei konsulteeri, kui omale uued kingad ostan ning tema ei küsi, kas võib endale uue iPodi muretseda. Raha on, arved on makstud, pole probleemi.
Auto, mida siin eespool näiteks toodi, on suuremas osas peredes veidi teine asi – meil juhtub (küll harva, aga ikkagi), et mina sõidan mehe autoga ja vastupidi, seega tahan siiski enne ostu arvamust avaldada küll.

Samuti nagu lastesse puutuvas – muidugi ei hakka põhiliselt hoolitseja küsima, et mis värvi sokid lapsele jalga panna. Aga seda, kuhu kooli laps panna, vast ikka arutakse.

Ja miks peaks tingimata eraldi arved mõistlikumad olema? Kellele kuidas, meile sobib küll, kui kõik on ühine – mees näiteks alustas firmaga, eelmisel aastal ei teeninud suurt midagi. Kas ta siis oleks pidanudki isiklikud kulutused ära unustama, kuigi sissetulekut oli meil pere peale jätkuvalt piisavalt? Või ma oleks pidanud igakuiselt talle taskuraha üle kandma? Naljakas nagu natuke..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]isiklikud vidinad on üks asi – ma ka mehega ei konsulteeri, kui omale uued kingad ostan ning tema ei küsi, kas võib endale uue iPodi muretseda. Raha on, arved on makstud, pole probleemi.
Auto, mida siin eespool näiteks toodi, on suuremas osas peredes veidi teine asi – meil juhtub (küll harva, aga ikkagi), et mina sõidan mehe autoga ja vastupidi, seega tahan siiski enne ostu arvamust avaldada küll.

Samuti nagu lastesse puutuvas – muidugi ei hakka põhiliselt hoolitseja küsima, et mis värvi sokid lapsele jalga panna. Aga seda, kuhu kooli laps panna, vast ikka arutakse.

Ja miks peaks tingimata eraldi arved mõistlikumad olema? Kellele kuidas, meile sobib küll, kui kõik on ühine – mees näiteks alustas firmaga, eelmisel aastal ei teeninud suurt midagi. Kas ta siis oleks pidanudki isiklikud kulutused ära unustama, kuigi sissetulekut oli meil pere peale jätkuvalt piisavalt? Või ma oleks pidanud igakuiselt talle taskuraha üle kandma? Naljakas nagu natuke..[/tsitaat]
Aga kui tahad mehele kingitust osta, siis ühisel arvel on kõik kenasti näha.
Või üks peab armukest, siis kõik samuti näha.
Kui sina sõidad vahest mehe autoga, siis sinu arvamus küll ei loe. Tema peab sellega ilmselt igapäevaselt sõitma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nii ongi ju, kui mina tegelen põhiliselt lastega, siis ma ka teen nendesse puutuvad otsused. Ma ei hakka ometi iga asjakest mehega läbi rääkima. Mingi koomik oled või?
Jah, on ühine vara ja ühised kohustused. Maja, auto, mööbel, jne on ühisvara. Aga kui minul näiteks on fotohobi, siis minu objektiivid jne on minu eravara. Ja kui mul on vaja uut fotovidinat, siis ma ka ostan selle ilma, et ma kellegagi sellest konsulteerima peaks. Konsulteeriks siis kui mul endal raha poleks ja selle jaoks mehelt peaks raha nuiama, või kui mul seetõttu majalaen jääks maksmata ja mees peaks maksma. Aga kui mul kõik finantsilised kohustused pere ees on täidetud, siis vaba rahaga teen, mis tahan.
Aga jah, see kehtib ikkagi siis kui peres on piisavalt raha, kui ikka kõikse aeg peaks kopikaid lugema, siis on teine lugu.[/tsitaat]

Loomulikult ei arutata ei laste ega raha kohta kõike üksteisega läbi – kust te seda ometi võtate? Aga seda, kas auto osta või kuhu kooli lapsed panna, ikka arutatakse. Sõltumata sellest, kes mingi valdkonnaga rohkem tegeleb, on sõnaõigus mõlemal.
Kummaline on siit lugeda, nagu arutataks ühisraha puhul läbi juuksuriskäik või mingid vidinad. Kust te seda võtate? Ühine raha saabki ju olla vaid ühiste väärtushinnangute ja usalduse pinnal! Viimatinimetatud on kõige aluseks, mitte raha hulk või selle võrdne sissetoomine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]isiklikud vidinad on üks asi – ma ka mehega ei konsulteeri, kui omale uued kingad ostan ning tema ei küsi, kas võib endale uue iPodi muretseda. Raha on, arved on makstud, pole probleemi.

Ja miks peaks tingimata eraldi arved mõistlikumad olema? Kellele kuidas, meile sobib küll, kui kõik on ühine – mees näiteks alustas firmaga, eelmisel aastal ei teeninud suurt midagi. Kas ta siis oleks pidanudki isiklikud kulutused ära unustama, kuigi sissetulekut oli meil pere peale jätkuvalt piisavalt? Või ma oleks pidanud igakuiselt talle taskuraha üle kandma? Naljakas nagu natuke..[/tsitaat]

Just nimelt – kui perel selleks raha piisab, siis saab oma hobisid finatseerida või auto osta ka see, kes hetkel vähe teenib või üldse mitte.
Kui aga napib raha söögile, eluasemele, lastele, siis pole vahet, kes rohkem teenib – kumbki ei saa endale midagi peale pere hädavajalike kulutuste lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui tahad mehele kingitust osta, siis ühisel arvel on kõik kenasti näha.
Kui sina sõidad vahest mehe autoga, siis sinu arvamus küll ei loe. Tema peab sellega ilmselt igapäevaselt sõitma. [/tsitaat]

Et siis ongi pangaväljavõttel kirjas, et kingitus? On ju lihtsalt poe nimi ja summa. Ja mis sellest siis on, kui see näha on? Või miks üldse pangaväljavõtet rida-realt uurima peab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

aa et sellepärast on mõistlik eraldi arveid omada, et siis saab rahulikult armukest pidada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Auto, mida siin eespool näiteks toodi, on suuremas osas peredes veidi teine asi – meil juhtub (küll harva, aga ikkagi), et mina sõidan mehe autoga ja vastupidi, seega tahan siiski enne ostu arvamust avaldada küll. [/tsitaat]

Ei kujuta ette küll, et peres on võimalus 2 auto ostuks ja siis kumbi autoomanik ei võigi ainuisikuliselt otsutada, millist autot ta tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Et siis ongi pangaväljavõttel kirjas, et kingitus? On ju lihtsalt poe nimi ja summa. Ja mis sellest siis on, kui see näha on? Või miks üldse pangaväljavõtet rida-realt uurima peab?[/tsitaat]
No vaatab üks äkki, et 1000 euri nagu vähem. Ikka vaatad ju, et miks nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette küll, et peres on võimalus 2 auto ostuks ja siis kumbi autoomanik ei võigi ainuisikuliselt otsutada, millist autot ta tahab.[/tsitaat]

mina jälle näe kujutan, inimesed on erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh kui mõnus tundub, kui mees teenib palju raha ja tagab perele turvatunde :). Naisena tahaks olla muretu ja pühenduda laste ning majapidamise eest hoolitsemisele.
Selleks, et omada ühist rahakotti ei pea veel omama ühist pangaarvet – arveid maksab see, kel hetkel rohkem raha on. Ja arvetsust peab see, kelle sissetulekust pere majanduslikheaolu sõltub. Oluline on seejuures, et iga pereliikme vajadusi arvestatakse õiglaselt.
Vahel mõtlen küll, kui mõne ilusa asjakese ostmata pean jätma, et kui tore oleks kui mees vähemalt sama palju teeniks kui mina, saaks perele palju rohkem asju lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette küll, et peres on võimalus 2 auto ostuks ja siis kumbi autoomanik ei võigi ainuisikuliselt otsutada, millist autot ta tahab.[/tsitaat]

Heldus küll, kas sa mängid lolli? Arutatakse loomulikult seda, kas pere eelarve võimaldab kahte autot osta. Kui saab ainult ühe osta, siis muidugi arvestatakse mõlema poole soove auto valikul (kui mõlemad kasutama hakkavad). Samuti tuleb ilmselt kõne alla auto hinna suurusjärk – kas poole kallimaks autoks ikka jätkub raha või oleks vaja hoopis poja ülikooliõpinguid finatseerida või ämm hooldekodusse panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatab üks äkki, et 1000 euri nagu vähem. Ikka vaatad ju, et miks nii.[/tsitaat]

Ausalt ei vaata. Ja kui see vähenemine toimub mõne minu tähtpäevaga seoses, siis võin ju arvata, miks. Me muidugi sellises suurusjärgus kingitusi ei tee ka. Või kui teeme, siis ühiseid -reis näiteks (olgugi ühe poole juubeliks, aga osa võtavad mõlemad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heldus küll, kas sa mängid lolli? Arutatakse loomulikult seda, kas pere eelarve võimaldab kahte autot osta. Kui saab ainult ühe osta, siis muidugi arvestatakse mõlema poole soove auto valikul (kui mõlemad kasutama hakkavad). Samuti tuleb ilmselt kõne alla auto hinna suurusjärk – kas poole kallimaks autoks ikka jätkub raha või oleks vaja hoopis poja ülikooliõpinguid finatseerida või ämm hooldekodusse panna.[/tsitaat]

Kuule, Heldeke, ma ju alustasingi oma postitust sellega, et kui pere eelarve kaht autot lubab.
Auto valiku juures pidasin silmas, tolle naise postitust, kes tahab sõna võtta oma mehe auto teemal, kuna tema ka sellega vahest harva sõidab (kuigi tal endal oma auto olemas). No näiteks, et naine oskab ainult automaatkäigukastiga sõita, siis mees valigu oma auto automaatkäigukastidega autode hulgast.

Kui ma nüüd ette kujutan, et endale oma auto ostaks ja ühine auto jääks nn mehe autoks (tema selle auto valis enda vajaduste järgi), selle auto jaoks raha koguks ja ükspäev näiteks satun ühe auto peale, mida justnimelt tahan, siis ma selle ka ära ostaks (eeldusel, et mul on vajalik summa koos) ilma, et mul mingit konsultatsiooni mehelt vaja oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas saab öelda, et mehe valik mind absoluutselt ei mõjuta? Kui meil on näiteks ikka 3 last ja 2 koera ning mees otsustab osta omale 2-istmelise, siis ilmselt ju me tema autot perega kasutada kuidagi ei saa. Seega mina oma auto valikul olen seetõttu juba piiratud ja ei saa teist kaheistmelist osta. Ning kui me mõlemad samal päeval üksteisega konsulteerimata otsustame uue auto osta ja kumbki Lotus Elisega koju saabub, siis on nagu väike probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuidas saab öelda, et mehe valik mind absoluutselt ei mõjuta? Kui meil on näiteks ikka 3 last ja 2 koera ning mees otsustab osta omale 2-istmelise, siis ilmselt ju me tema autot perega kasutada kuidagi ei saa. Seega mina oma auto valikul olen seetõttu juba piiratud ja ei saa teist kaheistmelist osta. Ning kui me mõlemad samal päeval üksteisega konsulteerimata otsustame uue auto osta ja kumbki Lotus Elisega koju saabub, siis on nagu väike probleem. [/tsitaat]

No sellisel juhul te oleksite ikka vähe napakad peast ja peaksite isegi sokkide ostmist teineteisega konsulteerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, Heldeke, ma ju alustasingi oma postitust sellega, et kui pere eelarve kaht autot lubab.
Auto valiku juures pidasin silmas, tolle naise postitust, kes tahab sõna võtta oma mehe auto teemal, kuna tema ka sellega vahest harva sõidab (kuigi tal endal oma auto olemas). No näiteks, et naine oskab ainult automaatkäigukastiga sõita, siis mees valigu oma auto automaatkäigukastidega autode hulgast.

Kui ma nüüd ette kujutan, et endale oma auto ostaks ja ühine auto jääks nn mehe autoks (tema selle auto valis enda vajaduste järgi), selle auto jaoks raha koguks ja ükspäev näiteks satun ühe auto peale, mida justnimelt tahan, siis ma selle ka ära ostaks (eeldusel, et mul on vajalik summa koos) ilma, et mul mingit konsultatsiooni mehelt vaja oleks.[/tsitaat]

Et siis mehe auto on mehe auto ja naise auto on pere auto? Või on pere jaoks kolmas? Või miks naine peab arvestama auto valikul pere vajadustega, aga mees mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sellisel juhul te oleksite ikka vähe napakad peast ja peaksite isegi sokkide ostmist teineteisega konsulteerima.[/tsitaat]

ära aja segast, ise räägid siin, et pead saama osta autot, mis silma jääb ja meeldib. Lotus on jumalast kena auto.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis mehe auto on mehe auto ja naise auto on pere auto? Või on pere jaoks kolmas? Või miks naine peab arvestama auto valikul pere vajadustega, aga mees mitte?[/tsitaat]

Kus see kirjas oli, naine peab arvestama pere vajadustega, aga mees mitte? Üldiselt pered siiski elavad koos ja teavad üksteise vajadusi. Automaatne käigukast ei ole pere vajadus. Või no näiteks mees ei osta endale uut autot, vaid veidi loguma, et ta oskab remontida ka, kui midagi juhutub. Naine aga vingub ja nõuab uut, et tema kardab, mis siis saab kui midagi juhtub ja kas mees üldse pere peale ei mõtle, et sellise saani ostab, millega ka naine ehk mõne korra sõidab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära aja segast, ise räägid siin, et pead saama osta autot, mis silma jääb ja meeldib. Lotus on jumalast kena auto.[/tsitaat]

No loomulikult, aga mul on ka mõistust peas, kui mul on ikka lapsed ja 2 koera, siis on igasugused pisikesed ja 2-kohalised välistatud nimkirjast.
See, et ma pean saama ise endale autot valida, ei tähenda mingeid äärmusi vaid ikkagi seda, et mudeli, värvi, vanuse, istmekattematerjali, kaïgukasti vms üle ei hakka keegi teine otsustama, kes seda autot vaid mõned korrad aastas kasutaks.
Pigem ostame diivanit koos, sest see peab kõigile sobima.

Iseasi muidugi kui suuremat sorti rikkur olla, et mõlemad tulevad koju 2-kohalise sportautoga. Siis pole ka vahet, ja siis on ilmselt mingi suurem auto niikuinii kodus olemas, et ega need 3 last ja 2 koera üleöö ei tekkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Seega mina oma auto valikul olen seetõttu juba piiratud ja ei saa teist kaheistmelist osta. Ning kui me mõlemad samal päeval üksteisega konsulteerimata otsustame uue auto osta ja kumbki Lotus Elisega koju saabub, siis on nagu väike probleem. [/tsitaat]
Isver, on teil alles kehv automaitse. Sellist ei tahaks ilma rahata ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie peres on 2 autot ja môlemad autod koos ostetud ja valitud. Sest lisaks ühisele rahakotile on ka ühised maitsed ja eelistused. Ei ole nii, et mees tahab bemmi ja mina mercedest. Mõlemate nõuded autole on samad. Mõned üksikud asjad on erinevad, näiteks tema armastab juurvilja- piimasuppi ja mina vihkan seda vôi et mulle meeldib ujuda ja talle mitte. Oleme 10a kokku kasvanud ja täiesti ühesuguste maailmavaadetega. Rahakott on meil mõistagi ühine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )

Esileht Pereelu ja suhted “minu” ja “meie” teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.