Esileht Koolilaps minu laste masendav elu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: minu laste masendav elu

Postitas:

alustame sellest, et kui mina väike olin, siis saadeti mind maale. seal olid ka tädilapsed ja nii me päevad möödusid kõblates, käisime järves ujumas, mängisime, aitasime heinateol ja pidime tegema muid talutöid. kui palju meist abi oli, see on muidugi küsitav, aga niisama igavlemist ka polnud. korra suvel käisime tallinnas loomaaias ja paar korda lenindradi turul kurke müümas.
oligi kogu suvi. ja ega ei osanud midagi muud ka oodata suvelt.
nüüd mu omad lapsed….kuulevad kuidas enamus käivad laagrites, kuidas soomes lõbustuspargis, eestis seikluspargis.
et nagu peaks me käima. see et me käime eestis erinevates randades, meil on kodus suur bassein, suur aed see ei ole üldse mingi meeldejääv suvi!
kui palju ja kus te juba olete lastega käinud ja mida teinud, et \”suvi poleks nii masendav\”?
kas tõesti teised ka käivad muudkui lastega ringi, või on meile sellised tuttavad trehvanud, kes tõesti muudkui käivad ja selle foonil tundub me lastele, et meie elame nii igavat elu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 15:41; 05.07 16:21; 08.07 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivaheajal käinud kinos, uisutamas, rulluisutamas, rattaga sõitmas jms tegevused, batuudikeskuses, külas.
Kuna lapsed käivad ka maasikaid korjamas, siis on nad päris läbi.
Plaan järgmine kuu minna Vembu-Tembumaale ja augustis ahhaasse.
Pole võimalust ja aega igal pool käia. Te ei pea end samastama teistega, igal perel omad kombed.
Meil ikka enamus käib ka väga palju erinevates kohtades.
Ahjaa, me maal, seega lastel iga kell võimalus õues mingi mäng välja mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivaheajal käinud kinos, uisutamas, rulluisutamas, rattaga sõitmas jms tegevused, batuudikeskuses, külas.

einoh, see on ju elementaarne! meil ka teevad neis asju. aga see polevat see. see pole midagi erilist ju laste arust, vaid igapäevane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 15:41; 05.07 16:21; 08.07 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisime peale kooli soojamaareisil, soomes lõbustuspargis, vembu tembumaal, sõprade juures külas, jalgrattasõit ja kodune basseinitamine on igapäevane. ikka virisetakse, et on igav 🙂 laps loeb päevi, millal treeningud ja treeninglaagrid hakkavad, need kestavad kuni vaheaja lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulun koolkonda, kes arvavad, et laste elu ei pea üleorganiseerima. Meie teise klassi lapsega oleme sel suvel käinud korra muuseumis (Lennusadam), korra rannas, niidul karikakraid korjamas, õues mänginud ja trallinud, just tulime rohimast (tal oma lillekesed), oleme jalutanud linna peal (sh vanalinnas) ja mere ääres. Plaanis on üks 3-päevvane Eesti reis ja ka väike väljasõit Kihnu saarele. Metsa marjule ja seenele läheme ka kindlasti ja kui ilm lubab, mõnda randa. Tavaline kena suvi ja kõike ju ei tea, mis tal veel varuks on. Vihmase ilmaga loeb laps raamatuid ja mängib toas. Kinno ka paar korda.
Ilus elu ju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 18:08; 06.07 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juunis oli nädala linnalaagris ja juuli lõpuni on maal vanavanemate juures. Mängivad tädilastega, sõidavad ratastega, käivad mere ääres vanaemaga, korjavad oma lõbuks maasikaid-herneid-kirsse-marju. Vanaema lubas nendega minna Vudilasse, ei tea veel, kas viitsib. Augustis läheme perega kaheks nädalaks reisile. Jah, käime küll iga aasta vähemalt üks kord suvel lastega kusagil välisreisil ja kindlasti planeerime sisse lõbustuspargi-seikluspargi-huvipargi külastuse. Enne kooli jõuab veel kaks nädalat linnas logeleda ja kooliks vaimu valmis panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mina peaks oma lapsi kuulama ja nende juhiste järgi elu huvitavaks tegema, siis peaksime nende erinevate sõprade eeskujul 2 nädalaks USAsse reisima, minema vaatama Olümpiamänge ning paar nädalat Kreekas vedelema.

Aga tuleme hoopis Eestisse puhkama ning veedame mõnusalt aega suvilas oma pere ja eesti sõpradega ning võõrustame välismaiseid sõpru. Loodan, et jõuame ka metsa marjule (see oleks meie lastele eksootika) ning külastame mitmeid muuseume (boring, eks!). Just kuulsin saadet kaevandusmuuseumist Ida-Virumaal ja otsustasime seda vaatama minna:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed praegu Tartus. Eile käidi kinos, täna Ahhaas, homme 4d ja seikluspark. Muidu niisama, sõbrad külas, telgivad maja taga ja hullavad ringi. Tivoli, tsirkus, veekeskus ka käidud. Pojal trenn ka ja tema ei taha seetõttu kodust kaua ära olla.Pärnu Summer Cup oli, sellega oli sisustatud 4 päeva. Saaremaaa sõitsime läbi, kolm päeva olime, telkisime jne. Suve lõpus meil veel üks traditsiooniline telkimine ka kindlasti tulemas. Tallinnasse või Riiga loomaaeda ka läheme ja võibolla Vembukas ja Tallinna teletorn ja Lennundusmuuseum. Kui seda kõike jõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 21:17; 08.07 09:35; 08.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse suvi- juuli keskpaigani trenni laager, nädal vanaema pool magamist, VF, augusti keskpaigani trennilaager. USA-sse treener ei luba, käigu ja tehku trenni (sügisene koolivaheaeg siis hispaania tripp ja jõulu ajal london).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poisid 9-,11- ja 13-a.
Terve juuni oli neil hõivatud trennide, laagrite ja võistlustega.
Nt noorematel oli 2 nädalat linnalaager ja siis nädal karate laager + mingi laulufestival.
1 korra käisid Vembu-Tembumaal. Hommikul viisime ja õhtul läksime järele. Ja siis 9-a ohkega nentis, et tema on sellest Vembu-Tembumaast \”välja kasvanud\” ja enam sinna ei lähe.
Hetkel kõik tegelased vanaisa-vanaema juures. Teisipäeval panin rongi peale. Aitavad poes käia (vanavanematel on käimisega raskusi) ja muid kodutöid teha. 13-aastane ehitab seal oma loometöö jaoks mesilastaru. Pime vanaisa juhendab.
Nädalavahetusel toon vanema poisi ära, sel hakkavad jälle võistlused.
Nooremad saavad nädalakese kauem olla, siis algab jalgpallilaager.
Augustis saavad Bulgaaria reisi vanavanematega koos.
Üldiselt on neil terve suvi enam-vähem hõivatud nende enda huvitegevusega – jalgpall ja karate. Kui ikka laps tegeleb mõne spordialaga, siis kuidas sa teda siis ei saada laagritesse, võistlustele?
Mõnikord jah tunne, et nutad ja maksad. Eriti kui kõik lapsed tegelevad millegagi. 2 neist veel kahe spordialaga.
9-a tegelane mul igavene energiapomm. See jah vingub, et on igav. Aga tavaliselt ikka organiseerib mingi tegevuse – läheb korjab käbisid, pühib trepikoja treppi, kihutab rattaga ringi või kutsub mõne sõbra lauatennist, sulgpalli vms mängima.
Ja kui ta seda kõike teha ei viitsi, siis läheb ja taob oma energia poksikotti. Peale mõnda aega intensiivset poksikoti tagumist on ta mõneks ajaks ikka üsna vaikne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kord-paar suve jooksul kuskil toredamat sorti kohas käia, siis sellest ju küll. See \”enamus\” kes laagrites ja parkides jms käib, ei käi seal ju ka suvi otsa, ikka 1-2-3 korda suve jooksul.
Minu laps ütleb, et kõige toredam on suvel täditütrega vanadest sukkpükstest barbiriideid õmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli lõppedes käisime Itaalias, seejärel oli nooremal tütrel linnalaager. Nüüd käisime Haapsalus, varsti läheme Saaremaale paariks päevaks ning kuu lõpus Otepääle. Aga laste arvates võiks programm olla veel tihedam. Mulle meeldib istuda terrassil ja nautida aia ilu. Ei tõmble selle nimel, et lastel hirmus põnev oleks. Mina puhkangi nii- mõnusasti kerratõmbununa aiatoolil istudes ja head raamatut lugedes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu aega lapsed igavlesid kodus.
Mõlemad vanavanemad elavad ühes ja samas linnas ja meie teises linnas.

Ühed vanavanemad käivad veel tööl ja teisel poolel üks käib tööl , teine saaks lapsed hoitud 1 päeva ja siis ta oleks väga väsinud ja tüdinenud.

Nüüd juuli kuus üritan ma jah lastega teha võimalikult erinevaid asju, sest augustis tuleb neil oma aega jälle ise sisustada. Kahjuks ei ole rahaga just väga palju laiutada aga päris koonerdama väljasõitudega ei pea ka.

Üks neist oleks nõus ka laagrisse minema aga teine ei taha ööbimise pärast. Samas nädal laagris on siiski kallis. Sama rahaga saab laps linnas 2 nädalat omale sisustada ja nälga ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina puhkan kõige paremini, kui aktiivset ja passiivset puhkust on enam-vähem võrdselt. Seega osa ajast tahaks kindlasti lihtsalt kodus vedeleda, aga kogu aeg läheb tüütuks – plaanis on minna koos lastega veel nädalaks Pärnusse, võibolla ka Saaremaale, Viljandi folgile. No ja siis sellised lühemad ühepäevased üritused vahele – seikluspark, Vembu-Tembumaa võibolla, ilusa ilmaga erinevate järvede äärde randa jms. Lastel oli ka üks laager juba ära. Mees ja üks laps on sellise korraldusega rahul, teine aga on seda tüüpi, kes tahaks kogu aeg tegutseda – tema läheb õnneks augustis veel kahte laagrisse. Spordilaagrid on, põhimõtteliselt on osalemine niikuinii poolkohustuslik.
Mulle tundub ka, et üks väga oluline asi selleks, et lastel oma kodus lõbus oleks, on naabrilapsed ja muidu sõbrad. Kui need on olemas, leitakse kergemini huvitavat tegevust ja ei vinguta igavuse üle. Teemaalgatajal olid ka ju tema nooruses maal tädilapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on olnud poiss juba mitu suve kohe juunis (kui temal kool läbi, mina aga veel tööpostil) 2 vahetust järjest tallinna linnalaagrites, kuna seal saab nii lõuna kui ka pidevalt käiakse koos huvitavates kohtades (sel aastal oli siis selle 2 nädala (ehk 10 päeva) sees: skypark, lasergame, teletorn, lennujaama ekskursioon, meremuuseum, jahiga merel, artise kinos, päev vembu-tembumaal, orienteerumine vanalinnas, lennusadam jne jne + ühe nädala jooksul lisaks igal hommikul ka jahtklubi treenerite käe all optimistidega jõel),
siis järgmisel kahel nädalal võttis laps lihtsalt vabatahtlikult nö aja maha, istus õues vaid nina raamatus või legotas.
Linnalaager on tavaliselt 10-17, erinevatel linnaosadel eri programmid. Mina rahul, laps rahul. Kui oleksin pidanud kõik need nimetatud kohad KOOS lapsega suve jooksul läbi käima, oleks kulunud kõvasti rohkem raha, kui need 2 laagrinädalat koos toitlustamisega kokku.

Vahel käime ise külas, vahel on sõbrad-sugulased lastega meil. Lisaks rulatamine ja õhtused pikemad rattasõidud koos perega. Ujumas.
Igal suvel oleme käinud koos perega Pirital paadiga sõitmas ja kindlasti ka korra Aegnal. Kuna meil on purjetamishuviline võsuke, siis tuleb ka nädal Laoküla Merelaagrit ning nädal Tartu Ülikooli Teaduslaagrit.

Hetkel kadus mu pubekas aeda muru niitma. Kui eelmisel suvel oli vaja manguda ja maksta, et muru niidetud saaks, siis sel aastal käib see töö vastastikuse abistamise raames: kui poiss niidab päeval muru ära, siis on issil õhtul pärast tööd aega temaga ratastega 20km ringile minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud, et tänapäeval tahavad lapsevanemad pidevalt lastele uusi elamusi pakkuda, aega sisustada jne. Nii tekib olukod, kus laps ei oska endaga ise midagi peale hakata (oma aega ise sisustada, sh mängida) ja teiseks on vaja kogu aeg tugevamaid stimulante, nii et lõpuks pole miski piisavalt huvitav enam. Mis siis täiskavanuna saab? Mis on siis vaimustust tekitav ja huvitav? Ma just tahangi, et laps natuke igavleks ja mõtleks ka ise, kuidas oma aega sisustada – lugeda, meisterdada, vaadata pilvi, mängida, unistada jne. Seega olen lapse aja sisustamisega pigem ettevaatlik ja mõõdukas, ehkki meil oleks ka võimalus suvel kas või mitu välisreisi korraldada, ei tee ma seda ja avastame lihtsalt suvehetki. Meelt lahutama kusagile väljaspoole kodu satume ka iga nädal, aga kindlasti mitte iga päev ja valikud on pigem lihtsad (ja vahel unustatud vana), mitte rahanõudvad ning \”popid\”. (Neid viimaseid muidugi ka ei välista, püüame balanssi ja elutervet suhtumist säilitada).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 18:08; 06.07 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen mõelnud, et tänapäeval tahavad lapsevanemad pidevalt lastele uusi elamusi pakkuda, aega sisustada jne. Nii tekib olukod, kus laps ei oska endaga ise midagi peale hakata (oma aega ise sisustada, sh mängida) ja teiseks on vaja kogu aeg tugevamaid stimulante, nii et lõpuks pole miski piisavalt huvitav enam. Mis siis täiskavanuna saab? Mis on siis vaimustust tekitav ja huvitav? Ma just tahangi, et laps natuke igavleks ja mõtleks ka ise, kuidas oma aega sisustada – lugeda, meisterdada, vaadata pilvi, mängida, unistada jne. Seega olen lapse aja sisustamisega pigem ettevaatlik ja mõõdukas, ehkki meil oleks ka võimalus suvel kas või mitu välisreisi korraldada, ei tee ma seda ja avastame lihtsalt suvehetki. Meelt lahutama kusagile väljaspoole kodu satume ka iga nädal, aga kindlasti mitte iga päev ja valikud on pigem lihtsad (ja vahel unustatud vana), mitte rahanõudvad ning \”popid\”. (Neid viimaseid muidugi ka ei välista, püüame balanssi ja elutervet suhtumist säilitada). [/tsitaat]

Lõpuks üks normaalne kommentaar ka. Rikaste ilu ja valu ütleks ma selle teema kohta sarkastiliselt. Kui lapsed on väiksest peale harjunud kinos- mängutoas- batuudikeskuses käima, siis isu ju ainult kasvab. Ise ju tassite neid sinna ja tänna. Vaadake siis vahelduse mõttes natuke ringi, kuidas elavad need pered, kes ei käi õppeaasta lõppedes soojamaareisil. Arvate, et neil ongi lapsed juba tegevusetusse ära koolenud 😀 Naljanumber…
Mulle jubedalt meeldib mu 1 lapse lasteaiaõpetaja, kes aina korrutab, et igav peab ka olema vahepeal- ärge kartke, kui 3-4-5 aastane vingub, et küll on igav. Vahel las vingub niisama, vahel võite välja pakkuda, mida siis endaga peale hakata: igal juhul paneb see ebamugav situatsioon varem või hiljem pea tööle.
Teemaalgatajale: oleks su lastel ka maal praegu igav, sest kõblast nad juba kätte ei võtaks 😀

Asi on tegelikult väärtuskasvatuspõhine- mida peredes tehakse, kus aega veedetakse. Kuidas lapsi tegutsema motiveeritakse. Kuidas seletatakse, et iga nädal ei pea väljasõitu olema ja inimesed elavadki erinevalt. Kuidas puhatakse. Kas perega koos õhtust süüakse ja asju arutatakse. Kas peres üldse kunagi tekib selline ajamull, et aeg seisab ja kõik tunnevad ennast mõnusalt, mitte et torma järgmise elamuse järele.

Ühesõnaga kokkuvõtlikult- kui lapse käitumine häirib, võiks peeglisse vaadata. Ega kuhugi mujale vaadata pole ka 😀

Jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 21:38; 06.07 21:42; 10.07 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli teemasid lugedes tuleb liiga tihti tõdeda, et inimeste elu on tühi- tänapäeva perede. Joostakse moe ja raha ja naabrist parema järele, küll vanemad töökohtade ja palgaga, lapsed nodiga, pered reiside jne asjadega. Varem või hiljem tuleb teema: ma ei ole rahul oma laste käitumisega, oma abikaasaga, oma tööga jne
kohutav

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 21:38; 06.07 21:42; 10.07 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on need laste arvates erilised asjad olnud enamasti uskumatult lihtsad. Alates sellest, et käisime kaheaastasega Hispaanias ja tema jaoks oli kõige huvitavam see, et sai suitsukonisid kanalisatsiooniluugi vahelt sisse lükata, ta oleks seda lõputult teinud. Vanemate laste jaoks oli täielik hitt, et panime maja taha telgi ja seal sai magada. Samuti oli laste jaoks hitt see, et pidasime ühe lapse sünnipäeva nii, et ühtegi külalist ei kutsunudki, tegime ainult iseenda jaoks uhke laua. Ükskord jäime paduvihma kätte, siis lubasin neil riietega läbi poriloikude joosta palju jaksasid, seda pärast meenutati nädalaid. Enam-vähem iga päev käime ilusa ilma korral rattaga sõitmas, nt rongitee ääres ronge vaatamas. Las lapsed ütlevad pealegi vahel, et igav, pole vaja südamesse võtta, ja las mõtlevad ise ka, vanem ei pea võtma endale kohustust lapsi pidevalt lõbustada. Muide eriti pahuraks ja nõudlikuks lähevadki lapsed sageli siis, kui nad on lõbustusi LIIGA PALJU saanud, see on neile stress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on parooliks saanud, et kui on igav, siis \”mine korista oma tuba\”. Isegi kui tuba on väliselt enam-vähem korras, siis kappe-sahtleid annab pea alati koristada 🙂

Aga ma ka selle poolt, et lapsel peab olema aega igavleda. Siis saab ka tema loovus korraks sisse lülitada. Koolis ju loovusega just palju teha pole.

Minu enda prioriteet on jõuda vähemalt 5-6x nädalas lastega ujuma soojal ajal. Minu meelest on suvi luhta läinud, kui pole ujuma eriti saanud. Lapsed alla 10a, pole veel nii vanad, et ma neid üksi julgeks ujuma lasta. Teiseks püüan, et nad saaksid hooajalisi kohalikke aedvilju-puuvilju-marju. Kuna me linnainimesed, siis võib suvi muidu üldse nt kirsi, mustsõstra, tikri ja nuikapsata mööduda, kui õigel ajal turule ei kobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvemaja asub väikelinnas, kus Tallinnaga võrreldes on tõesti tegevusi vähe.
Lapsed mängivad hoovis – kiik, bassein, rattad. Suurimal on isiklik pisike maasikapeenar ja võimalus niita muru. Maja ümber leidub alati kõpitsemist – õpetan tüdrukule koostegemise abil käsitööriistadega ümberkäimist (haamriga naelte kangutamine, naelte sisselöömine, kruvide keeramine)

Kord kuni kaks päevas käime ujumas erinevates järvedes. Tüdruk ise avastas kohaliku nööbipoe, kus müügil ka kõrvarõngaste tegemise materjal. Käib ca kord nädalas üksinda seal. Lisaks \”palun abi\” mõnesaja meetri kaugusel asuvas ühes või teises poes käimisel. Jätan talle lisaks nimekirjale ka valikuvabadust (meil pole magustoitu, vaata midagi poest, mis võiks hea olla). Lisaks käime poodlemas – väikelinna kaubandus on äge.

Väga hull ei ole. Televiisorist on ise loobunud ja mobiilis plõksib õhtuti mänge. Arvutis istub üle paari päeva – ühendus on \”pulgaga\” aeglane. Muidugi on irinat, et Tallinna-sõbrannasid pole kuu aega näinud, kuid ühe samaealise sugulasetüdrukuga on tekkinud pisuke klapp.
Reisimisest loobusin – ei viitsi oma raha eest endale ebamugavusi tekitada. See-eest käime kalal – kümneaastane tüdruk fännab kalapüüki juba mitu aastat. Pole oluline, et enamuse saagist vette tagasi laseme.
Paar korda oleme kohalikus spaas käinud, kuigi järv kõrval. Aga vahelduseks mõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe peale kooli käis laps (9 a.) linnalaagris nädal aega, peale seda veidi kodus. Siis oli nädal Valgemetsa laagris. Siis jälle kodus mõned päevad ja veel nädal laagrit. Nüüd tuleb enda puhkus, kuu aega saame koos asju ette võtta. Augustisse planeeritud veel üks linnalaager ja trennilaager.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lapsed praegu Tartus. Eile käidi kinos, täna Ahhaas, homme 4d ja seikluspark. Muidu niisama, sõbrad külas, telgivad maja taga ja hullavad ringi. Tivoli, tsirkus, veekeskus ka käidud. Pojal trenn ka ja tema ei taha seetõttu kodust kaua ära olla.Pärnu Summer Cup oli, sellega oli sisustatud 4 päeva. Saaremaaa sõitsime läbi, kolm päeva olime, telkisime jne. Suve lõpus meil veel üks traditsiooniline telkimine ka kindlasti tulemas. Tallinnasse või Riiga loomaaeda ka läheme ja võibolla Vembukas ja Tallinna teletorn ja Lennundusmuuseum. Kui seda kõike jõuab.[/tsitaat]
Mul küll sellist raha pole, et saaks ka lapsele kõike seda lubada. Õnneks saab rannas tasuta olla, ega pea veekeskusesse oma raha ära andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei käi lapsega kohtades, kus lihtsa suvise lõbutsemise eest peab ekstra peale maksma. Pole raha selleks. Ja ei peagi olema.
Meil on lihtsalt rannas ka lõbus.
Aga kui oleks raha, siis kino oleks küll viimane koht, kuhu ilusa suveilmaga minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:08; 08.07 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahjaa – 4d kino on mõttetu väljend. Meil ongi üldse kasutada 4 dimensiooni – 3 ruumimõõdet ja 1 ajamõõde. Tehniliselt võttes on kõik vanad filmid niikuinii 3d, kuna aeg ühe mõõtmena on filmi juures täiesti vääramatult vajalik asi. Uued, mida 3d-ks nimetatakse, on sisuliselt tegelikult 4d sest ka neis mängib oma olulist rolli aeg, tegevuse muutumine. Kui aga aega ühe mõõtmena mitte mainida, siis need filmid, kus inimest natuke raputatakse, neil vett pritsitakse või lõhna lastakse, ei ole 5, 6 vms D filmid vaid 3d filmid, millesse on midagi natuke muude meelte jaoks ka lisatud. Dimensioone on ikka kogu aeg samapalju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:08; 08.07 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul küll sellist raha pole, et saaks ka lapsele kõike seda lubada. Õnneks saab rannas tasuta olla, ega pea veekeskusesse oma raha ära andma.[/tsitaat]

Õnneks jah, sest rannas vedeleme ilusate ilmadega iga päev aga vahelduseks on vaja ka muud teha. Matkame ka perega kokkuhoidlikult, ööbime telkides, looduses, RMK kohtades. Tihti külastame RMK matkaradu. Sõidame ratastega jne. Nii, et vahest võib laste peale raha ka kulutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 21:17; 08.07 09:35; 08.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul küll sellist raha pole, et saaks ka lapsele kõike seda lubada. Õnneks saab rannas tasuta olla, ega pea veekeskusesse oma raha ära andma.[/tsitaat]

… ja veekeskusega on meil nii, et piletid peame ostma vaid lastele, sest ema-isa saavad töökohapoolse spordisoodustusega tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 21:17; 08.07 09:35; 08.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohe peale kooli käis laps (9 a.) linnalaagris nädal aega, peale seda veidi kodus. Siis oli nädal Valgemetsa laagris. Siis jälle kodus mõned päevad ja veel nädal laagrit. Nüüd tuleb enda puhkus, kuu aega saame koos asju ette võtta. Augustisse planeeritud veel üks linnalaager ja trennilaager. [/tsitaat]

su lapsest on küll kohe kahju-loodan et ta naudib seda kõikke ikka täiega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
Kohe peale kooli käis laps (9 a.) linnalaagris nädal aega, peale seda veidi kodus. Siis oli nädal Valgemetsa laagris. Siis jälle kodus mõned päevad ja veel nädal laagrit. Nüüd tuleb enda puhkus, kuu aega saame koos asju ette võtta. Augustisse planeeritud veel üks linnalaager ja trennilaager.[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

su lapsest on küll kohe kahju-loodan et ta naudib seda kõikke ikka täiega[/tsitaat]

Ma oleksin mida iganes andnud, kui mul oleks sellised vanemad olnud. Oleksin meeleldi terved suved laaagrites veetnud, eriti spordilaagrites. Kahjuks minu vanemad seda ei tähtsustanud. Ülepingutamisest on minu hinnangul asi kaugel. Respect nendele vanematele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste elu on üpris tavaline aga ema on masendav! Kui programmeerid oma lapsi mõtlema, et neil on paha ja masendav olla, siis see nii ka on.
Kui aga vastupidi, siis ka see oleks tõsi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps minu laste masendav elu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.