Esileht Ajaviite- ja muud jutud Minu meeleolu sõltub teistest

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Minu meeleolu sõltub teistest

Postitas:
Kägu

Olen pikalt mõelnud mis mul viga on ja avastanud, et teiste emotsioonid nakkuvad. Seda eriti kodus. Tööl olen iseseisev ja keskastme juht. Alluvatega probleeme pole ja oleme nagu väike pere. Kõik teevad tööd, mida nad armastavad ja oleme ka eraeludega mõneti kursis.
Kodus aga jään ootama, et keegi teine mind õnnelikuks teeks. Ma saan iseendaga hakkama, ei tujutse ega mossita ning leian endale tegevust. Samas raske on õnnelik ola, sest mees on juba paar aastat tööle pühendunud, tütrel on puberteet ja väiksem on lasteaiast pidevalt haige. Püüan leida tasakaalu kodu ja karjääri vahel ja teoreetiliselt see õnnestub ja inimesed ikka kiidavad ja imetlevad. Ise olen aga kurb, sest päevad on ühesugused, vaba ajaga nagu ei oskagi midagi teha, see kaob toimetustega ära. Sõbrannad on olemas ja nendega on tore, aga kodus valdab mind kurbus. Ükskõik kui palju ei teeniks, ikka rikkaks ei saa, koristada võib lõputult ja ikka on sassis. Teismelisel on sõprade draamad ja vajab lohutust. Väiksemaga vaatan raamatuid ja käin õues. Ootan meest koju, et temaga vestelda, aga kuulen ainult kui väsinud ta on või kui nõmedad alluvad tal on. Ja ühekski ürituseks pole aega. Ja sedasi mu meeleolu langebki.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitab ehk distantseerumine. Keskendu ainult iseenda mõtetele ja ära oota teistelt midagi, mida nad pakkuda ei saa. Mõtle enda jaoks huvipakkuvatest asjadest. Kui perega midagi teed, siis keskendu sellele tegevusele ja tunne koosolemisest rõõmu. Huvitu oma laste ja mehe tegemistest aga nii kui midagi negatiivset sealt poolt tuleb, siis distantseeru vaimselt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa oled rahulolematu, sest ei saa kodust tunnustust. see on nii levinud asi. sul veel veab, et tööl on ok.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled lihtsalt empaat, kuigi su jutu teine pool tähendab seda, et oled väsinud ja rutiin tapab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

koera võtmine ehk aitaks, tal on alati aega ja kuulab ära

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on ka nii, et halb tuju nakkab. Lisaks tunnen end vastutavana teiste meeleolu eest. Nt kui töökaaslane on tõre, siis mõtlen, mida ma valesti tegin või ütlesin; kui oma mees on ärrituv, siis tunnen end ka kaudselt süüdi selles..

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mõtle sellele ajale kasutus, mis kulub “ootamisele”, et teine tuleks ja lahutaks enda meelt!. Teine pole ju töölt ja ootab kodusolijatel samamoodi meelelahutust, et veidigi end paremini tunda. Tulemuseks on kaks teise kaudu elavat inimest. Teised ei ole siin ju selleks, et minu meelt lahutada, minu meeleolu luua. Või on? Tunnustuse ootamine on last ja noorte teema, et on ebakindlad ja ei tea, mis nad väärt on. Keskealine inimene 35 + peaks juba suutma ise olla iseseisev ja vajadusel juba suutma teiste tuju ülevalhoida. Hakka mehele kirju kirjutama, kui leiad, nii oluline on mingid asjad ärarääkida. Kui need on üldised teemad, pea blogi, et saaksid teemad välja endast ega pea ootama, kuni keegi sind ometi ärakuulab.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul samasugune mees ja aastaid enam ei ootagi talt midagi. Leian omale ise tegevust, aega jääb palju rohkem üle kui mees ei saa-taha-viitsi ja saangi rõõmsalt enda asju teha. Hakkasin ka seltskonnatantsus käima, vot see oli hea otsus. Tants aitab alati ja toob rõõmu tagasi kui see on vahepeal jalutama läinud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

koera võtmine ehk aitaks, tal on alati aega ja kuulab ära

Pigem kass, koer nõuab liigset tähelepanu ja on muidu ka töömahukam.
Olen nii kassi- kui ka koeraomanik. Kassi võid pikka aega lihtsalt vaadelda ja tunned kohe, et stress taandub.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea raamat või film on suurepärane meeleolu tõstja või muusika. Koer annab rohkem positiivsust, aga, kui sa praegu oled ajahädas – siis koer võta veelgi rohkem aega. Tore asi on akvaarium – minule meeldis väga kalu jälgida. Kass on, aga see on selline saks, et kui tuju on või kõht tühi – siis tuleb nurruma, muidu magab enamuse ajast.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise olen avastanud hoopis vastupidise asja – mulle näib pidevalt, et pereliikmete hea tuju oleks justkui minu vastutada.
Kui väikeste laste juures on see lihtne, siis täiskasvanud inimese puhul paganama keeruline. Käisin lausa psühholoogi juures, et õppida seda vabaks laskma – mehe meeleolud on enamasti ta enda teha, mina ei ole süüdi, kui tal elus midagi äpardub ja ei pea ka selle nimel tõmblema, et tema asju korda ajada.
Asja teine pool on ju, et kui sa elu eest püüad teiste inimeste elu meeldivaks teha, siis ootad ka, et nad samaga vastaksid, aga see on tihti asjatu lootus. Õigem on teha koostööd – ja kui sa näed, et teise inimese tuju on vilets sinust olenematutel põhjustel, siis ära püüagi seda ära lahendada, tõmba tagasi ja ära lase enda peal välja elada.
Pärast seda, kui ma sain aru, et igaüks vastutab oma tuju eest ise, olen nii mina kui ka kõik pereliikmed palju mõnusamaks ja lõbusamaks muutunud. Kui on tõsine mure, siis muidugi kuulan ära, aga mida ma enamat teha saaksingi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli sama asi noorena, aga just tööl.

Tundsin,et minu meeleolu tööjuures sõltub tohutult sellest, mis meeleolus on ülejäänud kollektiiv. Kui ülejäänud kollektiiv tülitses, siis mul oli tunne, et ei taha hommikul tööle tullagi. Süüdi ma teiste omavaheliste tujutsemiste pärast ennast ei tundnud küll, aga “tahaks siit tülidepesast ära” tundest ka lahti ei saanud. Ja see polnud seotud töö sisuga, vaid kolleegidega, kes üksikult võttes polnudki nii hullud, aga nagu ei sobinud omavahel kokku ja… Alguses olin ise naeratavam, lõpus mõtlesin, et suva, ega üldine õhkkond ju sellest muutu, kuidas mina käitun ja olen, ja näitasin endassesulgunud ja tülpinud olekut välja juba. Tore, kui teemaalgatajal on töökaaslased nagu “väike pere” – mina oleks ka midagi sedamoodi tahtnud, aga no mida polnud, seda polnud.

Järgmisel töökohal puutun teistega kokku ja käin koosolekutel vahel, aga põhiline on oma töölõigu tegemine oma ruumis.Teiste pinged mind niipalju ei mõjuta. Sobib!

Mehega oleme sellised, kes on pikki perioode üksi elanud, seega tujudega ise hakkama saanud ning pidevat tujutõstmist teiselt ei oota.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Minu meeleolu sõltub teistest