Esileht Pereelu ja suhted Minu minevik ja suhe emaga

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Minu minevik ja suhe emaga

Postitas:

Ainus, mille nimel sul veel tasub pingutada ja emaga piike ristata, on vend. Tema iseloomu kujunemist ühes või teises suunas saad küll mõjutada. Jäta emaga mineviku klaarimine kõrvale ja pühendu selle asemel vennaga suhtlemise parandamisele. Ole ise talle heaks sõbraks ja toetajaks. Kutsu teda endale külla, kasvata tema enesekindlust. Kui ema suhtleb vennaga sinu meelest alavääristaval moel, siis räägi sellest emaga. Siin on veel selline aspekt, et kui sa ema kogu aeg näägutad oma mineviku pärast, siis ema arvab, et sa oledki üks vingats. Aga kui sa suunad oma kriitika ainult tema suhtlusstiilile pojaga, on su arvamusel rohkem kaalu. Seepärast venna huvides jäta oma lapsepõlv rahule ja keskendu sellele, et venna enesekindlust turgutada.

Täpselt minu mõte. Keskendu venna aitamisele 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi palju ja minu arvates suisa pidevalt räägitakse sellest, et kui saad ise emaks, siis hakkad kohe mõistma, miks su ema on sinuga nii käitunud nagu on. Minu arvates on eluterve rääkida ka võimalusest, et see nii ei ole. Mul oli lapsepõlves palju küsimusi, miks midagi just nii tehakse. Väga tihti sain vastuseks, et oota ainult, kuni sul endal lapsed tulevad, küll siis saad aru.

Nii. Sain lapsed. Ei saa aru. Kui ausalt öelda, siis saan tegelikult aina vähem aru ja ajab ikka vihale ka. Ma täiesti mõistan, et ajad olid teised, lastega suheldigi teismoodi aga ikkagi… Minul on sama, ei ole mõistnud ja mida suuremaks mu lapsed kasvavad, seda suuremaks mu hämming läheb. Samas ma saan aru, et tõesti minu ema ka proovis ja sellel hetkel ilmselt tegi enda arvates parima otsuse. Samas sellest sain aru juba väiksena.

Sinu ema kasvatas sinu vanaema. Sinu ema sai kõik oma kasvatusmeetodid temalt. Sina kui suguluses alles kolmas põlvkond, ei saagi ju kuidagi hinnata mis ajenditel sinu ema sinuga nii käitus nagu käitus. Kasvatamine on alati ajas muutunud. Sina ju ei pruugi teada kuidas nõukaajal sinu vanaema pidi oma lapse (sinu tulevase ema) panema juba poole aastaselt sõime ja ise rasket tööd tegema. Sinu ema võis ka tunda suurt ema puudust, koges juba lasteaias võõrandust ja see lõigi temast sellise tulevase ema nagu temast sai. Vanasti näiteks inimesed suitsetasid palju, ka imiku juures. Suitsetamine muudab lapsed hiljem närvilisteks jne.

Näiteks minu ema vanemas eas tunnistas ise ka, sai liiga palju rihma ja vitsa kasutatud. Aga ta ei osanud kuidagi teistmoodi lahendada neid ulakusi mida ma siis tegin. Ma mäletan kuidas ema oli kõik põrandad ära pesnud ja mina viskasin siis uksest lumekuule tuppa. Sain kõvasti vitsa. Tollel ajal ei tuldud selle peale, et oleks võinud lihtsalt naerda…

Su emal polnud ka võrrelda milline on õige ja hea ema. Nüüd sina siis mõistad kohut kuna sinu lapsepõlv polnudki ninnu nännu. Aga kellel ta siis on? Tekkinud on arusaam nagu vanemad on lastele võlgu, aga tegelikult ei ole. Nemad kutsusid su ellu, kasvatasid üles nagu oskasid, kuidas keskkond võimaldas ja tee ise paremini. Soiguda perekoolis oma suhetest emaga? Mida see muudab, aega tagasi ei keri, midagi olematuks ei tee. Pärast heidavad ka sinu lapsed sulle kõike ette, ei tule sind vanadekodu isegi vaatama kuigi sa püüdsid parimat.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 11:15; 16.08 15:10; 16.08 16:21; 16.08 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, ma olen südamest tänulik. Ma sain siit täpselt seda, mis mul vaja oli.
Ma olen nii tänulik.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minu ema vanemas eas tunnistas ise ka, sai liiga palju rihma ja vitsa kasutatud. Aga ta ei osanud kuidagi teistmoodi lahendada neid ulakusi mida ma siis tegin. Ma mäletan kuidas ema oli kõik põrandad ära pesnud ja mina viskasin siis uksest lumekuule tuppa. Sain kõvasti vitsa. Tollel ajal ei tuldud selle peale, et oleks võinud lihtsalt naerda…

Ja kes lumised põrandad uuesti puhtaks tegi? Kui lumepalle sisse visanud laps, siis võiks naerda küll. Aga kui ema, siis annaks emana ka vitsa.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:01; 16.08 15:55; 16.08 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka raske mõista, miks mu ema meid nii kasvatas, nagu kasvatas. Kodus saime ainult kriitikarahet, miski kunagi ei sobinud, kõik oli valesti (olime õega viielised, käisime huvikoolides, igati tublid, aga ema silmis oli ikka midagi, mis kohe negatiivsena välja toodi). Kodus oli pidev pinge õhus, kuna saime ka rihma (mitte lihtsalt rihmaga paar korda, aga ikka korralikult triibuliseks nüpeldas) või pandi nurka (meie peale karjumisest rääkimata), siis olime madalamad kui muru, sest kartsime ema ärritada. Mingist pahanduse tegemisest või vastuvaidlemisest ei tasu rääkidagi, me lihtsalt kartsime nii hirmsasti, et ei teinudki midagi sellist.

Praegu oma ema vaadates olen kindel, et tal on mingi vaimne häire, sest kõik need jooned on tal veelgi süvenenud, pole teemat või inimest, kellega ta rahul oleks, lisaks pidev kahtlustamine, et kõike tehakse tema kiuste. Oma lastele üritan ikka olla kannatlik ja mõistev ema, ei taha, et nad kasvaks pideva pinge ja hirmu keskkonnast. Ise olen lapsepõlve ja noorukiea raskuste tõttu pidanud kogu ülejäänud elu teadlikult enda suunama ja endaga tegelema, et olla üle alaväärsusest ja hirmudest, mille selline lapsepõlv on tekitanud. Väga raske on sellistest asjadest üle olla või andestada, olen lihtsalt võtnud seisukoha, et ta on haige inimene ja üritanud üle olla kogu edaspidisest kriitikast, sest ega me täiskasvanutena ka tema ootusi pole õigustanud, see ei loe, et ma ise oma eluga rahul olen, ema arust olen ikka saamatu ja teen kõik valesti.

Mul endal on emana raske, kuna ma ei tea, mis on see normaalne ja tasakaalus kasvukeskkond, kuna mul pole seda olnud. Mõnikord on seetõttu tunne, et pingutan üle, et lastele keskendudes olen jäänud ise tagaplaanile.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minu ema vanemas eas tunnistas ise ka, sai liiga palju rihma ja vitsa kasutatud. Aga ta ei osanud kuidagi teistmoodi lahendada neid ulakusi mida ma siis tegin. Ma mäletan kuidas ema oli kõik põrandad ära pesnud ja mina viskasin siis uksest lumekuule tuppa. Sain kõvasti vitsa. Tollel ajal ei tuldud selle peale, et oleks võinud lihtsalt naerda…

Ja kes lumised põrandad uuesti puhtaks tegi? Kui lumepalle sisse visanud laps, siis võiks naerda küll. Aga kui ema, siis annaks emana ka vitsa.

no näed siis, oled ju samasugune ja varsti sinu lapsed tulevad siia sind tagarääkima milline värdjas sa olid. karma

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 11:15; 16.08 15:10; 16.08 16:21; 16.08 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minu ema vanemas eas tunnistas ise ka, sai liiga palju rihma ja vitsa kasutatud. Aga ta ei osanud kuidagi teistmoodi lahendada neid ulakusi mida ma siis tegin. Ma mäletan kuidas ema oli kõik põrandad ära pesnud ja mina viskasin siis uksest lumekuule tuppa. Sain kõvasti vitsa. Tollel ajal ei tuldud selle peale, et oleks võinud lihtsalt naerda…

Ja kes lumised põrandad uuesti puhtaks tegi? Kui lumepalle sisse visanud laps, siis võiks naerda küll. Aga kui ema, siis annaks emana ka vitsa.

no näed siis, oled ju samasugune ja varsti sinu lapsed tulevad siia sind tagarääkima milline värdjas sa olid. karma

Mu lapsed lihtsalt ei loopinud ega loobi lumepalle tuppa sisse. Peavad minu tööst lugu. Kui mingil moel eksivad, nt poriste jalanõudega tuppa tulevad, siis saavad riielda, pesevad ise jalajäljed ära ja rohkem poriste kamassidega tuppa ei tule. Aga kui valida oleks kahe variandi vahel, kas naerda ja siis hellalt naeratades – mõtle, kui nutikas ja armas laps, loobib lumepalle tuppa! – hakata uuesti põrandaid pesema, või teine variant, anda vitsa, siis ma valiks teise variandi. Mille üle siin naerda on? Nii lõbus, et peab uuesti põrandaid pesema? Ei olnudki parajasti oma ajaga muud targemat teha, kui põrandad uuesti üle pesta?
Lihtsalt õudselt loll soovitus, et oleks võinud naerda. Vanemad pole siiski mingi jalamatid lastel, et lapsed teevad oma lollustega vanematel elu raskeks, aga nemad ainult naeravad heatujuliselt.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:01; 16.08 15:55; 16.08 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja on nagunii alles ebakindel ja tegelikult pigem küsib siit foorumist küsimust, et kas tal on õigus üldse ema peale pahane olla, kas tal on üldse õigus sellisteks tunneteks, kas see, mis temaga juhtus, on normaalne. Mis mind kõige rohkem häirib konkreetse loo juures, on seesama gaslightíng, kus talle öeldakse, et ei ole tal seda õigust ja hakatakse nagunii haavatavas emotsionaalses olekus inimest ekstra ründama (kõikvõimalike stereotüüpidega: unusta ära, ei juhtunud midagi, ela oma elu jne.)

Milline kolmest lühikesest vastusest, mis eelnes sinu esimesele ülipikale postitusele, ütles, et “pole õigust pahane olla”, “midagi ei juhtunud” jne?
Esitati täpsustavaid küsimusi ja anti mõista, et rahulolematuse tunde kadumiseks peaks leidma võimaluse juhtunuga leppida, sest tema ei saa nagunii ringi teha ema tegusid.
Sa küll tahad hirmsasti pikalt rääkida, kuidas “iga kord siin foorumis” “analoogsetes teemades” on, aga ära süüdista käesoleva teema postitajaid kuskilt teistest teemadest leitud vastustes.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:14; 16.08 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minu ema vanemas eas tunnistas ise ka, sai liiga palju rihma ja vitsa kasutatud. Aga ta ei osanud kuidagi teistmoodi lahendada neid ulakusi mida ma siis tegin. Ma mäletan kuidas ema oli kõik põrandad ära pesnud ja mina viskasin siis uksest lumekuule tuppa. Sain kõvasti vitsa. Tollel ajal ei tuldud selle peale, et oleks võinud lihtsalt naerda…

Ja kes lumised põrandad uuesti puhtaks tegi? Kui lumepalle sisse visanud laps, siis võiks naerda küll. Aga kui ema, siis annaks emana ka vitsa.

no näed siis, oled ju samasugune ja varsti sinu lapsed tulevad siia sind tagarääkima milline värdjas sa olid. karma

Mu lapsed lihtsalt ei loopinud ega loobi lumepalle tuppa sisse. Peavad minu tööst lugu. Kui mingil moel eksivad, nt poriste jalanõudega tuppa tulevad, siis saavad riielda, pesevad ise jalajäljed ära ja rohkem poriste kamassidega tuppa ei tule. Aga kui valida oleks kahe variandi vahel, kas naerda ja siis hellalt naeratades – mõtle, kui nutikas ja armas laps, loobib lumepalle tuppa! – hakata uuesti põrandaid pesema, või teine variant, anda vitsa, siis ma valiks teise variandi. Mille üle siin naerda on? Nii lõbus, et peab uuesti põrandaid pesema? Ei olnudki parajasti oma ajaga muud targemat teha, kui põrandad uuesti üle pesta?

Lihtsalt õudselt loll soovitus, et oleks võinud naerda. Vanemad pole siiski mingi jalamatid lastel, et lapsed teevad oma lollustega vanematel elu raskeks, aga nemad ainult naeravad heatujuliselt.

nojah eks su laps on siin 10 aasta pärast rääkimas milline rõve ema tal oli. kõik mis sa elus teed tuleb sulle endale tagasi. 10 aastat läheb kähku, siis sõimatakse juba sind siin.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 11:15; 16.08 15:10; 16.08 16:21; 16.08 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta rohkem sõna “tänan”, sest see on tuletatud sõnast “tänu”..

Täiesti tühi targutamine ja enese upitamine. Aitäh ka talle enam ei kõlba.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:09; 17.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah eks su laps on siin 10 aasta pärast rääkimas milline rõve ema tal oli. kõik mis sa elus teed tuleb sulle endale tagasi. 10 aastat läheb kähku, siis sõimatakse juba sind siin.

Ma südamest loodan, et sa ema ei ole. Ja isa ka mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:09; 17.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suurel osal inimestest on psühhiaatri vaatevinklist mingi omapära, kas isiksusejooned, isiksusehäire, meeleoluhäired, sõltuvus või mis iganes.
Kui kaua ema alkoholiga tegeles? Mõnikord me ei taha näha, et meie vanem ei ole enam päris terve, et tema käitumine on muutunud. Nooruse probleemid võivad vanusega süveneda või välja lüüa mistahes eluetapis, alkoholi ja stressi foonil. Võimalik, et ema vajab spetsialisti abi ja see eneseanalüüs, et kuidas me võiks temaga paremini läbi saada ja mida ta oleks võinud teisiti teha, ei aita praegu. Mine ise psühholoogi/ psühhiaatri juurde, ehk aitab see näha ema objektiivsema pilguga, mõnikord on inimene haige, mitte teadlikult pahatahtlik. Saad hingerahu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Minu minevik ja suhe emaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.