Esileht Pereelu ja suhted minu mure

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: minu mure

Postitas:

kuna teemat kustutada ei saanud, tegin nii. vabandan

Tänud vastajatele! mingit elatist ma selliselt jobult noudma ei hakka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 13:40; 04.03 14:06; 04.03 14:28; 04.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ametlikult välja mõistetud, siis ikka mingil ajal peab maksma. Last ära võtta ei saa, sest isegi kooselavate vanemate puhul ei lubata last ühega neist teise riiki jätta, kui teine vanematest nõusolekukirja ei anna. Elatisraha lapsele nõua ametlikult igal juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga samas siis pean hakkama lapse isalt ju nõusolekut küsima, kui tahan ise lapsega teise riiki minna? Lihtsalt reisima, mitte elama.

Siis on ju temal samamoodi sõnaõigust, kuigi lapsekasvatuses ta osalenud ei ole ja lapse elu jooksul on nad kohtunud 3 korda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 13:40; 04.03 14:06; 04.03 14:28; 04.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga samas siis pean hakkama lapse isalt ju nõusolekut küsima, kui tahan ise lapsega teise riiki minna? Lihtsalt reisima, mitte elama.

Siis on ju temal samamoodi sõnaõigust, kuigi lapsekasvatuses ta osalenud ei ole ja lapse elu jooksul on nad kohtunud 3 korda…

[/tsitaat]Kas isa on kantud sünnitunnistusele? Kui jah, siis on tal kõik need õigused ja Sul kõik need esiletoodud komplikatsioonid niikuinii, olenemata sellest, et ta mitte midagi lapse kulude hüvitamiseks maksnud ei ole.

Loomulikult tuleb lasta kohtul ametlikult elatis välja mõista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustutasin oma eelmise postituse juurest kogemata selle rea ära, et lapse isa ei ole kantud sünnitunnistusele ja seega läheb see protsess keerulisemaks.

Seda ta ütles ka mulle juba korra, et Eesti kohtus pole tema neid asju nõus ajama, et ainult läbi Soome.

See asi tal läbi ei lähe, sest mina ja laps oleme Eesti kodanikud. Temal on viimased paar aastat soome kodakondsus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 13:40; 04.03 14:06; 04.03 14:28; 04.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu viimast postitust lugeda 14.28 – et lapse isa ei ole sünnitunnstusel – siis jõudsin järeldusele, et tead, ära sitta torgi, läheb veel haisema.
Tõesti, sul ei ole vaja seda lisastressi, sest äkki õnnestubki tal kuidagi kohut veenda (eriti ma ei usaldaks Soome kohut, kui silmas pidada viimase aja sündmusi eestlase süütult vangi panemises ja alibi eiramises jne) ja saab hooldusõiguse endale. Pole ju võimatu. Mina ei riskiks. Lapsele oleks suur shokk tema jaoks võõra inimese juurde elama minna. Laps arvaks kindlalt, et ema jättis ta maha (laps ei taipa ju kohtuasjadest midagi) Ära mängi lapse tunnetega ja sul endal ka kergem kui lõpetate IGASUGUSE suhtlemise selle mehega. Ta ju ütles selge sõnaga, et teda see laps ei huvita.
Vaheta oma telefoni nr ära ja kujuta ette, ta on surnud. Te saate hakkama, ole tubli. Kõige tähtsam on säästa last ja tema närvikava ja seda saad sa teha ainult nii, et jätad selle asja sinnapaika midagi nõudmata.
Muidu võib juhtuda nt see, et laps peab tulevikus seda jätist rahaliselt toetama, sest seaduse järgi on lapsel ju kohustus oma vanemaid aidata ja toetada seega kordan veel: enda ja lapse säästmise huvides unusta see mees ja keskendu lapsele ning tema hea elujärje ülesehitamisele ise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]naeris kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tõesti, sul ei ole vaja seda lisastressi, sest äkki õnnestubki tal kuidagi kohut veenda (eriti ma ei usaldaks Soome kohut, kui silmas pidada viimase aja sündmusi eestlase süütult vangi panemises ja alibi eiramises jne) ja saab hooldusõiguse endale. Pole ju võimatu. [/tsitaat]

Ükski kohus ei lase last, kes siiani oma isa juures kunagi elanud ei ole, tema elukohariigist teise riiki vedada, kui ema just narkomaan vms ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]naeris kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sinu viimast postitust lugeda 14.28 – et lapse isa ei ole sünnitunnstusel – siis jõudsin järeldusele, et tead, ära sitta torgi, läheb veel haisema.
Tõesti, sul ei ole vaja seda lisastressi, sest äkki õnnestubki tal kuidagi kohut veenda (eriti ma ei usaldaks Soome kohut, kui silmas pidada viimase aja sündmusi eestlase süütult vangi panemises ja alibi eiramises jne) ja saab hooldusõiguse endale. Pole ju võimatu. Mina ei riskiks. Lapsele oleks suur shokk tema jaoks võõra inimese juurde elama minna. Laps arvaks kindlalt, et ema jättis ta maha (laps ei taipa ju kohtuasjadest midagi) Ära mängi lapse tunnetega ja sul endal ka kergem kui lõpetate IGASUGUSE suhtlemise selle mehega. Ta ju ütles selge sõnaga, et teda see laps ei huvita.
Vaheta oma telefoni nr ära ja kujuta ette, ta on surnud. Te saate hakkama, ole tubli. Kõige tähtsam on säästa last ja tema närvikava ja seda saad sa teha ainult nii, et jätad selle asja sinnapaika midagi nõudmata.
Muidu võib juhtuda nt see, et laps peab tulevikus seda jätist rahaliselt toetama, sest seaduse järgi on lapsel ju kohustus oma vanemaid aidata ja toetada seega kordan veel: enda ja lapse säästmise huvides unusta see mees ja keskendu lapsele ning tema hea elujärje ülesehitamisele ise![/tsitaat]

Seda mõtlen ise ka, et ma ei taha, et lapsel oleks tulevikus mingi kohustus sellise jobu ees.
Õnneks praegu pole polegi peale suve näinud, kuid paar korda oleme suhelnud selle poole aasta jooksul ja siis ka oli tal oma naisega probleemid ja elas ennast minu peal välja.
Samas teeb asja natuke keeruliseks see, et ainuke, kellega ma sealt poolt suhtlen, on lapse isa vanaema. Väga hästi saame läbi, oleme nagu sõbrannad 😉 Kuid kui laps hakkab ükskord küsima? Sest vanaema aegajalt näitab lapsele pilte ja ütleb, et näe, see on sinu isa. No õnneks on laps väike ja ei saa aru, kuid ükskord saab ta pihta…
varjata mul polegi plaanis, kes on isa, aga kui see isa ei vääri seda nime?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 13:40; 04.03 14:06; 04.03 14:28; 04.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vanaemaga loomulikult suhelge ikka edasi kui teil hästi klapib. Lihtsalt on vaja teha temaga mõned kokkulepped selles osas kas, mida ja kuipalju isast lapsele rääkida.
Hetkel on su laps nii väike, et pole vaja mingite üksikasjadega teda koormata. Kui hakkab ise isa vastu huvi tundma, siis räägid temast täpselt niipalju kui laps küsib ja kõik. Küll kunagi kui laps on pubekas juba või täiskasvanu küll siis jõuab täpsemalt pajatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vanaemaga loomulikult suhelge ikka edasi kui teil hästi klapib. Lihtsalt on vaja teha temaga mõned kokkulepped selles osas kas, mida ja kuipalju isast lapsele rääkida.
Hetkel on su laps nii väike, et pole vaja mingite üksikasjadega teda koormata. Kui hakkab ise isa vastu huvi tundma, siis räägid temast täpselt niipalju kui laps küsib ja kõik. Küll kunagi kui laps on pubekas juba või täiskasvanu küll siis jõuab täpsemalt pajatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa võib Soomes hakata kohtu kaudu oma isadust tuvastama ja taotleda lapsega kohtumisi, ka last enda juurde. Tead, see sööb su närvid, sa pead võtma advokaadi, mis on hirmkallis. Venitamistaktikat kasutades läheb sul kohutav raha sinna. Pigem unusta see elatiraha ja ära teda rohkem torgi. Kui tuleb, ole viisakss ja sõbralik, lapse huvides. Tore, et vanaemaga suhtlete, see on suur asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted minu mure

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.