Esileht Hobinurk “Minu ……” -sarja parimad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: “Minu ……” -sarja parimad

Postitas:

Tere!

Kahjuks olen praegusel eluetapil väga väikese lugemusega, kogu võhm läheb laste kasvatamise peale. Siiski tahaksin lugeda nüüd  midagi “Minu …../mingi maa/” sarjast. Neid on väga palju ja ma pole suutnud raamatukogus sirvides valikut teha.

Kas keegi, kes on selle sarja fänn, oskab soovitada sellest sarjast midagi head, mis n-ö esile tõuseb. Ma tean, et ma ei jõuaks kogu sarja puutuda, seetõttu võtaksin ette kohe pärlid.

Aitäh kaasamõtlejatele!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki ei ole lugenud, aga meeldis “Minu Amsterdam”. “Minu Rootsi” panin käest imelike tunnetega, et mis kuradi maa ja imelikud inimesed seal elavad, mitte iial ei taha sellises ühiskonnas selliste inimestega elada. “Minu Muhumaa” on kogemus, kui palju võib ühes inimeses olla vihkamist.
Need tulevad esimestena meelde, aga kaks viimast ei tähenda tingimata “parimaid”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Maailm, Tai ja Istanbul on siiamaani lemmikud olnud. Esimeses on väga kirju ja huvitav sõnavara, teise autor oma ellusuhtumisega teeb kõigile silmad ette ja viimase autor on nii intelligentne, et seda on lausa läbi raamatu tunda.

Väga huvitav teemaalgatus, neid raamatuid on nii palju, et ei oska validagi, kindlasti unustasin mõne välja tuua.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:48; 11.02 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldisid Justin Petrone “Minu Eesti” raamatud. Veel meeldis “Minu Vormsi”. Need raamatud on nii ebaühtlase tasemega, et soovitused kuluvad marjaks. On Eesti inimesi, kes teevad kusagil eksootilises riigis väga huvitavat tööd, aga kahjuks pole suuremad asjad jutuvestjad. Teine äärmus on eluga puntras tibid, kes on kuhugi välismaale ennast otsima sõitnud, leiavad seal mingi kohaliku mehe ja imevad ennast talle külge. Need raamatud on nagu mõni Perekooli teema.

Kas see sari üldse ilmub enam? Kas Petrone kirjastus üldse tegutseb? Epp ju silitab nüüd kive, või enam mitte?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:25; 14.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldisid Justin Petrone “Minu Eesti” raamatud. Veel meeldis “Minu Vormsi”. Need raamatud on nii ebaühtlase tasemega, et soovitused kuluvad marjaks. On Eesti inimesi, kes teevad kusagil eksootilises riigis väga huvitavat tööd, aga kahjuks pole suuremad asjad jutuvestjad. Teine äärmus on eluga puntras tibid, kes on kuhugi välismaale ennast otsima sõitnud, leiavad seal mingi kohaliku mehe ja imevad ennast talle külge. Need raamatud on nagu mõni Perekooli teema.

Kas see sari üldse ilmub enam? Kas Petrone kirjastus üldse tegutseb? Epp ju silitab nüüd kive, või enam mitte?

Luitsalu Maailm ja Dubai ilmusid ca 2020 kui õigesti mäletan.

 

Millised need raamatud on, kus need eluga puntras tibid on, kes kohaliku mehe leiavad? Alati huvitav lugeda, kellega ise ei samastu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:48; 11.02 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lembe Mõttuse Minu Okeaania oli päris äge.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ammu juba küll ilmunud, aga “Minu Alaska” on olnud  lemmik. Mulle meeldivad kelgukoerad 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle sarja fänn, olen kõik läbi lugenud. Aga niimoodi soovitada on raske, kuna ei tea sinu ootusi. “Minu …” sari on lihtsalt niivõrd kirju ja iga raamat oma kirjutaja nägu. On autoreid, kellel sulg jookseb ja lausa lust on lugeda, isegi kui asukohamaa ei olegi eriti eksootiline ja huvitav (nt “Minu Oslo”). Osad raamatud jälle on nii kuivalt ja suure pingutusega kirja saadud (nt “Minu Saksamaa” ja “Minu Singapur”). Osade puhul paelub kirjutaja vaimustus ja armastus selle maa vastu (nt “Minu Alaska”). Siis on selliseid üllatusi, kus muidu kirjutaja inimene ei ole kohe üldse oma sulge jooksma saanud (nt “Minu Vormsi” ja Rein Siku mõlemad raamatud). Siis on raamatuid, kus kirjutaja maailmavaade ja eraelu kummastust tekitavad (nt “Minu Nizza” ja “Minu Dublin”). On selliseid, kus eraelu laiali laotatakse (Petronede endi raamatud) ja kus seda nii hoolega välditakse, et ei saa arugi, kes see autor üldse inimesena on (“Minu Kreeka”). Siis on veel maailmapäästjate osakond (Aafrika riigid peamiselt), eneseotsijad-seljakotirändurid (ja veel alaliigina need, kes selle käigus kaaslase leidsid). Ja on ka üpris lühida ja pealiskaudse reisimise tutvustusi, kus kohalikega väljaspool turismisektorit praktiliselt ei lävitagi (nt “Minu Tai saared”). On ka mõned liigitamatud veidrused (nt “Minu Bangkok”). Ja tegelikult on enamus selliseid, kus on kombineerituna kõike. Seega, soovitada on väga raske ilma täpsustavaid küsimusi esitamata.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 00:02; 14.02 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi eriliselt head ei meenugi. Küll aga pettusin mitmes. Nt Minu Itaalia, minu Gruusia. Kohati tahaks karjuda, et krt, mida sa ronid sinna kui sulle miski ei meeldi!

No ja enne jõule oli Minu Viljandi, Justin Petrone enda oma. Siiani kahetsen neid raisatud tunde. Olen küll Viljandist pärit, aga muud midagi ei saanud teada kui seda, kuidas üks armuvalus välismaalane mööda 3 kohvikut käib ja keda seal kohtab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on enim meeldinud “Minu Istanbul”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka praktiliselt kogu sarja läbi lugenud. “Minu Moldaavia”  ja  teine Itaalia-raamat  on lugemata.  Isiklikud lemmikud, mis aga ei pruugi teistele korda minna, on “Minu Moskva”, “Minu Guatemala”, “Minu Alaska”, “Minu Shangahai”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Minu Moldova” jättis mulle mulje haledast soigujast kuidas ikka temal on väga raske elu.  Loetuist kõige kehvem oli “Minu Tshiili” kuigi teisalt  mida  16-aastaselt  ikka siis  nii ootad.

Väga meeldis “Minu Soome”.  Siis veel meeldisid “Minu Austria”, “Minu Amazonas”, “Minu Costa Rica”, “Minu Iisrael”, “Minu Istanbul”.  “Minu Albaania” on väga sünge.  Rohkem ei tule meelde ja ei viitsi loetleda ka.

Tegelikult on neid häid veel, sest seerias minu hinnangul umbes 70% on rohkem või vähem huvitavad, sõltub kirjutaja oskustest vaadelda  ja järeldada. 20 % sellised nohjah ja 10% päris  sellised, et kui ikka kirjutada millestki õieti pole ega  oska kah, siis jäta parem tegemata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Istanbul, Minu Ahvenamaa, Minu Aasia, Minu Los Angeles, Minu Dubai, Minu Hiiumaa, Minu maailm, Minu Muhumaa, Minu Shveits, Minu Viin, Minu Osl0, Justin Petrone kõik “Minu… ” raamatud. Häid raamatuid on sarjas veel palju, halbu/mitte meeldivaid õnneks vaid mõned ette sattunud.

Õnneks uued muudkui ilmuvad ja lugemist jätkub. Mulle meeldib lugeda just kohalikust elust ja kultuurist, seestpoolt vaadatuna. Ja selle sarja raamatud üldiselt selle pildi annavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad sarjas kergemad ja lõbusamad lood, näiteks Minu Aasia, Amazonas, Okeaania, Iirimaa, Oslo, Pariis, Iisrael, Malta.

Eesti omadest meeldivad Justin Petrone omad, Tallinn, Pärnu, Hiiumaa ja Peipsiveer.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin just raamatukogust “minu India”, lugema ei ole veel jõudnud hakata. Mis sellest raamatust arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik sellest sarjast on “Minu Soome”. Sealt sai väga palju huvitavat infot Soome ja soomlaste kohta, hästi kirjutatud, korralikult toimetatud, mõnus rahulikult kulgev raamat.

Jamasid raamatuid on selles sarjas paraku palju, viimatine pettumus oli “Minu Viljandi”. Lõpuni ei lugenudki.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 13:50; 15.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldisid Minu Alaska ja Minu Jaapan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka neid vast ca 30 läbi lugenud. Eks nad ajaviide ole, loed läbi ja paari aasta pärast väga ei mäleta, mida lugesid. Mulle meeldisid Minu Brüssel (Afanasjev), Minu Austria, Minu Soome, Minu Moskva. Enamus on loetavad, mõne üksiku olen ka pooleli jätnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Soome – kohutav pettumus ja raisatud raha. Nii madalalaubalist teksti ei oleks osanud oodata. Rohkem ei taha sellest inimesest midagi teada ning loodan, et keegi intelligentsem uue raamatu kirjutab.

Minu Dublin – ka pettumus, kuid seekord seetõttu, et kirjutaja ja lugeja vanusevahe oli ilmselt liiga suur. Seega ei “kõnetanud”.

Minu Tenerife 2019 – ostsin ja lugesin vaid autori pärast. Meeldis, aga kassid meeldivad ikka Tenerifest rohkem 🙂

Minu Tenerife 2014 – kah meeldis, aga mitte nii väga.

Minu Afganistan – väga meeldis.

Minu maailm – väga meeldis.

Minu maailmameri – väga meeldis.

 

Majanduslikult paremaid aegu ootab rivi “Minu…” raamatuid, kuigi ilmselt Soomet arvestades oleks mõistlikum esmalt raamatukogust laenutada.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 20:34; 15.02 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks huvitavamaid oli Maroko, ka Guatemala. Marokost lugesin kohe mitu korda. Albaania jäi ka meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Soome – kohutav pettumus ja raisatud raha. Nii madalalaubalist teksti ei oleks osanud oodata. Rohkem ei taha sellest inimesest midagi teada ning loodan, et keegi intelligentsem uue raamatu kirjutab.

Kas tõesti? Autor on ju Kaja Tampere. Olen tööalaselt temaga kokku puutunud, ta on ju küll haritud inimene ja mulle jättis küll viisaka mulje. Tegevus toimub ülikoolis. Kuidas saab madalalaubaline tekst olla? Äkki sa ajad mõne teise Minu sarja raamatuga segamini? Ma lugesin seda nii ammu, et mäletan ainult üldmuljet. Üldmulje oli selline, et oli pigem kuivavõitu tekst, et oleks võinud just isiklikum ja mahlakam olla.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:25; 14.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Soome – kohutav pettumus ja raisatud raha. Nii madalalaubalist teksti ei oleks osanud oodata. Rohkem ei taha sellest inimesest midagi teada ning loodan, et keegi intelligentsem uue raamatu kirjutab.

ajasid äkki “Minu Helsingiga” segamini?

Võtsin just raamatukogust “minu India”, lugema ei ole veel jõudnud hakata. Mis sellest raamatust arvate?

see oli üks ludinal läinud lugemine. Kommentaare saad lugeda siit, ühinen neis kirjutatud arvamustega, seega ei hakka siin pikemalt kirjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 00:02; 14.02 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu Soome – kohutav pettumus ja raisatud raha. Nii madalalaubalist teksti ei oleks osanud oodata. Rohkem ei taha sellest inimesest midagi teada ning loodan, et keegi intelligentsem uue raamatu kirjutab.

Kas tõesti? Autor on ju Kaja Tampere. Olen tööalaselt temaga kokku puutunud, ta on ju küll haritud inimene ja mulle jättis küll viisaka mulje. Tegevus toimub ülikoolis. Kuidas saab madalalaubaline tekst olla? Äkki sa ajad mõne teise Minu sarja raamatuga segamini? Ma lugesin seda nii ammu, et mäletan ainult üldmuljet. Üldmulje oli selline, et oli pigem kuivavõitu tekst, et oleks võinud just isiklikum ja mahlakam olla.

Millega küll Soomet segamini ajada võiks?

Haritus ja ülikoolis töötamine ei tähenda, et inimene automaatselt kõikidele ja igas suhtes sümpaatne olema peaks.

Kindlasti oli seal ka üksjagu neutraalseid kirjeldusi, kuid üldmulje lõid siiski need kohad, mis teda suhteliselt kehvast küljest näitasid.

ajasid äkki “Minu Helsingiga” segamini?

Kindlasti ei aja ma Soomet ja Helsingit segamini.

 

Loodetavasti lugupeetud kaaskodanikud siiski lubavad igal lugejal isiklikke emotsioone tunda ning oma arvamust omada. Ja minule jättis see inimene endast ebameeldiva mulje, teie üllatust täis hüüatused seda ei muuda.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 20:34; 15.02 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis kohe huvi seda vastuolulisi tundeid tekitanud “Minu Soomet” lugeda 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Minu Tansaania” meeldis, käisin ise vabatahtlikuna naabrrriigis ja sellepärast oli väga palju äratundmis rõõmu.

”Minu Afganistaan” oli ka väga hea lugemine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võivad inimestel olla erinevad arvamused loetud raamatutest. See ongi huvitav, kuidas nt minule see Soome-raamat väga meeldis, aga siin ühele eelnevale lugejale jälle üldse mitte. Ja ma vist isegi mõtleksin välja, mis seal sisus võis olla n.ö ebameeldivat, aga ilmselt ei oleks “madalalaubaline” just sõna, mida kasutaksin 🙂  Aga jah, taas kord näide sellest, et lugedes võivad erinevatel inimestel tekkida väga erinevad emotsioonid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 13:50; 15.02 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nagu need raamatud annavad hea läbilõike maailma riikidest, siis saab ka üsna vahva läbilõike erinevatest inimestest. Mina olen need kõik läbi lugenud ja päris pahaks ei pea neist ühtki. On mõned, mis pole just olnud minu maitse, kuid olen need alati lõpuni lugenud ja ikkagi midagi uut teada saanud või kas või püüdnud inimesena ise areneda ja panna kõrva taha, et vot nii ei tohiks öelda või käituda.

Meeldinud on palju juba siin nimetatud, aga hea mälestuse on jätnud Mongoolia, Island, Keenia … Eriti naudin lugemist eksootilistest riikidest. Minu soovitus on ikkagi kõiki lugeda ja ise järeldused teha.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on “Minu London”, mis räägib sellest, kuidas kunstnik Anu Samarüütel seal elas ja moekunsti magistriõppes oli. Huvitavad kohaliku elu-olu ja kunstimaailma kirjeldused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin üks aasta selle sarja raamatuid selle järgi, kuhu mul reis tulemas oli. Lugesin ära “Minu Kreeta” ja “Minu Küpros” – mõlemad loetavad, aga ei midagi üleliia kaasakiskuvat. Ilmselt need kaks võivad olla see, mida tibikommentaariga silmas peeti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldis väga “Minu Amazonas”, Ivo Tšetõrkin on mulle reisisaadete juhina väga sümpaatne ja raamat ei valmistanud ka pettumust. Raamatu lõpus tuli selline reisi lõpu kurbuse tunne korra peale nagu endal oleks üks äge reis just läbi saanud.

“Minu Kuuba” oli ka väga kaasahaarav ja lihtne lugeda.

“Minu Tenerife”, Mart Normeti kirjutatud variant, on hetkel pooleli. Esimesed kaks olid selle võrra põnevamad, et maad olid eksootilisemad ja selle võrra oli ka huvitavam lugeda ja kohati mõelda, et hämmastav kuidas inimesed tänapäeval elavad veel. Aga Normeti temperament on lugedes ka tunda nii et vahepeal hakkan lugema ka sama kiirelt nagu ma kujutan ette, et tema oma energilisusega seda ette vuristaks nii et siiani on see ka vahva lugemine 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Hobinurk “Minu ……” -sarja parimad