Esileht Hobinurk “Minu ……” -sarja parimad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: “Minu ……” -sarja parimad

“Minu Kuuba” oli ka väga kaasahaarav ja lihtne lugeda.

see oli nii halvasti kirjutatud, et valus hakkas.

“Minu Tenerife”, Mart Normeti kirjutatud variant, on hetkel pooleli.

loe parem Olavi Antonsi “Minu Tenerifet”, palju huvitavam lugemine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen neid lugenud ca tosinajagu. Parim lugemine oli “Minu Alaska”, huvitavaim “Minu Shanghai”. Ladusaid lugemisi oli teisigi, aga kuna pole enam meeles, siis ei ole ilmselt ka mingit muljet jätnud.

Kõige halvem seni “Minu Läti”, Contra poolt kirjutatud. Lati alt läbi jooksmine. Rõhk sõnal jooksmine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ammu juba küll ilmunud, aga “Minu Alaska” on olnud lemmik. Mulle meeldivad kelgukoerad ????

Sama siin. Lisaks “Minu Prantsusmaa”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 12:05; 26.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka suuremat osa lugenud, mõni on parem-mõni halvem eri põhjustel. Kas huvitab mind mõni riik rohkem või autor kirjutab paremini, aga lugemist on väärinud kõik. Kui lähen reisima, siis loen alati vastava raamatu enne läbi. Siin oli nimetatud, et Minu Singapur on halb, aga kui oled seal pikemalt olnud (mina olen) või alles kavatsed minna, saab hulga uut ja huvitavat infot.

Viimati loetutest meeldisid Minu Leedu, Minu Peipsiveer, Minu Praha, vähem meeldisid Minu Vormsi ja konkurentsitult halvim on olnud Minu Ibiza.

Selle viimasega olen küll nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 12:05; 26.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus selle sarja lemmikutest on eelnevalt siin juba ära mainitud, aga uus “Minu Hispaania” meeldis ka. Keegi oskab ehk viimaste aastate omadest veel mõnda head soovitada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiindan Minu Egiptust, olles ise kordi käinud, oli ikka huvitav lugeda. Minu Filipiinid oli jälle tõesti tibinajutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiki ei ole lugenud, aga Minu Reykjavik, Minu Austraalia ja Minu Tallinn olid head. Mõlema Petrone raamatud ka, Justini viimase kohta ei tea, pole lugenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiki ei ole lugenud, aga Minu Reykjavik, Minu Austraalia ja Minu Tallinn olid head. Mõlema Petrone raamatud ka, Justini viimase kohta ei tea, pole lugenud.

+ Minu Tokyo ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lemmikud on Alaska, Maailmameri, Jaapan, just lõpetasin Albaania, see oli ääretult kurb lugemine aga samas huvitav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Austraalia oli halb ja kui sellest on veel halvemaid, siis ma ei julge rohkem ühtki lugeda. Lugesin seda Austraalia külastamise järel ja minu Austraalia selline küll ei olnud. See oli just see eluga puntras tibi kirjeldus, kes sealt omale mehe leidis, kes kohalikki polnud. Elust Austraalias, sealsest imelisest loodusest jms oli küll väga vähe või pealiskaudselt kirjutatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Austraalia oli halb ja kui sellest on veel halvemaid, siis ma ei julge rohkem ühtki lugeda. Lugesin seda Austraalia külastamise järel ja minu Austraalia selline küll ei olnud. See oli just see eluga puntras tibi kirjeldus, kes sealt omale mehe leidis, kes kohalikki polnud. Elust Austraalias, sealsest imelisest loodusest jms oli küll väga vähe või pealiskaudselt kirjutatud.

No ta kirjutaski ju enda kogemusest. Iga Minu sarja raamat ongi konkreetselt nende inimeste kogemus mitte Lonely planeti stiilis reisiraamat. PS. sellest ma aru ei saa, et mis väljamaalt mehe leidmises halba on. Austraalia taolises rahvaste paabelis tekib neid eri rahvustest (backpackerite)paare ikka tohutult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan täiesti aru, et see ongi tema kogemusest, aga see oli siiski halb lugemine. Seda et mees polnud kohalik, mainisin ma lihtsalt seetõttu et sellest siin kusagil eespool juttu oli. See et raamat oli minu jaoks halb, on ka minu kogemusest lähtuv. Isegi pildiallkirjad olid valed, sest ühel pildil oli sulaselge emu ja alla oli kirjutatud kaasuar. Või oli see vastupidi. Igal juhul jättis see teos mulle kehva mulje. Kui ma poleks kunagi Austraalias käinud, ei oskaks ilmselt sedasi hinnata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan täiesti aru, et see ongi tema kogemusest, aga see oli siiski halb lugemine. Seda et mees polnud kohalik, mainisin ma lihtsalt seetõttu et sellest siin kusagil eespool juttu oli. See et raamat oli minu jaoks halb, on ka minu kogemusest lähtuv. Isegi pildiallkirjad olid valed, sest ühel pildil oli sulaselge emu ja alla oli kirjutatud kaasuar. Või oli see vastupidi. Igal juhul jättis see teos mulle kehva mulje. Kui ma poleks kunagi Austraalias käinud, ei oskaks ilmselt sedasi hinnata.

Njah, ma lugesin seda tegelikult tükk aega tagasi ja ka tükk aega enne kui ise Austraalias käisin. Võibolla peakski uuesti üle lugema ja vaatama, kuidas nüüd tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”><span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kõige halvem seni “Minu Läti”, Contra poolt kirjutatud. Lati alt läbi jooksmine. Rõhk sõnal jooksmine.</span></p>
 

Olen nõus. Läti kohta ei saanud suurt midagi teada…küll aga Contra. Nii et kui keegi on Contrast huvitatud, siis tasub lugeda. Ja ometi oleks just Lätit ja läti keelt nii huvitav ja põnev Eestiga kõrvutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn oli väga hea, pealinlasena huvitav lugeda ja väga hästi kirja pandud.

Olen vist enamik ära lugenud, päris pooleli on jäänud ainult mõned – Afganistan, Ugrimugri, Läti, Bangkok, Iirimaa. Ei haakunud kuidagi.

Bollywood ärritas, kuid oli siiski huvitav (antropoloogilisest vaatevinklist). Albaania oli nagu kohustuslik lugemisvara neile, keda tirib tõmmude meeste poole. Dublin oli päris kehv. Sveits oli huvitavad lugeda – ja tean nüüd, et ei suudaks seal iialgi elada, jube paik:)

Maailmameri, Tokio,  Pariis (see esimene), Iisrael, Alaska meeldisid väga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on lugenud “Minu Kopenhaagnit” ja “Minu Taanit” – kuidas need meeldisid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on lugenud “Minu Kopenhaagnit” ja “Minu Taanit” – kuidas need meeldisid?

“Minu Taani” meeldis rohkem, oli huvitavamalt kirjutatud ja pisut tavapärasest erinevama taustaga (vanem naisterahvas läks illegaalselt Taani maakohta tööle jm), “Minu Kopenhaagen” oli lihtsalt jutustus sellest, kuidas seal elu on, millised on taanlased, mida süüakse, keda valitakse, kui palju sõidetakse rattaga, kuidas oli tööd otsida jne. Kui Taaniga üldse kokkupuuteid pole, siis ehk on mõlemad huvitavad lugeda, aga kuna ma olen ise ka Taanis elanud, siis jäi “Minu Kopenhaagen” kuidagi  igavaks, “Minu Taanil” oli palju huvitavam taustalugu ja toimumiskoht.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen neid ka niipalju lugenud, et ei mäletagi enam…

Aga meelde jäi “Minu Moskva,”, millegipärast väga-väga meeldis, kas autori tõttu või ei teagi miks.

“Minu Keenia” läks kuidagi hinge, mäletan, et pisradasin lennukis omaette.

“Minu Leedu” on ka väga humoorikas, hästi autoril sulg jooksis.

Mainiti Alaskat, jaa, see meeldis ka. Tenerife (Normet) suht ok. Kanada oli vist ka pettumus, vb tean liiga palju ise Kanadast.

“Minu Itaalia” (mingi 20 keskpaiga versioon) oli küll selline, et ma mõtlesin, et hullem kuivik ikka 😛

Mõned olen veel pooleli jätnud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on lugenud “Minu Kopenhaagnit” ja “Minu Taanit” – kuidas need meeldisid?

“Minu Taani” meeldis rohkem, oli huvitavamalt kirjutatud ja pisut tavapärasest erinevama taustaga (vanem naisterahvas läks illegaalselt Taani maakohta tööle jm), “Minu Kopenhaagen” oli lihtsalt jutustus sellest, kuidas seal elu on, millised on taanlased, mida süüakse, keda valitakse, kui palju sõidetakse rattaga, kuidas oli tööd otsida jne. Kui Taaniga üldse kokkupuuteid pole, siis ehk on mõlemad huvitavad lugeda, aga kuna ma olen ise ka Taanis elanud, siis jäi “Minu Kopenhaagen” kuidagi igavaks, “Minu Taanil” oli palju huvitavam taustalugu ja toimumiskoht.

Mulle just seetõttu Kopenhaagen meeldis, minu meelest ongi parimad selle sarja raamatud, kua kohalikku eluolu ja kultuuri kirjeldatakse, mitte kellegi eraelulised heietused.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maroko oli kõige kaasahaaravam, ainus, mida lugesin mitu korda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maroko oli kõige kaasahaaravam, ainus, mida lugesin mitu korda.

Mulle just Maroko eriti ei meeldinud, liiga palju usujuttu. Isegi nagu natuke propagandana tundus vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis ka Minu Taani rohkem. Kopenhaagen oli küll väga loetav, kuid pisut häiris, kuidas autor kõike väga idülliliselt kujutas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lõpetasin Minu Colorado. Väga hästi kirjutatud, väga huvitav (kuigi ma ise suusatamist jälestan).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

da on lausa läbi raamatu tunda. Väga huvitav teemaalgatus, neid raamatuid on nii palju, et ei oska validagi, kindlasti unustasin mõne välja tuua.

Jah, see raamat tõesti meeldis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

da on lausa läbi raamatu tunda. Väga huvitav teemaalgatus, neid raamatuid on nii palju, et ei oska validagi, kindlasti unustasin mõne välja tuua.

Jah, see raamat tõesti meeldis.

Midagi läks tsiteerimisel valesti. Jutt käis Anu Samarüüteli “Minu Londonist”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lemmikud: Minu Alaska, Minu Maailmameri.

Kõige kehvem seni: Minu Filipiinid. Filipinost meest ajas lausa närvi, et nii kontrollimata fakte tema sünnimaa kohta esitatakse. Üks asi on kogemus, teine asi faktid, mis kõigile ühed. Tekst oli selline, nagu oleks neiu seal elanud kuu aega, mitte mitu aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole veel lugenud, aga tahan lugeda “Minu Kihnu”.  Elan ise küll mandril, aga suht lähedal ja mitmed sõbrad seal. Autoriga ka kokku puutunud, pole just suu peale kukkunud,  seega ootan huviga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on mingit pidi kustumatu mulje jätnud “Minu Haiti,” “Minu Rootsi” – emotsioon sama nagu ühel eelkirjutajal – et mis paganama inimesed seal riigis elavad. Kusjuures olen ise ka Rootsis elanud ja ka siis oli sama emotsioon. Teisest küljest jällegi imetlesin kirjutaja sihikindlust ja seda, mida ta on lõpuks suutnud Rootsi eestlaste heaks ära teha. “Minu Narva” oli ka väga hea ja tekitas austust autori vastu.

Suurte ootustega hakkasin lugema, kuid pettusin “Minu Antarktikas.” See on valdavas osas lihtsalt kellegi teadusreiside logiraamat ümber trükituna. Jutuvestmist on vähe. Kuiv, igav.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sellistelt raamatutelt reisikirjeldusi ja riigitutvustusi ei oota – selleks eelistan ise reisida -,  mind huvitab inimeste lugu ja elu. Seepärast meeldivad Minu-sarjast raamatud, kus inimene kirjutab isikliku loo enda sattumisest välisriiki. Huvitavad on olnud nt Minu Malta, Minu Marokko, Minu Pariis, Minu Oslo, Minu Taani. Üldse ei meeldinud Minu Kilimanjaro, Minu Antarktika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Minu Tartu” on hullult hea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Hobinurk “Minu ……” -sarja parimad