Esileht Väikelaps minu väikelaps lööb teisi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: minu väikelaps lööb teisi

Postitas:

Meie juntsu on veidi üle kahe aasta vana ja me kuidagi ei suuda teda löömast lõpetada.

Ma ei usu, et ta spektrumil on, sest ta saab ise väga hästi aru kui ta midagi valesti teeb.

Vahel on nii, et ta isa toob ta lapsehoidja juurest ara ja mina tahan tervistuseks kalli saada, aga selle asemel ta virutab mulle. Neid intsidente tuleb ikka paris palju ette. Voi siis napistab.

Eile oli minu sobranna kylas oma lapsega. Nad on minu lapsega praktiliselt koos kasvanud, esimesed pool tundi+tund aega mangisid ilusti. Siis tuli ikka sama jama, “Minu auto, mina tahan seda autot, mis tal kaes on”. Ja siis jalle virutab. Lopuks oli nii, et vaene sobranna laps konkreetselt jooksis minu lapse eest eest ara. Sobranna tytar krutib teda ka, teeb nagusid ja nii, nii et ega see ka vaga ei aita.

Olen proovinud erinevaid meetodeid. Ei ole nii, et ma lasen tal lihtsalt lyya. Kui loob manguasjaga, siis votan manguasja ara. Hoian oma katega tema kasi kinni, et ei saaks lyya. Raagin, et ei tohi lyya. Viin ta eemale maha rahunema. Siis laps hakkab nutma ja teeb kalli, vahel isegi palub vabandust, aga poole tunni pärast lööb jälle.

Issi teeb tavaliselt kõvemat häält kui ta lööb, aga see ka ei aita pikaks. On kellegil midagi soovitada_

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 01:00; 22.10 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, ta on alles kahene. Tema sõnavara on väike, ta ei suuda end väljendada nii nagu sina ootad, tahad. Teiseks, lastel ei hoita jõuga käsi kinni, laste luud on haprad ja last sedasi ohjeldada pole mõtet. Kolmandaks, lapse peale ei või tõsta häält, rikub lapse närvid ära ega õpeta lapsele muud, kui kartma karjujat.
Neljandaks, tund aega mänguaega võõra lapsega on enam kui piisav ning väsitav väikese lapse jaoks. Viiendaks kui laps lööb, on tegu hirmu, näljatunde, väsimuse, tüdimuse või olukorrast tingitud stressiga, mitte ei löö ta selleks, et haiget teha, halb laps olla vms.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa oled õpetanud, mida ta löömise asemel teha võiks? Et kui kurjana tahab lüüa, siis löögu patja, tekki vms. Ja aitad tundeid sõnastada – “sa oled väga kuri, sest …”. “Kuri võib olla, aga haiget teha ei või. Kui me oleme kurjad, siis me ….”. Kui lihtsalt nalja pärast lööb, siis et kätega tehakse pai või patsu-patsu ainult vastu peopesa.
Ja ennetus-ennetus-ennetus. Sa ju näed ära, millal läheb situatsiooniks ja enne seda ütled rahulikult, et lüüa võid patja. Või eraldad mõneks ajaks teistest, suunad mingile muule tegevusele, pakud muul viisil lähedust jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lastel ei hoita jõuga käsi kinni, laste luud on haprad ja last sedasi ohjeldada pole mõtet.

Sellist jama pole küll enne lugenud! Lapsel ei tohi käsi kinni hoida kui lööb? Loomulikult tohib! Ei ole need luud nii haprad midagi, et kohe pooleks lähevad, kui löögivalmis käest kinni võtad ja teisi löömast takistad.

Lapsed löövad, sest nad ei suuda verbaalselt lahendada konfliktolukordi. Nad ei oska teha kompromisse, et ma võtan auto, kui sina oled ära mänginud. Kui laps lapsehoidja juurest tuleb ja ema lööb, siis sellepärast, et ta ei oska ennast muud moodi maha laadida. Väga okei on käsi kinni hoida, konkreetse häälega (aga mitte karjudes) öelda, et ei löö ja eemalduda ning mitte pöörata rohkem halvale käitumisele tähelepanu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurem viga, mis sellises situatsioonis tehakse, on, et oodatakse löömist ja reageeritakse alles löömisele.

Minu soovitus sulle on (olles selle ise 1,5aastase lapsega läbi teindu) – teadvusta endale, et mõnda aega lapsega seltskonnas viibides peadki teda koguaeg kullipilguga jälgima ja täitsa kõrval viibima. Ka sõbrannale võid seletada, miks sa koguaeg kõrval istud, et just tegeledki selle probleemiga.

Kohe, kui laps läheb teis elapsega mängima, siis esmalt selgitad, et löömine on paha. Mänguasju ära võtta ei tohi – kelle käes asi on, see mängib. tema mängib siis, kui teine laps enam ei mängi jne. ja sa reaalselt istudki oma lapse kõrval ja jälgid teda, tema käsi, tema pilku. Kohe, kui laps jääb liiga pikalt põrnitsema teise lapse käes olevat lelu, siis sekkud ja selgitad “kelle käes on, see mängib, jõuga ära ei võta jne”. Kui tundub, et laps hakkab teis elaps epeale ärrituma, siis ürita löömist ennetada. Jälgi oma lapse kehakeelt, kas saad käe ette panna, kui lööma hakkab, ennetada olukorda jne. Meil toimis selline ennetamine väga hästi, oli küll raske mõnda aega, aga lahti saime löömisest.

Mul on üks sõbranna, kellel veel 7aastane laps ka lööb ja näen, kus on viga – ei tegeleta ennetamisega. Kuigi laps külas peaaegu alati lööb, ei jälgi vanem pidevalt oma last, ainutl reageerib olukorrale. Tihti isegi ütleb, et “vaatame, kas teist kord aka teeb, et kui oli ühekordne, ei hakka riidlema -” – nagu misasja? Ja siis kurdab, et õpetajad ei oska tema lapsega ümber käia jne…Kusjuure smuidu on nagu jumala normaalne inimene, aga lapsekasvatamisest vahel imelik epõhimõtetega, ta vist ei saa aru, et see ongi tema vastutus kasvatada normaalne inimene.

Mis puudutab lapsevanema löömist, see võib olla raskem pähkel. Esmalt peaksid ka üritama ennetamist, et kui näed, et lapsel käsi tõuseb, püüa see käsi kinni ja tee ise talle kalli või tee lapse käega endale pai jne. Meil endal noorema lapsega see küll ei toiminud. Proovisime kõik leebemad meetodid (hakkasin nutma, pöörasin selja, suunasin ka patja lööma, nagu üks eespool kirjutab; läksin teise tuppa ja panin ukse kinni), kuid ükski neist ei toiminud. teise tuppa minemine oli kõige hullem – terve aeg karjus uks etaga ja kui ukse lahti tegin, lõi uuesti :/ Lõpuks ei aidanud muud, kui iga löömise eest läks nurka seisma ja enne ära ei tulnud, kui vastas küsimusele “kas lüüa tohib?” õigesti. Selleks ajaks oli ta ka juba üle 2-aastane, mingi pool aastat kokku ikka mässasime selle minu löömisega.

Nüüd on veel jäänud laste omavahelised kaklused…aga neist vist peavad lihtsalt välja kasvama 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennetus, ennetus ja veelkord ennetus.
Mäletan, et sellises vanuses vahtisin oma last kullipilguga nagu hullumeelne kanaema, et justnimelt konflikte ja löömist juba eos ära hoida. Oli see siis võõrastega mänguplatsil, liivakastis või tuttavate lastega koos olles.
Lasteaiad õnneks ta siiski suutis ennast tagasi hoida ja oli vaid üks hammustamise intsident.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suur tänu vastuste eest.

Ma pean ta käsi tagasi hoidma kui ta mind üritab lüüa, sest sellest jäävad jäljed, kriimud. Eriti näkku. Ja seda ka soovitati raamatus laste distsipliinist, mida lugesin (Janet Julian- No Bad Kids=. Muidugi ma ei hoia ta käsi kinni suure jõuga, vaid blokeerin lihtsalt löögid ära ja hoian ta käsi minu näost eemale.

Ennetusega peaks rohkem tegelema. Ennetuse teeb keeruliseks see, et ta on tegelikult väga lembeline laps. Alati ei tea, kas ta tuleb lööma, või tahab käega lihtsalt pai teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 01:00; 22.10 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie juntsu on veidi üle kahe aasta vana ja me kuidagi ei suuda teda löömast lõpetada.

_

me kuidagi ei suuda teda löömast lõpetada

– see tähendab, et te ei suuda oma lapse löömist lõpetada. Teinekord ikka tasub üle lugeda, enne kui postitamisnuppu vajutada.

Aga teemasse, kui näed, et laps tuleb ja on aimata, et on ärritunud, tuleb lööma, siis tasuks proovida ta tähelepanu millelegi muule juhtida. Kui aga nii on, et tõesti ei tea alati, kas tuleb kallistama või lööma, siis peaks tema eelnevat tegevust jälgima. Kas tõesti tuleb sellise näoga, nagu tuleks kalli tegema ja siis hoopis lööb? Pole just tavapärane, võib-olla on ikka mingid päästikud, mis täiesti normaalses koduses olukorras teda nii käituma panevad?

Mis teiste laste koos olemisse puutub, siis kahesed väsivad üsna kergesti ja pärast tunnist mängimist, on ärevus laes ja konfliktid kerged tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et ealine probleem. Mu noorem laps tagus selles vanuses oma vanemat venda (vanusevahe 8 aastat), mõnikord lausa nii, et pisarad taga. Päris ära kadunud pole see siiski, aga nüüd lööb harva ja enamasti siis, kui vanem vend on ka “kaasa aidanud” – narrinud või kiusanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps minu väikelaps lööb teisi