Esileht Koolilaps Minul küsimus,et mida teie koolilapsed koolist tulles söövad ?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Minul küsimus,et mida teie koolilapsed koolist tulles söövad ?

Postitas:

Laps on nii näljane koolist tulles,et kui poleks midagi tehtud siis sööks ainult saia kartulikrõpse,komme. Hea on,et saan olla kodus ja sooja toitu kohe lapsele anda aga kui peaksin tööle minema,kuidas siis ?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söök on varem valmis tehtud, ise tõstab ja soojendab (mikros).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega väga ei teagi, söök on küll üldiselt olemas aga ega ta seda söö. Teeb pasteedisaia, koorib porgandeid, sööb puuvilju, röstib leiba, klaas piima, keerab midagi tortilla sisse rulli, sööb müslit või krõbinaid. Selline pudipadi. Meil mikrot ei ole, aga oskab pliidil ühtteist teha (pelmeene, muna, viinerit keeta, toitu soojendada) aga tundub et ei viitsi eriti.

Vahel ostab poest saiakest.
Üldiselt mul korralik ülevaade puudub.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, 10aastasele poisile söök on varem valmis tehtud, taldrikule pandud ja soojendab mikrolaineahjus. Vahel aga sööb võikusid jm, mis kapis leidub, kuni ma kl 16-17 vahel koju jõuan ja siis midagi toekamat teen.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps (11a) avab kodus tühja kõhuga külmkapiukse ja võtab sealt endale süüa. Kas seda, mis on varem valmis tehtud või teeb endale ise midagi lihtsamat (praemuna, -kartulit või sooje võileibu). Kui külmkapiukse avamisega hakkama ei saa, siis on see puhtalt tema enda probleem: nende toitude tegemisega ta hätta ei jää juba ammu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 a, ei ole koolist tulles näljane. Sööb õuna või kodujuustu või jogurtit. Mõnikord teeb endale võileivad. Kuna mul on võimalus kodukontoris vahepeal töötada, siis olen kodus töötamise päevadel näinud, et ta tõesti polegi näljane, kui koolist koju tuleb. Möödaminnes võtab mõne puuvilja. Isegi kui olen sooja lõunasöögi teinud, tahab seda süüa 16-17 ajal, mitte varem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas koolis lisatoidu võimalust ei ole? meie laste koolis saab kl 14:30 süüa ja mingis vanuses sõid nad isegi siis lisatoitu, kui kohe pärast seda koju tulid. oli muretu, ja mõnikord oli neil kodus enne trenni nii vähe aega, et polekski jõudnud ise midagi teha ja siis süüa ka veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolid on ilmselt erinevad. II klassi laps tuleb koolist ja sööb ära umbes kaks minu toiduportsu. Iseseisvuse kasvatamise mõttes püüan tema kojutuleku ajal kodust ära olla. Mõnikord leiab laualt kirja, mida söögiks võtta, mõnikord peab ise külmkapi ukse avama. Toitu soojendab mikros, vahel teeb ise võileibu.
Mõnikord käime ka koos mõnes toidukohas lõunal. Sel juhul valib täisprae ja magustoidu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimestes klassides lasin tal süüa lisaks varasemale kooli lõunale ka pikapäevarühma söögi ajal (ette teatamisel/tasumisel võimalus kõigil süüa). Siis mingis vanuses näksis midagi kodus. Koolilõuna oli hilisem ja söömisvajadus väiksem ning piisas väiksemates näksidest/võileivadest jms ning ise eelmise päeva sööki ei vaevunud võtma/soojendama. Nüüd juba mitmendat aastat suurem söögivajadus (trenn, kasvufaas) ja sööb sisuliselt eelmise päeva õhtusööki või erandkorras teeb midagi kiiret, sest palju vaba aega kooli ja trenni vahel pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikapäeva rühmas saab kell 3 süüa ja laps kannatab kenasti õhtusöögini välja. Tihti läheb peale kooli otse noortekeskusesse ja seal tehakse/antakse ka süüa. Meil pigem see probleem, et õhtusööki laps ei taha, sest kõht on täis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:15; 15.02 08:46; 15.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooja toitu üldiselt. Vahest ka võileivad+kodujuust.
Olen kodune ema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8a tütar on väga näljane koolist tulles. Neil “lõuna” peale teist tundi ehk kell 10 hommikul. Pakun, et siis on kõht hommikusöögist veel täis ja seal suurt portsu ei söö. Koju proovin talle jätta eelmisest õhtust midagi, mida mikros soojendada või kananagitsaid vms kiirelt söödavat. Kui midagi pole, teeb võileiba või võtab krõbinaid piimaga vms.
12a poeg pole näljane kui tuleb. Ta muidugi selline, kes unustaks söömise sootuks või söõks kommi jms pudipadi. Vahel soojendab olemasolevat sööki ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb võikusid, närib porgandid, sööb puuvilja, joob piima. Kell 17 tulen mina ja teen süüa.
Vahest teeb neid kiirnuudleid endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 9a. Tavaliselt soojendab eelmise päeva sööki, kui midagi alles pole, siis teeb praemuna, tortilla pitsat, pelmeene vms. Hoiame alati sügavas midagi nö hädaolukordadeks.

Koolis on söögivahetund kell 11, kodus sööb u kell 14.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmas klass. Koolis sööb 3 söögikrda (hommikupuder enne üheksat, lõuna 12.30, oode enne kolme), nii et ta ei ole koju jõudes näljas. Tal on võimalus võileibu teha või puuvilju võtta, aga ta ei kasuta seda. Jõuan koju umbes viieks ja teen siis söögi (seda ta ka tihti ei söö kuna kõht pole tühi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojendab olemasolevat eelmise päeva toitu, praeb muna.teeb võileiba. Sügavkülmas on pitsa või pirukad igaks juhuks, ka neid küpsetab.
Üldiselt katsun vaadata et kodus poleks neid asju mida ma ei taha et sööks. Krõpse ei osta ta ka poest. Saia asemel on täistera, mitvevilja sai.
Poiss 10 ja mina olen tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikapäeva rühmas saab kell 3 süüa ja laps kannatab kenasti õhtusöögini välja. Tihti läheb peale kooli otse noortekeskusesse ja seal tehakse/antakse ka süüa. Meil pigem see probleem, et õhtusööki laps ei taha, sest kõht on täis.

Kui inimesel on kõht täis, siis kuidas see probleem on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikapäeva rühmas saab kell 3 süüa ja laps kannatab kenasti õhtusöögini välja. Tihti läheb peale kooli otse noortekeskusesse ja seal tehakse/antakse ka süüa. Meil pigem see probleem, et õhtusööki laps ei taha, sest kõht on täis.

Kui inimesel on kõht täis, siis kuidas see probleem on?

Ei olegi probleem, lahendus on hoopis. Kui võimalik, siis teemaalgataja võiks kaaluda oma lapse pikapäevarühma panemist või kokandusringi saatmist. Kokandusringis saavad lapsed üsna ruttu korraliku söögitegemise oskuse ja kaob mure, mis lapsed kodus söövad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:15; 15.02 08:46; 15.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, siis teemaalgataja võiks kaaluda oma lapse pikapäevarühma panemist või kokandusringi saatmist. Kokandusringis saavad lapsed üsna ruttu korraliku söögitegemise oskuse ja kaob mure, mis lapsed kodus söövad.

Kas poisslaps läheks kokandusringi? Minu meelest oleks see igati lahe, aga kas laste jaoks kõik need kuulsad meeskokad on piisavaks eeskujuks, et ise ka tahta sellises ringis käia?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, siis teemaalgataja võiks kaaluda oma lapse pikapäevarühma panemist või kokandusringi saatmist. Kokandusringis saavad lapsed üsna ruttu korraliku söögitegemise oskuse ja kaob mure, mis lapsed kodus söövad.

Kas poisslaps läheks kokandusringi? Minu meelest oleks see igati lahe, aga kas laste jaoks kõik need kuulsad meeskokad on piisavaks eeskujuks, et ise ka tahta sellises ringis käia?

Meil käivad kokandusringis nii poisid kui tüdrukud. Pole sugugi tüdrukute pärusmaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:15; 15.02 08:46; 15.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed söövad lisaks koolilõunale ka pikapäevasööki. Koju tulles seega kõhud väga tühjad ei ole. Hiljem siis näksivad midagi: võileibu, puuvilja, jogurtit, piima maisihelvestega jne. Mõnikord teevad ahjus sooje võileibu, praevad muna vms kergemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil polegi kartulikrõpse ja sellist jama kodus. Laps on 7-aastane ja tühja kõhuga õnneks eelistab ikka korralikku toitu süüa. Mina olen ka kodune aga laps tahab tihti ise endale koolist tulles söögi teha. Käib õhtupoolses vahetuses ja meie oleme selleks ajaks juba lõunat söönud, kui tema koju saabub. Olen ta juba varakult süüa tegema õpetanud või noh, ta lihtsalt on juba päris väikesest peale minuga koos teinud. Võileibu ta ei söögi, seega teeb endale alati korraliku toidu. Saab kenasti hakkama keetmise, praadimise ja ahjus küpsetamisega, oskab teha endale erinevaid salateid. Tihti teeb kitsejuustu salatit, selleks on vaja ahjus küpsetada peet ja kitsejuust, saab vabalt hakkama. Ega kui teada on, et vanem käib tööl ja laps süüa teha ei oska siis peabki saia sööma või pliidil valmis tehtud toitu soojendada ehk ikka oskaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 7-aastane, 1. klass. Mikrouuni me ei kasuta, kuuma pliidi juurde ei lase teda üksi. TA küll oskab, aga ma ei taha siis terve päeva töö juures muretseda, kas ikka oli meeles pliit välja lülitada jms.
Seega teeb ise kas võileiba leivast-singist ja kurgist, ise teeb kama.
Vahel kohupiim, keedetud muna, vahel teen karbi sisse valmis makaroni- või kartulisalatit, vahel soolane pirukas. Puuviljad niikuinii. Saia ja kartulikrõpse meie kodus ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Minul küsimus,et mida teie koolilapsed koolist tulles söövad ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.