Esileht Ilu ja tervis Minust on saanud loomahullude põlgaja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Minust on saanud loomahullude põlgaja

Postitas:

Ma armastan loomi, olen eluaeg armastanud. Loomad armastavad mind. Mulle sündis laps, kes on loomadele väga allergiline. Arst ütleb, et ta ei kasva sellest kunagi välja ning ei soovita lemmikloomi kunagi koju võtta, vältimaks astmat ja muid tüsistusi. Mõned kokkupuuted loomadega on ja need on olnud õdusad, kuni lämbumiseni haigusepisoodid. Olen hakanud last loomadest eemale hoidma. Me ei käi külas sõpradel, kellel on kodus kasse või koeri, hoidume igasugusest kontaktist loomadega, ei silita vastutulevaid naabrite koeri. Ühel hetkel märkasin, et loomi on igal pool. Mitmel korral lapsega kohvikus käies on inimesed tulnud oma imearmsa sülekoeraga kõrvallauda kohvi nautima. Lauas pakutakse loomale ka kooki või küpsist ning kõik on ilus ja armas selle hetkeni, kui minu lapsel silmad punaseks lähevad, nina kinni paistetab, me peame koogisöömise pooleli jätma ning lahkuma. Olen püüdnud lapsele õpetada poeskäimise reegleid. Teeme nimekirja, läheme poodi, otsime vajalikud asjad, tõstame korvi ja maksame. Ei jookse, ei kisu neid asju, mida vaja ei lähe ning käitume viisakalt. Siis kärutab meist mööda inimene, ostukärus samasugune nunnu sülekoer, just seal kuhu tavaliselt inimesed oma toidukaubad tõstavad. Ükspäev tuli üks lapsevanem oma sülekoeraga suisa lasteaia rühma riietusruumi, kojuminekuajal. Meil puudub turvavõrgustik ning oleme juba aastaid püüdnud leida endale lapsehoidjat, puhuks kui on vaja ilma lapseta kusagile korrakski minna, lootusetult. Ma ei looda mõistmist olukorras, et kõike seda kokku on liiga palju, olen hakanud põlgama loomahullusid, kes magavad, söövad koos ja käivad oma loomadega avalikes kohtades nagu väikese lapsega.

+26
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:28; 13.10 11:42; 13.10 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sügavalt sinu, mitte loomaomanike (sinu sõnade järgi ‘loomahullude’) probleem.

+27
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 10:38; 14.12 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sügavalt sinu, mitte loomaomanike (sinu sõnade järgi ‘loomahullude’) probleem.

Aga vähemalt tegi teemaalgataja teema õigesse kohta – terviserubriiki:)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et avalikesse siseruumidesse ei peaks üldjuhul lemmikloomi kaasa võtma. Aga samas on väga vahva, et on spetsiaalsed kohvikud, kus see on lubatud – kui see on selgelt tähistatud, saavad allergiaprobleemidega inimesed ja muidu loomavihkajad seal eemale hoida. Toidupoes või lasteaias koeraga käimisel ei näe küll mingit vajadust.

Meil puudub turvavõrgustik ning oleme juba aastaid püüdnud leida endale lapsehoidjat, puhuks kui on vaja ilma lapseta kusagile korrakski minna, lootusetult.

Kuidas see praegu teemasse puutub? Ja raske uskuda muidugi, et aastaid hoidjat otsitakse ja siiski ei leita, ju siis on nõudmised liiga kõrged vms.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:14; 13.10 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna muretsed lapse pärast, siis võimendad neid üksikjuhtumeid. Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski. Pole ka lastega kohvikutes käies näinud koerakesi lauas. Käid mingites spetskohtades, kus lemmikloomad on lubatud? Ma ise pole lastega kuskil käies siseruumides koer märganud, ja usu mind, kui nad kuskil koera näeks, oleks kilkamist palju, nii et see jääks meelde.

Üldse tundub, et inimestel on järjest vähem lemmikloomi. Aastaid tagasi, kui meil endal veel koer oli (suri vanadusse 4 a tagasi), siis tundus, et õueski jalutamas oli koeri rohkem näha. Aga nüüd, kui siin enda kodu lähedal Mustamäe vahel liigun, siis näen palju harvem koeri. Tutvusringkonnaski meenub paar üksikut peret, kus kass on, aga koera ei ole linnas enam kellelgi tuttavatest.

Põlgamise asemel kohane oma pere uue elukorraldusega, et peategi olema tähelepanelikud. Näiteks käite kohvikutes, kus pole lemmikloomad lubatud. Ega teised süüdi pole, et sinu lapsel on allergia. Kas gluteenitalumatusega oleks siis hakanud põlgama kõiki, kes saia söövad sinu nina all? Või õistaimede vastu allergilised inimesed vihkama kõiki, kel aias midagi kasvab? Üldse tundub, et oled lihtsalt väsinud, ärritud kergesti ja nüüd leidsid peksukoti (lemmikloomapidajad), kelle peal oma pingeid välja elada. Mõtle nüüd oma sõnade peale ja võrdle kasvõi sellega, kui keegi ütleks, et “põlgan kõiki hädiseid allergikuid”, on tore?

+25
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:30; 13.10 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ainukene nõudmine on, et hoidjal poleks kodus kasse või koeri ja tavaliselt selle juures kaup katki jääbki.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:28; 13.10 11:42; 13.10 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis vedanud, meie tutvusringkonnas on 80%-L kodus kass või koer või mõlemad. Sõpradel käime külas kas mina või mees üksinda, teine on lapsega.
Võib-olla on sul õigus, olen väsinud ja tahaksin elada oma tavapärast elu edasi, nii nagu kõik väikelapse vanemad. Oleme Tallinnas kohtunud vähemalt korra nädalas kusagil avalikes ruumides mõne koeraga. Piirkond, kus elame kubiseb koertest, meie kortermajas on vaid loetud inimesed, kellel pole kodus kasse või koeri. Äkki peaks kusagile eramajja kolima, toitu ainult kulleriga koju tellima ning käimagi ainult nendes kohatades, kuhu loomi ei lubata. Võib-olla.

Kuna muretsed lapse pärast, siis võimendad neid üksikjuhtumeid. Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski. Pole ka lastega kohvikutes käies näinud koerakesi lauas. Käid mingites spetskohtades, kus lemmikloomad on lubatud? Ma ise pole lastega kuskil käies siseruumides koer märganud, ja usu mind, kui nad kuskil koera näeks, oleks kilkamist palju, nii et see jääks meelde.

Üldse tundub, et inimestel on järjest vähem lemmikloomi. Aastaid tagasi, kui meil endal veel koer oli (suri vanadusse 4 a tagasi), siis tundus, et õueski jalutamas oli koeri rohkem näha. Aga nüüd, kui siin enda kodu lähedal Mustamäe vahel liigun, siis näen palju harvem koeri. Tutvusringkonnaski meenub paar üksikut peret, kus kass on, aga koera ei ole linnas enam kellelgi tuttavatest.

Põlgamise asemel kohane oma pere uue elukorraldusega, et peategi olema tähelepanelikud. Näiteks käite kohvikutes, kus pole lemmikloomad lubatud. Ega teised süüdi pole, et sinu lapsel on allergia. Kas gluteenitalumatusega oleks siis hakanud põlgama kõiki, kes saia söövad sinu nina all? Või õistaimede vastu allergilised inimesed vihkama kõiki, kel aias midagi kasvab? Üldse tundub, et oled lihtsalt väsinud, ärritud kergesti ja nüüd leidsid peksukoti (lemmikloomapidajad), kelle peal oma pingeid välja elada. Mõtle nüüd oma sõnade peale ja võrdle kasvõi sellega, kui keegi ütleks, et “põlgan kõiki hädiseid allergikuid”, on tore?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 10:28; 13.10 11:42; 13.10 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind segab laps kohvikus või poes rohkem, kui mõni koer. Lapsed on kasvatamatud, alati käib mõne asja juures karjumind “tahaan!!!”, kohvikus ka lärmatakse, ronitakse jalgadega toolidele jne

+22
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 12:14; 14.12 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt pead sa kohanduma ülejäänud ühiskonnaga, mitte vastupidi. Lemmikloomad on elu üks osa nagu lapsedki ja kui keegi on nende suhtes allergiline, tuleb oma tegemisi selliselt planeerida, et loomadega eriti ei kohtu või siis kasutada allergiaravimeid ennetamise eesmärgil.
Teemast välja – ma pigem keelaks kasvatamatute pärdikute (lastega) avalikus ruumis liikumise. Pole vaja karjuva ja käitumisprobleemidega järelkasvuga käia poes, kohvikus või teatris. Koerad on meil oluliselt parema kasvatusega, kui keskmine tibukene.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski.

Mina käin küll vahel koeraga poes ja ei ole kuskil seda keelatud. Mul on muidugi ka väike koer, kes on süles, poes niisama temaga ringi ei jaluta. Koeraga poes käimine on oluliselt ebamugavam, sest lisaks ostudele tuleb tassida ka koera ja poekotti tassides on oluliselt ebamugavam tänavalt nt junne koristada, seega ma arvan, et enamus inimesi ei käi koeraga poes mitte selle pärast, et loomahullus on nii suur, et see loom peab igal pool kaasas olema, vaid pigem lihtsalt kui on vaja kähku poes ära käia. Mina olen koera kaasa võtnud siis kui ma olen tulnud jalutuskäigult ja miskit on vaja poest kaasa haarata, et ei ole aega minna koera koju viima ja siis tagasi poodi minna.

Küll aga olen nõus, et koeri ei ole poodides massiliselt. Kui laps on nii allergiline, et juba see, kui poes on sama trajektoori läbi käinud keegi, kellel on olnud koer süles või kotis, lööb allergilise reaktsiooni välja, siis on tema elu ikka päris raske. Kas teemaalgataja arstiga on konsulteerinud? Äkki peaks midagi toetavat lapsele kõrvale andma? Selliseid kaudseid kokkupuuteid loomadega võib ju igal pool ette tulla. Allergiatablette ennetavalt küll igapäevaselt ei võeta, aga on ka ju igasuguseid hingamisteid toetavaid looduslikke lisandeid. Mul on endal hobune, kes on allergik ja tema saab ka (eriti just allergiaperioodidel) hingamisteid rahustavaid ja allergilisi reaktsioone leevendavaid looduslikke lisandeid toidule juurde.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski.

Mina olen küll näinud, mitte igapäev, aga 4-5 korda aastas küll. Need koerad on pisikesed nagu kassid ja naistel süles. Seda ei märka enne kui sa selle koeraomanikuga vastu satud.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tõsise lapsepõlvetrauma pärast ränk koerafoobia (diagnoositud, abi pole saanud). Nii kui koera näen (olgu suur või väike), hakkab süda pekslema ja käed värisema. Ja mitu korda olen pidanud toidupoes korvi sinnapaika jätma ja välja jooksma kui mõnel koer kaasas. Kohvikus ka paar korda. Metsas või terviseradadel sporti ei tee, kuna seal ka koeri. Ääretult elu häiriv, kuid see minu mitte teiste probleem.

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 12:58; 19.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ainukene nõudmine on, et hoidjal poleks kodus kasse või koeri ja tavaliselt selle juures kaup katki jääbki.

Kui juba “aastaid” lapsehoidjat otsite, nagu kirjutad, siis selle aja peale on laps nii suur juba, et saab tunnikese üksi ka juba kodus olla, kuni toidupoes käid. Umbes 6-aastasel oleks juba paras üksiolemise harjutamiseks enne kooli. Nii et see lapsehoidja probleem langeb iseenesest ära varsti (ei lugenud kuskilt välja, kui vana laps on, aga kui aastaid on lapsehoidjat otsitud, siis ilmselgelt paariaastane enam pole). See, et ei ole last kellegagi jätta, on ju täiesti mõistetav stressiallikas, aga seda annab ka lahendada. Meil ka ei ole teisi pereliikmeid lähedal, nii et olemegi abikaasaga pidanud aastaid seda kohustust jagama, et kui ühel meist on vaja kuskil käia, siis teine hoiab lapsi. Nüüd on õnneks üks 6 ja teine 8, nii et isegi noorem on nii vana, et saab vajaduse korral tunniks paariks üksi koju jätta. See periood, kui lapsed ei ole veel üksi jätmiseks piisavalt vanad, tekitab stressi, aga ma ei suunaks seda probleemi, et oled väsinud kogu aeg lapsega olemast, loomaomanike vastu.

Aga nagu soovitati, rääkige arstiga, et teatud kohtades käies juba ennetavalt rohtu võtta. Mu õepoeg oli lapsena väga allergiline (õietolm, teatud toidud, kassid), teatud perioodil pidi igapäevaselt rohtu võtma. Temal õnneks ajapikku taandus, on jäänud kevadine õietolmualleria (praegu on juba täiskasvanu). Sõbranna lapsel on tolmuallergia, kuna on ka astma, siis periooditi peab ka iga päev rohtu võtma, et saaks normaalset igapäevaelu elada. Nii et uurige võimalusi, mitte ärge süüdistage teisi.

Mis rohud lapsel praegu on? Kas neid spetsiaalseid allergigamaske olete proovinud kasutada? Neist võiks ju ka avalikus ruumis kasu olla, et ei peaks ootamatuste pärast stressama.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:30; 13.10 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ainukene nõudmine on, et hoidjal poleks kodus kasse või koeri ja tavaliselt selle juures kaup katki jääbki.

Kui tõesti ilma lemmikloomata hoidjat ei leia, siis kas see ei aitaks, kui hoidja, kellel on lemmikloom, vahetab teie juurde jõudes kõik riided “tööriiete” vastu, st teie soetategi talle terve uue komplekti ekstra selle jaoks ja need riided on püsivalt teie juures? Kui vaja, siis võib ta ju isegi dushi all käia enne lapsega kokku puutumist. Sest ei saa ju välistada, et ka lemmikloomata hoidja on samade riietega enne loomaga kokku puutunud, kasvõi külas.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:14; 13.10 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üsna suur loomasrmastaja. Endal kodus kaks koera ja kass. Mina ei saanud sellest loomaallergiast enne aru, kui õel laps sündis, kellel samuti ülitugev reaktsioon. Algul vaatasin õde viltu, kui too oma kassi ära andis, aga kui lapsel tekkisid hingamisraskused minu riietel olevate karvade tõttu, siis ehmatas ära.
Märkan samuti, et loomi on palju. Selveri jalutab mulle kord nädalas keegi oma sülekoeraga vastu, kuigi uksel on keelav märk. Sel nädalal tuli üks lapsevanem lasteaeda oma koeraga.
Ühelt poolt on tore, et on loomi lubavad kohvikud, aga teisest küljest toidupood, tavaline kohvik, lasteaed vms asutus ei ole koeraga väisamiseks.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan seda, et ma ise töötan asutuses, kus on lemmikloomad lubatud ning iga päev on kohapeal mitu koera. Mulle see meeldib ja aga praegu mõtlen, et huvitav kuidas teised kolleegid asjasse suhtuvad, kes pole loomainimesed.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see koera-kassi allergia on tõesti tõestatud? ja mõlemale lausa korraga?
ka minu lapsele üritasid mitu arsti (sh mingite torketestide põhjal) titena koera-kassi-jänese allergiat pähe määrida, kuid tegelik elu näitas hoopis midagi muud: ainus tõestatud allergia oli hoopis puuteallergia – nt kui tomatit sõi nii, et tomat läks vastu nägu, aga lusika või kahvliga suhu pannes ei juhtunud midagi.
koerad, kassid, jänesed – neid võib laps nii paitada kui kaissu võtta, midagi ei juhtu.

samas on mu abikaasal aastakümneid kassiallergia ja see avaldub selles, et kui on kassiga samas ruumis, hakkavad silmad hetkelt vett jooksma. koerad on kodus, kortega sellist asja pole iial tekkinud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised inimesed ja nende loomad ei ole süüdi sinu lapse allergias.
Laps saab ühel päeval suureks ja peab õppima ise hakkama saama kõigi maailmas olevate loomadega. Teda praegu toas kinni hoidmine ei aita selle vastu.
Äärmuslikud allergikud kannavad mujal maailmas spetsiaalseid maske mis õhku filtreerivad. Kui asi on tõesti nii hull siis proovige seda.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt ei hakka ega hakka samaagi kogu maailm käituma nii nagu sinul ja lapsel vaja, järelikult peate teie kuidagi elatud saama maailmas, kus on kassid ja koerad. On olemas respiraatorid (kui allergeen on sissehigatavas õhus probleemiks) jne.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomi armastan väga, kodus on kaks koera ja linnud. Aga mulle kohe üldse ei meeldi need inimesed, kes oma koera poodidesse/kohvikutesse kaasa veavad. Allergiat pole, aga no lihtsalt ei ole hügieeniline, tee mis tahad. Ja kuigi loomi armastan, ei vaata, et oi kui nunnu – vaatan, et milline opakas ja ennast täis omanik. Nii on.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, kel allergiaga kokkupuudet pole, saavadki harva aru. Ja et lisaks allergikutele on hulgaliselt inimesi, kes lihtsalt moe pärast midagi ei söö või kasutavad “ettekäändena, kui midagi teha ei taha, “olen allergiline”, siis on ühiskonnas levinud suhtumine, et “mis see väike tirts talle ikka teeb” või “näh, panin salaja talle toidu sisse, ei surnud teine ühti”… Seda, et teine kodus öösel anafülaktilisse šokki satub või öö läbi hingeldab, võõrad ju ei tea. Olen ise allergiku ema ja olen nõus, et kogu maailma muuta ei saa. Aga kui on reeglid (nt uksel silt, et koerad pole lubatud), siis võiks sellest ikka kinni pidada.
Samuti nagu ma ei saa aru, kuidas saab kellegi kasvatamatu laps rikkuda oma lärmiga teiste aktuse või teatrielamuse, ei saa ma ka aru, miks võetakse loomi kaasa sinna, kuhu neid ei peaks mitte võtma.
Teemaalgatajale soovin jõudu. See aga kindlasti päris õige pole, et ükski lapsehoidja ei ela loomadeta. Pane lehte kuulutus märkega, et lemmikloomi ei tohi olla.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:13; 15.10 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiel ka ühel lapsel koera-kassi allergia (tõestatud ja kord aastas tehakse lastehaiglas uued testid, et kontrollida) ja tõesti, loomi veetakse kõikidesse mõeldavatesse kohtadesse. Eile kõndis üks noor naine läbi Solarise keskuse, hiigelsuur koer keti otsas.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:44; 11.12 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski. Pole ka lastega kohvikutes käies näinud koerakesi lauas.

Töötan kaubanduskeskuses asuvad apteegis ja meil käiakse küll mitmeid kordi nädalas koertega, kotis või süles olevad taskukoerad just väga ei häiri (mind isiklikult, allergikuid ilmselt küll), rihma otsas olev koer tundub juba sobimatu. Mõnele kes noore hundikoeraga on tulnud, olen küll öelnud, et viige koer õue. Samas apteek võiks küll olla selline koht, kuhu koeri kaasa ei veeta (va pimeda juhtkoerad, aga neid pole veel kohanud) just allergikutele mõeldes.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna muretsed lapse pärast, siis võimendad neid üksikjuhtumeid. Ausalt, ma pole Tallinnas toidupoes käies kordagi näinud, et kellelgi oleks müügisaalis koer kaasas. Mingid tavalised ketipoed seda vaevalt lubakski. Pole ka lastega kohvikutes käies näinud koerakesi lauas. Käid mingites spetskohtades, kus lemmikloomad on lubatud? Ma ise pole lastega kuskil käies siseruumides koer märganud, ja usu mind, kui nad kuskil koera näeks, oleks kilkamist palju, nii et see jääks meelde.

Üldse tundub, et inimestel on järjest vähem lemmikloomi. Aastaid tagasi, kui meil endal veel koer oli (suri vanadusse 4 a tagasi), siis tundus, et õueski jalutamas oli koeri rohkem näha. Aga nüüd, kui siin enda kodu lähedal Mustamäe vahel liigun, siis näen palju harvem koeri. Tutvusringkonnaski meenub paar üksikut peret, kus kass on, aga koera ei ole linnas enam kellelgi tuttavatest.

Põlgamise asemel kohane oma pere uue elukorraldusega, et peategi olema tähelepanelikud. Näiteks käite kohvikutes, kus pole lemmikloomad lubatud. Ega teised süüdi pole, et sinu lapsel on allergia. Kas gluteenitalumatusega oleks siis hakanud põlgama kõiki, kes saia söövad sinu nina all? Või õistaimede vastu allergilised inimesed vihkama kõiki, kel aias midagi kasvab? Üldse tundub, et oled lihtsalt väsinud, ärritud kergesti ja nüüd leidsid peksukoti (lemmikloomapidajad), kelle peal oma pingeid välja elada. Mõtle nüüd oma sõnade peale ja võrdle kasvõi sellega, kui keegi ütleks, et “põlgan kõiki hädiseid allergikuid”, on tore?

Oi, mina olen küll näinud, kuidas ostukärudes või isegi rihma otsas järel kõndimas on armas lemmikloomake… No andke andeks, aga toidupoodi ei tohiks küll neid nunnusid lemmikuid lubada. Ikka juba päris segaseks minnakse oma loomade nunnutamisega.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina näen inimesel mitut koera rihma otsas, siis mul kohe tekib mõte, et tegemist on ressursi raiskamisena ja selle asemel võiks inimesel olla laps. Mitme koera ülalpidamine on rahaliselt kulukam kui laps ja ajakulu on ainult natuke väiksem. Lisaks sellele pole koertest suurt tolku, segavad naabreid samamoodi kui lapsed ja on ropult mustad elukad, lakuvad oma mune ja tagumikku ja siis omaniku nägu.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina näen inimesel mitut koera rihma otsas, siis mul kohe tekib mõte, et tegemist on ressursi raiskamisena ja selle asemel võiks inimesel olla laps. Mitme koera ülalpidamine on rahaliselt kulukam kui laps ja ajakulu on ainult natuke väiksem. Lisaks sellele pole koertest suurt tolku, segavad naabreid samamoodi kui lapsed ja on ropult mustad elukad, lakuvad oma mune ja tagumikku ja siis omaniku nägu.

mul on mitme lapsega pere vaadates täpselt vastupidine mõte. et miks neil neid lapsi nii palju on vaja juurde teha, kas mõnda tänavakassi ei oleks võinud selle asemel adopteerida.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvvitav, miks lapsi ja loomi nii sageli siin vastandatakse? Kummaline. Vahet pole, kas lapsed või loomad, see on küll tõsi, kui on sobimatu koht ja segab teisi, siis on ikka omanike süü. Ei ole ei lapsed ega koerad süüdi, kui omanikud poolearulised on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:13; 15.10 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tõsise lapsepõlvetrauma pärast ränk koerafoobia (diagnoositud, abi pole saanud). Nii kui koera näen (olgu suur või väike), hakkab süda pekslema ja käed värisema. Ja mitu korda olen pidanud toidupoes korvi sinnapaika jätma ja välja jooksma kui mõnel koer kaasas. Kohvikus ka paar korda. Metsas või terviseradadel sporti ei tee, kuna seal ka koeri. Ääretult elu häiriv, kuid see minu mitte teiste probleem.

Huvitav miks nii palju miinuseid. Tahaks näha inimest kellel traumat ei tekiks kui teel koolist koju ründavad kaks hundikoera. Kokku kuus operatsiooni ja neli kuud haiglas. Arstide sõnul ime et ellu jäin, üks hammustus millimeeter suurest arterist. Olin siis just 12 aastaseks saanud (90.ndate algus). Armid kehal siiani.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 12:58; 19.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on ikka nii, et kui sinul on tervisega seotud või muid probleeme, mis eluavaldustele piiranguid seavad, siis peaksid sina oma elu kohandama nii, et probleeme ei tekiks, mitte nõudma kõigilt teistelt inimestelt, et nad sinu järgi end kohandaks.

Samamoodi ei saa ma aru neist inimestest, kel on selline kala- või muu toiduallergia, et üheainsa molekuli nuusutamisest poolsurnult maha kukuvad, aga ikka ronivad sööma avalikesse restoranidesse, kus menüüs on kalatooted, ja siis nõuavad, et neile serveeritaks toitu, kus pole ühtegi kalast pärit molekuli. Ja kui siis juhtub, et restoran pole suutnud viimast kui ühte molekuli eemaldada ja allergikul tekib raske hoog, siis on muidugi ikka restoran süüdi ja valatakse allergiku poolt sellise sopaga üle, et mine või pankrotti. No mida tõesti.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 13:38; 10.12 12:49; 11.12 13:37; 14.12 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen allergik, küll mitte koerte-kasside suhtes (õnneks, mul on kodus mõlemad), aga tean, mida allergia tähendab.
Paraku ei saa ka mu pereliikmed aru kui ebameeldiv oma allergeeniga kokku on puutuda. Mõndasid asju saan vältida ja olen tõesti häiritud, kui pereliige minu allergeeni tuppa toob või minu autosse paneb. Aga avalikes kohtades ei saa ma vältida ega nõuda teistelt, et nad kõik minu eripäraga harjuksid. Tööl näiteks toodi kohe õitsema hakkavad kaseoksad puhkeruumi. Kõigile teistele meeldisid, mina olin ainuke, kellele see tõsiseid probleeme tekitas. Aga allergikuna on mul rohi alati kaasas ja nagu allergeeni näen või tajun, võtan seda.
Teised ei saa ega pea minu (ega teemaalgataja lapse) allergia pärast oma elu ümber kujundama.
Koju tõesti ei maksa oma allergeeni tassida, aga niipalju, kui mina eri arstidelt küsinud olen, on kõik öelnud, et võta aga rahus oma antihistamiinikumi edasi, nii sageli kui vaja, nii kaua kui vaja. Isegi raseduse ja imetamise ajal võin neid võtta (kõiki ei tohi, aga neid, mis mida mina tavaliselt võtan, võib võtta).
Soovitan seda ka teemaalgatajale.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 16:38; 10.12 16:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Ilu ja tervis Minust on saanud loomahullude põlgaja