Esileht Ilu ja tervis Mirena head ja vead

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Mirena head ja vead

Postitas:
Kägu

Mul pole kunagi spiraali olnud (48). Arst soovitas Mirenat. Palun kogemusi. Kas paigalsus valus, mis probleeme võib ette tulla ning mis selle kõige juures head on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mirena põhitoime ongi rasestusmisvastane vahend olla. Kas sa seda ei teadnud?
Paigaldus on ebamugav, valus just mitte. See oleneb valulävest (tavaline günekoloogi toolis toiming)
Kõrvalmõjud võivad olla erinevad. Minul on tekitanud liigset emotsionaalsust ja ebaregulaarset määrimist.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on olnud Fleree ja nüüd on on Kyleena, neil on hormoonisisaldus väiksem kui Mirenal. Miinuseks on Mirenaga võrreldes see, et menstruatsioonid jäävad suurema tõenäosusega alles (mul jäid, aga on märksa tagasihoidlikumad); plussiks teoreetiliselt väiksem hormoonide mõju meeleolule jms (pillidega polnud mul üldse mingit seksiisu, Fleree ja Kyleenaga seda probleemi pole olnud, Mirenaga võrdlust mul isiklikku pole). Veel üks pluss minu jaoks: kui ilma spiraalita oli enne päevi alakõht vastiklut punnis, siis nüüd pole.
Paigaldus oli ok, veidi ebamugav ehk, valus polnudki (aga ma võtsin ka ennetavalt valuvaigistit, nagu günekoloog soovitas). Määris esimesed paar kuud. Mõõtmetelt on Fleree ja Kyleena ka natuke väiksemad ja paigaldus võiks seega ehk mugavam olla (st paigaldustoru on ka peenem).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paigaldus oli ok, võtsin enne valuvaigistit,lasin lõdvaks. Arst ka väga hella käega.
Aga 6 kuud oli ikka vastik määrimine. Mitte niisama roosakalt vaid ikka punaselt. Närvid olid täitsa krussis. Kuna emaka limaskest kippus mul üleliia paksenema, siis oli soovituslik hormoonspiraal. Kuigi pean lisama, et viimase kahe aasta jooksul kui toime nõrgenes, tulid mul ikkagi polüübid ja käisin opil. Siis pandi ka uus spiraal,teine. Peale paigaldust ei mingit määrimist. meeleolu oli vahepeal kuidagi kõikuv. Seksiisu mul ikkagi võtab maha, pole eriline lõvi niigi. Kui esimese spiraali toime hakkas nõrgenema siis hakkas ka seksisoov vaikselt tõusma. Nüüd olen jälle tuim tükk, aasta on möödas teise spiraali panekust. Aga päevi pole üldse. Selle poole pealt olen rahul, mul olid vererohked. Vanus mul värske 48.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles vanuses veel esimene spiraal? Muidu ju menopaus peaks hakkama paistma.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et menopaus hakkab paistma, ei tähenda ju, et rasestumisoht on olematu.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega spiraal pole mingi kohustuslik asi, mis enne 48. eluaastat peab pandud olema. Minul soovitas arst tervislikel näidustustel. Näha on, et oled noorem. Kunagi saad ka 48 ja vaatame, mis juttu siis räägid:)

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 47 ja mul on kolmas Mirena hetkel. Paigaldamine ja eemaldamine on ebamugav, siiani valus pole olnud. Menstruatsiooni pole. Tuju võib kõikuda ilma Mirenatagi 😀

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli Mirena kokku peaaegu 12 aastat st. 2 korda järjest ja saan ainult kiita. Esiteks – päevad jäi täiesti ära, sain reisida, ujuda, seksida nii nagu tuju tuli. Kõrvaltoimed on 0. Aasta alguses võtsin välja ja enam ei ole uut mõtet panna (saan varsti 53) – päevad on tagasi, õnneks küll lühemad ja pikema vahega. Samas kuigi öeldakse, et nii vanalt rasedaks ei jää – tont seda teab, seega kasutan 1x ras.vast. vahendeid, aga peaks arstilt midagi pikemaajalist küsima. Enne seda oli vaskspiraal ja nutt tuleb peale, kui mõtlen, kuidas mul olid pidevalt väga vererohked päevad.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen 47. Neli aastat tagasi, kui noorem laps oli 3 ja enam ei imetanud ning mõtlesin, mis vahendeid kasutada, soovitas arst Mirenat. Mina uurisin asja ja kui sain teada, et minipillidel on sama toimeaine, siis valisin hoopis need (Cerazette). Just sellepärast, et kui ei sobi, saab kohe järele jätta, ei pea midagi ootama ega välja kiskuma hakkama. Aga selgus, et ideaalselt sobisid ja nii kasutan neid siiani. Päevi nendega ei ole, mingit kuudepikkust määrimist vmt polnud samuti mitte. Aga lisan huvitava fakti: kunagi varem proovisin ka neid, pärast sünnitust, kui laps alles ainult rinda sai. Ja siis ei sobinud need mulle absoluutselt: süda läks pahaks, määris jmt. Lõpetasin ära. Aga kui mitu aastat hiljem proovisin, kui enam rinda ei andnud, siis sobisid ideaalselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega spiraal pole mingi kohustuslik asi, mis enne 48. eluaastat peab pandud olema. Minul soovitas arst tervislikel näidustustel. Näha on, et oled noorem. Kunagi saad ka 48 ja vaatame, mis juttu siis räägid:)

Ei ole noorem. Olen 50 ja kaks Mirenat olnud, nüüd olen dilemma ees, kas panna uus või enam mitte. Üldiselt selles vanuses enam uut ei panda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt selles vanuses enam uut ei panda.

See on väga imelik suhtumine. Tänapäeval mõni isegi sünnitab 50-aastaselt, see on paljude jaoks fertiilne iga.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule paigaldati Mirena 55-selt ohjeldamatute verejooksude takistamiseks. Vaevelda pidevas verekaotusest tingitud nõrkuses ja igal aastal puhastusel käia, oli lõpuks ületamatu piin. Suu kaudu manustatavad ravimid ei aidanud, Mirenaga sain nendest jagu. Peale suurema isu, millega kaasnesid mõned lisakilod, muid kõrvalnähte ei olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina 50, ja samuti esimene spiraal elus, ning paigaldati mitte rasedusvasase vahendina, vaid nagu eelpoolgi juttu, ülimalt suurte verejooksude ohjamiseks. Kuna paigaldati opi käigus(polüübi ja osade müüomide eraldus), siis ei olnud muidugi mingeid valureaktsioone, ei olnud praktiliselt ka vahetult pärast narkoosituimestuse lahtumist.
Opist möödas kuu, vara veel järeldusi teha, praegu esinevad aegajalt tugevad alakõhuvalud. Loodan siiski, et leiame spiraaliga koostöömeele, sest vähemasti suuri verejookse pole tekkinud ja kui pean kahe halva vahel valima, kindlasti ei vali tohutut nõrkust tekitavaid, kontrollimatul ajal esinevaid, ja mitte mingite abivahenditega lekkimiskindlaks muudetavaid verejookse. Olen siin lugenud ka teiste naiste kogemusi, ja saan aru, et tegelikult on ikka väga väga individuaalne, kuidas mingi vahend abistab või vastupidi, totaalselt ei sobi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja ja nii tänulik vastuste üle. Muidu mõtled ikka, et nö vaid endal polüüp jms, aga tuleb välja, et sellises vanuses tuleb neid asju ikka ette. Kui suur(ed) olnud polüüp/polüübid, et opp tehti. Kuidas te aru saite, et polüüp, mis sümptomeid tekitas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei olnud polüübiga mingeid nn tunnuseid. Käin lihtsalt iga aasta naistearstil kontrollimas kas spiraaliga kõik ok jne. ja siis ta teeb ultraheli. Siis tuli välja, et on polüübike. Mingi hetk ta oli ikka veits suuremaks muutunud ja otsustati, et võiks ära võtta ja uue spiraali ka panna samal ajal. Opi käigus selgus, et polüüpe oli rohkem kui üks. Ma ei mäletagi mitu siis, 3 või 4 vbl ja suurust sellel polüübil mida arst ultraheliga nägi ka ei mäleta. Vanemad arstid on pigem seda meelt,et las see polüüp olla kui ta häda ei tee. Aga tuleb jälgida lihtsalt. Nooremad tahavad kohe eemaldada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tänan piltlikultöeldes jumalat Mirena eest. Ei mingeid päevi, pole aastaid enam sidemeid vajanud. Nüüdseks juba 7 aastat kasutanud. Varem kestsid mu päevad 7 päeva ja olid ülimalt vererohked. Seksisoov pigem mul vanusega siiani veel kasvab kui kahaneb, hetkel olen 43. Mitte midagi ei oska ette heita. Esimesel paigaldusel oleksin peaaegu loobunud, sest paar kuud oli verejooks pidev, seejärel veel mõnda aeha määris ja ei tahtnud järgi jääda. Kui aga keha harjus, siis algas aastateks imeline elu ilma päevadeta. Teisel paigatusel enam mingit märkimisväärset verejooksu ei kaasnenud. Paigaldus ei olnud minul valus, ebamugav aga mitte valus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole noorem. Olen 50 ja kaks Mirenat olnud, nüüd olen dilemma ees, kas panna uus või enam mitte. Üldiselt selles vanuses enam uut ei panda.

Kuniks päevad käivad on oht rasestuda ikka. Ega abort parem ei ole kui spiraal. Tänapäeva inimesed on nii hea tervisega, et 50 aastaselt tuleb rasestumisi veel ette.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin 45, kui arst soovitas Mirenat. Esimese kahe kuuga võtsin mürtsti 8 kg juurde. Elustiil ei muutunud, haige ei olnud, kaalutõus pidi olema Mirenast. Metsik söögiisu tekkis ja saatis mind kõik see 2 aastat, mis see mirena mul sees oli. Kui mirena eemaldati, siis kadus ka söögiisu, aga üleliigsete kilode kaotamine oli ikka vaev.
Jah, päevad jäid ära ja muid vaevusi ei olnud, aga ennem olgu päevad kui ülekaal.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas kõigil kaovad Mirenaga päevad aastateks või osadel ikka jäävad ka peale harjumisperioodi lõppu? Kas säilib mingi regulaarsus?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas kõigil kaovad Mirenaga päevad aastateks või osadel ikka jäävad ka peale harjumisperioodi lõppu? Kas säilib mingi regulaarsus?

Mul oli just vastupidi, peale paigaldamist kadusid päevad (3-4 kuu tagant määris), aga ühe aasta pärast hakkas jälle igakuiselt üsna korralikult tulema.
Kaks spiraali olnud, mõlemaga täpselt samamoodi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siis vöib üldistada, et need kellel veab jäävad aastateks üldse n.ö. päevavabaks, kuid osadel käivad päevad ikka edasi ebaregulaarselt?
Mina hakkasin vererohkuse tõttu tarvitama pille (Harmonet). Ütleme nii, et kahetsen, et varem ei alustanud (olen 44). Elukvaliteet on hoopis teine ning tunnen ka, et olen selles mõttes iseenda peremees, et saan vajadusel tabletivaba nädala toimumise aega nihutada. Samas pigem soovitatakse ikkagi rohkem hormoonspiraali (hormoonide toime on lokaalsem kui pillidel). Ei julge spiraali panna kuna praegu pillidega kõik väga hästi ning eks ikka see paigaldamise valu hirm ning see, et jääb tunda (osad pidid tundma), nihkub paigast, kasvab sisse, pean kannatama aasta aega verejooksu jne jne. Ühsõnaga olen kõigi nende võimalike stsenaariumitega end kurssi viinud ning seepärast ei julgegi. Aga päris loobunud sellest mõttest veel ei ole…. äkki vanuse tõttu enam pille mingil hetkel ei lubata võtta, kuigi ma ei ole mingil moel riskigrupis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siis vöib üldistada, et need kellel veab jäävad aastateks üldse n.ö. päevavabaks, kuid osadel käivad päevad ikka edasi ebaregulaarselt?

Võivad ikka ka täiesti regulaarselt käia, lihtsalt vereeritus on tavaliselt väiksem. Ja kuna spiraali hormoonisisaldus aastate jooksul järjest väheneb, siis võib ka olla, et mingi aeg on päevavaba ja siis algavad uuesti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelnevaid kõikki läbi ei lugenud aga minu isiklik kogemus:
Esimene aasata määris praktilisellt 24/7. Mõni üksik päev oli määrimise vaba(samas see määrimine oli ka nii, et see tuli ainult pissides. Paberile jäi pühkides roosakat).
Päevad(minimaalne vereeritus, piisab pesukaitsmest) jäid edasi käima. Nüüd saab kevadel mul 5a aeg täis ja alles nüüd praegu on nii, et päevad käivad 5-6 nädalaste intervallidena. Muidu oli päeva pealt 4 nädalat vahe. Kõhuvalu üsna intensiivne enne algamist.
Juuksed langesid pooled välja.
masendus, unetus
seksiisu 0
selja ja alakõhu valud koguaeg

Kombineeritud pille ma võtta ei saa tänu hormonaalsele haigusele(SLE)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt selles vanuses enam uut ei panda.

See on väga imelik suhtumine. Tänapäeval mõni isegi sünnitab 50-aastaselt, see on paljude jaoks fertiilne iga.

No loomulikul teel ei rasestu enam ükski 50-aastane!
https://www.kliinik.ee/rasedus-ja-sunnitus/id-3/noustamine?question=69455

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuniks päevad käivad on oht rasestuda ikka. Ega abort parem ei ole kui spiraal. Tänapäeva inimesed on nii hea tervisega, et 50 aastaselt tuleb rasestumisi veel ette.

No milleks rumalusi kirjutada! Ei tule mingit loomulikku rasestumist 50-aastaselt ette. Loe eelmise postitaja linki, minu lisatud linki või küsi ise arstidelt üle, kui ikka ei usu.
https://tervis.ohtuleht.ee/945240/naistearst-andrei-soritsa-viljatusest-see-voib-olla-sokk-igas-vanuses-

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd saab kevadel mul 5a aeg täis ja alles nüüd praegu on nii, et päevad käivad 5-6 nädalaste intervallidena. Muidu oli päeva pealt 4 nädalat vahe. Kõhuvalu üsna intensiivne enne algamist.
masendus, unetus
seksiisu 0

Mida edasi plaanid teha?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaalutõus 10 kg + pidev määrimine kuni spiraali eemaldamiseni peale 1.5 aastat, rindadesse tekkisid tsüstid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka paigaldati verekoguse ohjeldamiseks, määris 3a jutti 24/7, rinnad olid koguaeg valusad, muutusid klombilisemaks, käisin rinnavähi uuringutel seetõttu isegi, milline jube närvitsemine ilma asjata. Lasin ära võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd saab kevadel mul 5a aeg täis ja alles nüüd praegu on nii, et päevad käivad 5-6 nädalaste intervallidena. Muidu oli päeva pealt 4 nädalat vahe. Kõhuvalu üsna intensiivne enne algamist.

masendus, unetus

seksiisu 0

Mida edasi plaanid teha?

Ei teagi. Ilmselt valikus on vaid kiip, nuvaring ja minipillid. Samas on mõte liikunud ka teise lapse suunas. Vanust ka juba sealmaal, et oleks aeg teine ja viimane saada.
Mirenat ma enam kindlasti ei taha.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ilu ja tervis Mirena head ja vead