Esileht Ilu ja tervis Mirena ja kõrvaltoimed (kaal)

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mirena ja kõrvaltoimed (kaal)

Postitas:
Kägu

Väidetavalt Mirena kaalu ei mõjuta. Enda kogemus paraku pigem teistsugune. Enne Mirenat olin pikalt samas kaalus. Umbes 2 kuud peale paigaldamist tekkis järsk kaalutõus. Kaal tõusis sisuliselt nädalatega!
Kas ma tõesti olen ainuke? Kas on lootust, et peale eemaldamist  olukord normaliseerub? Olen väga püüdnud kaalu langetada, aga täiesti ebaefektiivselt. Esimese katse kaalulangus 2 kuu peale oli ainult 0,5 kg.
Ma pole kunagi varem ülekaaluline olnud.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa ei rääkinud sõnagi söögist.
Kas sinu toitumine on samuti muutunud, isud tõusnud, sööd rohkem?
Mirena (või ka muude hotmonaalsete vahendite) kasutuselevõt kattub sageli elumuutusega – püsisuhte teke, lapse saamine jne millega kaasnevad muud muutused – inimene muutub kodusemaks, ei liiguta end enam samapalju varasemaga võrreldes, sööb rohkem
Kui kõik muu on jäänud samaks, aga kaal tõusnud, siis võib kahtlustada seost Mirenaga.
Ise olen ülekaalule kalduv, aga saanud toitumise kontrolli alla võttes Mirena ajal kaalust alla. Spiraali ei süüdista, oma isudega peab maadlema.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väidetavalt Mirena kaalu ei mõjuta. Enda kogemus paraku pigem teistsugune. Enne Mirenat olin pikalt samas kaalus. Umbes 2 kuud peale paigaldamist tekkis järsk kaalutõus. Kaal tõusis sisuliselt nädalatega!

Kas ma tõesti olen ainuke? Kas on lootust, et peale eemaldamist olukord normaliseerub? Olen väga püüdnud kaalu langetada, aga täiesti ebaefektiivselt. Esimese katse kaalulangus 2 kuu peale oli ainult 0,5 kg.

Ma pole kunagi varem ülekaaluline olnud.

Mis see järsk kaalutõus endast kujutab? Mis aja jooksul? Kui palju juurde võtsid? Palju enne kaalusid? Mis su kaal nüüd on? Kas su füüsiline aktiivsus on sama? Kas toitumine on sama?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste teemade puhul tuleb mulle kohe meelde, kuidas arst määras mulle kord ravimit nimega Duphaston.

Ravi kestis kolm kuud ja selle ajaga võtsin ma juurde 10 kilo. Lisaks kaasnes selline libiidotõus, et roni või mööda seinu üles. Mitu korda seksisin päeva jooksul ja ikka tundus vähe. Muidu olen normaalse seksuaalsusega.

Ei olnud mul mingit kokkulangevust mingi muu eluperioodiga. Hormoonpreparaadid tõepoolest mõjutavad organismi. Nii nagu hormoondi ikka – need dikteerivad meie isu, tuju, välimust jne. Nii et ilmselt jah süüakse rohkem. Aga rohkem süüakse sellepärast, et hormoonid tõstavad isu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks see teema suhetes on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks see teema suhetes on?

Ma ei oska öelda, miks teema siia sattus. Ilmselt kogemata, ju tõstavad ümber.
Ma ei hakka toitumise asja pikemalt seletama, sest kaalutõus oli samade tingimuste juures tõesti ebaloomulikult järsk ja mul pole varem kaaluga probleeme olnud. Pigem olen praegu oluliselt rohem rakkes kui varem.
Mind huvitavad konkreetselt teiste kogemused ja tähelepanekud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina olen aastaid ülekaaluline olnud Mirena panek ei muutnud ses osas midagi. Hetkel pean dieeti ja kaal läheb alla ka, kuigi vanust juba 50+ ja Mirena on sees. Nii et minul ei ole Mirena ise kaalutõusu tekitanud ega ei sega ka kaalulangetamist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Mirenaga kaal ei tõusnud ja langetades langes ilusasti.

Küll aga võtsin Mirena eemaldamise järel lühikese ajaga juurde 6kg, mida millegi muu arvele ei oska kirjutada, kuna elus teisi muutusi polnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei mõjunud, parim lahendus – 10 aastat ilma päevadeta (enne lahmas mitu päeva järjest), sain käia reisimas ja ujumas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei tõusnud kaal paigaldades ega ka langenud peale eemaldamist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul rinnad valutavad, ma küll ei tea kas Mirenast või per menopausist. Päevad jäid ära kolm kuud peale paigaldamist. 5 kuud nüüd siis päevadevaba. Jällegi eibtea kas mirenast või saabub nüüd kauaoodatud menopaus. Rindade valu kohati nii tugev et valuvaigisti ka ei mõju. Nibud ka valutavad. Tükkevriinas pole, lümfid pole paistes. Täna just on nagu parem juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2x tekkinud tugev kaalulangus, kuna söögiisu 0. Terve päev süüa ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nati jääb segaseks, mida teemaalgataja küsib. Et kas neil, kellel Mirena on kaalutõusu põhjustanud, on miski kaalu taas alla toonud? Minu arust enamusel inimestest Mirena siiski kaalutõusu ei tekita, minu endagi kogemus on sama – Mirena paigaldamisega samaaegselt hakkasin nn. korralikuks, jälgisin toitumist ning käisin trennis ja kaal langes üsna hoolega ning kergelt. Eks kindlasti võib olla erandeid, kuigi üldine inimeste toimemehhanism peaks ikka sama olema ning hormoonide toime samuti. Kui toime erineb, siis tasub põhjust otsida, äkki on miski muu paigas ära läinud. Näiteks mina arvasin tükk aega, et hakkasin 30-aastaseks saades äkki hoobilt juurde võtma, see vanuse kaela ajamine tundus loogiline ja, mis salata, mugav. Pärast aga tagasi vaadates sain aru, et tegelikult muutus oluliselt mu füüsiline koormus, sest kui varem oli jalakäija, siis 30-selt ostsin auto ning hakkasin sellega igal pool käima. Toitumine aga jäi samaks. Vahetus ka elukoht, varem elasin 5. korrusel (trepid!), nüüd 2. korrusel. Pisiasjad, aga tegelikult olulised.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kukkusid Mirena paigaldamise järgselt juuksed peast, lisandus pidev määrimine. 5 kuud kannatasin, siis võtsin ise Mirena välja ja paar kuud hiljem juustekadu peatus ja ka määrimine lakkas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 kuud kannatasin, siis võtsin ise Mirena välja

Mis mõttes ise?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ise?

Nii nagu iga spiraali saab võtta, sikutad korra niidist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ise?

Nii nagu iga spiraali saab võtta, sikutad korra niidist.

Okei, aga miks seda ise teha? Arsti juures oleks ju kindlam.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, aga miks seda ise teha? Arsti juures oleks ju kindlam.

Muidugi. Mina tõmbasin kogemata välja, otsisin tampooni taga 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ise?

Nii nagu iga spiraali saab võtta, sikutad korra niidist.

Okei, aga miks seda ise teha? Arsti juures oleks ju kindlam.

Mis mõttes kindlam, mis seal arsti juures siis teistmoodi on? Mins kükitasin vannitoa põrandale, lasin end lõdvaks, panin sõrmed tuppe, tundsin spiraali niite, võtsin neist sõrmeotstega kinni ja tõmbasin õrnalt. Tehtud, spiraal väljas. Miks peaks selle jaoks arsti juurde minema, selleks eraldi aega raiskama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes kindlam, mis seal arsti juures siis teistmoodi on? Mins kükitasin vannitoa põrandale, lasin end lõdvaks, panin sõrmed tuppe, tundsin spiraali niite, võtsin neist sõrmeotstega kinni ja tõmbasin õrnalt. Tehtud, spiraal väljas. Miks peaks selle jaoks arsti juurde minema, selleks eraldi aega raiskama?

Sest kui peaks mingi jama olema – näiteks jääb spiraal kinni, mehhanism ei tööta vms, siis saab arst selle asja korda teha, aga sina pead kiirabi kutsuma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes kindlam, mis seal arsti juures siis teistmoodi on? Mins kükitasin vannitoa põrandale, lasin end lõdvaks, panin sõrmed tuppe, tundsin spiraali niite, võtsin neist sõrmeotstega kinni ja tõmbasin õrnalt. Tehtud, spiraal väljas. Miks peaks selle jaoks arsti juurde minema, selleks eraldi aega raiskama?

No see ei ole lihtsalt tampoon, vaid meditsiiniline instrument siiski. Sulle on raske vastata, sest minu meelest küsimus on hoopis, miks EI peaks selleks arsti juurde minema?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 2 x pannud ja langetab alati. Võimalik, et koos ühe ad. Arst ütles ka et pigem harv juhus see langus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Mirena ja kõrvaltoimed (kaal)