Esileht Ilu ja tervis Mirena kõrvaltoimed

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mirena kõrvaltoimed

Postitas:
Kägu

Mul on väga vererohked päevad ja kõik günekoloogid näevad ainsa lahendusena Mirena paigaldamist. Mirena kasutajad, milliseid kõrvaltoimeid teil esines/esineb ja kui keegi on vahendi lasknud mõne aja pärast eemaldada, siis miks? Positiivsed kogemuslood on samuti oodatud.

N45

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mingeid kõrvalnähte, vähemalt pole aru saanud, et oleks. Väga jumalik tunne on, kui ei pea kord kuus kartma, et esimesel päevade päeval ootamatult püsti tõustes veri põrandale voolab või midagi. Mirena on kaks aastat olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu aeg lekib ja jääbki lekkima. Frustreeriv kogemus. Lasin kuu pärast eemaldada, kohe kuiv ja puhas.

Ei soovita. Kui ei taha kuude viisi side püksis käia.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks just mirena ja mitte tablette?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu aeg lekib ja jääbki lekkima. Frustreeriv kogemus. Lasin kuu pärast eemaldada, kohe kuiv ja puhas.

Ei soovita. Kui ei taha kuude viisi side püksis käia.

Aga alguses ongi see ok. Mul läks peaaegu aasta, et tsükkel loksuks paika. Esimesed kuud polnud üldse päevi, siis lahmas mitu kuud ca 10 päeva ja nüüdseks on nii nagu peab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kehal läks aasta, enne kui harjus. Õnneks suurt verejooksu poönud aga pidev roosa määrimine. Peale aastat siis “päevad” jäid regulaarselt edasi käima aga see oli ka pigem pisike määrimine. Pesukaitsmega sai hakkama.

Ka seksiisu kahanes märgatavalt.

Kui 5a täis sai, siis hakkas uuesti ebaregulaarselt määrima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on juba kolmas. esimese kahega jäid päevad kohe täiesti ära, kolmandaga kusagil u esimese aasta pidi päevade ajal pesukaitset kasutama, nüüd on seegi ära jäänud. kõrvaltoimeid pole, väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mingeid kõrvalnähte, vähemalt pole aru saanud, et oleks. Väga jumalik tunne on, kui ei pea kord kuus kartma, et esimesel päevade päeval ootamatult püsti tõustes veri põrandale voolab või midagi. Mirena on kaks aastat olnud.

Sama, kasutan  Mirenat 9 aasta st.  lasin uue panna, saan käia ujumas, reisimas – mul isegi ei määri. Enne seda oli vererohked + suht tihedalt päevad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas libiidole ei mõju?
Minul on kõik hormoonvahendid mõjunud seksiisule väga muserdavalt, Mirenat pole veel proovinud, kardan, et see mõjub ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul juba 3. (N 43).

Päevad olid eelnevalt vererohked, olen kasutanud tablette  (hakkasid organismile vastu) ja plaastreid (ka kehv variant).

Kõik muu on Mirenaga hästi, ka kaal on pigem just kontrolli all, aga seksiisu täiesti 0. Ma muidugi ei tea, vb on see seksi isu 0 juba ka pika kooselu tõttu , aga eks seal Mirenal ka oma osa on.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidevalt määris ja aeg ajalt palju. Kogu aeg pidi kasutama pesukaitset. Arst muudkui ütles, et kannata veel, organism harjub ära. Ei harjunud, sai aasta pärast teise arsti juures ära võetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mirena kokku olnud 6 aastat. Elu lausa lill! Enne seda väga vererohked päevad, reisimine, kodust eemalolemised täielik õudus..Mirenaga kadusid päevad praktiliselt kohe. Täiesti. Isegi määrimist ei olnud. Kui oli spiraali vahetus, siis mingi paar nädalat oli määrimist ja edasi jälle – elu nagu lill. Vabalt reisida, liikuda – ilma et mure päevade ajal “uputuse” peale meelt mõruks ei teeks.  Kaalule ei mõjunud, seksisoov on mul alati olemas olnud ja ei märganud, et see oleks muutunud. Kui aeg oli viimane Mirena ära võtta, soovitas arst seda veel mõnda aega hoida, et n.n. üleminekuvaevusi leevendada. Mul oli vanus tõesti sealmaal. Täna saan öelda, et mul polegi olnud üleminekuajaga seose mingit kurtmist.

 

N.55

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Määris pikalt. Mõtlesin, et ootan veel aga umbes kolmandal-neljandal kuul hakkasid tugevad seljavalud. Esimene naistearst vaatas, et spiraal on omal kohal, sellest küll ei ole. Pakuti seljanihestust, neeruvaagna põletikku, neerukivisid… kui ma olin neid kõiki teisi haiguseid kuu-kaks ravinud ja seljavalud püsisid, siis lasin erakas oma raha eest Mirena välja võtta ja sealt samast pukist tulin valuvabalt minema. Ei enam.

Libiido oli ka 0. Minu libiido on mõjutatud tsüklist ning kui see normaalselt ei toimi, puudub ka vajadus.

Plussina see, et kõik teised vahendid (tabletid, rõngas, plaaster) suurendasid migreeni. Mirenaga seda polnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 48, 3-s Mirena. Iga kord on alguses paar kuud määrinud ja siis üldse enam mitte.

Esimene spiraal oli vask- siis lahmas 2 ndl verd, 2 ndl määris. 4 kuu pärast võtsin ära. Nüüd pole mul 14 a päevi olnud, kõrvaltoimeid pole. Väga rahul!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plussina see, et kõik teised vahendid (tabletid, rõngas, plaaster) suurendasid migreeni. Mirenaga seda polnud.

Mul suurendas küll migreenihooge, vähem, kui tabletid v rõngas, aga siiski märgatavalt. Praegu ilma ja praktiliselt ei mingeid peavalusid!

Samas mul jälle muid probleeme polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sõltub samuti libiido tugevalt tsüklist (2 nädalat enne ovulatsiooni ja OV ümbruses on seksiisu suur, aga isegi mitte ainut seksiisu, vaid ka üldine erksus, jaks, energilisus on märksa kõrgemal tasemel) ja peale ovulatsiooni on libiido vähene ning ka muidu tuimem, nürim olek kuidagi. Pillidega on alati olnud kogu aeg selline ov-järgne olek – ehk siis üldse ei tunne end hästi, iseendana  – ja seega ka hormonaalvahendeid kasutada ei soovi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna võtsin ära viimase Mirena 53 aastaselt, siis arsti arvates võis see ka kergendada menopausi st. peale mõne higistamise öösel ei olnud mingeid vaevusi. Libiidole ka ei mõjunud ning minule sobis see väga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole kunagi spiraali olnud. Kas paigaldamine on valus? Kardan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun rääkige paigaldamise kogemustest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun rääkige paigaldamise kogemustest.

Arvamusi on erinevaid, minu jaoks täiesti samaväärne toiming kui emakakaela proovi võtmine. Olin lõdvestunud, mõtlesin muule ja valus ei olnud, isegi ebamugavust eriti polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minu mäletamist mööda ei ole paigaldamine midagi hullu, kerge ebameeldivustunne vaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on väga vererohked päevad ja kõik günekoloogid näevad ainsa lahendusena Mirena paigaldamist.

Mul oli sama lugu, aga mina eelistasin minipille (Cerazette) – neil on sama toimeaine kui Mirenal, aga mõtlesin, et kui ei sobi, saan kohe ära jätta, mitte ei pea piinlema, kuni arstiaja saan ja siis paljudel veel valus see väljavõtmine jne. Mulle pillid sobisid ideaalselt, nendega pole üldse päevi mul ja jäingi neid kasutama.

NB! Kui 10 aastat varem neid samu pille proovisin pärast sünnitust, siis need ei sobinud: süda oli paha ja kogu aeg määris. Ilmselt organismi hormonaalne tasakaal on pärast sünnitust hoopis teine. Aga 40+ vanuses sobisid ideaalselt. Olen praegu 49 ja siiani kasutan, juba ca 6-7 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu aeg lekib ja jääbki lekkima. Frustreeriv kogemus. Lasin kuu pärast eemaldada, kohe kuiv ja puhas. Ei soovita. Kui ei taha kuude viisi side püksis käia.

Segi oled või? Esimestel kuudel ongi see normaalne. Eriline närvihaige.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 53 ja palju aastaid päevaderohkuse ja igakuiste migreenide käes vaevelnud. Lõpuks otsustasin ikkagu Mirena kasuks, eelmise aasta oktoobrikuus. Parim otsus, julgen soovitada. See määrimine esimesed neli kuud pole üldse kõneväärt, ei hakka öösel ega päeval lekkima ja sain õhukese sideme või ka lihtsalt paberiga hakkama. Ujudes väiksema tampooni igaks juhuks. Migreenidest ka pääsesin, nüüd on üks kergem peavalukord vaid olnud. Seksiisus pole muutuseid, äkki vastupidigi. Pole enam alalõpmatuid päevi. 🙂

Kaalu tiksus juurde mingi 4-5 kilo, aga see ka hakkab paika minema.

Paigaldamist kartsin väga. Enne pidi mõni tund varem tuppe panema paar tabletti päevade esiselkutsumiseks, et oleks mugavam ja vähem ebamugavam sisestada. Sissepanek ise oli kord-paar sellist tuimemat valukorda aga kiirelt sai mööda ja talutav. Võib ka paar ibu sisse enne võtta, kui valukartus on. Esimesed nädalad oli aegajalt õrn tundlikkus ja nagu päevadeeelne pakitsus, aga see kõik tasapisi kaob. Nüüd neli kuud hiljem ei tule meeldegi, et päevad on olnud. Saab reise planeerida hirmuta ja ööbimisega üritusi (need olid päevadega suurim katsumus).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Mirena kõrvaltoimed