Esileht Ilu ja tervis Mirenast tingitud juuste väljalangemine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mirenast tingitud juuste väljalangemine

Postitas:
Lady-bird

Mul on olnud Mirena 2 ja pool aastat – kaalutõusu pole täheldanud kuid pidevad ja ebaregulaarsed määrimised on olnud terve selle aja. Lisaks olen aga ilma jäänud ka oma juustest. Nad pole mul kunagi eriti vägevad olnud, aga nüüd tekib tunne, et hakkan kiilaks jääma. Juuksed on jäänud imeõhukeseks, nad on elutud, lähevad veelgi kiiremini rasvaseks. Samuti olen hädas aknega – selliste nahaaluste ja jube valusate punnidega. Tegin vereproovi ja sealt tuli välja, et ka raua sisaldus veres on naisterahva kohta veidi kõrge. Kuigi aega eemaldamiseni veel on, kaalun tõsiselt selle kohest välja võtmist. Ja seda just peamiselt juuste pärast. On kellelgi veel sama kogemust – et juuksed muutuvad viletsaks ja kukuvad välja? Lugesin ühest Inglismaa foorumist, et sealsetel naistel on seda juuste välja kukkumist lausa massiliselt. Ja peale eemaldamist pidi samuti mingid \”võõrutusnähud\” tekkima. Oskab keegi kaasa rääkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mirenast tingitud juuste väljalangemine

Minul on Mirena olnud veidi üle 3 aasta. Juukseid tuleb ikka hullusti, iga pesukord on trapp taas juukseid täis. Ei kiirustaks Mirenat kõrvaldama enne kui tean kindlalt, et juuste väljalangemine just sellest tingitud on. Kas mingi vereanalüüs kinnitaks seda kahtlust? Kas raua sisaldus võib just seda näidata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Lady-bird

Kõige kehvem ongi see, et siiani pole vereanalüüsid midagi säärast näidanud. Raua teemat seostan Mirenaga sel põhjusel, et kuna igakuine vereeritus on minimaalne, siis võibki rauda kehasse liiga palju jääda. Tegin ka maksa analüüsid (kõrge raud võib olla maksaga seotud), aga kõik oli täiesti korras. Juuksed aga hakkasid kukkuma peale laste sündi. Spiraal sai samuti pandud peale laste sündi. Enne seda olid aga juuksed korras (niivõrd-kuivõrd nad mul korras saavad üldse olla). Nüüd aga asi ikka vilets – nad on täiesti elujõuetud ja tuhmid ning niiii õhukesed. Infolehel on juuste väljalangemine ühena kõrvaltoimetest välja toodud. Lisaks olen muidugi avastanud ka muid toimeid, mis lehel märgitud, aga need pole hetkel asjasse puutuvad. Seda, et mu juuksed on kehvad, on maininud ka juuksur – seega ei ole ma ise ainus, kes seda näeb. Kui on eelnevalt paksud ja ilusad juuksed, võib seda endale lubada, et neid palju peast tuleb,aga kui juba alguses on juukse kasv kehva, siis ühel hetkel muutub asi liiga nutuseks 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on samuti massiline juuste väljalangemine. Algul arvasin, et sünnitusjärgselt ja see on tavaline, kuigi tegelikult hakkas see pihta umbes siis kui laps oli pea aastane. Mirena panin üsna varsti peale lapse sündi ja tänaseks on see olnud juba 4 aastat. Juukseid ikka langeb, ilmselt ikka kasvab juurde ka, et ma päris kiilas pole, aga poole õhemaks on pats jäänud küll
Aga siin seda juttu lugedes tuli küll tahtmine kohe arstile aeg panna ja lasta Mirena välja võtta. Olen ka igasugu vitamiine proovinud, toitumist muuta, erinevaid vahendeid pähe määrinud ja kogu juuksehoolduse välja vahetanud keemiavabaks, aga eriti paremuse poole ei ole läinud.
Nii et ma tänu siinsele teemale kaalun tõsiselt, äkki on Mirenas põhjus.
Aga millega seda asendada? Tablette pole elu sees söönud, nendel ka ju igasugused kõrvalmõjud ja vaskspiraal on ebamugav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juukseid nii palju peast langeb, siis peaks kindlasti arstiga konsulteerima- põhjus võib siiski olla muus kui Mirena – kilpnäärme probleemid näiteks, stress… Üks variant on minna juusteakadeemiasse ja seal teha uuringud, nemad oskavad ka öelda, et kas juustel on mingist ainest puudu või milles asi. Kui aga siiski juusteakadeemias põhjust ei leita ja ka arst arvab, et asi on Mirenas, siis tuleks muidugi tõesti arutada, et milline rasestumisvastane meetod oleks sobivam teile ja Mirena millegi muu vastu välja vahetada.
Aga enne tuleb siiski põhjus kindlaks teha, sest see ei pruugi olla Mirena, vaid hoopis tervislik probleem, mis annab endast märku juuste kaudu ja vajab lahendamist.

Please wait...
Postitas:
Lady-bird

Stressi ei saa loomulikult väikeste laste kõrvalt eitada, aga ei tahaks uskuda, et seda kohe niiiiipalju on, et viimased 3a juuksed kukuvad. Enne seda pole mul sellise asjaga kordagi probleeme olnud – jamad hakkasid peale spiraali panekut. JA kui hoolega mõelda, siis u.6 kuud peale paigaldamist. Siis aga pidasin seda tõesti stressi (olin lastega 1nädala ROTA viirusega haiglas) ja laste sünni (noorem oli just saanud 1 aastaseks)tagajärjel tekkivaks juustelanguseks. Kilpnääret on uuritud(vereproov) ja see oli normis. Maksa uuriti (hemogl. kõrge ja rauda veidi rohkem kui tavaliselt on) kõik ideaalses korras. Juukseakadeemia peale olen ka ise mõelnud, kuid sinnani pole veel jõudnud. Mis mind aga hetkel väga väljavõtmise poole kallutab on internetist leitud foorum, kus väga paljud naised just juuste kadu kurdavad. Samuti on tekkinud veidi teistsugune, selline nahaaluste ja väga valusate punnidega akne (aknet oli ka enne, aga see oli teistsugune). Ja ise mõtlen, et kui asi tõesti peale eemaldamist ei parane saan ju alati uue spiraali lasta panna. Millega seda asendada hetkel veel ei tea. Äkki on siis just hea aeg 3. lapse jaoks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka välistaksin stressi, sest usun, et nende aastate jooksul oleksin võimeline seda juba ka diagnoosima. Ja uusi juukseid kasvab tasahaaval juurde tõesti – seda kinnitab juuksurgi. Kuna aga Mirena on kallis ja paigaldamine veidi ebamugav, ei kiirustaks küll välja võtma enne, kui asi kindel. Olen ka regulaarselt vereproove andnud ning mingeid kõrvalekaldeid ei ole täheldatud. Usun, et kui kilpnäärmega probleem oleks, avalduksid ka mingid muud sümptomid peale juuste väljalangemise.

Mirenat asendada kah nagu ei oska. Olen vilksamisi ka ise mõelnud, et äkki oleks aeg 3. laps \”hakkama panna\”, nagu teemaalgataja vihjas;)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mirena kasutajad võiks verd andma minna, doonoriks. Tõesti on verevahetus inimesele kasulik ja Mirenaga väheneb see tohutult.
Juustele soovitan ikka sibulakompressi teha – minul olid ka juuksed pikka aega lahti peale sünnitust, paar ööd sibulaködi peas magamist ja juuksed jäid kinni. Mirenat küll siis ei olnud, aga proovida tasub ikka.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ilu ja tervis Mirenast tingitud juuste väljalangemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.