Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis aasta järgi arvutatakse vanemahüvitis

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mis aasta järgi arvutatakse vanemahüvitis

Postitas:

Tere,
lähen sünnituspuhkusele 02.augustil 30 päeva enne sünnitust siis. Olen kuulnud, et kes aasta teises pooles läheb sünnituspuhkusele siis arvutatakse osa vanemahüvitist 2012 aasta algusest ja osa 2011 aastast? On see nii, saan ma õieti aru?
30 päeva enne sünnitust sünnituspuhkusele jäädes, kas saan oma esimese vanemahüvitise siis jaanuaris?, lugedes 02.augustist 140 päeva?

Tänud vastajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.tarbija24.ee/780182/tee-endale-selgeks-kuidas-arvutatakse-dekreediraha-ja-vanemahuvitise-suurust/

Loe siit!

Sul lõpeb dekreet 2012. seega VH 2011 alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, VH ei arvuta osaliselt nii ja osaliselt teisiti st ei arvutata osa 2011.aastast ja osa 2012.aastast ühel inimesel.

VH-le tekib õigus pärast rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõppemist, järgmisest päevast,
ja
arvutatakse EELMISE KALENDRIAASTA alusel.

St
kuna sinu rsp lõpeb 2012.a on VH aluseks eelmine st 2011.a Kui lõpeks 2013,.aastal, saaksid VH 2012.a alusel.

VH 2012.a alusel saavad need, kes lähevad rsp-le hiljem kui 14.august, sest nende rsp lõpp on 2013.aastal.

Kui jääda rsp-le 2.august siis 140 p lõpeb 9.detsember.
I VH kätte saad 8.-9.jaanuar perioodi eest 10.-31.detsember st 22 p eest.
VH makstakse alati kuu alguse maksepäeval eelmise kuu eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast. Mul on sünnituseks pandud 2 tähtaega, kalkulaatori järgi 02.09 ja ultraheli järgi 14.09 , kas siis võin minna dekreeti ka 14.aug või 15.aug. kumb neist?Olen töötanud 10 aastat ühes firmas, kuid sel aastal on olnud parem palk võrreldes eelmise aastaga, sooviksin saada vanemahüvitist 2012 aasta järgi.
Mis sünnituspuhkuse kuupäeva peaksin sel juhul valima, et saada vanemahüvitist 2012 aasta järgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid VH 2012.a alusel, siis rsp-le mitte varem kui 14.august st
15.august on sobiv.

Kui tähtaeg on 14.09 ja dekreeti 15.08 on kõik ok.

Tähtajaga 2.september pead dekreeti jääma juba 3.august ning siis on VH 2011.a alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis aasta järgi arvutatakse vanemahüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.