Esileht Ilu ja tervis Mis aitab isu vähendada?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mis aitab isu vähendada?

Postitas:

Mul ei ole mitte kunagi söögiisuga probleeme olnud. Lastele öeldakse ju sageli, et ära näksi enne sööki, see rikub isu, aga minul pole ka lapsena sellega mingit probleemi olnud – võisin vabalt enne õhtusööki kommi süüa ja kuna kõik tavalised kodutoidud mulle väga maitsevad, siis pärast veel ka hea isuga supi või prae kallale asuda.

Õnneks olen kogu aeg olnud sale, nii et siiamaani pole kaalu hoidmisega probleeme olnud. See muutus aga siis, kui vanus ületas 35 aasta piiri. Nüüd on hakanud kaal tõusma, õnneks kõik veel normaalkaalu piires, aga tahaksin ikka oma 38 mõõdus riietesse endiselt ära mahtuda, mitte suuremaid ostma hakata, seega tuleb oma isud kuidagi kontrolli alla saada.

Magusast hoidumine pole iseenesest raske, aga kõige keerulisem on mul tavalise soolase kodutoiduga piiri pidada. Tahaks alati teise portsu veel võtta ja vahest kolmandagi. Juba 2 tundi peale õhtusööki tunnen, et tahaks veel, kuigi tegelikult sõin suure portsu. Mis aitaks isu rikkuda?

Vahest aitab, kui võtan lusikatäie pähklivõid (ilma suhkruta). Aga äkki oleks midagi veel, millega isud kontrolli alla saada?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsem ülevaade oma söögist.
Isusid aitab kontrolli all hoida õige makrode (süsivesikud-valgud-rasvad) vahekord kõigi einete ajal. Milline vahekord sulle täpselt sobib, pead ise välja selgitama. Alustada võid näiteks 50%sv-20%v-30%r, veel parem need vahekorrad enam-vähem võrdseks viia.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:36; 10.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsem ülevaade oma söögist.
Isusid aitab kontrolli all hoida õige makrode (süsivesikud-valgud-rasvad) vahekord kõigi einete ajal.

Mind see kuidagi ei aita. Mind ajab närvi see, kui ma pean toitu nii matemaatiliselt suhtuma ja seda kogu aeg mõõtma ning ette mõtlema, mida suhu pista. See on ainult lisastress. Ma tahaks, vastupidi, et ma üldse toidule ei mõtleks. Mõni inimene on loomu poolest selline, et õhtul avastab, et polegi täna söönud, sest päev oli kiire ja polnud meeles. Ma tahaks ka ennast nii tunda, et pole meeles. Mul on kogu aeg meeles, et tahaks süüa. 😀

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogu aeg meeles, et tahaks süüa. ????

Kui sa oled selline, siis sa oled nagunii, ei saa midagi parata. Seega ju enam vahet pole, kui ka täpselt üle arvutada, mis suhu läks 😉

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:36; 10.10 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mina ka ei lihtsalt ei viitsi pidevalt toidule mõelda. POle ime, et inimesed obsessiivselt toiduga hädas on, kui kogu aeg pead arvet pidama, mida ja kui palju sõid ja mis kell ja mitu mitutit veel peab ootama, enne kui tohib järgmise ampsu võtta jne jne. Loomulikult ma saan aru, et kellel kaalu- ja terviseprobleemid, siis peab natuke vaeva nägema, aga n-ö keskmisel tavainimesel poleks küll söömise ümber vaja nii palju tantsu lüüa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

klassika: enne sööki joo pool klaasi või klaasitäis vett või taimeteed.
võid ka mingit värsket süüa, nt 1 õun (seni kui ise pliidi ees toitu vaaritad).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahtejõudu on vaja, ei muud

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama asjaga hädas terve oma elu. Ma olen toidusõltlane. Tegelikult ongi väga raske. Erinevalt alkohoolikust ei ole võimalik täielikult hoiduda. Mina pole 40+ aasta jooksul lahendust leidnud. Ilmselt oleks vaja samasugust ravi, nagu muude söömishäiretega.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 18:55; 18.10 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magusaisu vastu aitab minul ainult täielik EI, aga see on sotsiaalselt palju raskem kui näiteks ei alkoholile.
Tööl kolleegid pidevalt topivad magusaid asju lauale, sünnad ja värgid ja jälle äratad tähelepanu kui ei söö magusat ja endal tekib ka ju lõpuks isu kui midagi magusat kogu aeg silme ees virvendab. Kodus veel hullem, lastega peres ikka käivad külalised ja oodatakse magustoitu, sünnipäevad ja muu lisaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi üks toitumisnõustaja soovitas idandeid. Mina olen ostnud karbi mungoa idusid ja kui näksiisu peale tuleb, siis nokin kausist idusid. Tähtis on nokkida ükshaaval, siis jõuab signaal ajju, et kõht on täis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav tunne. Mina lihtsalt lõpetasin ükspäev õhtuse söömise ära. Umbes 2 nädalat läks aega enne kui ära harjusin. Niimoodi olen juba 4 kuud elanud. Külas käies loomulikult ei loobu pakutavast. Argipäeval ma enam õhtul(peale kell 19) toidule ei mõtle. Harjumusi on raske muuta, aga võimalik. Mulle ka ei meeldi nende kaloritega ja muude numbritega jännata. Tõesti, enam ei tahagi õhtul süüa. Kui sünnipäeval käies ikka söön õhtul siis on uni ka kehvem. Ikka tahtejõudu peab olema. Muudmoodi kahjuks ei saa. Minu eesmärk pole kiiresti kaalust alla saada vaid teha seda aeglaselt lihtsalt elustiili veidi muutes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi mis aitas oli Reduksin, aga seda enam Eestis välja ei kirjutada. Oli reaalselt ainuke asi mis aitas. Kilod hakkasid ikka kolinal kukkuma

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:11; 18.10 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi mis aitas oli Reduksin, aga seda enam Eestis välja ei kirjutada. Oli reaalselt ainuke asi mis aitas. Kilod hakkasid ikka kolinal kukkuma

Ja infarktid sama kolinal tekkima.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 20:44; 19.10 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui söömine on tõepoolest sõltuvus, siis sellega tegelevad edukalt psühholoogid (KKT) ja psühhiaatrid. Oleneb sinust endast- kas tahad oma mõtlemist muuta või on vaja tablette. Ideaalis ja tõsise probleemi korral peaks need kaks asja koos käima.
Mina sõin üle depressiooniga- arst kirjutas ravimid, mida saavad buliimikud. Isu muutus normaalseks, ei mingi ogarat õgimist. Harjusin vähem sööma ja sain aru, et oma emotsioone toiduga kinni ei topi. Sest ilmselgelt on probleem peas, keha ei vaja kolme lisaportsu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav tunne. Mina lihtsalt lõpetasin ükspäev õhtuse söömise ära. Umbes 2 nädalat läks aega enne kui ära harjusin. Niimoodi olen juba 4 kuud elanud.

Loen mina kiiruga teksti …lihtsalt lõpetasin ükspäev söömise ära…. Mõtlen veel, et no hea nali küll, alles siis sain oma apsakast aru kui jõudsin lauseni, kus uuesti õhtut mainitakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi mis aitas oli Reduksin, aga seda enam Eestis välja ei kirjutada. Oli reaalselt ainuke asi mis aitas. Kilod hakkasid ikka kolinal kukkuma

Ja infarktid sama kolinal tekkima.

Ei tekkinud ei mul, ega ühelgi tuttaval mingit tervisehäiret sellega, peale selle, et kilosid kadus 20+. Või arvad, et 100kg inimesel oleks kuidagi vähem tõenäoline infarkti saada?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:11; 18.10 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magusast hoidumine pole iseenesest raske, aga kõige keerulisem on mul tavalise soolase kodutoiduga piiri pidada. Tahaks alati teise portsu veel võtta ja vahest kolmandagi. Juba 2 tundi peale õhtusööki tunnen, et tahaks veel, kuigi tegelikult sõin suure portsu. Mis aitaks isu rikkuda?

Vahest aitab, kui võtan lusikatäie pähklivõid (ilma suhkruta). Aga äkki oleks midagi veel, millega isud kontrolli alla saada?

Pärast sööki võta just natuke midagi magusat – komm, lusikatäis mett vms. See tõstab natuke veresuhkrut ja täiskõhutunne on püsivam.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tekkinud ei mul, ega ühelgi tuttaval mingit tervisehäiret sellega, peale selle, et kilosid kadus 20+. Või arvad, et 100kg inimesel oleks kuidagi vähem tõenäoline infarkti saada?

Jummel, jummel! Sa ei saa Reduksini elu lõpuni süüa. Selle rohu tarbimine ei õpeta kedagi õigesti sööma. Maha suudetakse võtta küll, aga väga vähesed suudavad mahavõetut hoida. Selleks ongi vaja õppida sööma nii, et endale liiga ei tee.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 18:55; 18.10 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Semaglutiid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsem ülevaade oma söögist.

Isusid aitab kontrolli all hoida õige makrode (süsivesikud-valgud-rasvad) vahekord kõigi einete ajal.

Mind see kuidagi ei aita. Mind ajab närvi see, kui ma pean toitu nii matemaatiliselt suhtuma ja seda kogu aeg mõõtma ning ette mõtlema, mida suhu pista. See on ainult lisastress. Ma tahaks, vastupidi, et ma üldse toidule ei mõtleks. Mõni inimene on loomu poolest selline, et õhtul avastab, et polegi täna söönud, sest päev oli kiire ja polnud meeles. Ma tahaks ka ennast nii tunda, et pole meeles. Mul on kogu aeg meeles, et tahaks süüa. ????

Aga sellepärast ongi sul mõtted koguaeg toidu juures, et sinu menüü on tasakaalustamata. Ilmselt koosneb suuremas jaos süsivesikutest, mis pikalt kõhtu täis ei hoiagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi mis aitas oli Reduksin, aga seda enam Eestis välja ei kirjutada. Oli reaalselt ainuke asi mis aitas. Kilod hakkasid ikka kolinal kukkuma

Ja infarktid sama kolinal tekkima.

Ei tekkinud ei mul, ega ühelgi tuttaval mingit tervisehäiret sellega, peale selle, et kilosid kadus 20+. Või arvad, et 100kg inimesel oleks kuidagi vähem tõenäoline infarkti saada?

Kogu arenenud meditsiiniga maailm ei lähtu ravimi keelustamisel ei sinust ega sinu tuttavatest. Maailmas on muide veel inimesi peale sinu ja su tuttavate.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 20:44; 19.10 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab tee(roheline), mullivesi või kohv. Ehk siis joon kõhu täis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab tee(roheline), mullivesi või kohv. Ehk siis joon kõhu täis.

Mul aitavad ka mullidega joogid ja kohv. Üsna edukalt olen kaalu hoidnud nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 20:46; 20.10 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab tee(roheline), mullivesi või kohv. Ehk siis joon kõhu täis.

see tekitab ju kõhus ebamugavus tunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab tee(roheline), mullivesi või kohv. Ehk siis joon kõhu täis.

see tekitab ju kõhus ebamugavus tunde.

Aga suur kogus toitu ei tekita?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 20:46; 20.10 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab tee(roheline), mullivesi või kohv.

Minul jällegi kohv (ja ka kange tee) tekitab närivat näljatunnet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Mis aitab isu vähendada?