Esileht Ilu ja tervis Mis aitab jala krampide vastu…

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mis aitab jala krampide vastu…

Postitas:

Öösel kisuvad jalad nii nii krampi,mis aitaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

magneesium

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep,sain ka magneesiumiga sellest jagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

magneesium

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magneesium. Ravimitest näiteks no spa ja carbamazepin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 09:21; 23.02 10:55; 23.02 13:22; 23.02 15:22; 23.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nii: kõigepealt peab põhjuse kindlaks tegema, miks jalad krambitavad.
Minul krambitasid:
a) raseduse ajal. Siis on see täiesti tavaline
b) kortikosteroidide kasutamise ajal (kopsuravi).
Võtan praegu Tervisepüramiidi magneesiumi (sisaldab suurt kogust Mg), õhtul enne magamajäämist 1 tbl klaasi veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

MIS RAVIM ON NO-SPA JA MILLEKS SEDA KASUTATAKSE:

Ravim on näidustatud seedetrakti, sapi- ja kuseteede silelihasspasmide (tajutavad hootise kõhuvaluna)
korral.
Loe edasi: http://rx.ee/ravimid-voi-medikamendid-n/1377-no-spa.html?start=1#ixzz1nBqDJQos

http://www.rx.ee/ravimid-voi-medikamendid-c/1297-carbamazepine.html#axzz1nBqbwFKM
[/tsitaat]Ja-jaa, aga näiteks mulle soovitasid 2 erinevat naistearsti jalakrampide vastu no spad (aitas) ja mu vanaema tarbib seda samuti juba aastakümneid erinevate kehaosade krampide vastu (kael, külg, reied, käelabad, sääremarjad, kogu aeg erinevates kohtades lihaskrambid). Kui päev-kaks vahele jätab, on krambid kohe platsis. Aitab ikka küll \”tavaliste\” krampide vastu ka ja arstid on sellega kursis.
Mulle näiteks sapiteede valu vastu oli abi sellest 0.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 09:21; 23.02 10:55; 23.02 13:22; 23.02 15:22; 23.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest põhjus on likvideerimata.
[/tsitaat]
Mulle näiteks sapiteede valu vastu oli abi sellest 0.[/tsitaat]
Kas sapiteed pole silelihaskude?[/tsitaat]
Tema krampide põhjuse likvideerib ainult surm. Raskete siberiaastate tulemus, käed-jalad-selg külmavõetud (särgiväel -40 kraadises pakases laadis palke koormasse), vanus ka üle 90 juba.
Sapiteedele olems pidanud aitama ja meenus veel, et ka emakatoonustele ei aidanud, kuigi tarbisin 10 tabletti päevas, nagu arst käskis. Vahel lihtsalt on nii, et iga asi ei aita konkreetsele asjale, mõjub millelegi muule. Veel üks näide. Sugulasel olid veresoonte ahenemisest põhjustatud mädanevad laiaulatuslikud haavandid, ei aidanud mingid ravimid, ega ka nahasiirdamised. Aasta hiljem ühelt arstilt kuulis, et tolle ema ravis oma juba pooleldi äramädanenud jala naha terveks silmasalviga. Sugulane on nüüdseks ammu unustanud, et piinles terve aasta lahtiste ja mädaste

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 09:21; 23.02 10:55; 23.02 13:22; 23.02 15:22; 23.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No spad julgesin soovitada, sest nii mulle kui mu vanaemale on erinevad arstid aastate jooksul korduvalt ja korduvalt seda ravimit ordineerinud. Arstid ikka vast teavad natuke paremini, mis ja kuhu mõjub. Seda enam, et mitte üks arst, vaid ikka mitmed arstid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 09:21; 23.02 10:55; 23.02 13:22; 23.02 15:22; 23.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja-jaa, aga näiteks mulle soovitasid 2 erinevat naistearsti jalakrampide vastu no spad (aitas) ja mu vanaema tarbib seda samuti juba aastakümneid erinevate kehaosade krampide vastu (kael, külg, reied, käelabad, sääremarjad, kogu aeg erinevates kohtades lihaskrambid). Kui päev-kaks vahele jätab, on krambid kohe platsis. Aitab ikka küll \”tavaliste\” krampide vastu ka ja arstid on sellega kursis.
Mulle näiteks sapiteede valu vastu oli abi sellest 0.[/tsitaat]No spa oli veel hiljuti retseptiravim. Miks? Kas ta võib ka kahjulik olla kuidagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No spad julgesin soovitada, sest nii mulle kui mu vanaemale on erinevad arstid aastate jooksul korduvalt ja korduvalt seda ravimit ordineerinud. Arstid ikka vast teavad natuke paremini, mis ja kuhu mõjub. Seda enam, et mitte üks arst, vaid ikka mitmed arstid.[/tsitaat]

Nospa kõrvaldab tagajärje. Aga krampide põhjus on väga paljudel juhtudel Mg puudus. Seega Mg kõrvaldab põhjuse. Arvan, et ka 90a vanamemmel tasuks proovida.

Mina soovitaks võtta Kelasin Mg ja 4tbl õhtul enne und (pakendil on 2 hommiku+2 õhtul teiseks võimalikuks skeemiks). Esimestel päevadel võiks võtta vähem (nt 1, siis 2, siis 3), sest kui keha saab Mg üledoosi, siis võib imendumine olla raskendatud ja hommikul võib kõhu lahti lüüa hoopis (samas see möödub kiirelt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 21:10; 25.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Villased sokid jalga !!
lasin kududa natukene pikemad(sääred)
Enne rasedust magasin ka juba, isegi suvel ,kui kannatas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanamemm sööb juba aastaid igapäevaselt magneesiumi ja ka villased sokid, õigemini villased püksid+sokid on jalas isegi öösiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 09:21; 23.02 10:55; 23.02 13:22; 23.02 15:22; 23.02 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sümptomite põhjus tuleb kindlaks teha. Esmajärjekorras pöörduge perearstile oma murega. Ehk on teil ka teisi terviseprobleeme, millest peaksite arstile rääkima.
Ise kurtsin aasta jooksul arstile erinevaid probleeme, muuhulgas ka jalakrampe. Diagnoos oli borrelioos. Seega tahan öelda,et sümptomite leevendamine(nt. magneesiumi tarbimine) ei ravi põhihaigust.
Saage terveks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ka, et Mg on apteegis väga erinevates ühendites saada. Mõni ei imendu eriti, teine (nt Kelasini kelaadi kujul olev, aga on ka teisi) imenduvad paremini. Tsitraat oli vist see, mis ei imendunud.

Teiseks. Kui Mg võtta koos kaltsiumi vm mineraalidega või toiduga, siis Mg aitab kaasa teiste mineraalide imendumisele, aga ise ei imendu.

Edit. Muidugi mitte tsitraat, vaid Mg oksiid ei imendu hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 21:10; 25.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magneesiumi, aga vaata kindlasti pakendit, et sa ei ostaks preparaati, mis on magneesiumoksiidina (enamus preparaate kahjuks). Magneesiumoksiid ei imendu organismis eriti ja sisuliselt sa s**ud selle välja. Magnesan on Magneesiumtsitraadi põhjal, lisaks on selles ka b-kompleksvitamiin, mis omakorda soodustab imendumist.
Seega küsi kindlasti apteegist sellist magneesiumipreparaati, mis ei oleks magneesiumoksiidi baasil!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 10:38; 25.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Magneesiumi, aga vaata kindlasti pakendit, et sa ei ostaks preparaati, mis on magneesiumoksiidina (enamus preparaate kahjuks). Magneesiumoksiid ei imendu organismis eriti ja sisuliselt sa s**ud selle välja. Magnesan on Magneesiumtsitraadi põhjal, lisaks on selles ka b-kompleksvitamiin, mis omakorda soodustab imendumist.
Seega küsi kindlasti apteegist sellist magneesiumipreparaati, mis ei oleks magneesiumoksiidi baasil![/tsitaat]

Aitäh hea vihje eest. Mina olen endale meelde jätnud, et mulle ei avaldanud Magnex mingit mõju. Hetkel inetrnetist ei leidnud, millise mg-ga tegemist. Praegu võtan Magnesani, mõjub paremini, aga siin kirjas mg-aminohappekelaat. Kas see siis ikka parem variant kui magneesiumoksiid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:22; 25.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Öösel kisuvad jalad nii nii krampi,mis aitaks?[/tsitaat]
Esmalt katsu, kas on jalgadel pulsid põlveõndlas ja hüppeliigese juures. Kas jalad muutuvad krampide ajal jahedaks?
Hea oleks lasta veresoonte ultraheli teha.
Milline on kolesteroolitase? LDL-koelstreoolil just?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh hea vihje eest. Mina olen endale meelde jätnud, et mulle ei avaldanud Magnex mingit mõju. Hetkel inetrnetist ei leidnud, millise mg-ga tegemist. Praegu võtan Magnesani, mõjub paremini, aga siin kirjas mg-aminohappekelaat. Kas see siis ikka parem variant kui magneesiumoksiid?[/tsitaat]

Magnesan sisaldab nii Mg-aminokelaati kui ka Mg-tsitraati need mõlemad on hästiimenduvad ühendid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 10:38; 25.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Magnesan sisaldab nii Mg-aminokelaati kui ka Mg-tsitraati need mõlemad on hästiimenduvad ühendid.[/tsitaat]

aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:22; 25.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Mis aitab jala krampide vastu…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.