Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis ajendab inimest…

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mis ajendab inimest…

Postitas:
Kägu

… panema FB või Instagrami postituse, et olen haiglas või olen ülikurb või olen meeleheitel ja kui siis keegi küsib, mis toibub, on vastuseks aikus või “ma ei taha sellest rääkida”. Milleks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tähelepanuvajadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ju siis midagi hullu ei ole ja nii saab pikemalt pinget kruttida. Kui ütled ära, et käisid sissekasvanud varbaküünt lõikamas, siis ei huvita see ju eriti kedagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sama, mis ajendas sind seda teemat postitama.

Tähelepanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sama, mis arendas sind seda teemat postitama.

Tähelepanu.

Tead vaevalt küll. Minagi tahaksin tegelikult teada, miks nii tehakse. Anonüümselt ehk keegi julgeb oma tundeid analüüsida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

teine äärmus on lahku läinud naised, siis on neil nagu ora p****s, pidevalt on vaja postitada pilte pidudest oma samasuguste sõbrannadega- “oh kui lahe pidu” jne, tegelikult on ise õhtuti kringliks ja nutavad patja- MILLEKS ma küsin ka

Please wait...
Postitas:
kontoris

teine äärmus on lahku läinud naised, siis on neil nagu ora p****s, pidevalt on vaja postitada pilte pidudest oma samasuguste sõbrannadega- “oh kui lahe pidu” jne, tegelikult on ise õhtuti kringliks ja nutavad patja- MILLEKS ma küsin ka

Ära üldista – mitte ainult naised. Tihti võib võtta ühise nimetaja alla: need, kes on maha jäetud.
“Olen nii õnnelik”
“Elan parimat elu”
“Pole veel kunagi nii õnnelik olnud”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küllap tahavad kellelegi (näiteks eksmehele) näidata, et on õnnelikud. Miks nad seda teha ei või? Kuidas see täpselt sind häirib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest ma saan küll aru. On vaja endisele ja tolle uuele näidata, kui ükskõik tal on. Muidugi mõistavad kõik, et see on meeleheide, aga ise nad seda kahjuks ei näe.
Eks need vaiksed ohkajad ole loomulikult samuti tähelepanu peal väljas, kuid see kvalifitseerub teatud nartsissismiks erinevalt lahkuläinud ja meeleheitel inimestest. Viimastel on vaja oma valu välja elada, aga need vaiksed ohkajad ei vaja tõesti muud, kui et maailm nende ümber keerleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahab lihtsalt kellelegi öelda, et on raske. Vahel lihtsalt väljaytlemine aitab. Ja annab lähedastele märku, et võiks kõne teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tahab lihtsalt kellelegi öelda, et on raske. Vahel lihtsalt väljaytlemine aitab. Ja annab lähedastele märku, et võiks kõne teha.

Ütled välja ja keegi ei huvitu ja hakkab kergem? Lähedastele võib ise kõne teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mehe eksnaine paneb pidevalt üles pilte omatehtud uhketest roogadest. Saan temaga hästi läbi ja midagi ei ütle, aga saan aru, et teda ajendab vajadus saada tunnustust. Kuna uus mees ilmselt ei mõika kiita, lapsed ammugi mitte, siis ongi see tal ainus väljund. Kurb muidugi, aga ega teha pole midagi, las paneb kui tal sellest kergem hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ei häiri, kui postitatakse oma kurbusest, kui sellele on öeldud ka mingi põhjus. Mind häirib see, kui vihjatakse millelegi ja siis kui küsida, siis hakatakse vingerdama.

Kui on soov ainult perele ja lähedastele märku anda, siis saabki selle postituse teha nii, et näevad ainult need konkreetsed inimesed, kellele mingeid lisaselgitusi pole vaja anda, kes teavad, miks sa seal haiglas siis oled.

Lisaks eelpoolmainitutele (üliõnnelikud, kurb-aga-ei-ütle-miks) häirivad mind sotsiaalmeedias ntx need, kes postitavad pidevalt mingeid kuskilt copy-pastega võetud anekdoote. Oma elust ei iial ridagi, ei õnnest, ei kurbusest, ei tööalasest saavutusest… Tead ntx, et teisel mingi tähtis eluetapp, naine jättis maha, sündis laps vms ja siis tuleb sealt ikka see tavaline anekdoot, mis on tagatipuks mingi seksistlik lollus. Mul on paar sellist sõbralistis. Jah, ma olen nende postitused niimoodi maha keeranud, et ma ei näe neid (snooze 30 days ntx).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütled välja ja keegi ei huvitu ja hakkab kergem? Lähedastele võib ise kõne teha.

Jah, võib vabalt hakata kergem, kui saab kurta, kasvõi üldiselt, maailmale ja ühe lausega.
Hädas inimene ei pruugi suuta/tahta ise helistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pildid jms mind ei häiri, sest need kannavadki mingit eesmärki, isegi kui selleks on tahe näidata või tõestada kellelegi midagi.

Aga panna teade, et olen haiglas ja nt “hullumas” ja siis vastata, et pole oluline või ma ei taha rääkida sellest, on lähedaste suhtes lausa inetu. Meie ju ka muretseme…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pildid jms mind ei häiri, sest need kannavadki mingit eesmärki, isegi kui selleks on tahe näidata või tõestada kellelegi midagi.

Aga panna teade, et olen haiglas ja nt “hullumas” ja siis vastata, et pole oluline või ma ei taha rääkida sellest, on lähedaste suhtes lausa inetu. Meie ju ka muretseme…

Kui sa oled lähedane, siis helista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

… panema FB või Instagrami postituse, et olen haiglas või olen ülikurb või olen meeleheitel ja kui siis keegi küsib, mis toibub, on vastuseks aikus või “ma ei taha sellest rääkida”. Milleks?

On jah ääretult nõme viis tähelepanu kerjata. Algul üritavad maru salapärased olla ja ootavad, et hakataks küsima, mis juhtus. Ja siis, kui keegi küsib, siis hakatakse edasi ebamääraseid vihjeid andma stiilis “Mõni inimene kohe tõmbab õnnetusi ligi” või vastatakse “Kirjutan privas”. No milleks selline tsirkus?

Minu tähelepanekute järgi harrastavad taolist käitumist enamasti eluülikooli haridusega täiskohaga emmed. Ju siis muud põnevat nende elus ei juhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal ometi sotsiaalmeedia hullud oma diagnoosi saavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meid, kägusid, mõtled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meid, kägusid, mõtled?

Sotsiaalmeedia hulle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See jh selline sotsiaalmanipulatsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mehe eksnaine paneb pidevalt üles pilte omatehtud uhketest roogadest. Saan temaga hästi läbi ja midagi ei ütle, aga saan aru, et teda ajendab vajadus saada tunnustust. Kuna uus mees ilmselt ei mõika kiita, lapsed ammugi mitte, siis ongi see tal ainus väljund. Kurb muidugi, aga ega teha pole midagi, las paneb kui tal sellest kergem hakkab.

Kurb on pigem see, et sa oma mehe eksi peale siiamaani kade oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neil inimestel ei ole häid lähedasi sõpru. Ei saa läbi oma perekonnaga ja elukaaslasega üldjuhul on suhted väga kehvad. Ehk siis ei saa oma muresid/meeleheidet koduseinte vahel jagada. Mul oli üks tuttav selline, kes jagas igat oma sammu läbi fb. Mehega tal suhted olid pekkis, perega ka kevad suhted jasõrannasid polnud. Mingi hetk me suhtlesime rohkem ja ta ütleski, et tal ei ole lihtsalt mitte kellegiga peale tööpäeva oma muresid ja rõõme jagada, sest mees lihtsalt ei viitsi rääkida temaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina arvan, et nii võib teha väiksema vaimse alaarenguga inimena. mul on sugulane, 28-aastane neiu, kerge intellektipuudega (erikool, töötab pakkijana), tema teeb sageli täpselt nii. samuti jagab ta facebookis “tähenduslikke” lauseid (“olen tugev ka ilma sinuta”, “pisarad on tugevatele”, “ma ei kahetse, et olen hoidnud kedagi oma hinges kauem kui peaks” vms). selliste lausete jagamine on kindlasti kerge vaimse alaarengu tunnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise nagu ei saa aru. Annab teada, et on haige ja siis edaspidi ravib end. Mida ta vastama peab ? Ega ta terve ole, selles asi ongi? Kuidas on raske mõista, kui inimene on haige, et ta jaksab 1 postituse teha, kuid mitte enam kahte. Milleks selline postitus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina arvan, et nii võib teha väiksema vaimse alaarenguga inimena. mul on sugulane, 28-aastane neiu, kerge intellektipuudega (erikool, töötab pakkijana), tema teeb sageli täpselt nii. samuti jagab ta facebookis “tähenduslikke” lauseid (“olen tugev ka ilma sinuta”, “pisarad on tugevatele”, “ma ei kahetse, et olen hoidnud kedagi oma hinges kauem kui peaks” vms). selliste lausete jagamine on kindlasti kerge vaimse alaarengu tunnus.

Vaimselt alaarenenuks nimetakine on küll liig. See on ilmselge appkarje, et inimene vajab tunnustust ja heaskiitu, olgu selleks siis kes iganes. Peaasi et keegigi märkab. Ja see ongi tähelepanuvajadus, mida juba eespool mainiti.
Selliselt käituvad nö katkised inimesed, kes ei ole saanud tunda piisavalt hoolt ja tunnet, et ta on tähtis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks need vaiksed ohkajad ole loomulikult samuti tähelepanu peal väljas, kuid see kvalifitseerub teatud nartsissismiks erinevalt lahkuläinud ja meeleheitel inimestest. Viimastel on vaja oma valu välja elada, aga need vaiksed ohkajad ei vaja tõesti muud, kui et maailm nende ümber keerleks.

See ohkamine on täpselt samamoodi sõnum kellelegi, vaikne etteheide, “näe, sinu pärast”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks sugulane postitab ka täielikku jama. Näiteks, et ta on vihane, siis kõik muidugi küsivad, et mis juhtus, siis selgub, et nende naabritel alarm undab ja seepärast. Ühesõnaga asjad, mis mitte kedagi ei huvita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tähelepanuvajadus.

Justnimelt, puhas tähelepanuvajadus.

Hiljuti rookisin oma Facebooki listist ühe sellise drama queeni välja. Iga jumala päev tuli neid salapäraseid sõnumeid ja kui alguses olin mures, siis lõpuks oli ükskõik, sest ta ei vastanud ega selgitanud oma “tunneb-ennast-meeleheitel”- postitusi mitte kunagi.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis ajendab inimest…