Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate inkassofirma poolt avalikustatud nimekirjast?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mis arvate inkassofirma poolt avalikustatud nimekirjast?

Postitas:
Kägu

Kas oli palju tuttavaid? Olite ise? Kas oli neid, kes üllatasid? Kas peate õigeks, et nimekiri avalikustati?

http://www.julianus.ee/system/nimekiri.html

PS Mul oli üks väga lähedalt tuttav, kes kõikide arvates on hull rikkur. Mõned tuttavad näod olid veel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mis arvate inkassofirma poolt avalikustatud nimekirjast?

Mhhh… mul ka julianuses võlg…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et mind see nimekiri ei huvita. Iga inimesega võib igal eluetapil mingi jama juhtuda. Teiste inimeste parastamist on siis veel kõige vähem vaja. Ma toetan pigem mõtteviisi, et inimesed saagu rahulikult oma asjad korda, mitte et hakkame maaslamajat nüüd kõik jalaga veel lööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas see on ikkagi legaalne? kunagi ma oleksin seal nimekirjas olnud, jöudsin enne asjad korda kui see tehti. minu meelest see näitab firma enda rumalust ja saamatust, ei oska kliente valida ja ei oska võlgu sisse nõuda. kes on omadega juba totaalselt pees ja raha ikka ei ole siis ei pane see nimekiri ka maksma. ja kellel on raha ja ta pmst ei maksa seda ei koti ka see avalik häbipost. ma leian, et sellel asjal ei ole iva

aga töepoolest, kas tohib ikka panna yles niimoodi inimese nime ja isikukoodi. ma ei tea seadusi aga kangesti on tunne, et see käib mingi andmekaitse seaduse vöi põhiseadusega vastu

samas kui mingi firma nimi on seal ja kaaluksin kas kasutada selle firma teenust siis vbl valiks möne teise kasuks kyll

Please wait...
Postitas:
Kägu

issand, kas sa tõesti viitsisid selle nimekirja otsast otsani läbi lugeda??? ma küll ei viitsi, seega ei oska ka öelda, kas mõni tuttav seal on, aga üldiselt jätab ka suht külmaks see teema vüi suhtun pigem positiivselt, sest annab see ju võimaluse potensiaalsetel kannatajatel veidi eelinfot saada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad need nimekirjad turri, ja veel enam inimesed, kes teisi pidevalt googeldavad ja nende kohta andmeid otsivad. Ei, ma pole nimekirjas. Aga leian samuti, et kõigiga võib kõike juhtuda, pole kellegi asi kommenteerida ega häbistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pooldan. Teenuse pakkuja tausta peab saama kontrollida. Ja niisama sinna nimekirja ikka ei satuta. Peab olema pikaajaline võlgnevus ja kohustuste mittetäitmine.

Please wait...
Postitas:
talent

\”\” Juriidlise isiku juhtorgani liikme isikukood ei käi andmekaitse seaduse alla ning selle avaldamine ei ole keelatud. On olemas ka vastav kohtuotsus.\”\”

Copy paste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pooldan. Teenuse pakkuja tausta peab saama kontrollida. Ja niisama sinna nimekirja ikka ei satuta. Peab olema pikaajaline võlgnevus ja kohustuste mittetäitmine.[/tsitaat]

Ära nüüd nii naiivne ka ole, just niisama võib sinna nimekirja väga kergelt sattuda :)!

Ükskord oli seal mu sõber, kes kaheks nädalaks koju Eestisse tuli ning selleks ajaks auto rentis. Auto, mis juba järgmisel päeval üles ütles. Uut autot rendifirma anda ei soostunud, lepingut lõpetama samuti mitte. Lõpuks esitas arve 2 nädala kasutamise eest. Sõber oli selleks hetkeks oma kulu ja kirjadega tellinud ekspertiisi, proovis rendifirmaga läbi rääkida, aga tulutult. Loomulikult keeldus mu sõber seda arvet maksmast ja oli kohe hopsti inkassofirma nimekirjas.

Teine juhus oli mu oma mehe firmaga, tellitud kaup ei vastanud absoluutselt lepingus kokku lepitule, samuti keeldus arve maksmisest, tellis ekspertiisi ja peale seda saatis praagi tootjale tagasi. Ja sai samuti nagu võluväel kohe sinna nimekirja. Loomulikult läks asi kohtusse ja mehe firma jäi võitjaks. Nimeikrjas oli ta aga veel 3 kuud peale kohtuotsuse langetamist :S.

Ma julgen arvata, et vähemalt pooled nendest ettevõtetest ja isikutest on seal, sest mingite tehingute käigus on tekkinud arusaamatusi ja selle asemel, et need inimese moodi läbi rääkides või kohtu kaudu lahendada, suunab nahhaalsem pool asja kohe inkassosse, no et äkki hirmutavad ikka raha välja. Ja ilusti häbiposti pannakse vastaspool ka veel.

Põhimõtteliselt oleksin väga sellise nimekirja poolt, kui see oleks tõesti mingilgi määral usaldusväärne, kui seal oleks tõesti loetletud isikud, kes ongi pätid, võlglased ja kohustustest kõrvale hiilijad. Kuna sinna võib aga ilma infassofirma igasuguse korraliku asjaolude kontrollita sattuda aga igaüks mingi vaidluse, milliseid tavapärase äritegevuse raames ikka ette tuleb, tõttu, siis ei oma see tegelikult absoluutselt mitte mingit kaalu! Ei ole ju enamiku nende tegelastega seal nii, et asi kohtust läbi käinud, otsus tehtud ja siis kaotaja pool keeldub kohtuotsust täitmast, asi antakse inkassofirmale ning seetõttu isik sinna nimekirja satub. Aga võiks.

Please wait...
Postitas:
rlv

No eks me siis arvestamegi sellega, et mõni inimene seal ka ülekohtuselt on. Aga siis on sellel inimesel loodetavasti olemas ka veenev selgitus koos vastavate dokumentidega.

Ma olen kindel, et rõhuv enamus neist on seal siiski täie õigusega – ikka sellepärast, et oma võimalusi üle hindasid, mingi asja tasumata jätsid ja tõenäoliselt keeldusid ka koostööst asja lahendamise suunas.

Please wait...
Postitas:
sirtsu11

Kindlasti pooldan. Julgevad varastada ja petta ,olgu ka kogu rahvale häbipostiks. Seal on kindlasti ka sellised \”firmaomanikud\” kellel on töötajatele palgad välja maksmatta. LAS OLLA VARASTE JA PÄTTIDE NIMED IKKA AVALIKUSTATUD.Kindlasti õige tegu ,et nimekiri avalikuks tehti. Päris huvitav oli lugeda.

Please wait...
Postitas:
maiiii

Ei teadnud kedagi sealt , aga leidsin ühe teguse vanakese, kellel lausa 8 firmat seal 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks teine inkassofirma avalikustas ka oma võlgnikke, kuulutas veel igal pool lehtedes jne. Ilma isikukoodita. Mul on 10 a. noorem nimekaim. Ma ei tea, millega see oli hakkama saanud, aga kuna olen ettevõtja, siis hakkasid paljud juba küsima, et kas mu ärid kõrbevad. Päris ebameeldiv oli selgitada, et minuga pole siin midagi pistmist. Paljudel inimestel on nimekaimud, mõnel isegi mitu. Seega on mitme otsaga asi selline avalikustamine – ega alati ju tea kohe sünniaega/isikukoodi ka jälgida. Vaatad lihtsalt, et ahhaa, naabrimees…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, on sedagi juhtunud, et mõnel ettevõttel on jäänud inimese järelmaksusumma kahesilma vahele. Inimese arvates on järelmaks makstud, ettevõtte arvates mitte ja müüakse maha võlg, mis ei ole võlg. Ka sedasi on võimalik… Kuna inimene end süüdi ei leia ja keeldub inkassole maksmast kord juba teenusepakkujale makstud summat, siis leiabki ta end üks hetk kohtust.

Seega ei ole see elu nii mustvalge midagi ja tundub, et inkassofirmad võivad meie riigis teha, mida tahavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need firmad seal nimede järel, on nende inimeste firmad? Mitte need firmad, kellele nad võlgu on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei no kui ikka firma nimi on Ärimeeste Kompanii OÜ, siis polegi midagi muud loota 🙂
Nali naljaks, aga suhtun sellisesse avaldamisesse positiivselt – \”unustab\” maksta üks kord, unustab ka teine kord. Hea oleks teada, et mitte olla see \”teine\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

näe, üks minu klient ka sees! Ta mulle ka pea 400¤ võlgu, aga ma ei viitsi temaga jamama hakata, surm ka ei võta kus ei ole…
Silma jäi, et paljudel nimedel sees Eesti ja need ei ole mitte kõik välisfirmade Eesti esindused. Mingi venku loonud firma nimega EESTI ÕIGUSBÜROO OÜ
kuidas lastakse niimoodi riigi nime teotada?

Ja see pikk rodu on ainult üheainsa inkassofirma tööobjektid.
Hea koht kontrollimiseks on veel
https://www.volaregister.ee/

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kuulge, sinna nimekirja ei panda ju neid, kellel kogemata üks makse maksmata jäänud. kõigepealt saadetakse kiri, siis helistatakse, üritatakse sajal moel – ja kui ei õnnestu, siis alle lähed sellisesse musta nimekirja. oma töös suhtlen väga palju inkassofirmadega, nad uurivad väga täpselt tausta, küsivad, kas on vaidlusi, otsivad kümnel moel kontakteerumisvõimalusi.

need on firmad ja firmade juhid, nende avalikustamises pole midagi ebaseaduslikku. igati nõus, et selliseid nimekirju avaldatakse. kui seal mõni viga sees on, siis on see väga juhuslik ja haruldane.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ärimaailmas ei loksuta see nimekiri absoluutselt kedagi. see nimekiri võib sisaldad ka juba aegunud nõudeid, mida kohtu kaudu kätte ei saaks kunagi. seega ei jäägi muud üle, kui häbistada lootusest, et ehk loll maksab ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kogu nimekirja analüüsida ei jaksanud, aga otsisin kahte nime ja mõlemad ka leidsin. Üks on krooniline võlgnik ka meile ja teine lihtsalt tuttav, kelle kohta ka vastavasisulised kõlakad on käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ehituse edulugu oü … 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eksmees firma teinud ja võlgu jäänud.. nonoh.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate inkassofirma poolt avalikustatud nimekirjast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.