Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Postitas:
Vaarikamari

No neist väikestest koertest, keda koti sees igale poole tassitakse. Mõtlen just selliseid jaburaid kohti (nt telemäng, töökoht, kohvik, pood, arsti juures jne). Või on neil koertel mingi eripära, et üksi ei suuda kodus olla? Eelkõige mõtlengi just, et kas sellele koerale endale istub selline elu – loksutatakse kogu aeg kotis või lihtsalt süles, teinekord veel mingid totakad riided või kaunistused küljes. Ok, sellest saan muidugi aru, et kuna nad nii pisikesed on, et siis on vaja midagi soojemat õues selga, aga olen näinud ka roosas kleidikeses koera.
Mulle tundub, et mõni omanik ei saa nagu arugi, et tegu on eluslooma, mitte aksesuaariga.
Nii et mis teie arvate? Kas olete sama kriitilised?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mis arvate “kotikoertest”?

Mulle ei meeldi. Need pole koerad, vaid mingid rotid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nunnud on. mulle meeldivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi, need pole koerad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koerast ei arva ma midagi. Las loom olla. Egas tema süüdi ole, et selliseks loodi. Aga nende peremehed enamasti… no kuidas nüüd viisakalt öelda… pole just mitte kõige taiplikumad.
Endale meeldivad suured koerad. Kui väikset looma tahan, siis võtan kassi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Koerad pole süüdi, et neid sellisteks aretatud on. Minu meelest on need chihuahuad küll toredad – pisikesed ja südikad.

Koer on seltsiloom ja tema jaoks on kõige tähtsam see, et tal on pere ja seltsi.
Kõik oigavad korterikoerte ‘piinamisest’ jne. Kui koeraga käiakse normaalselt jalutamas, pole tal seal korteris häda midagi, oma pere keskel.
Meil on suur aed ja hundikoer, kes meil oli, ei nautinud mitte aias üksi ringijooksmist, vaid enamuse õuesoleku aega vahtis, nina lössis vastu klaasust, ja ootas tuppalaskmist. Tahtis inimeste sekka.
Arvan, et nende ‘solgutatavate’ kotikoerte elu on määratult parem kui aianurgas üksi konutavatel ketikoertel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
jaanuaris

Nendel naistel on emainstinktid, tehku parem lapsi. Loom on loom. Eriti jäle on vaadata, kui nendel \”nunnudel\” lubatakse oma suud lakkuda. Võeh. Loom toidupoes häirib mind, igale poole ei pea loomi vedama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Moenarrid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on väike koer, chihuahua moodi. Juhuse tahtel ise minu juurde tulnud. Ei ole jah toppinud roosasid kleidikesi selga, kuid kuskile kaasa võttes tahab ta küll süles olla. Miks mitte siis kotiga kaasa võtta. Minu koer küll on kodus, kui ma kuskil poes või arsti juures käin, aga kui tekiks mingi vajadus teda kaasa kuskile võtta, siis on kott väga OK lahendus. Üldjuhul siiski on paljud minikoerte omanikud asjaga üle pingutanud – ei ole vaja koerale sitse-satse, vaid ilmale vastavat riietust.

Please wait...
Postitas:
KirgasKriit

Kuulsin hiljuti sõbrannalt, kuidas tema tuttav võtab ka oma sülekoera nt vabaõhuetendustele ja kinno kaasa. Mul oli karp lahti, aga sõbranna jaoks oli niiii normaalne ja ta ei saanud aru, kuidas toda tuttavat kunagi etendusele ei lubatud. Teatrist vabas õhus võib ehk kuidagi veel aru saada, aga KINO? Seal on nii tugev heli ja koerte kuulmine on inimeste omast palju tundlikum – see on ju täielik piinamine!

Please wait...
Postitas:
talent

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nunnud on. mulle meeldivad.[/tsitaat]

Minu ilus pisike peopesasuurune tarantel (kinniselt terraariums) tekitas reaktsioone inimestes, mis pehmelt öeldes väljendusid \”fuihh, väkk ja öökk!!\” -sõnadega.
Miks minu nunnuke ( ja palju väiksem!) on nii ebameeldiv, aga karvadeta pungissilmne tudisev 30 x 25 cm \”koer\” on sallitavam?
Diskrimineerimine!

Please wait...
Postitas:
pipi-triinu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu ilus pisike peopesasuurune tarantel (kinniselt terraariums) tekitas reaktsioone inimestes, mis pehmelt öeldes väljendusid \”fuihh, väkk ja öökk!!\” -sõnadega.
Miks minu nunnuke ( ja palju väiksem!) on nii ebameeldiv, aga karvadeta pungissilmne tudisev 30 x 25 cm \”koer\” on sallitavam?
Diskrimineerimine![/tsitaat]

Mina tuleks hea meelega su tarantlit imetlema, ausalt kohe.
Aga nendest koertest… olen näinud neid poes ja korra ka väga pahaseks saanud, kui nägin ühte, kael õieli, puuvilju lakkumas. Kuidas lubatakse üldse KOERI toidupoodi?? Ma ei saa aru. Sel korral saadeti koeraomanik viisakalt poest välja (kes küll kaitses valjuhäälselt oma koera õigusi), aga muidu turvad ei tee nagu märkamagi.

Aga iseenesest koerad koerteks, ükskõik millised nad välja näevad. Nende omanikud on enamasti ebasümpaatsed, vähemalt minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
pipi-triinu

Aga nendest koertest… olen näinud neid poes ja korra ka väga pahaseks saanud, kui nägin ühte, kael õieli, puuvilju lakkumas. Kuidas lubatakse üldse KOERI toidupoodi?? Ma ei saa aru. Sel korral saadeti koeraomanik viisakalt poest välja (kes küll kaitses valjuhäälselt oma koera õigusi), aga muidu turvad ei tee nagu märkamagi.

Aga iseenesest koerad koerteks, ükskõik millised nad välja näevad. Nende omanikud on enamasti ebasümpaatsed, vähemalt minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
pipi-triinu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Chihuahua, kui tõug selline, aretas ennast ise vm. noh, tekkis ise- kõrbe rebasest. See selleks…

Aga, mul kah chihuahua, ei tassi teda igale poole kaasa, kuid vahel ikka (toon näite: kolisime hiljuti uude koju ja pelgasin teda algul üksi kohe koju jätta- uus koht jne… Ja võtsin poodi kaasa).
Riietan ainult hädapärast (alates -10). Okei, kaelarihm on edevam..

Aga ausalt, minu koer, kes sageli on kassidest kah väiksem, on siiski läbi ja lõhki koer! Tema ise näeb ennast 100 korda suuremana ja kurjemana (rotwileri ja dobermani segu vm) kindlasti.

Ja koerake sai võteud muidugi siis, kui oli jube pop ja moodne see tõug… Kuid see vaimustus kestis healjuhul paar nädalat… Mina ise ei näe teda enam nii pisikesena, koer nagu koer ikka ja kutsun peniks (nii et see kes pole mu koera näinud, ei teagi, et mul chihuahua).

Please wait...
Postitas:
fia karl-iisak

[small]pipi-triinu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Aga iseenesest koerad koerteks, ükskõik millised nad välja näevad. Nende omanikud on enamasti ebasümpaatsed, vähemalt minu jaoks.[/tsitaat]
Kas kõik koerteomanikud või ainult väikeste kotikoerte pidajad on ebasümpaatsed?

Aga chichud pole süüdi et nad sellised on ja olgem ausad, omanikud ei tegele nende kasvatamisega kah eriti, et noh pisike loom ja mis ta ikka ära teeb. Neid peaks samuti koolitama, muidugi vastavalt nende suurusele ja jõule, nad pole üldse rumalad ja õpivad väga hästi selgeks mida võib ja mida mitte. Suure hingega pisikesed vahvad loomad on nad.
Ma püsin kangekaelselt veendumuse juures et kõik koerad on lahedad, kellel ainult lastakse olla ja keda pole ei kiusatud(mis see edevate riiete selgatoppimine ja mõttetud ehted siis palju muud ongi, sooja pärast on teine teema) ega muudviisi liiga tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see ole mingi muster, mille läbi üks teatud kontingent tibisid end identifitseerida tahavad.
Suhteliselt võlts ja kuidagi \”tehtud\” tundub selline enese eksponeerimine. Äraleierdatud ammugi, ehkki enda arvates on need tibid tohutult orginaalsed ja trendikad.

Just hakkasin mõtlema, et välismaal on vist see mood ära kadunud. Ma küll pole kollase ajakirjanduse lugeja, aga nii palju kui siit sealt kuskilt ajalehe sabast vastu vilgub, siis pole eriti juhtunud nägema enam Paris Hiltonit või Britney Spearsi \”koerake kotis\” aksessuaari kandmas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida arvan, arvan sama palju kui sinust teemaalgataja ehk siis midagi, las elavad.

Ja osad neist on ju lihtsalt võrratud nupsikud:

http://kimsulli.wordpress.com/2011/06/27/worlds-ugliest-dog/

http://news.bbc.co.uk/2/hi/7467474.stm

Please wait...
Postitas:
Kägu

tihtipeale põikan jalutuskäigu ajal ka toidupoodi sisse. olen täiskohaga töötav üksikema ja pole liialt üleliigset aega.
seetõttu ühendan meeldiva kasulikuga. jalutuskäigule võtan koera kaasa(saab jalutatud) ja käin ka toidupoes. mul on taks, ta ootab ukse taga(ei ela eestis) chihuahuat ukse taha ei jäta, eks….
loomad toidupoes mulle ei meeldi, aga siit seletus asjale.
värske koeraomanikuna olin suht ehmunud kui palju on tegelikult koertele keelatud kohti. alati tuleb ette planeerida, kas saab looma kaasa võtta vöi jääb üksi koju…tihtipeale ei jõua ajaliselt teda sealt kodust siis minna kaasa võtma, kui koertele keelatud kohad on läbi käidud…üks paras kompunnimine on.
ja ärge tulge väitma, et mis sest koerast siis võtsid. meie pereliige on ja tahan talle ka igati naudingulist (palju ühist aega koos perega) elu pakkuda.
selgitan siin lihtsalt tagamaid, miks koer on kaasas inimestel kummalistes kohtades.
olen taksiga ka riidepoes shopanud, aga kuna ta on veidi kuri, siis loobusin. ei jõua mina tema igat meelevälgatust valvata.
linnas ikka vahel käin temaga ja sõidame ühistrantspordis, et tal harjumus ei kaoks, kuidas seal käituda ja liikuda. kui keegi näppima ei tule, siis käitub väga ilusti!
nb! elan väga koerasõbralikul maal!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tihtipeale põikan jalutuskäigu ajal ka toidupoodi sisse. olen täiskohaga töötav üksikema ja pole liialt üleliigset aega.
seetõttu ühendan meeldiva kasulikuga. jalutuskäigule võtan koera kaasa(saab jalutatud) ja käin ka toidupoes. mul on taks, ta ootab ukse taga(ei ela eestis) chihuahuat ukse taha ei jäta, eks….
loomad toidupoes mulle ei meeldi, aga siit seletus asjale.
värske koeraomanikuna olin suht ehmunud kui palju on tegelikult koertele keelatud kohti. alati tuleb ette planeerida, kas saab looma kaasa võtta vöi jääb üksi koju…tihtipeale ei jõua ajaliselt teda sealt kodust siis minna kaasa võtma, kui koertele keelatud kohad on läbi käidud…üks paras kompunnimine on.
ja ärge tulge väitma, et mis sest koerast siis võtsid. meie pereliige on ja tahan talle ka igati naudingulist (palju ühist aega koos perega) elu pakkuda.
selgitan siin lihtsalt tagamaid, miks koer on kaasas inimestel kummalistes kohtades.
olen taksiga ka riidepoes shopanud, aga kuna ta on veidi kuri, siis loobusin. ei jõua mina tema igat meelevälgatust valvata.
linnas ikka vahel käin temaga ja sõidame ühistrantspordis, et tal harjumus ei kaoks, kuidas seal käituda ja liikuda. kui keegi näppima ei tule, siis käitub väga ilusti!
nb! elan väga koerasõbralikul maal!

Please wait...
Postitas:
Kägu

maitseasi, mitte diskrimineerimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

öök, mingi haige oled. ma lööks sellise tarantli kohe maha kui käeulatusse satuks. prussakat ei taha kodustada või kirpe? koeral ja sitasitikal on ikka vahe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]pipi-triinu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Aga iseenesest koerad koerteks, ükskõik millised nad välja näevad. Nende omanikud on enamasti ebasümpaatsed, vähemalt minu jaoks.[/tsitaat]
mis sa iseendale kirjutad siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida arvan, arvan sama palju kui sinust teemaalgataja ehk siis midagi, las elavad.

Ja osad neist on ju lihtsalt võrratud nupsikud:

http://kimsulli.wordpress.com/2011/06/27/worlds-ugliest-dog/

http://news.bbc.co.uk/2/hi/7467474.stm%5B/tsitaat%5D
tere tulemast õeluskott!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen vaadanud,et koerad ja nende omanikud on näo poolest nii sarnased.
Koljukujult just eriti.
Üldiselt selliste rott-koerte pidamisest aru ei saa.Ilmselt on vaba aega liiga palju või pole raha millelegi muule kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks kõik lemmikud ole oma omanike sarnased, üks siin peab tarantlit….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuh, üks söötis isegi madu kassipoegadega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

[tsitaat]Mulle ei meeldi. Need pole koerad, vaid mingid rotid.[/tsitaat]
tead, üks aus rott on kaugelt parem kui sihuke \”väike väriseja.\” ma olen muidu äärmiselt loomasõber, aga tõega sihuke tibikoerandus on öäkk.
juhtusin kord toidupoes üht jorkit nägema. koer oli põrandal ja ilmselgelt segaduses, täitsa nunnu peni oli muidu ja lubas end plutitada ja puha. aga siin tuleb jälle see välja, et koeral pole lastud koer olla.
kui ma siis ta perenaist nägin… nojah. 45ne tibitsev naine, kes ilmselgelt oli kuhugi 20ndasse eluaastasse kinni jäänud.. vaene koer, ma muud ei ütle. naine sahmerdas ringi, pea laiali otsas, mulle tundus, et ta ei tegelnudki niivõrd ostmisega, kuivõrd oma koera eksponeerimisega. turva siiski teatas naisele, et poodi koertega ei lubata. koer oli muidu väga viisakas, kuigi mulle tundub, et loomulikust intelligentsist ja hoolimata oma perenaise nõmedast käitumisest.
hiljem juhtusin nägema, kus see \”tibi\” elab, sest isegi värava küljest posti tooma pidi ta koos koeraga minema, kuigi väljas oli sel hetkel üle 20 kraadi külma. sel hetkel küll koer kiljus, ma ei saanudki aru, kas külmast või nördimusest, et ta jälle sülle krahmati. ja õues on neil suur ilus hundikoer ketis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Vaarikamari kirjutas:[/small]
[tsitaat]No neist väikestest koertest, keda koti sees igale poole tassitakse. Mõtlen just selliseid jaburaid kohti (nt telemäng, töökoht, kohvik, pood, arsti juures jne). Või on neil koertel mingi eripära, et üksi ei suuda kodus olla? Eelkõige mõtlengi just, et kas sellele koerale endale istub selline elu – loksutatakse kogu aeg kotis või lihtsalt süles, teinekord veel mingid totakad riided või kaunistused küljes. Ok, sellest saan muidugi aru, et kuna nad nii pisikesed on, et siis on vaja midagi soojemat õues selga, aga olen näinud ka roosas kleidikeses koera.
Mulle tundub, et mõni omanik ei saa nagu arugi, et tegu on eluslooma, mitte aksesuaariga.
Nii et mis teie arvate? Kas olete sama kriitilised?
[/tsitaat]

Arvan täpselt sama, mida minu ja naabri koerad: need pisikesed \”koerad\” pole mitte koerad, vaid kassipoja suurused rotid, keda pimedad omanikud koerteks peavad.

Suure koera omanikuna tunnen ka diskrimineerimist: miks ei sobi minu korralikult koolitatud teenistuskoeri (eelmine oli njuufa, praegune politseikoolis käinud sakslane) randa, poodi või kohvikusse kaasa muidu kui ametikohuseid täites?

Äkki tahaks minu 50kg koerapreili ka kohvikulaua kõrval lebotada (sorry, laua alla või peale ta ei mahu ju), naistejutte kuulata, värske kohvi lõhna ninna tõmmata ning eraldi papptaldrikule serveeritud singipirukat näksata…
Erinevalt neist sülekoertest selekteeriks ta muude külastajate hulgast koheselt välja ka kõik liigsete promillidega või liigagressiivsed kodanikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind kohutavalt häirivad need koerad toidupoe kärus. Inimesest arvan, et vaesekesel on mingi totaalne hoolitsemisvajadus, aga vist pole meest, kes lapse teeks või pole julgust.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.