Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Postitas:
Kägu

RE: Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

Minul on yorki. Tööle teda kaasa ei vea, koer on kodus. Poodi võtan kaasa kui see ühildub tema jalutamisega. Poes olles tõstan koera kotti ja sealt ei ulata ta midagi lakkuma ega näksama. Turvamehed ega müüad pole veel kordagi mulle märkust teinud, et viige oma koer siit minema. Minu koer ei haugu, ei määri, ei sega kedagi. Restorani ja kinno loomulikult teda kaasa ei võta:)
Olen 35a, lapsed on olemas – lihtsalt niivõrd armas on see tõug minu jaoks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

elusolendid on mõnede aksessuaarideks. jõle!

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Aga ausalt, minu koer, kes sageli on kassidest kah väiksem, on siiski läbi ja lõhki koer! Tema ise näeb ennast 100 korda suuremana ja kurjemana (rotwileri ja dobermani segu vm) kindlasti.

[/tsitaat]

Siit need probleemid tulevadki, eriti kui see tropp juhtub isane olema. Sõbranna oma näiteks otsustas mulle külla tulles, et peaks kindlasti jalga tõstma, sest mul on ka isane koer ja oleks ju vaja märgistada, et näidata, kes kõvem mees on – sest korralikult sõna kuulama pole neid tavaliselt õpetatud, sest \”ta on ju nii väike ja nunnu\”. Üks teine jooksis tänaval meie juurde, kui oma Koljatit jalutasin, ja hakkas lõugama, nagu tahaks maha murda. Beib jälle naeris eemalt, sest nii armas ju, tal on nii \”suur\” ja julge koer. Julgus kestis nii kaua, kuni minu oma väikese käpaga selili lükkas ja tal liigutada ei lasknud, siis röökisid küll nii beib kui koer mõlemad nagu ratta peal. No ja mis seal salata, nüüd naersin mina, sest selge see, et kui härg end hirmsasti Jupiteriks peab, saab ta ühel hetkel teada, kuidas asjalood tegelikult on. Niigi vedas tal, et õppetunni andis koer, kes eriti agressiivne ei ole ja õpetamiseks ainult käppa kasutas, mitte hambaid appi ei võtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

koera etalon on minu jaoks Saksa lambakoer, ja mingeid kotipitsusid koeraks üldse ei nimetaks. Äkki tulekski nende jaoks mingi uus liik tekitada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis see teiste asi on, millised loomad kellelegi meeldivad! Kas teemaalgatajale jäävad pisikeste koertega käivad inimesed kuidagimoodi ette või? Oled sa muuhulgas ka rassist? Ehk ei meeldi sulle ka väikesed lapsed? Ehk tülgastavad sind ka vanainimesed? Või on sul lihtsalt igav elu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Vaarikamari kirjutas:[/small]

Arvan täpselt sama, mida minu ja naabri koerad: need pisikesed \”koerad\” pole mitte koerad, vaid kassipoja suurused rotid, keda pimedad omanikud koerteks peavad.

Suure koera omanikuna tunnen ka diskrimineerimist: miks ei sobi minu korralikult koolitatud teenistuskoeri (eelmine oli njuufa, praegune politseikoolis käinud sakslane) randa, poodi või kohvikusse kaasa muidu kui ametikohuseid täites?

Äkki tahaks minu 50kg koerapreili ka kohvikulaua kõrval lebotada (sorry, laua alla või peale ta ei mahu ju), naistejutte kuulata, värske kohvi lõhna ninna tõmmata ning eraldi papptaldrikule serveeritud singipirukat näksata…
Erinevalt neist sülekoertest selekteeriks ta muude külastajate hulgast koheselt välja ka kõik liigsete promillidega või liigagressiivsed kodanikud.[/tsitaat]

Normaalne inimene ei võta koera söögikohta kaasa, ei suurt, ei väikest.
Mul on väga hea meel, et siin riigis selle aasta 1.jaanuarist kehtestati kord, et kohvikutesse-pubidesse jm. toitlustus- ja lõbiustusasutustesse lemmiklooni enam tuua ei tohi. Koeraomanikud võivad tagajalgadel olla, aga kui mu lemmikuks on siga vöi haisutav skunks? On meeldiv süüa? Jalutad oma peniga ära, viid koju ja siis lähed kohvikusse. Punkt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimasele – näita palun seda seadusepunkti täpsemalt.

Minumeelest on just trend õnneks sinna poole, kus toredad toidukohad panevad sildi välja \”lemmikutega oodatud\”. Nii on ka mujal arenenud riikides, ja vahet pole kas kotikoer või mastif.

Please wait...
Postitas:
pipi-triinu

RE: Mis arvate “kotikoertest”?

[small]fia karl-iisak kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]pipi-triinu kirjutas:[/small]

Kas kõik koerteomanikud või ainult väikeste kotikoerte pidajad on ebasümpaatsed?

Olen ise ka koeraomanik, seega koerte vastu ei ole mul midagi.
Pealegi kirjutasin, et ENAMIK kotikoerte omanikke on ebasüpaatsed, AGA mitte kõik.
Olen üldiselt päris salliv inimene.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

mis neist ikka arvata. endale ma kotikoera ei võtaks, ilmselt mitte kunagi. aga naabrid hankisid mõni kuu tagasi omale sellise. ei ole päris juuspeen võdiseja, vähe kobedam on, aga ikkagi pisike ja lühikarvaline. marunaljakas on vaadata küll, kui õues ringi tippab ja millegi peale häälekalt plärtsub, aga muidu on ta lahe sell. riided ka viisakad seljas, mitte satsilised. igaühele oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Normaalne inimene ei võta koera söögikohta kaasa, ei suurt, ei väikest.
Mul on väga hea meel, et siin riigis selle aasta 1.jaanuarist kehtestati kord, et kohvikutesse-pubidesse jm. toitlustus- ja lõbiustusasutustesse lemmiklooni enam tuua ei tohi. Koeraomanikud võivad tagajalgadel olla, aga kui mu lemmikuks on siga vöi haisutav skunks? On meeldiv süüa? Jalutad oma peniga ära, viid koju ja siis lähed kohvikusse. Punkt.[/tsitaat]

Ei tea jah, kust selline seadus 🙂
Euroopas on väga paljudes kohtades lubatud koera võtta pubisse või baari kaasa, ettekandja toob veel kausiga vettki koerale.
Ja sigu peetakse ka lemmikloomadena muide – ilmselt mõni veab neid kohvikussegi kaasa. Seni kuni see siga laua alla kirbehaisulist portsu ei lase, pole mul selle baaris lösutaa notsu vastu midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks see maania sõltu ikka sissetrügivast nö \”odavast\” kaubast. Juustutaoline toode ja koerataoline olend 😀

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

[tsitaat]Mis see teiste asi on, millised loomad kellelegi meeldivad! Kas teemaalgatajale jäävad pisikeste koertega käivad inimesed kuidagimoodi ette või? Oled sa muuhulgas ka rassist? Ehk ei meeldi sulle ka väikesed lapsed? Ehk tülgastavad sind ka vanainimesed? Või on sul lihtsalt igav elu?[/tsitaat]
Kui sa oleksid mu postitust mõttega lugenud, siis oleksid ehk aru saanud, et mind paneb muretsema just koerte heaolu. Minu nägemuses ei ole koeral hea olla, kui ta peab mingis kotis päev otsa ringi loksuma.
Teine asi on see, et mind häirib küll, kui loomi söögikohtadesse tuuakse. Ja see, et välismaal seda tehakse, minu arvamust ei muuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laske inimestel elada, laske koertel elada.

elage ka oma elu ja ärge kurat olge nii õelad!

ei ole te mitte grammi võrra ka paremad kellestki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]eks kõik lemmikud ole oma omanike sarnased, üks siin peab tarantlit….[/tsitaat]Mul on üksjagu erinevaid lemmikuid, hiired, küülik ja väike koer (suurem siiski kui chiuhaua). Kelle nägu ma siis olen?

Ma tassin ka oma koera aeg-ajalt kotis, bussiga sõites tavaliselt ja näitustele minnes, kui porine. Kuna ta kotis reisib vähe ega ole harjunud, siis ta eriti seal olemist ei fänna. Nende pisikeste kotikoerte puhul aga pole mina märganud, et nad end kotis halvasti tunneks. Kritiseerijad muidu ise mõnd koerakotti lähemalt näppinud on? Õiges suuruses kott ei ole koera jaoks ebamugav, kui teda on selles olema harjutatud. Toidupoes pole ma ühtki koera nägema juhtunud, kohvikutes aga olen küll näinud nii suuri, kui väikeseid. Mul üks tuttav hiljuti väitis, et koertega võib Solarise toidupoes käia, keegi teadja kommenteerida oskab seda?

\”Kotikoerte\” omanike puhul, vähemalt ühe osa, puhul häiribki mind enim suhtumine, et kui on soov oma koera kuskile kaasa vedada, siis neil justkui polekski koer, kuna ta ju nii väike, aga katsu sa neile muus olukorras öelda, et nende kääbus pole koer, saad kohe vastu päid ja jalgu. Kasvatamatud on paljud kääbuskoerad ka, paistab, et paljudel omanikel on arvamus, et kuna nii väike koer palju paha teha ei saa, siis ei peagi tema koolitamisega vaeva nägema ja nii ongi tänaval näha palju asjatult lõugavaid ja igas suunas lõugu laksutavaid minikoeri. Ja sellised jäävad paraku meelde ning kujundavad tõu maine, see et tegelikult on ka üksjagu toredaid kääbuskoeri toredate asjalike omanikega jääb nende klähvivate ja ülbete omanikega koerte tõttu kahe silma vahele.

Please wait...
Postitas:
kitah

\”Kotikoerte\” omanike puhul, vähemalt ühe osa, puhul häiribki mind enim suhtumine, et kui on soov oma koera kuskile kaasa vedada, siis neil justkui polekski koer, kuna ta ju nii väike, aga katsu sa neile muus olukorras öelda, et nende kääbus pole koer, saad kohe vastu päid ja jalgu. Kasvatamatud on paljud kääbuskoerad ka, paistab, et paljudel omanikel on arvamus, et kuna nii väike koer palju paha teha ei saa, siis ei peagi tema koolitamisega vaeva nägema ja nii ongi tänaval näha palju asjatult lõugavaid ja igas suunas lõugu laksutavaid minikoeri. Ja sellised jäävad paraku meelde ning kujundavad tõu maine, see et tegelikult on ka üksjagu toredaid kääbuskoeri toredate asjalike omanikega jääb nende klähvivate ja ülbete omanikega koerte tõttu kahe silma vahele.[/tsitaat]
väga nõus sinuga.
see jorki seal poes oli viis ja viisakas. aga vanasti oli sihuke tõug nagu toiterjer, maitia, pole enam ammu neid nägema juhtunud. väliselt nagu chihuahua, aga justkui veelgi pisem. pikakarvaline variant oli ka. noh, välimus oli täitsa oke, nunnu koerake oli, aga iseloom nagut kümnel saksa pootsmanil ja Kohviveskil kokku. kõik, keda ma kohanud olen, olid äärmiselt kasvatamatud ka, kuigi mulle tundub, et see tigedus oli neis juba geenides. kasvõi läkastab hinge välja suurest raevust. rõve elukas, ausalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]

väga nõus sinuga.
see jorki seal poes oli viis ja viisakas. aga vanasti oli sihuke tõug nagu toiterjer, maitia, pole enam ammu neid nägema juhtunud. väliselt nagu chihuahua, aga justkui veelgi pisem. pikakarvaline variant oli ka. noh, välimus oli täitsa oke, nunnu koerake oli, aga iseloom nagut kümnel saksa pootsmanil ja Kohviveskil kokku. kõik, keda ma kohanud olen, olid äärmiselt kasvatamatud ka, kuigi mulle tundub, et see tigedus oli neis juba geenides. kasvõi läkastab hinge välja suurest raevust. rõve elukas, ausalt.[/tsitaat]See toyterjer on ümber nimetatud vene kääbuskoeraks, ehk said sellega seoses viisakamaks. Aga tegelikult peaks nad vist standardi järgi chihauadega samas kaalus olema, vene kääbuskoertel jalad lihtsalt pikemad ja peakuju on veidi erinev (asjatundjad ärge nüüd maha lööge, kui valesti kirjutan, standardit lugeda ei viitsi, isiklik arvamus). Pikakarvalist varianti esineb mõlemas tõus.

Please wait...
Postitas:
kitah

nojah, toika oli siuke ullemb kiitsmoonik, chihu tundub justkui toekam veidi, kui sellise koera puhul niisugust sõna üldse kasutada sobib. ja noh, see terjerile vastav käre iseloom – ennast põle ollagi, a muudkut läheb!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurat võtaks, kitah, räägi inimese kombel. Saame aru jah, et sul on oma stiil ja oled hästi eriline, aga kasvaks äkki välja juba sellest teismelisel erinemisvajadusest?
ah?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

[tsitaat]Kurat võtaks, kitah, räägi inimese kombel. Saame aru jah, et sul on oma stiil ja oled hästi eriline, aga kasvaks äkki välja juba sellest teismelisel erinemisvajadusest?
ah?[/tsitaat]
sa oled meil ikka tõeline väikene päikesekiir 😀

Please wait...
Postitas:
Mariica

Minu meelest on need koerad kohutavalt naljakad. Endale ma sellist pisikest kostümeeritud kotipeletist küll ei tahaks:) Aga kui kellelgi kaasas on ja koer vaikselt ning viisakalt kotis püsib, siis pole mul ta vastu midagi. Ja tundub, et koerad ise on selle alatise tassimisega harjunud ja rahul – enamus, keda näinud olen, püsivad päris kenasti oma kookonis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen näinud mehi nendega nunnutamas ja kotikesega ringi käimas. vot käib vastu. homost saan aru aga sellistest meestest mitte. mis neid vaevab? ennast tahab ju ekponeerida ja huvitavaks teha.
tuttavatel on neid \”koeri\” mitmel ja minule kyll ei meeldi, kui neid mulle kylla tulles kaasa veetakse.
eks oma \”laps\” ole ikka kõige armsam aga võiks siiski aru saada, et teistele see nii ei ole. klähvivad mis jube ja minu kass saab nende pärast stressi ja kaob peittu. kui neile seda ytlen siis ei saada aru \”ta ju nii väike ja nunnu\” keda ta segab????

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis arvate “kotikoertest” ja nende omanikest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.