Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis asi on unenäopüüdja?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Mis asi on unenäopüüdja?

Postitas:
Kägu

Kahjuks ei ole ise tabanud selle vidina mõtet, aga vaadates kui populaarne see on, siis järelikult inimesed kasutavad/vajavad seda. Siit ka küsimus – mis ja milleks see on?

Tänan!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga kerge googeldada, mis asi see unenäopüüdja on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest see on rämps. Ei ole küll kuulnud, et populaarne oleks. Mingi kerge rõngas, mille vahel mingi ämblikuvõrgulaadne niidistik, millelt ripuvad suled ja odavad plastpärlid või miniteokarbid vms kaunistused. Pahn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest see on rämps. Ei ole küll kuulnud, et populaarne oleks. Mingi kerge rõngas, mille vahel mingi ämblikuvõrgulaadne niidistik, millelt ripuvad suled ja odavad plastpärlid või miniteokarbid vms kaunistused. Pahn.

mind ka huvitab – kuidas seda asjandust tarvitatakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellise nimetuse järgi peaks su peast unenäod kinni püüdma.:)
Mõtle nüüd natuke, kas selline asi on võimalik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See püüab väga müstilisel kombel kinni kõik halvad unenäod ning head unenäod saavad läbi selle liikuda takistuseta.

Miks unenägu, mis on ju inimese enda aju sünnitus, peaks hakkama üldse toas ringi lendama või sinna sulepuntrasse kinni jääma, eks selle üle võid ise loogiliselt juurelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on tavaliselt nende kodudes, kes arvavad, et nad on jube boheemlased. Kas see pole mitte mingi indiaani värk?

No see on pmst sama, nagu need kristallid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle kingiti see. Aga mind isegi nii palju ei huvitanud, et googeldada mis see on või teeb.

Sama kinkija kinkis aasta varem käevõru kivikestega, see pidi ka midagi tegema või mõjuma, aga ma ei mäleta sedagi.

Huvitav mida ma järgmisel aastal saan?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järgmine aasta saad kas papist püramiidi, hiina punased lindikesed või tohutult suure puust hobuse, mis pidi rahavankri sinuni vedama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle kingiti see. Aga mind isegi nii palju ei huvitanud, et googeldada mis see on või teeb.

Sama kinkija kinkis aasta varem käevõru kivikestega, see pidi ka midagi tegema või mõjuma, aga ma ei mäleta sedagi.

Mu ema on samasugune, ta koguaeg tassib mulle mingeid kive kokku 😀 Kõik erineva tegevusega- osad salendavad, siis raha toojad, rahu toojad, une andjad 😀
Ta kn vist selle kristallhaldja kuldklient 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga kerge googeldada, mis asi see unenäopüüdja on.

Minu meelest on enamus küsimused, mida siin küsitakse, kergesti googeldatavad. Vaata, et sa siis ka iga kord nii teed ja siit mitte midagi ei uuri.
Muude, google pakub ka üsna sageli Perekooli varianti lahenduseks.

Teemasse ei pea tulema, kui tuju targutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See püüab väga müstilisel kombel kinni kõik halvad unenäod ning head unenäod saavad läbi selle liikuda takistuseta.

Miks unenägu, mis on ju inimese enda aju sünnitus, peaks hakkama üldse toas ringi lendama või sinna sulepuntrasse kinni jääma, eks selle üle võid ise loogiliselt juurelda.

aga ma olen neid näinud seinale riputatuna. selleks, et miski sealt LÄBI liiguks, peaks selle ju siis lakke riputama? muidu lendab hea unenägu ju seda rõngast läbides kõmmdi vastu seina ja siis on ju halvasti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ma olen neid näinud seinale riputatuna. selleks, et miski sealt LÄBI liiguks, peaks selle ju siis lakke riputama? muidu lendab hea unenägu ju seda rõngast läbides kõmmdi vastu seina ja siis on ju halvasti?

See oli hea tähelepanek.:) Ju siis kõik need unenäod lendavad kõmmdi naabrite juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ma olen neid näinud seinale riputatuna.

Mis ma nüüd tegema pean, et mingi tola ei tea isegi seda umbluud, mille jaoks see asi on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on indiaani pärimus, et halvad unenäod jäävad sellesse võrku kinni ja esimeste koidukiirtega põlevad tuhaks. Ameerikas sageli indiaani reservaatides tehakse neid suveniirkäsitööna ja saab sealt osta. Mina tõin sealt kinkideks kaasa, need olid kaunistatud sulgede ja luust nikerdatud tootemlooma kujuga. Nagu ikka reisilt kinke kaasa ostetakse.
Mispärast need Eestis äkitse massidesse läksid, ei tea. Türgis ja Kreekas levinud kuradisilma amuletti näiteks ei ole üle võetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu neljasel lapsel on see, ta usub, et võtab halvad unenäod ära. Miks ka mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on indiaani pärimus, et halvad ununäod jäävad sellesse võrku kinni ja esimeste koidukiirtega põlevad tuhaks. Ameerikas sageli indiaani reservaatides tehakse neid suveniirkäsitööna ja saab sealt osta. Mina tõin sealt kinkideks kaasa, need olid kaunistatud sulgede ja luust nikerdatud tootemlooma kujuga. Nagu ikka reisilt kinke kaasa ostetakse.

Mispärast need Eestis äkitse massidesse läksid, ei tea. Türgis ja Kreekas levinud kuradisilma amuletti näiteks ei ole üle võetud.

See Türgi silm igal teisel kodus olemas Türgist toodud.

Please wait...
Postitas:
kitah

misuke see kuradisilma amulett on? pole juhtunudki kuulma sellisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise sellesse ei usu väga aga lapsele sai ostetud, kuna ta tihti ärkas pahade unenägude peale.
Ilmselt on tegu nö platseebo efektiga, sest kui lapsele sai seletatud, et see püüab pahad uned kinni, jäi ärkamine ja öösel kisamine 90% vähemaks.
Puhastanud täiskuu valguses või nö laadinud ma seda kunagi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

misuke see kuradisilma amulett on? pole juhtunudki kuulma sellisest.

Kindlasti oled näinud. Sinine klaasist

Please wait...
Postitas:
kitah

ei ole. pole türgis ega kreekas käinud ja tuttavatel ka ei tea olevat.
ma mõtlesin, et äkki see on Horose silm – selline, nagu seal keskel on.
http://pood.kristallimaailm.ee/et/a/ripats-horose-silm

selle ma joonistasin oma ukse peale ja hoidis küll igasugu kahtlased tüübid eemal. aga see pole vist see, millest siin jutt on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu absoluutselt unenäopüüdja imevõimetesse, aga mulle meeldib neid teha.

Please wait...
Postitas:
kitah

Ei usu absoluutselt unenäopüüdja imevõimetesse, aga mulle meeldib neid teha.

Mis mõttega sa neid siis teed? Kui sa ise ei usu, siis ei saa sa neid ka vajalikul määral väestada ja siis nad ilmselt ei tööta ka, on lihtsalt mingid suvad lupstükid.
Imevõimetega pole siin midagi pistmist, lihtsalt teadus pole seda nähtust seni seletanud. Laias laastus ilmselt käib see nagu telegraaf – seda peeti kah võimatuks kunagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole. pole türgis ega kreekas käinud ja tuttavatel ka ei tea olevat.

ma mõtlesin, et äkki see on Horose silm – selline, nagu seal keskel on.

http://pood.kristallimaailm.ee/et/a/ripats-horose-silm

selle ma joonistasin oma ukse peale ja hoidis küll igasugu kahtlased tüübid eemal. aga see pole vist see, millest siin jutt on.

Selline on see sinine klaassilm.

Please wait...
Postitas:
kitah

Hm … kui ma nüüd hästi mõtlen, siis äkki olen isegi kuskil midagi näinud (neid lapikuid). Aga ma ei tulnud selle pealegi, et see silm on, mõtlesin, et nasama siuke ilus värviline lupstükk, ammugit, et mingi ohutis või amulett on. Volbri ajal anti mulle üks sellise pildiga paberi sees üks pisike komm. Ei tea, kust see pärit oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin, et äkki see on Horose silm – selline, nagu seal keskel on.

selle ma joonistasin oma ukse peale ja hoidis küll igasugu kahtlased tüübid eemal.

Hmm, ma nägin hiljuti ühe ukse peal mingit silti, kus oli hoiatus, et bandiidid, vargad jne hoidke eemale, midagi oli juttu ka saatana puust. Ei tea, kas see oli sinu uks?

Please wait...
Postitas:
kitah

Ma mõtlesin, et äkki see on Horose silm – selline, nagu seal keskel on.

selle ma joonistasin oma ukse peale ja hoidis küll igasugu kahtlased tüübid eemal.

Hmm, ma nägin hiljuti ühe ukse peal mingit silti, kus oli hoiatus, et bandiidid, vargad jne hoidke eemale, midagi oli juttu ka saatana puust. Ei tea, kas see oli sinu uks?

XD
Ei olnud. Kus see selline oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli hea tähelepanek.:) Ju siis kõik need unenäod lendavad kõmmdi naabrite juurde.

Läbi betoonseina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läbi betoonseina?

Jajah, lendavad nagu linnukesed parves. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selline asi kodus, sest kingiti. Ripub magamistoa ukse peal. No las ta olla seal, ma ei juurdle eriti selle üle, kas või kui palju see töötab. Kinkis sõbranna, kes tõi selle USA reisilt indiaanlaste juurest.

Uni on mul küll võrreldes lapsepõlvega vägagi rahulik.

Ma arvan, et need on kasulikud vidinad neile, kes tõesti vajavad unenäoabi. Mina lapsena oleksin seda vajanud, mul olid ikka kohutavad painajad, ööde kaupa ei saanud üldse magada, kartsin seda juba ette, korduvad samasugused õudusunenäod, hirmuhigi, südamepekslemine, lihtsalt kohutav. Kui keegi oleks mulle toona toonud unenäopüüdja ja rääkinud jutu juurde, äkki mul siis oleks olnud mingi pidepunkt.

No mine tea, igal juhul on see asi selline, et kahju ta ei tee ja las ta siis olla. Sisse sööma seda ei pea, mingeid mantraid või palveid selle juures lugema ei pea, milleks siis selle üle üldse pead vaevata, kui kellelgi see on või ei ole. Las ta olla. Minu meelest on see hea idee neil indiaanlastel, et on olemas halbade unenägude püüdja.

Mul on mingi umbes-täpselt selline nagu siin pildil

keskel on võrk, pärlikene, suled ripuvad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis asi on unenäopüüdja?