Esileht Koolilaps mis eliitkooli katsetel tegelikult loeb

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: mis eliitkooli katsetel tegelikult loeb

Postitas:

kõigile teile, kes te siin usinasti etteütlusi harjutate, loogikaülesandeid lihvite ja inglise keele hääldust korrigeerite teadmiseks, et kõige olulisem, mis loeb, on see, et teie lapsel oleks täiuslik perekond- oleks ema ja isa, ühine perekond ja perekonna nimi. palju on tublisid ja tarku lapsi, kes teevad katsed edukalt läbi, aga lõplik valik tehakse perekonna üldisest foonist lähtuvalt. seega kui teie laps on näit Mäger, teie ise Rebane, aga elate koos hoopis Karuga, siis on kooli sissesaamise lootused kasinad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 09:40; 07.02 10:07; 07.02 10:38; 07.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vauu! Perekool on selles mõttes tore koht, et siin liigub igasuguseid paikapanevaid ja lõplikke tõdesid. Enda laste klassikaaslasi silmas pidades ei ole sellel väitel kahjuks või õnneks alust. Kuna meil on vanemate kontaktnimekiri olemas, julgen seda kindlalt väita. On nii selliseid lapsi, kelle peres on kõigil üks perenimi, kui ka selliseid, kellel peres nii mägrad, rebased kui ka karud (rõhutatult väike algustäht).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma just vaatasin, et minu tütre klassis on umb 90 % \”päris\” perekondade lapsi. üllatavalt palju tänapäeva kärgperede massi arvestades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 09:40; 07.02 10:07; 07.02 10:38; 07.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, palju on siin naisi, kes mais Pärnus sünnitavad? Mul aeg aug.keskel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 07.02 10:17; 08.02 11:11; 08.02 14:56; 08.02 22:17; 09.02 09:18; 09.02 20:17; 10.02 09:01; 10.02 09:04; 10.02 10:22; 10.02 10:55; 10.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mõlemad lapsed said katsetega eliitkooli sisse ja mul ei ole oma lastega ühine perekonnanimi, vähe sellest, ma pole laste isaga isegi ametlikult abielus ja ei plaani abielluda ka. Võib oletada, et teatavat rolli mängis nii minu kui abikaasa positsioon ühiskonnas, kuigi mu lapsed ongi targad, nutikad ja hakkajad. Muuhulgas jagub neis piisavalt ka ambitsiooni ja auahnust.
Minu laste klassis on üsna võrdselt ühise perenimega perekondi ja selliseid, kus emal ja isal erinevad perekonnanimed, mitu last on ka üksikvanemate lapsed või lahutatud vanemate lapsed. Nii et sinu arvamus on küll pastakast välja imetud.

Tegelikult loeb laste julgus, osavõtlikkus, analüüsivõime, lai silmaring, keskendumisvõime, suhtlusoskus. Neid asju on tunduvalt rohkem, kui lugemis- ja kirjaoskus, mida tegelikult lapse juures vaadatakse. Loogika on üsna oluline faktor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 07.02 11:21; 07.02 22:32; 08.02 15:49; 09.02 10:22; 10.02 09:59; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis tõenäoliselt \”mittepäris\” perekond, sest abielludes jätsin enda perekonnanime. Võibolla, kui lapsed oleks juba abielludes olemas olnud, siis oleks ka mehe nime võtnud. Etteütlused ja loogikaülesanded jäid ka lihvimata, aga sellest hoolimata võeti lapsed kooli. Ja kui vanemate kontaktandmeid vaadata, siis pakuks, et ligi pooltel erinevad perekonnanimed, on ka selliseid karu-mäger-rebane perekondi ja on ka ainult ühe vanemaga perekondi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naeruväärne teemaalgatus!

Aga ma juhiks nimekirjadest \”päris perede\” tuvastajate tähelepanu siiski ühele lihtsale asjaolule, et sageli ei ole ka omavahel abielus olevatel inimestel ühine perekonnanimi. Meil näiteks on mul ja abikaasal kummalgi oma sünnijärgne perekonnanimi. Ja enda arust oleme täitsa \”päris\” perekond kohe :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:29; 07.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidugi võib naerda ja naeruvääristada, selgitada ja õigustada, aga see, kui vanemad on väljendanud oma kindlat soovi ja tahet koos olla abielludes ja sama nime kandes, väljendub kindlasti ka lapse stabiilsuses, edasipüüdlikuses, vaimsetes väärtustes, mis on normaalse õpikeskkonna kujundamisel koolis ülioluline.
G5 koolid kujundavadki eliiti ja ennekõike vaimset eliiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 09:40; 07.02 10:07; 07.02 10:38; 07.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi võib naerda ja naeruvääristada, selgitada ja õigustada, aga see, kui vanemad on väljendanud oma kindlat soovi ja tahet koos olla abielludes ja sama nime kandes, väljendub kindlasti ka lapse stabiilsuses, edasipüüdlikuses, vaimsetes väärtustes, mis on normaalse õpikeskkonna kujundamisel koolis ülioluline.
G5 koolid kujundavadki eliiti ja ennekõike vaimset eliiti.[/tsitaat]

Viis! Istu! :)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:29; 07.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi võib naerda ja naeruvääristada, selgitada ja õigustada, aga see, kui vanemad on väljendanud oma kindlat soovi ja tahet koos olla abielludes ja sama nime kandes, väljendub kindlasti ka lapse stabiilsuses, edasipüüdlikuses, vaimsetes väärtustes, mis on normaalse õpikeskkonna kujundamisel koolis ülioluline.
G5 koolid kujundavadki eliiti ja ennekõike vaimset eliiti.[/tsitaat]

Seda kommentaari saab küll väljendada lausega Tule eile meile! Abielutunnistusele allakirjutamine väljendab küll kõige vähem lapse elukeskkonna stabiilsust. 50 % ametlikus abielus olevaid peresid lahutab, 50%-s peredes esineb ühel või teisel moel koduvägivald jne. Ma ei tea, kui suur protsent on abiellujate hulgas neid, kes kirjutavad lepingule alla seetõttu, et jahivad kellegi paksu rahakotti, kuulsat nime või loodetavat pärandust.
Ja vaimsed väärtused on tõeline naljakoht – Eesti elanikest jagab vaimseid vääärtusi ilmselt umbes napp 20 protsenti elanikkonnast, ülejäänutel pole vaimsete väärtustega mingit pistmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 07.02 11:21; 07.02 22:32; 08.02 15:49; 09.02 10:22; 10.02 09:59; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issver kui rumal teema on siin algatatud ja serveeritud seda veel kui fakti! Mu imestus on piiritu, et veel praegugi leidub selliseid inimesi, kes nii arulageda avaldusega välja tuleb. Vanasti oli ikka selline ütlus \”Nimi ei riku meest\”!! Ja ma usun, et ei rikugi, ole sa siis karu või rebane või mäger. Kui sulle ikka aru on kahe kõrva vahele antud, siis pole mitte mingit tähtsust, mis \”liigist\” sa pärined või kui kõrvel positsioonil su vanemad on!

Meie peres on kõik kolm inimest erinevate nimedega ja laps on sees siis niiöelda \”eliidis\”. Alati oleme väärtsutanud peret ja inimese normaalset arengut. Laps on meil viisakas ja korralik. Võrdluseks käib tal klassis poiss, kelle vanemad on siis niiöelda \”korralikust perest\”, kuid lapsed põhiväärtuseks on teiste löömine!!!!
Niiet emad, kes nüüd valmistuvad koolikatseteks, siis palun ärge nii lolli juttu uskuge, sest sisseastumisel loevad eelkõige ikkagi teie armsad lapsukesed! Edu katsetel!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nele16 kirjutas:[/small]
[tsitaat
Meie peres on kõik kolm inimest erinevate nimedega ja laps on sees siis niiöelda \”eliidis\”. [/tsitaat]

Kõik kolm erinevate nimedega, vot see on tase!
Selline koerapulm siis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 09:40; 07.02 10:07; 07.02 10:38; 07.02 13:31;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi võib naerda ja naeruvääristada, selgitada ja õigustada, aga see, kui vanemad on väljendanud oma kindlat soovi ja tahet koos olla abielludes ja sama nime kandes, väljendub kindlasti ka lapse stabiilsuses, edasipüüdlikuses, vaimsetes väärtustes, mis on normaalse õpikeskkonna kujundamisel koolis ülioluline.
G5 koolid kujundavadki eliiti ja ennekõike vaimset eliiti.[/tsitaat]

😀

sa kujuta pilti, just hiljuti arutasime oma suuremate lastega (üks on eliitkooli edukalt lõpetanud ja teine eelviimases klassis), et kui paljud nende klassikaaslaste vanemaist on (veel) omavahel abielus ja tuli välja, et heal juhul veerand. osa pole siis kunagi koos elanud, osa on pärast laste sündi või kooliaja jooksul lahutanud ja osa jälle elab niisama koos, aga pole abielus.
seda viimast muidugi tõenäoliselt arvatakse ka meie pere kohta, sest mul on abikaasast (ja meie ühistest lastest) erinev perekonnanimi, kuigi tegelikult oleme abielus.
seega antud kooli näitel küll ei saa öelda, et konkursisõelal oleks ühenimelisi peresid eelistatud.
võimalik muidugi, et teemaalgataja esindab mingi ühe konkreetse kooli \”valimiskomisjoni\” seisukohta. ei saa ju välistada, et kirjutaja sarnaseid hulle leidub ka päriselus. õnneks meie pere koolikogemus räägib vastupidist ja kuna ka väikeõde kandideerib samasse kooli, siis loodame parimat.

PS. etteütlusi teeme tõesti 🙂 lapsele väga meeldib! See on talle tore veerandtund emmega igal õhtul. Järgneb tavaliselt arvutamise mäng issiga 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka meil oli see samuti VHK katsetel jutuks. Valisime küll teise g5 kooli, kus oli hiljuti arenguvestlus ja ka seal oli klassi õhkkkonnast kõneldes sama teema. Seega jah, nii on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:06; 07.02 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma tean tuttavate last, kes käib VHK-s. Ema ja isa ei olnud sel hetkel kindlasti abielus, nimed on erinevad ja nüüdseks ei ela nad enam ka koos. Ja mingid kuulsad kultuuritegelased vmt nad ka ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

erandid kinnitavad reeglit. Jääb ju ka võimalus,et maksti, tutvus või ongi geenius. Või oli juhuslikult hea päev- nii väikeseid ei annagi adekvaatselt testida. VHK võtab ka puudega lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:06; 07.02 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nimede kohta ei tea ütelda, aga see abielu olulisus on tähtis VHK-s. Teistes koolides minu teada seda ei küsita ja sellele tähelepanu ei pöörata. VHK-s aga küll.[/tsitaat]

Ainult, et VHK pole eliitkool – see on nn ni¨ikool kristlikele peredele ja neile, kus kasvavad teatava arengupeetuse või muude terviseprobleemidega lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 07.02 11:21; 07.02 22:32; 08.02 15:49; 09.02 10:22; 10.02 09:59; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi võib naerda ja naeruvääristada, selgitada ja õigustada, aga see, kui vanemad on väljendanud oma kindlat soovi ja tahet koos olla abielludes ja sama nime kandes, väljendub kindlasti ka lapse stabiilsuses, edasipüüdlikuses, vaimsetes väärtustes, mis on normaalse õpikeskkonna kujundamisel koolis ülioluline.
G5 koolid kujundavadki eliiti ja ennekõike vaimset eliiti.[/tsitaat]

Näiteks teadlastel pole soovitatav perekonnanime vahetada, kuna see teeks keeruliseks andmebaasidest tema publikatsioonide leidmise. Võib, jah, võtta nimeks Karu-Mäger, aga mulle isiklikult selline lohisev moodustis kohe üldse ei meeldi. Lisaks on paljude inimeste jaoks nimi osa identiteedist ja nad lihtsalt ei taha sellest loobuda – no kui oled ikka 30 aastat Karu olnud näiteks ja korraga pead Mägraks hakkama, on imelik küll.
Minu lapse klassis on ikka paljudel emadel lapsest erinev perekonnanimi – kui paljud neist abielus on, pole aimugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 09:04; 08.02 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult loeb kõige rohkem: lapse sotsiaalne küpsus ja see kuidas on lapsel olek, tervis ja tuju katsete päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]niion kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult loeb kõige rohkem: lapse sotsiaalne küpsus ja see kuidas on lapsel olek, tervis ja tuju katsete päeval.[/tsitaat]Normaalne laps ei ole selles vanuses tujukas. Sotsiaalne küpsus \”katsete päeval\”? Mida selle all mõeldakse?Järgmisel päeval see kas on tõusnud või langenud? Tervis võib tõesti alt vedada, aga siis last testile ei viidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 07.02 10:17; 08.02 11:11; 08.02 14:56; 08.02 22:17; 09.02 09:18; 09.02 20:17; 10.02 09:01; 10.02 09:04; 10.02 10:22; 10.02 10:55; 10.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]niion kirjutas:[/small]
Normaalne laps ei ole selles vanuses tujukas. Sotsiaalne küpsus \”katsete päeval\”? Mida selle all mõeldakse?Järgmisel päeval see kas on tõusnud või langenud? Tervis võib tõesti alt vedada, aga siis last testile ei viidagi.[/tsitaat]

Absoluutselt iga inimene (ka laps) võib olla ühel päeval paremas tujus kui teisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 12:44; 09.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]niion kirjutas:[/small]
Normaalne laps ei ole selles vanuses tujukas. Sotsiaalne küpsus \”katsete päeval\”? Mida selle all mõeldakse?Järgmisel päeval see kas on tõusnud või langenud? Tervis võib tõesti alt vedada, aga siis last testile ei viidagi.[/tsitaat]

Mina arvan küll, et on normaalne, et inimesel (ka lapsel) on mõnel päeval parem tuju, mõnel kehvem. Mõnel päeval mõte lendab, teotahe on laes, kõik õnnestub – teinekord aga tahaks lihtsalt end diivanil kerra tõmmata ja rahulikult raamatut lugeda. Loomulikult on lastel samamoodi ja see muidugi ka mõjutab seda, mis mulje laps endast jätab.
Haigused ka muidugi – no nohuse lapsega, kellel palavikku pole, tuleb vist ikka katsetama minna, ehkki enesetunne võib kehv olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 09:04; 08.02 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Absoluutselt iga inimene (ka laps) võib olla ühel päeval paremas tujus kui teisel.[/tsitaat]Õigustuseks mittesissesaamisel kõlbab ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 07.02 10:17; 08.02 11:11; 08.02 14:56; 08.02 22:17; 09.02 09:18; 09.02 20:17; 10.02 09:01; 10.02 09:04; 10.02 10:22; 10.02 10:55; 10.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulane on ühes selles eliitkoolis õppealajuhataja, kes viib neid katseid läbi. Tema jutu järgi vaadatakse, et laps oleks korralikust perekonnast. See ei pea tähendama sama perekonnanime ega kõrgetel ametikohtadel vanemaid. Ma ei oska seda paremini seletada, aga ilmselt see tähendab, et lapsel on taga mingisugune lastetuba. Et ta tunneb kombeid ja omab mõningast silmaringi. Et ta ei ropenda, ei kasuta labast sõnavara, ei klaari asju rusikatega.
Ma arvan ka, et igasuguste \”sündroomidega\” lapsed pigem pole oodatud koolidesse, kes saavad oma õpilasi valida, kuna nad rikuvad ära rahuliku õpikeskkonna.
Ka väga vaesed lapsed võivad teistes õpilastes tekitada ebamugava tunde.
See minu sugulane ütles, et nad valivad ühesugused normaalsed toredad lapsed, et oleks võimalik maksimaalselt pühenduda õppimisele ja oleks minimaalset häiritust õpilaste isiksuslike probleemide tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Seda kommentaari saab küll väljendada lausega Tule eile meile! Abielutunnistusele allakirjutamine väljendab küll kõige vähem lapse elukeskkonna stabiilsust. 50 % ametlikus abielus olevaid peresid lahutab, 50%-s peredes esineb ühel või teisel moel koduvägivald jne. [/tsitaat]
Aus oleks tuua siia kõrvale võrdluseks andmed ka, mitu % mitte-abielus olevatest vanematest lahutab, ning mitme % mitte-abielus olevate vanemate peredes esineb koduvägivalda 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:45; 08.02 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aus oleks tuua siia kõrvale võrdluseks andmed ka, mitu % mitte-abielus olevatest vanematest lahutab, ning mitme % mitte-abielus olevate vanemate peredes esineb koduvägivalda ;)[/tsitaat]

Milleks, kui teemaalgataja väide puudutab ainult abielus olevaid inimesi. See ei ole see teema – kommentaarid on vastuseks teemalgataja rumalavõitu väitele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 07.02 11:21; 07.02 22:32; 08.02 15:49; 09.02 10:22; 10.02 09:59; 10.02 11:26;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aus oleks tuua siia kõrvale võrdluseks andmed ka, mitu % mitte-abielus olevatest vanematest lahutab …tsitaat]

:))) kuidas saavad mitte-abielus olevad inimesed lahutada.

Kuid tõsisemalt mõeldes, kas lapsele on tõesti parem, kui tema vanemad on paberite järgi abielus, kuid kodune õhkkond on väljakannatamatu ja väike inimene peab juba maast madalast puutuma kokku perevägivalla ja muu jubedusega. Kui see, et ühel vanematest on uus elukaaslane ja kõik on õnnelikud või ema/isa kasvatab last üksinda, kuid on taganud sellega lapsele turvalise ja mõnusa koduse õhkkonna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:57; 08.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
:))) kuidas saavad mitte-abielus olevad inimesed lahutada.

Kuid tõsisemalt mõeldes, kas lapsele on tõesti parem, kui tema vanemad on paberite järgi abielus, kuid kodune õhkkond on väljakannatamatu ja väike inimene peab juba maast madalast puutuma kokku perevägivalla ja muu jubedusega. Kui see, et ühel vanematest on uus elukaaslane ja kõik on õnnelikud või ema/isa kasvatab last üksinda, kuid on taganud sellega lapsele turvalise ja mõnusa koduse õhkkonna.[/tsitaat] Mis puutub siia lahutamine ja perevägivald? Kas siis mitte-abielus olles ei mindagi lahku? Kas mitte-abielus olles siis perevägivalda ei esinegi või?:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:45; 08.02 16:19;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis puutub siia lahutamine ja perevägivald? Kas siis mitte-abielus olles ei mindagi lahku? Kas mitte-abielus olles siis perevägivalda ei esinegi või?:D[/tsitaat]

Teemapüstitus oli ju sellest, et abielu ja ühine perekonnanimi on eliitkooli sissesaamisel mõjuvaks teguriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:57; 08.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[/tsitaat]

Kõik kolm erinevate nimedega, vot see on tase!
Selline koerapulm siis…[/tsitaat]

Minu meelest saab midagi sellist öelda ainult rumal või väga väikese silmaringiga inimene.

Kas sa oled võibolla kunagi kordagi mõelnud, et äkki perel kus inimestel on erinevad perekonnanimed, võib olla seotud ka kuidagi sellega, et ehk on lapse üks pärisvanematest surnud??! Ning võib juhtuda siin elus, et see üksikuks jäänud täiskasvanu leiab enda kõrvale uue inimese ning kolmekesi koos moodustavad siis armsa perekonna, kus laps kutsub niiöelda oma poolema või poolisa ilma igausguste kohustuseta lihtsalt emaks või isaks!!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 18:45; 08.02 18:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps mis eliitkooli katsetel tegelikult loeb

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.