Esileht Beebi ja mitmikud Mis firma lutt on vastsündinule kõige parem?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mis firma lutt on vastsündinule kõige parem?

Postitas:

Tean, et lutt pole hea, aga lihtsalt tahaks varuda ette.Esimene laps lutti ei võtnud ja nii raske oli teda rahustada näiteks just rahvarohkes kohas.Ei näe üldse halba, kui laps lutti imeb, see nii armas just.Aga mis firma oma on kõige parem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 08:50; 07.02 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on NUK, minumeelest on see kuidagi parima kujuga.
Esimene laps ei võtnud yldse lutti, ostsime vist kõikide firmade omad. Teine nyyd võtab, leevendab mingil määral gaasivalusid, rahustab teda.
Minumeelest on lutita laps armsam, kui sa selle nurga alt võtad.. aga vahest on lutt vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ükski

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vähemalt esimesed 6 elunädalat ei tohiks laps kordagi lutti saada, kui on plaanis edukalt rinda anda, mitte rpa. See on kirjas nii raamatutes kui räägitakse perekooli loengutes. Sel juhul on parem enne sündi lutti mitte muretseda, et ei tekiks kiusatust… poed on ju peale lapse sündi ka olemas (ise minna või keegi järgi saata kas või toidupoodi).

Mina ei poolda lutti üldse, aga tuttavad räägivad, et lapsed eelistavad lateksit silikoonile ja nuk on paljudele sobinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:39; 07.02 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin Tommee Tippee silikoonluti valmis, aga tuli hoopis välja, et laps ei võtagi mitte ühtegi lutti. Oli esimese elukuu pidevallt rinnal. Söögivahe 0,5-1h. Ostsin kõikvõimalikud lutid, kokku oli mingi hetk 12 lutti. Ja siis loobusin. Teisel elukuul olid söögivahed u 1,5h ja nii ta oli ka enamasti rinnal, proovisin ka lutti pakkuda, ei! Ja peale seda olid söögivahed nii päeval kui ööl kuni 6da elukuuni 2h ning kui kutt oli 7-kuune leidis ta mänguasja kastist ise luti ja toppis selle suhu ning sellest hetkest peale on nõus mingitel hetkedel lutti võtma.
Lemmikuks oli mingi hetkl Chicco latekslutt, et seda ta imes nt autosõidu ajal ja oli rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg eelistas ka NUK-i lutte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aventi lutid on sobinud minu kolmele lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MAM lutid.
http://www.hydra.ee/kuulutused/mam-lutid-lutiketid-lutipudelid-narimisrongad-jm-15450.html
http://www.signela.ee/category/beeb/lang/et/
vastsündinule sobib kõige paremini MAM Start lutt, mis on mõeldud vanusele 0-2 kuud. Lutt on väike ning sobib just kõige pisematele, luti imemisosas on spetsiaalselt matistatud pehmem osa, mis tõttu lapsel on lutti mugavam suus hoida ning see ei kuku nii kergelt välja.
http://et-ee.facebook.com/photo.php?fbid=285247798184670&set=a.261231713919612.61930.260834910625959&type=1&theater

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 6 nädala jut on suht jama. Mina ka mõtlesin, et ootan kuu aega, aga 3-nädalase lapsega käisin imetamisnõustaja juures muude asjadega ja nemad ütlesid, et kui kindlalt tahan anda, sisi võin juba vabalt anda. ja kahe lapsega testitud – 3-4-nädalasele lapsele olen andnud luti (NUK) ja söövad ainult rinnapiima nii, et pudeleid pole kodus olnudki. võibolla mõni, kellel imetamisvõte väga vale või muu dimetamisprobleemid, peavad ootama 6 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahad luti last siis kohe sünnitusmajas suhu,. kohe korraga andes rind lutt, saab ta koheselt segeks mida mismoodi imeda,. enda lapsele panin luti suhu kohe peale esimest söömist,. ja 1 elukuul ta oskas seda ilusti imeda ja ei läinud miski võte sassi, kasutasin nuk lutti latex otsaga,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

asi pole niivõrd imemisvõtte rikkumises kuivõrd selles, et suureneb oluliselt risk, et a la emal 3-kuuse tite kõrvalt \”saab piim otsa\”, sest laps pole piima esmaseks stimuleerimiseks esimestel elunädalatel piisavalt rinnal olnud ja on lutiga oma \”imemisvajadust\” rahuldanud. seda siis eriti esmasünnitajatel. esimesel elukuul peaks tita ju enamuse ärkvelolekust rinnal olema…

sünnitusmajas kuulsin, kuidas ämmaemand hurjutas üht noort ema, kes oli perepalatis beebile luti suhu toppinud, et esimesel elukuul seda küll teha ei tohiks! see kuus nädalat on muide statistiliselt täiesti pädev – enne seda luti saajatel ON väiksem imetamisedukus või lõpetatakse imetamine varem.

mis häda on emadel omaenda lastele prunte suhu toppida aru ma ei saa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:39; 07.02 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma ka MAM 0-2 lutiga lepib natuke aega, aga rind on ikka parim. Mõtlesin ka, et ei paku üldse lutti, aga kui esimese nädalaga rinnanibud villi imeti ja läbi valu rinda andsin, siis mõtlesin, et kui ta ei ole tegelikult näljane ja just lõpetas söömise ning on gaasivalud vms, siis ei saa lasta tal oma rindu ära \”lätsutada\”. Lisaks peab issi teda aeg ajalt varsti hoidma hakkama, sest kavatsen tasapisi ülikooli kohustusulikest seminaridest osa võtta ja isal ei ole rinda kusagilt anda. Peab hakkama ka lutiga leppima…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka lutinduse vastane. Mina andsin viimases hädas Avent lutti, kui tital olid sellised gaasid, et ma ei saanud lubada tal gaaside otse VEEL piima ka imeda – tahtsin, et gaasid saaks välja enne kui uuesti süüa annan. Aga piima mul oli, last panin iga 2 tunni tagant rinnale ja imemisvõte ei läinud valeks. Miks ma pean last piinama, kui näen, et lutist on abi? Juba vanarahvas andis linatüki sisse mässitud leivatüki lapsele imeda rahustamiseks ja imemisvajaduse rahuldamiseks. Sünnitusmajas luti andmist pean ka mina valeks – siis peabki laps rinda stimuleerima, et piim tuleks! Aga kui laps oskab juba imeda ja piima on siis ma ei leia põhjust MIKS ei tohiks lapsele lutti anda… (va see, et PÄRAST on raske võõrutada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna jutt kâib vastsündinust, siis tõesti igaks juhuks pole vaja. Mina ei ostnud rasedana, sest valik oli suur ja ma ei viitsinud süveneda. Nüüd laps 5-kuune ja pole olnud olukorda, kus MA oleks tungivat lutivajadust tundnud. Justnimelt, lutt on ju vanema viis last rahustada, laps ise ei oska seda küsida. Ma arvan, et olen lapse vajaduste suhtes targem, sest pean tema virina tegeliku põhjuseni jòudma, mitte lihtsalt ei topi ta suud mugavalt kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:55; 07.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sobis chicco physio lateks. Need on hästi kerged ja väikesed.
Kui tahad, siis mul jäi seda lutti 0-4 kuud lutipakk, avamata, 2tk sees üle. Annan ära.

Ma ise esimese lapsega ka kuulasin nõuandeid ja ootasin. Siis enam lutti ei tahtnud. Teisele võtsin sünnitusmajja kaasa. Rinnalaps, 6 kuune praegu. Hea kui lutti võtab ütlen kuna võrdlus on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav küll, mul esimesel lapsel sünnitusmajas topiti kohe lutt suhu. Sünnitasin ära viidi laps minema ja kui vaatama läksime, siis lapsel oli lutt suus. nii et sõltub vist ämmaemandast…

arvan et ei ole asi mugavuses nagu kägu 11:55 kirjutas, vaid selles et imemine rahustab last ja igal lapsel on see imemivajadus olemas, mõnel lapsel on rinnast küll, mõni tahab rohkem ja kauem imeda, ja mina ei näe mõttet lasta lapsel ripuda tissi otsas tund aega, pärast jääbki sedasi…
kui lapsel on kõhuvalud ja lutt kasvõi natukeseks teda rahustab, siis arvan et see on igati õigustatud.
PS ja kui ma otsin enda jaoks lihtsama variandi, kas siis olen laisk ja halb ema või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks kohe hakatakse hurjutama ja maha tegema – inimene ise otsustab ju, kas hakkab lutti pakkuma või mitte. küsimus oli, millist eelistada. miks siis osad arvavad, et kui nad lutti ei paku, sis on nad rohkem emad või paremad emad? ja need, kes pakuvad, neid tehakse kohe maha?

vastusks teemaalgatajale – lapsed eelistavad erinevaid lutte.
siin paljud kiidavad NUK lutte, et lapsed võtavd hästi – minul pole kumbki laps lõigatud otsaga lutti võtnud.
eelmise lapsega 9a tagasi leidsin EPP lutid (vist mingi läti firma, lutid nägid välja klikiaegsed aga olid ainsad, mida mu laps võttis – ümara otsaga siis ükski moodne firma ei teinud). Lutt oli selline, et püsis \”õhku täis\”, laps võttis lutti ainult uinumiseks ja loobus ise sellest 7k vanuselt. praegu hambumus laitmatu, hambad terved ja laps samuti.
praegusele beebile proovisin samuti erinevaid lutte, \”omaks\” võttis difrax combi otsaga luti – samuti ümmargune ots ja lutt püsib \”kõva\”. ja samuti ei tunne laps luti vastu huvi ega soostu seda suhu võtma mängu/ärkvel oleku ajal vaid üksnes magamiseks.

olgu öeldud siis veel niipalju, et mõlemad lapsed on mul rinnapiimal, vanem sai aasta ja praegusega loodan samuti. ja kumbki laps ei ole tunnistanud näiteks pudelilutti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav küll, mul esimesel lapsel sünnitusmajas topiti kohe lutt suhu. Sünnitasin ära viidi laps minema ja kui vaatama läksime, siis lapsel oli lutt suus. nii et sõltub vist ämmaemandast…

arvan et ei ole asi mugavuses nagu kägu 11:55 kirjutas, vaid selles et imemine rahustab last ja igal lapsel7 on see imemivajadus olemas, mõnel lapsel on rinnast küll, mõni tahab rohkem ja kauem imeda, ja mina ei näe mõttet lasta lapsel ripuda tissi otsas tund aega, pärast jääbki sedasi…
kui lapsel on kõhuvalud ja lutt kasvõi natukeseks teda rahustab, siis arvan et see on igati õigustatud.
PS ja kui ma otsin enda jaoks lihtsama variandi, kas siis olen laisk ja halb ema või?[/tsitaat]

Ma 11.55 kägu. Igaüks elab, nagu oskab ja kui hea ema sa oled… oh, seda saad ainult oma lapse käest küsida 🙂
Mina ei ole 5 kuu jooksul kogenud vajadust lutti osta. Võibolla mul rahulik laps, võibolla uinub kergesti (30 min keskmiselt läheb iga magama panemisega) – ma tõesti kasutaks lutti ainult enda mugavusastme suurendamiseks. Lapsel seda vaja ei oleks, ma tekitaks talle ainult ühe sõltuvuse juurde.
Aga kuna nõu kůsiti vastsündinu kohta, siis tõin näite, kus igaks juhuks luti ostmine oleks meie puhul olnud mõttetu kulutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:55; 07.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka esimene ei tahtnud lutti, teine aga tahtis. ainuke mis lapsele sobib on latex lutt, kirsikujuline – esimene oli tal Canpoli oma ja nüüd avastasin et tommee tippeel samasugused ning minu üllatuseks pole üldsegi kallid – 3tk on 3euri pluss sendid.
meil kodus vedelevad täiesti uued lutid, kaks tk lõigatud otsaga silikoonlutid ja aventi lutt, aventi oma ta võtaks kuid see mis kodus on see on alates sünnist ja talle väike juba 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poisil oli esimeseks difrax lutt,proovisin hiljem ka teisi marke,aga ei läinud ükski peale selle!Neil väga palju erinevaid sorte ja näevad ilusad välja ka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka arvasin, et lutti pole vaja ja ei ost valmis kah. Aga kui veetsin teise öö sünnitusmajas väike näpp lapsel suus siis hommikul kohe kui apteek avati tõi mees luti ära. Oli selline suure imemisvajadusega, aga tissi samas ei soovinud imeda niisama, ainult siis kui kõht tühi. Niisama rinnal ei rippunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MAM lutid sobivad minu poisile. Kui lutti ei ole, imeb pöidla tulipunaseks täiesti nii, et mina olen rahul, et lutti võtab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sai lutti sünnitusmajas, nii esimene, kui teine, kui kolmas. Kõik on nad imenud edukalt rinda ka, lihstalt nad tahtsid palju imeda. elus lutiks olemine on ka mõttetu. Kõik lapsed on loobunud lutist 6k paiku vabatahtlikult.
NUK.lutid on lastele rohkem meeldinud kui mõni muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil võttis Difrax luti omaks, selle combi otsaga.. Hind on küll soolasem, kui teistel, aga lapsele meeldib ja disain on kaa kena mu meelest. agajah, eks see sõltu lapsest, kellele milline lutt sobib:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:27; 08.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil võttis Difrax luti omaks, selle combi otsaga.. Hind on küll soolasem, kui teistel, aga lapsele meeldib ja disain on kaa kena mu meelest. agajah, eks see sõltu lapsest, kellele milline lutt sobib:)[/tsitaat]

Aga kus selle firma lutte müüakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 08:50; 07.02 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele käole:
Mina olen näinud Mothercare’is, Kaks Karu beebimaailmas ja Beebicenteris, Lastemaa poes kah. Kindlasti kuskil veel, aga rohkem ei oska öelda:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:27; 08.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mis firma lutt on vastsündinule kõige parem?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.