Esileht Kodunurk Mis firma talverehvid teie autol on?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mis firma talverehvid teie autol on?

Postitas:
Kägu

Küsimus autoomanikele. Mis firma/tootja talverehvid teie autol on või saavad olema? Lamellid või naastud? Ostate tutikad või kasutatud?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talvekaid ei ostaks kasutatult. On naastud ning mingi Hiina firma. Väga rahul

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tolo naastud, uued.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostan ainult uusi talverehve viimase 20 aasta jooksul. Sõidan palju umbes 25 000 aastas, enamasti Tallinnas ja suurtel teedel.  Olen kasutanud lamelle, need on vaiksemad. Brändidest Continental, Hankook, Bridgestone, Yokohama. Need kõik on head olnud. Hiina talverehve ei paneks enda turvalisuse huvides autole alla. Elu on tähtsam.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult olen ostnud uued ja kvaliteetsed. Konkreetselt Continental ja kuna sõidan palju maal, siis naelad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nokian rehvid ja loomulikult naastud. Sõidan “maal” ja linnas. Lamell on jah vaiksem, aga õnneks autosse väga palju rehvimüra ei tule.

Rehvid ostan alati uuena, aga olen müünud autot nii, et teist komplekti rehve/velgi kaasa ei anna. Need müün eraldi ja ikka leidub ostjaid. Talverehvi puhul vaatan ikka tootjaid. Hiinakas ei ole minu jaoks kõige turvalisem talverehv. See võiks ikka olla toodetud samas laiuskraadis, kus asume, sest tootja oskab arvestada teeoludega. Vähemalt ma loodan nii.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naelad, kindlasti uued ja Continentalid. Just tellisin uue jooksu ära-800 eurot. 3 aastat tagasi maksis veel 550 eurot. Hetkel tõusevad rehvide hinnad iga nädalaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naastud. Firmat ei teagi, mees tegeleb selle küsimusega. Olen kaalunud ka lamelle, sest natuke käib see rehvivahetus närvidele. Samas jälle ega see talvine teehooldus Pärnu-Tallinn maanteel just parim pole, rääkimata siis oma kolka-kodutänavast välja sõitmist (väikse künka peale pean veel korraks peatuma).

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naastud. Firmat ei teagi, mees tegeleb selle küsimusega. Olen kaalunud ka lamelle, sest natuke käib see rehvivahetus närvidele. Samas jälle ega see talvine teehooldus Pärnu-Tallinn maanteel just parim pole, rääkimata siis oma kolka-kodutänavast välja sõitmist (väikse künka peale pean veel korraks peatuma).

Lamellidega sõites ei peaks rehve vahetama? Ja mina kogu aeg mõtlen, et miks on suvel autodel talverehvid all. Siis minnakse nende kulunud lamellidega talvel sõitma ja kirutakse lamellide olematut pidamist. Eks igaühe enda asi, mille pealt kokku hoiab.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kaalunud ka lamelle, sest natuke käib see rehvivahetus närvidele.

Need, kes lamellidega sõidavad, vahetavad samamoodi kaks korda aastas rehve. Kuuma asfalti peal ei pea lamelli pehme rehvisegu vastu vaid kulub meeletu kiirusega. Kaks korda aastas ei peaks siis tõesti rehve vahetama, aga kord aastas ikka ja muuhulgas siis ka iga kord uued rehvid ostma. Pärast suvist sõitu talvel enam eelmise hooaja lamellidega turvaline ei ole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just sai ostetud uued Michelini naastud. Vaatasin nii, et üle 100euri tüki eest ei raatsi välja käia. Aga üldiselt Michelin, Continental, Nokian, Goodyear on tavaliselt valikus olnud. Muid ei vaata. Hiinakad ja jaapanlased ei tule kõne allagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on naast selleks paariks kuuks aastas, kui on päriselt lume- ja jääōudus, seekord on Michelin. Aga ülejäänud aja sõidan lamelliga – mõte selles, et saaks lamelli võimalikult hilja vahetada naastu vastu ja võimalikult vara uuesti tagasi. Seega, lamell kulub rohkem ja kasutan pigem soodsamaid, muide osad nö hiinakad ja jaapanlased on väga korralikud. Aga üldiselt on neid olnud mul Continentalist kuni praktiliselt täiesti no-name lamellideni välja, sõiduomadustelt on absoluutselt ükskõik, sest vahetan neid tihti. Igasuguste rehvisegude päris ohukohad ja omadused tulevad välja alles kiireteedel, mida meil Eestis nagunii pole ja ausalt öeldes sõidan ka maanteedel suhteliselt vähe, ikka linnasõit põhiliselt ja pole vaja ulmekalleid rehve, eriti arvestades, et vahetan neid tutikate vastu välja üle aasta vms. Naast, tõsi küll, tahaks, et peaks kauem vastu, seetõttu ka Michelin või Continental ja ikka ostetuna alati uuest peast.

Miks ei kasuta suverehvi suveperioodil? Sellepärast, et mingil põhjusel ei ole suverehv minu auto rehvimõõdu jaoks lamellist odavam. Seega, pigem siis juba lamell, mis ka esimesed lumed ja külmad üle elab. Aga jah, kui kasutad lamelli peaaegu aastaringselt, siis tuleb rehve tihti välja vahetada, et oleks pidavus ka esimeste külmade saabudes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõidan palju umbes 25 000 aastas,

See ei ole palju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis käula on rehvide küljes?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just sai ostetud uued Michelini naastud. Vaatasin nii, et üle 100euri tüki eest ei raatsi välja käia. Aga üldiselt Michelin, Continental, Nokian, Goodyear on tavaliselt valikus olnud. Muid ei vaata. Hiinakad ja jaapanlased ei tule kõne allagi.

Talvel kiilasjääga Tallinn Tartu trassil sõites on uued luksusautod oma Michelini, Goodyeari jne. rehvidega kõik ilusti kraavis katuse peale end keeranud. Sest enamik autojuhte ei tea et talvel sõites ei ole oluline mis marki on su talverehv vaid oluline on see milline on su liikumise kiirus libedaga. Enamik sõidab talvel kiilasjääga nagu suvel. Ja tõemeeli arvavad et Michelini naastrehvidega võib kiilasjää korral sõita nagu suvel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis käula on rehvide küljes?

Bentley Flying Spur

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Kodunurk Mis firma talverehvid teie autol on?