Esileht Pereelu ja suhted Mis hetkest üksi elades enam ei kohane kooseluga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 225 )

Teema: Mis hetkest üksi elades enam ei kohane kooseluga

Postitas:
Kägu

Mul on mure uue partneri pärast. Tal on varasem kooselu kogemus olemas, ca 10 aastat aga 35 aastasel läks lahku. Vahepeal on tal suhteid olnud aga mitte kooselu. Lapsi ei ole. Oma kodu on olemas ja majanduslikult sõltumatu. Ehk siis tänaseks on ta elanud üksi ligi 12 aastat. Mure on siis see, et kui ta on nii pikalt üksi olnud, kas ta siis enam üldse on võimeline teise inimesega koos olemiseks ümber harjuma, arvestama, järele andma oma mugavusstsoonist, samuti olmekohustuste jagamisega kaasnev jne, ilma et igapäevane uus elu (ümber)korraldus sellist stressi ei tekita, et lained üle pea lööksid.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat, 1. aasta kohanemine, 2 aastal kinnistumine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mure uue partneri pärast. Tal on varasem kooselu kogemus olemas, ca 10 aastat aga 35 aastasel läks lahku. Vahepeal on tal suhteid olnud aga mitte kooselu. Lapsi ei ole. Oma kodu on olemas ja majanduslikult sõltumatu. Ehk siis tänaseks on ta elanud üksi ligi 12 aastat. Mure on siis see, et kui ta on nii pikalt üksi olnud, kas ta siis enam üldse on võimeline teise inimesega koos olemiseks ümber harjuma, arvestama, järele andma oma mugavusstsoonist, samuti olmekohustuste jagamisega kaasnev jne, ilma et igapäevane uus elu (ümber)korraldus sellist stressi ei tekita, et lained üle pea lööksid.

Elasin üksi 5 aastat ja praeguse seisuga enam kooselu ei soovi. Uues suhtes 4 aastat-nädalavahetustel koos, igapäevaselt enam ei tahaks. Olen samuti väga heal järjel ning oma kodust nagunii kuhugi ei koliks. Eluga väga rahul. Naine olen.

Miks peaks kellegagi üldse olmekohustusi jagama? Olge koos ja jagage väärtaega, mitte kohustusi.

 

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb inimesest. Kõigepealt, et kas ta üldse soovib iga päev koos elada või on talle meelepärasem selline visiitsuhe.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised oleksid olmekohustused üldse kahe keskeas inimese puhul, kes hakkavad koos elama? Kas koristamine ja toidu ostmine-toomine valmistamine igapäevaselt? Remont ja mööbel oleksid sellised harvad asjad, need ei loeks ehk. Pesupesemine ka ei kuuluks tööde hulka.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mure uue partneri pärast. Tal on varasem kooselu kogemus olemas, ca 10 aastat aga 35 aastasel läks lahku. Vahepeal on tal suhteid olnud aga mitte kooselu. Lapsi ei ole. Oma kodu on olemas ja majanduslikult sõltumatu. Ehk siis tänaseks on ta elanud üksi ligi 12 aastat. Mure on siis see, et kui ta on nii pikalt üksi olnud, kas ta siis enam üldse on võimeline teise inimesega koos olemiseks ümber harjuma, arvestama, järele andma oma mugavusstsoonist, samuti olmekohustuste jagamisega kaasnev jne, ilma et igapäevane uus elu (ümber)korraldus sellist stressi ei tekita, et lained üle pea lööksid.

Ei.

Nii mõnus on oma elu korraldada vaid enda, soovide järgi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna elatis üksi pea 15 aastat, oli paar visiitsuhet, nüüdseks juba 10 aastat kooselu. Ütleb, kui hea, et sul on keegi kõrval, keda saad usaldada ja kellele toetuda. Aga tal on tõesti tore kaaslane ja nad sobivad omavahel, mis on kõige olulisem.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on pikk suhe nö kalevipojaga selja taga. Enamus aega ikka ise toimetanud. Ja mul on tunne, et siit edasi päris kooselu suhet ei tahagi. Kas üksi või külalistena üksteise eludes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 aastat üksi. 11 aastat abielu. Ja ma tõesti ei saa aru, miks peab kellegagi koos elama.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised oleksid olmekohustused üldse kahe keskeas inimese puhul, kes hakkavad koos elama? Kas koristamine ja toidu ostmine-toomine valmistamine igapäevaselt? Remont ja mööbel oleksid sellised harvad asjad, need ei loeks ehk. Pesupesemine ka ei kuuluks tööde hulka.

Kas pesupesemine pole tõesti töö? Miks pesumajas küll inimestele palka makstakse? See pesu masinasse toppimine ei võta küll palju aega, aga ise ta sinna ei lähe ja teise mustas pesus sobramine pole mingi meeldiv asi. Siis pesu välja võtmine, kuivama või kuivatisse panemine ka iseenesest ei toimu. Olme ongi see mille pärast tülid tulevad. Kui üks ikka üldse enda järelt ei korista, siis on varsti tüli majas ja pedantse puhtusepidajaga on ka raske koos elada, kohe hakkab kiiva kiskuma kui meele järgi asju ei tee.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen naine ja arvan, et õige mehega sooviks väga koos elada. Aga toonitan, see mees peaks ise hakkama saama ka soovima kooselu. Olen nüüd juba üheksa aastat lahutatud ning kooselu sooviks ikka veel, kuid avastasin, et mul on partner, kes minuga väga olla soovib, kui ei ole tema tõelisest partnerlusest, st kooselust, ühisest kodust ning eelarvest ja abielust huvitatud. Päris valus kogemus mulle. Tõmbasin rahulikult ka sellele suhtele vee peale.
Mehed on mugavad, seega mõni on välja kalkuleerinud, et tal on naiseta parem. Mulle on üks meesterahvas kunagi rääkinud, kuidas ta tahab nüüd üksi olla, kuid vanana ta tõesti sooviks naisega koos elada. Mina jälle naisena imestan, et miks pagana pärast ma tahaks vanana seda meest endale. Jah, kui aastaid koos oldud, siis muidugi koos vananeda, see on tore, kuid see nüüd küll ok ei ole, et ma hakkan ise väetimaks jääma, siis võtan ka miski nässi hooldada.
Teemaalgataja, ära mõtle ja otsi tõde Perekoolist, räägi rahulikult mehega, millised on tema ootused suhtele ja kooselule, too välja ka oma kõhklused ja hirmud. Selline avamine võib teie mõlema jaoks vöga lähendav, avav ning ka kergendus olla. 🙂

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk oleneb ka vanusest. Mina 50+, 6 aastat tagasi lahutanud pikaalise abielu ja sellist mõtet ka ei tule enam, et tahaks veel kedagi oma koju ringi kooberdama. Ei tule kõne allagi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei taha küll üksi olla, meeldib asju kellegagi koos teha. Mitte et kohustusi oleks vaja jagada, vaid toredam on koos poes käia, aiatöid teha jne. Aga ega vist ei leia enam sellist inimest. Mõni mees on käinud külas, kui ta siis käib hambaid pesemas ja kogu peegli mingeid veepritsmeid täis pritsib, WC põranda märjaks suudab teha, ootab siin teenindamist, ise ei liiguta lillegi, siis vaatan, et ei tea tõesti, kas oleksin valmis kõike seda päevast päeva alla neelama, et mitte üksi olla.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pesupesemine pole tõesti töö? Miks pesumajas küll inimestele palka makstakse? See pesu masinasse toppimine ei võta küll palju aega, aga ise ta sinna ei lähe ja teise mustas pesus sobramine pole mingi meeldiv asi. Siis pesu välja võtmine, kuivama või kuivatisse panemine ka iseenesest ei toimu. Olme ongi see mille pärast tülid tulevad. Kui üks ikka üldse enda järelt ei korista, siis on varsti tüli majas ja pedantse puhtusepidajaga on ka raske koos elada, kohe hakkab kiiva kiskuma kui meele järgi asju ei tee.

Masinasse panek 1 minut, kuivapa panek paar minutit. Nädalas 2 masinatäit(kuna valge ja tume tuleb eraldi pesta)-kokku 6 minutit. Ma ei pane seda tähelegi.

+7
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesu pesemist nimetaks tööks nendel, kes teevad seda käsitsi ja väsimatult. Muidu ei tule kõne allagi, et masinate kasutamine on nii raske ja nii raske. Me oleme ära hellitatud masinate poolt.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS pesen ise käsitsi ja tean, millest räägin.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

23aastasest peale vallaline ja nüüd ka, ei soovi lapsi ega midagi 35selt? Oleks veel, et 30selt suhtes, 35selt vallaline, siis 40selt ilmselt tahab kooselu.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masinasse panek 1 minut, kuivapa panek paar minutit. Nädalas 2 masinatäit(kuna valge ja tume tuleb eraldi pesta)-kokku 6 minutit. Ma ei pane seda tähelegi.

Meil näiteks ei ole pesumasin toas, vaid keldris pesuruumis. Keegi peab viitsima sinna minna, asjad sinna viima, masinasse panema, õiged programmid valima. Seejärel kella vahtima, millal jälle alla minna, pesu välja võtma, kuivatisse panema, jälle üles, pärast jälle alla ja üles. Seejärel need pesud kusagile ära panema. Ma pesen pesu kord nädalas ja viitsin seda teha üksnes endal ja väiksemal lapsel. Mees ja noor täiskasvanu peavad ise hakkama saama. Teenindada ma kedagi ei kavatse.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seejärel kella vahtima, millal jälle alla minna, pesu välja võtma

Sa pane selleks äratuskell endale ja hoia telefon kõrval. Pole vaja end killustada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil näiteks ei ole pesumasin toas, vaid keldris pesuruumis. Keegi peab viitsima sinna minna, asjad sinna viima, masinasse panema, õiged programmid valima. Seejärel kella vahtima, millal jälle alla minna, pesu välja võtma, kuivatisse panema, jälle üles, pärast jälle alla ja üles. Seejärel need pesud kusagile ära panema. Ma pesen pesu kord nädalas ja viitsin seda teha üksnes endal ja väiksemal lapsel. Mees ja noor täiskasvanu peavad ise hakkama saama. Teenindada ma kedagi ei kavatse.

Mul on pesumasin teisel korrusel vannitoas. Mustad riided on nagunii sealsamas vannitoas, ei pea neid spetsiaalselt kuhugi viima. Masin annab häälega märku, kui on ära pesnud, siis tõstan pesu vannitoa kõrval olevasse mittekasutatavasse tuppa restile kuivama. Kuivatit kasutan harva. Keldrikorrusel on mul saun ja bassein. Jube nukker oleks öelda, et ma ei viitsi allkorrusele minna, seega saunas ei käi.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mul läheb küll 20 minutit, et masinatäis pesu ükshaaval kuivatist võttes voltida ja kappidesse ära sorteerida. Mul muidugi on lapsed väikesed ja palju pisikesi asju seega, aga et keegi nüüd 1-2 minutiga kõik asjad pesumasinast restile või restilt/kuivatist kappi väidab saavat, tundub küll ulme.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seejärel kella vahtima, millal jälle alla minna, pesu välja võtma

Sa pane selleks äratuskell endale ja hoia telefon kõrval. Pole vaja end killustada.

Äkki võiks mees seda teha hoopis? Miks eeldada, et vaid naine peab seda tegema? Kui see nii kerge on, siis meeste jaoks oleks see eriti kerge. Aga nad ei taha seda teha millegi pärast, riivab au?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki võiks mees seda teha hoopis? Miks eeldada, et vaid naine peab seda tegema? Kui see nii kerge on, siis meeste jaoks oleks see eriti kerge. Aga nad ei taha seda teha millegi pärast, riivab au?

Sest mina pole abielus ega suhtes ja minul ei ole selliseid probleeme. Seda peab ikka tegema ja ütlema see, kellel on mees.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis mehed ei taha? Mul vennad, kõik teevad ise oma masinatega. Kõik vennad teevad ise. Kõik vennad elavad üksi ka ja ei otsi pesupesijat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki võiks mees seda teha hoopis? Miks eeldada, et vaid naine peab seda tegema? Kui see nii kerge on, siis meeste jaoks oleks see eriti kerge. Aga nad ei taha seda teha millegi pärast, riivab au?

Ma ei soovi, et mees mu aluspesus sobraks.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mul läheb küll 20 minutit, et masinatäis pesu ükshaaval kuivatist võttes voltida ja kappidesse ära sorteerida. Mul muidugi on lapsed väikesed ja palju pisikesi asju seega, aga et keegi nüüd 1-2 minutiga kõik asjad pesumasinast restile või restilt/kuivatist kappi väidab saavat, tundub küll ulme.

See on nüüd küll ulme :O Ma triigin pesu ja mul ei lähe masinatäie restile panemise ega triikimise pealegi sellist aega. Ma ei vii pesu masinast ükshaaval restile, vaid võtan masinatäie pesu sülle ja viin tuppa. Klopin lahti ja restile. Lapsi ja seega väikeseid asju pole.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi, et mees mu aluspesus sobraks

Kummaline.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki võiks mees seda teha hoopis? Miks eeldada, et vaid naine peab seda tegema? Kui see nii kerge on, siis meeste jaoks oleks see eriti kerge. Aga nad ei taha seda teha millegi pärast, riivab au?

Sest mina pole abielus ega suhtes ja minul ei ole selliseid probleeme. Seda peab ikka tegema ja ütlema see, kellel on mees.

Ja miks sa siis passid siin teemas? Sa ei pea kaaslase räpaseid püksikuid  masinasse toppima.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki võiks mees seda teha hoopis? Miks eeldada, et vaid naine peab seda tegema? Kui see nii kerge on, siis meeste jaoks oleks see eriti kerge. Aga nad ei taha seda teha millegi pärast, riivab au?

Ma ei soovi, et mees mu aluspesus sobraks.

Mehele küll meeldib, et tema trussikutes sobrad? Tegelikult ongi ebameeldiv teise mustas pesus sobrada, kaua see kellelgi aega võtab ei oma tähtsust.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele küll meeldib, et tema trussikutes sobrad? Tegelikult ongi ebameeldiv teise mustas pesus sobrada, kaua see kellelgi aega võtab ei oma tähtsust.

Mehel on ka voolus ja päevad? Tahab mu kallist pesu kraani all õrnalt pesta?

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 225 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis hetkest üksi elades enam ei kohane kooseluga