Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis juhtub sõja ajal pangas oleva rahaga?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mis juhtub sõja ajal pangas oleva rahaga?

Postitas:
Kägu

Kui suur oht on sellest ilma jääda?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige küsimus, ning kas seda saab välismaal kasutada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et ma mõistagi ei pea silmas seda, et pankades oleks reaalselt suured rahahunnikud, mis kaotsi lähevad 🙂 Vaid pean silmas seda, kas selle väärtus muutub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et ma mõistagi ei pea silmas seda, et pankades oleks reaalselt suured rahahunnikud, mis kaotsi lähevad ???? Vaid pean silmas seda, kas selle väärtus muutub.

Kas sa pole kordagi poes käinud? Kuidas sa nii elada oled saanud ? Kui sama raha eest saad vähem, siis on raha väärtust muutuund. Nii et kui kasvõi 1 asi on muutunud kallimaks, on raha väärtust muutunud. Kuna on sõda, siis lähevad asjad kallimaks.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainlased vist ikka saavad siin oma raha võtta pangast ju? Oli küll üks naine, kes kurtis, et võttis kodumaal grivnad välja ja nüüd on siin hädas, sest sularahagrivnasid ei taha siin keegi. Aga muidu saad ju mujal ikka kasutada oma raha ilmselt. Iseasi, et ukrainlaste palgad on niipalju väiksemad, et paljukest neil seal kodumaal panka koguda õnnestus, kõik ikka ehitasid-ostsid ju omale kodu seal (mida paljudel nüüd enam pole…).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konverteeritakse rubladeks.
Saad mitmesse kortermajja omapärakulise tapeedi.

0
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis juhtub – sõltub, mis juhtub pangaga, infrastruktuuriga, panga andmelaoga (ära unusta, et pangas on su raha virtuaalne!)

Seetõttu võetaksegi sularaha välja, et keegi ei tea, kas “homme” kaart veel töötab, interneti on jne

Kui riik okupeeritakse, siis sa ei tea ette, kas hoiused säilivad või uus võim natsionaliseerib kogu vara. Kui on tegemist välispangaga, siis sa ei tea, kas pääsed okupeeritud riigist veel rahale ligi jne

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niikaua saad oma raha kasutada kui venelene ei ole riiki okupeerinud ja pangakontod ülevõtnud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peaks suuremal osal inimestel olema Swed ja SEB kontod kui just pole sulgenud Coop Panka või LHV-sse kolimisega.

Mul on LHV ettevõtluskonto ja Swed eraisiku konto – sõjalise konflikti korral kannaksin raha Swedbanki arvele + ca 1000 võtaksin välja sulas.  Euro kui valuutaga ei ole tõenäoline, et toimuks midagi peale inflatsiooni, see ei olene raha omaniku asukohast planeedil ning välispankades midagi natsionaliseerida? Kahtalne, inimeste hoiuseid ei hoita inimese elukoha riigis sularahas, tegemist on arvuteis jooksvate numbritega.
Sõja korral ei ole muidugi midagi kindlat ega garanteeritud, aga nii ma olen enda jaoks valmis mõelnud.

Kui ma oleks ülirikas, siis oleks mu raha loomulikult jaotatud erinevatesse varaklassidesse, + erinevate riikide pankadesse. Aga õnneks ei pea ma end vaevama küsimusega, kas paigutada oma vara kunsti, kulda, bitcoini, Lõuna-Euroopa kinnisvarasse või tõusvatesse Aasia elektriautode tootjatesse … ja kuidas seda kõike kindlustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peaks suuremal osal inimestel olema Swed ja SEB kontod kui just pole sulgenud Coop Panka või LHV-sse kolimisega.

Miks peak süldse mõnes pangas konto sulgema? Vähemalt kuni pank mingit igakuist teenustasu ei nõua heast peast nagu Luminor nüüd hakkas tegema. Mul on kontod kõikides suuremates pankades. Mõnes välismaa omas ka igaks juhuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peak süldse mõnes pangas konto sulgema? Vähemalt kuni pank mingit igakuist teenustasu ei nõua heast peast nagu Luminor nüüd hakkas tegema. Mul on kontod kõikides suuremates pankades. Mõnes välismaa omas ka igaks juhuks.

Mis selle point on? Hoiad miljonites vaba raha kontol? Mul on pangas vaid 100 000 ning selle turvamiseks sobib üksainus konto.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on LHV ettevõtluskonto ja Swed eraisiku konto – sõjalise konflikti korral kannaksin raha Swedbanki arvele

Swed on ju samamoodi kohalik kui LHV

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sularaha võiks olla 10000 eest kodus olemas, alati! Eriti kui on lapsed ja pead nendega põgenema.

Ja väikestes kupüürides, mitte 50 ja 100, muidu hakkabki iga asi sul 50 eurot maksma.

lisaks võiks passid ja erialatunnistused olla valmis pakitud kilesse.

Ilma naljata: värban töötajaid ja ukrainlastel on paljudel erialatõendid kiletatud, nt medõdedel nende registreerimistunnistused ja koolitunnistused.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuhu te kõik minema hakkate? Kui kohe ei lähe, siis sõja puhkedes ei saa te enam kusagile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Euro kui valuutaga ei ole tõenäoline, et toimuks midagi peale inflatsiooni, see ei olene raha omaniku asukohast planeedil ning välispankades midagi natsionaliseerida? Kahtalne, inimeste hoiuseid ei hoita inimese elukoha riigis sularahas, tegemist on arvuteis jooksvate numbritega. Sõja korral ei ole muidugi midagi kindlat ega garanteeritud, aga nii ma olen enda jaoks valmis mõelnud.

Käisin just riigis, kus seal pikka aega elanud firmaomanik rääkis, et külmutatud on nii venelaste kui ka ukrainlaste(!) kontod. Ei tea, kuidas see võimalik on, aga nii ta väitis. Samal ajal elas üks reisikaaslane ukrainlasele kuuluvas majas ja paluti tasuda sularahas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu te kõik minema hakkate? Kui kohe ei lähe, siis sõja puhkedes ei saa te enam kusagile.

Ju nad vaatasid eileset Õnne 13 kus paaniks kavandas autoga Islandile põgenemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on LHV ettevõtluskonto ja Swed eraisiku konto – sõjalise konflikti korral kannaksin raha Swedbanki arvele

Swed on ju samamoodi kohalik kui LHV

Swedbank on suur Rootsi kontsern, mis katab nii Skandinaavia kui Baltimaad. LHV on Eesti pank. Kuidas sama siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swed on ju samamoodi kohalik kui LHV Swedbank on suur Rootsi kontsern, mis katab nii Skandinaavia kui Baltimaad. LHV on Eesti pank. Kuidas sama siis?

Swedbank AS on omaette firma, kui selle tiblad natsionaliseerivad, siis ei hakka Rootsi sulle midagi hüvitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis juhtub sõja ajal pangas oleva rahaga?